Keresés

Részletes keresés

mosiah Creative Commons License 2009.11.01 0 0 339
Találtam pár új videót a Youtube-on

Az Ausztráliában rögzített Manic Depression klip:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kcKMG3tOfdA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kcKMG3tOfdA</a>
A Széttört Álmok című dokumentumfilmből kivágott Strawberry Fields Forever:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=LcC7EH4nj_k" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=LcC7EH4nj_k</a>

És még egy videó, ami már az 1975 körüli (utáni) Syrius-al készült az Egymillió fontos hangjegy című műsorban - Syrius - Kinyújtom kezem
http://www.youtube.com/watch?v=GkwvG5INNlU
Tudom, hogy ez már nem az a Syrius, de nekem tetszik. Jó muzsika. Mindenesetre hiányt pótló videók. Jó hogy valaki felrakta.
Zolcsi67 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 338
"A Syrius egykoron a lakodalmas rock előfutára is lehetett volna"

Így mulat egy beates magyar úr-úr-úr, BRUHHHAHHHA :D
Előzmény: syrius (329)
LaurensHammond Creative Commons License 2009.10.16 0 0 337
Hamarosan eddig kiadatlan dupla Syrius CD lát napvilágot!!!

Ez év végén lesz 40 éve, hogy megalakult minden idők legjobb Magyar együttese a SYRIUS !

December közepétől, a tervek szerint már kapható/megrendelhető lesz egy dupla SYRIUS CD, amely alkalomhoz illően nagyon igényes kivitelével és zenéjével (eddig meg nem jelent felvételekkel) gazdagítja majd lemezgyüjteményünket.

Budapesten, hogy hol lesz kapható? Arról a Syrius honlapon lesz részletes info! www.syriusegyuttes.hu
Mindenesetre nálunk előrendelés már most leadható, és elsők között fogod garantáltan megkapni a CD-t!
www.victoraudio.hu

Ráduly Misi találkozásunk alkalmával elmondta, hogy a hamarosan megjelenő dupla CD milyen unikum lesz, nem csak a zenei anyagát illetően, hanem megjelenésében is különlegességet fog nyújtani: vastag papírtokos kiadványként (2CD) kb 50 oldalas könyvvel, ahol korabeli 1970-1973 közti klub és koncertekről készült felvételek, fotók (zenekarról, közönségről) megtalálhatók lesznek!

Mint tudjuk, a Syrius együttesnek az itthon 1972-ben Pepita álltal kiadott lemezén a Devil's Masquerade: Ördög állarcosbálján kívűl szinte sajnos semmi nem jelent meg. Természetesen a nagy felállásról beszélünk: Jackie Orszáczky Miklós, Ráduly Mihály, Veszelinov András, Pataki László és Baronits Zsolt.

Dick Danussippi Creative Commons License 2009.08.27 0 0 336
Ráduly Mihály üzeni: Megvan a Syrius honlap www.syriusegyuttes.hu néven
shaddam Creative Commons License 2009.08.19 0 0 335
mosiah Creative Commons License 2009.05.14 0 0 334
köszi. nagyon durva
Előzmény: bootlegger (333)
bootlegger Creative Commons License 2009.05.13 0 0 333
khmmm....vazzz....

http://www.youtube.com/watch?v=FgvbTXiVABM&feature=related
queeniemoni Creative Commons License 2009.04.24 0 0 332
Nagyon köszönöm!:)
Előzmény: Dick17 (330)
syrius Creative Commons License 2009.04.20 0 0 331

A neten találtam, gondolom ide illik:

 

Jackie Orszáczky, a Syrius egykori basszusgitárosa élete utolsó koncertjeinek egyikét az A38 Hajón adta. E koncert felvételeiből állította össze e DVD-t az A38 Hajó stábja, a több mint kétórás koncertet interjúrészletekkel, fotókkal és részletes életrajzzal téve teljessé. A DVD az elmúlt napokban került kereskedelmi forgalomba.

Jackie Orszáczky, azaz Orszáczky Miklós az egykori legendás progresszívrock-zenekar, a Syrius basszusgitárósa az együttes legfontosabb korszakában, 1971 és 1973 között volt tag. Később különböző okok miatt Ausztráliába emigrált, ahol pár év alatt a földrész egyik legelismertebb, köztiszteletnek örvendő muzsikusa lett. Rengeteg zenekart alapított, még többen játszott és számtalan zenésszel dolgozott együtt, valóságos Orszáczky-iskolát teremtve.

