Keresés

Részletes keresés

Buratínó Creative Commons License 2005.04.05 0 0 58
Sziasztok, meg lehet szerintetek az agykontroll alapfogásait egyénileg is tanulni, a könyvől és a tanfolyam füzetéből?
Sedyl Creative Commons License 2003.10.08 0 0 57
"Az alfa egyebkent egy tudomanyosan igazolhato agyi allapot, es egyszeruen merheto enkefalograffal. Ez az agyhullammintazat bizonyos fajtajara utal.
Az alfa stadiumon minden ember atmegy lefekves elott, sokaknak nehezukre esik ebben maradni ugy, hogy ne aludjanak el."

Erről van szó.Már amúgy is rosszul vagyok a mindentudó nagyokosoktól, akik meg akarják magyarázni, hogy miért marhaság az egész.Persze fingjuk nincs az egészről, egy tanfolyamon nem voltak és túlmisztifikálják a dolgot, minek következtében a szemükben automatikusan marhasággá válik.Nem ártana a fenti dolognak is utána olvasni a kételkedőknek(ami orvosilag bizonyított) és a logikus következtetéseket levonni.Tehát, hogy ez az állapot tényleg segíthet számos dologban(tanulás,kreativitás,stresszoldás stb.)Többek között saját TAPASZTALATról is beszélek.
Mondjuk a meredekebb dolgokat, már én is fenntartással kezelem.

Előzmény: KoporShow (56)
KoporShow Creative Commons License 2003.10.08 0 0 56
Az alfa nem egyenlo az elbambulassal. Az alfa allapotot, de teny hogy a koncentracio nem segiti elo.

Az alfa egyebkent egy tudomanyosan igazolhato agyi allapot, es egyszeruen merheto enkefalograffal. Ez az agyhullammintazat bizonyos fajtajara utal.
Az alfa stadiumon minden ember atmegy lefekves elott, sokaknak nehezukre esik ebben maradni ugy, hogy ne aludjanak el.

Vannak viszont akik igazolhatoan pillanatok alatt kepesek elerni es megszuntetni az alfa allapotot.

Az, hogy ennek vannak e olyan "mellekhatasai" mint amilyenekrol az agykontrollosok regelnek az mar egy mas kerdes.

Előzmény: Muster Mark (15)
cicapaci Creative Commons License 2003.10.08 0 0 55
Mit tudhatunk meg erről a novemberi tanfolyamról?

Tud valaki valamit a Puskin utcai club összejevetelekről?

Előzmény: Törölt nick (53)
Luyo Creative Commons License 2003.10.08 0 0 54
Tehát szerintem ártani nem árt sőt legalább akkora haszna van, mint lónak a kockacukor:-)

Egész addig jó, amíg a diagnózis után el nem kezd gyógyítani;)
De szerencsére az embernek van TME-je, ami megvédi:)

A reiki-s csapatokban is azt szeretem, hogy az első beavatás után már a világ összes emberét meg tudnák gyogyitani (így rövid o-val), de a magukon kezdést elfelejtik, pedig mintha eredetileg erre lett vón kitalálva.

Had fejezzem be egy keleti mondással:A menyország kulcsait megkaptuk, de ugyanez nyitja a pokolét is.

Szvsz ez áll erre is. meg a késre, génsebészetre, atombombára...

Előzmény: Iván Gábor (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.08 0 0 53
Jön vki a novemberi tanfolyamra?
kutymu Creative Commons License 2003.02.11 0 0 52
Emil Coue
Előzmény: Iván Gábor (51)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.02.11 0 0 51

Szerintem, ha valakit érdekel az Agykontroll, akkor érdemes az alapító Silva önéletrajzi írásával kezdeni. Én még találkoztam élőben vele valamikor a 90-es évek elején.

Amúgy meg szerintem ártatlan és szórakoztató és segítő dolog. Gyakorlatilag az autószuggesziós módszereket tanítja meg játékosan, amit Elil Cue francia orvos egy kicsit tudományosabban írt le.

Persze van benne egy csomó tulzás, mint például a távdiagnózis, amit kettős vak próbának alávetve felsülések halmaza, még a legkivállóbb agykontrolosoknál is.

Tehát szerintem ártani nem árt sőt legalább akkora haszna van, mint lónak a kockacukor:-)

vpe Creative Commons License 2003.02.11 0 0 50
jaja. olvtársnak IGaza van

ELŐRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: iXman (49)
iXman Creative Commons License 2003.02.11 0 0 49
Agykontroll fel!!!

Ha valaki lát fantáziát benne, próbálja ki, kitartással, odafigyeléssel, sok gyakorlással elképesztő eredményeket lehet vele elérni (még meta-para-pszicho dolgokat is). De a tanfolyamot nagyon nem ajánlom!!! Inkább a könyv, és a megfontolt, alapos tanulás, gyakorlás.

Juzihejzakyoa Hzeajvke Creative Commons License 2003.02.08 0 0 48
Mellesleg kornyezetemben eleg sokan vegeztek agykontroll-tanfolyamot, es nem tapasztaltam rajtuk semmi negativat, talan csak a noverem hulyult meg egy kicsit, de lehet hogy nincs osszefugges:). viszont oszinten szolva pozitiv valtozast sem tapasztaltam, nem igazan latom azt a zsenialis tanulasi kepesseget (az