A Syriusból hozott kísérletező attitűdje mindvégig megmaradt: dzsessz, funk, blues és némi rafinált pop keveredett muzsikájában. Feleségül vette Tina Harrodot, a nagyszerű énekesnőt, aki Jackie élete végéig fontos alkotótársa és múzsája volt.

Jackie Orszáczky hosszú és súlyos betegség után 2008 februárjában hunyt el. Utolsó magyarországi koncertjeinek egyikét az A38 Hajón adta, magyar és ausztrál zenészekkel, illetve feleségével. E több mint kétórás fellépésről készített felvételeket az A38 Hajó stábja. Az anyagból és a színpadra lépés előtt készült interjúkból televíziós koncertfilm készült - ennek extrákkal kiegészített változata ez a DVD.

A kétnyelvű, magyar-angol DVD-n a koncert mellett több egykori zenésztárs emlékszik vissza Jackie Orszáczky lenyűgöző zenei pályafutására, közöttük Ráduly Mihály a Syriusból, Tina Harrod, James Greenings, David Symes és Hamish Stuart. Az extrák között megtalálhatók S Varga Ilona - ALion koncertről készült fotói.

A DVD hiánypótló anyagaiból egy csodálatos és teljes életpálya rajzolódik ki: az egyik legjobb magyar muzsikus, Orszáczky Miklós karrierje.

Dick17 Creative Commons License 2009.04.19 0 0 330

A név választásról Baronits Zsolt, a zenekar alapítója így nyilatkozott:

"Együtt választottuk a nevet, azt hiszem lexikont ütöttünk fel, többször ráböktünk nevekre, végül is maradt az égbolt legfényesebb csillagának tartott Syrius."

(Lásd: Zoltán János-Nemes Nagy Péter-Budai Ervin: Széttört álmok - A Syrius együttes története, Staen Hungária Kft. 2006., 19. oldal - illetve mindez idézve Fekete Kálmán: Blues 2. című kötetéből)

A zenekar 1962 nyarán alakult meg.

Előzmény: queeniemoni (327)
syrius Creative Commons License 2009.04.18 0 0 329

Honnan???? Egy XXI. századi fórumozó nickname-jéről...:-)

Azért óvatosan azokkal a régi számokkal. A Syrius egykoron a lakodalmas rock előfutára is lehetett volna, igazi kommersz, primitív zenét csináltak, mígnem a vezetőjük gondolt egy nagyot, fordult 180 fokot, megcsípett néhány ZENÉSZT és összehozta a kor legnagyobb jazz-rock bandáját. Nekünk az a 2 év jelenti a Syrius-t, a többi legfeljebb a poptörténelmi arcképcsarnok része. (Szóval ha Pápai-Faragó nevével fémjelzett Syriusra bukkansz akkor lapozz tovább!!!

Előzmény: queeniemoni (327)
mosiah Creative Commons License 2009.04.18 0 0 328
Felütöttek egy lexikont, és ezt találták a legszinpatikusabbnak, hosszú tanakodás után Baronits-ék még valamikor 1962-ben. Én így olvastam.
Előzmény: queeniemoni (327)
queeniemoni Creative Commons License 2009.04.18 0 0 327

Kedves Fórumozók!

Meg tudná valaki mondani, hogy a csapat miért pont a Syrius nevet választotta magának? Csak érdekelne a dolog, mostanság ismerkedem az együttes régi számaival...

Előre is köszönöm!:)

Dick17 Creative Commons License 2009.04.01 0 0 326

Részlet a Széttört álmok című könyvből:

Egy fül- és szemtanú emlékei

A Syrius együttest először a ’60-as évek derekán hallottam élőben az Egyetemi Színpadon. Ez még a Táncdalfesztiválok előtt, a „Beates magyar úr” és a „Tranzisztori” előtti időben volt. Ha emlékeim nem csalnak, egy gimnáziumi osztálytársam hívott el a koncertre. Kb. ebben az időben jelent meg az Ifjúsági Magazinban egy bemutató írás a zenekarról. Ez felkeltette az érdeklődésemet a két szaxofonossal, orgonával felálló együttes iránt. Az angol-amerikai sikerlistákon futó számokat játszották. Ma már nem tudok feleleveníteni konkrét darabokat, de a Manfred Mann együttes Pretty Flamingója köztük volt.

A Táncdalfesztivál említett dalai számomra arra voltak jók, hogy elriasszanak a Syrius iránti további érdeklődésemtől. Nem voltam egyetlen banda elkötelezettje, mint annak idején sok kortársam. A beat zenekaroknak is olyan fanatikus közönségük volt, mint akár a focicsapatoknak. Főleg olyan helyekre jártam, ahol nem kértek klubtagságit. Leginkább a Bajtala-trió, az Atlas, a Thomastic Máté Péterrel, a Liversing, a Sakk-Matt, vagy az akkorban már soul zenét előadó Kék Csillag együttes koncertjeire jártam. Ez utóbbbiakhoz be-beszállt a koncert első felében egy akkoriban 13-14 éves kislány. Aretha Franklin vagy Julie Driscoll számokat énekelt és Katona Klárinak hívták. Ez a Bem rakparton volt.

Nyaranta a Budai Ifjúsági Park fölötti sétányról néztem, hallgattam a zenekarokat. De a hétvégeken be is mentünk a haverokkal. Már, ha kedvünk volt inget, nyakkendőt venni és befésülni a hajunkat, hogy rövidnek látsszon. 

A Syrius átalakulásáról egy azóta elhunyt barátomtól, Artner Miklóstól hallottam. Ő a szomszédjukban lévő Csanádi utcai pinceklubban ismerkedett meg a zenészekkel. Ebbe a kicsiny klubba sajnos nem jutottam el. Éppen „hazafias kötelességemnek” tettem eleget, magyarán sorkatonai szolgálatomat töltöttem. Először egy hétközi eltávozás alkalmával volt szerencsém hallani az „új” Syriust. A Belvárosban, az Építők SC Alpári Gyula utcai klubjában játszottak. Az a XIX. század végi, Milleneum korabeli épület már nem létezik. Lebontották és ma már egy bank áll a helyén. Megjegyzem, ez a klub nem tévesztendő össze a Petőfi Sándor utcai Építők Klubjával, ahol rendszeresen jazz-esteket rendeztek.

A buli lenyűgözött, csak a korábbi, Kisstadionbeli Traffic koncerthez tudtam hasonlítani. Ez 1970 májusában lehetett.

Legközelebb ősszel, a Ganz-MÁVAG kultúrházban voltam. Vasárnaponként játszottak a Bajtala-trióval közösen egészen Ausztráliába történő elutazásukig. Ezek a bulik is egy életre szóló élményt nyújtottak. Az este folyamán öt menet volt. Valamelyik csapat kezdett, követte a másik és a harmadik menetben mind a nyolc muzsikus színpadon állt. A két dob mögött Veszelinov András és Csáky Béla, a két basszusgitáros Jackie és Bögöly (Lakatos Béla). Ők énekeltek is, akárcsak a zongorista Bajtala János. Az orgonánál Pataki László ült, Baronits Zsolt és Ráduly Mihály szaxofonoztak. Utóbbi fuvolázott is. Az itteni repertoárból emlékszem a magyarul előadott Széttört álmok szvitre, amit korábban eljátszottak a Magyar Rádió 6-os stúdiójában is. (Ausztráliából való visszaérkezésük után legjobb emlékeim szerint már soha nem adták elő ezt a darabot.) A közös menetben rendkívüli volt a három énekes, akiknek külön-külön is nagyon szerettem a hangját. És a csoda az volt, hogy nem volt gitáros a színpadon!

Dick17 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 325

Az a Kirk = Roland ;-) Ronald a President Reagen volt.

Más:

 

Előzmény: bootlegger (324)
bootlegger Creative Commons License 2009.03.09 0 0 324
...amennyire eddig sikerült utána néznem, riportból csak ezt az egyet találtam....
arról van még infó, hogy az ABC műsoraiban az alábbiakat játszották:
I've grown tired
Hell
Waltz Of The Flowers
Strawberry Fields (ezt és a GTK szignált hangban megtalálhatod, itt a fórumban egy link, lásd valamivel lejjebb)
No Use To Cry
Manic Depression

valamint bizonyos Ronald Kirk tiszteletére egy saját darabot

a felsorolás nem sorrend, ráadásul nem is egy időpontban adták le annak idején, hanem több darabban
filmezték annak idején a Benefit koncertet is, ebből látható egy rövid jelenet a Novák Emil féle filmben is
Előzmény: mosiah (323)
mosiah Creative Commons License 2009.03.09 0 0 323
Ez tényleg hihetetlen, fantasztikus, még, még, még ilyet, de jó volna
vajon csak ez a rövid riport készült? nem hiszem, remélem nem, és egyszer előkerül

"the english is pretty bad but we try to speak and my first work was to learn what I singing and understand it."
Előzmény: bootlegger (322)
bootlegger Creative Commons License 2009.03.07 0 0 322
na ez viszont ausztráliában készült, igazából el sem hiszem, hogy létezik...
http://www.youtube.com/watch?v=gZ2QYKkl3z0
Előzmény: Dick17 (320)
tolac Creative Commons License 2009.02.12 0 0 321
Sziasztok!
Úgy látom, ez még nincs itt.

Jackie Orszáczky és Tina Harrod DVD:

http://www.a38.hu/?p=cikk&id=523
Dick17 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 320
És ugyebár nem Ausztráliában... ;-)
Előzmény: eref (319)
eref Creative Commons License 2009.02.05 0 0 319
Margit lesz az a Maggie :)
Előzmény: kozakz (317)
Dick17 Creative Commons License 2009.02.05 0 0 318

A 316 hsz-ben jelzett cikk - néhány pontatlansága ellenére - nagyon jó, jól adja vissza a korabeli hangulatot. Kíváncsi lennék a szerző személyére. És igen, folytassa...!

E-mailt küldtem Neked. ;-) 

Előzmény: kozakz (317)
kozakz Creative Commons License 2009.02.04 0 0 317
A koncertet a Maggie-szigeten rögzítették, Ausztráliában

Ez konkrétan érthetetlen számomra...
Előzmény: mosiah (314)
kozakz Creative Commons License 2009.02.04 0 0 316
egy jó kis cikk

http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=16284

Dick17 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 315

Hmmm... Igen, ez 1:1-ben a margitszigeti, ill. az előző napi paksi főpróba műsora. De hogy hivatalos lenne...?! Tudtommal a felvétel joga az akkori szervezőnél, ill. a zenészek (elsősorban Orszáczky és Pataki) birtokában van/volt. Csak bízni lehet abban, hogy minden rendben van a kiadás körül... Megjegyzem, a szervező 2007 elején, kora tavaszán 2 vagy 3 számot publikált CD-n (Darshan 002 - ha jól emlékezem) a 2001-es koncertről Jackie bácsi tudtával. 

 

Előzmény: mosiah (314)
mosiah Creative Commons License 2009.02.03 0 0 314
Syrius: The last concert
Kiadó: Hunnia Records
Megjelenés éve: 2008

https://www.dalok.hu/lemez/id/1412

Ismeri valaki ezt a lemezt?

1. I've Been This Down Before
2. Elfáradtam Én Már
3. Feeling Good
4. Hamlet, a Sólyóm
5. Strawberry Fields Forever
6. Devil's Masquerade
7. Manic Depression
8. God is Only One

Ez ugye a 2001-es Margitszigeti koncert hivatalos felvétele lehet, legalábbis a számlista azzal megegyezik. Tök jó, hogy tök kussban megjelent egy album megint, és sehol sem lehetett róla hallani.

Egy másik oldalon találtam egy leírást az albumról, ami valószínűleg több sebből vérzik, íme:
A magyarországi Hunnia kiadó jelentette meg a Syrius zenekar utolsó felvételét/koncertjét, amin még Orszáczky Jackie is játszik!! Fergeteges koncert, amelyen olyan számok sorakoznak, mint a legendás Az ördög maszkabálja, Hendrixtől a Manic Depression, a Beatlestől a Strawberry fields forever. A koncertet a Maggie-szigeten rögzítették, Ausztráliában! Ez volt Jackie utolsó koncerje a Syriusszal, hála a Hunnia kiadónak, most piacra került!

innen a szöveg:
http://www.cdbar.hu/magyar/ujdonsagok/lemezajanlo.html
kozakz Creative Commons License 2009.01.13 0 0 313
filmszemlén most meg lehet kérdezni a zsűri elnőkét :) hátha tud valamit....
Előzmény: syrius (311)
D. péter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 312

Szia Syrius!

Engem is érdekelne a film,cserébe tudnék adni pár felvételt Jackiéktől,a Kextől,stb...

Előzmény: syrius (311)
syrius Creative Commons License 2009.01.12 0 0 311
Esküszöm válaszoltam rá, de úgylátszik elveszett a szmogban. Szóval megvan DVD-n, igaz a Filmmúzeumból felvéve tehát egy logoval a sarokban, de szívesen lemásolom, ha érdekel. Aranyos film, kicsit naiv, helyenként idegesítően modoros, dehát Kex, meg Syrius... szóval ontopic. Egyébként igazából az eredeti filmek, próbafelvételek lennnének izgalmasak, vajon a Filmlabor, vagy az archivumban meglehetnek a forgatás során fel nem használt snittek? Na azok közt lehetne mazsolázni.
Előzmény: Dick17 (310)
Dick17 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 310

Egy klikk ide:
http://www.youtube.com/watch?v=igGUZjspjS4&feature=related

És ha valakinek meglenne DVD-n az egész film...
;-)
De jó lenne!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!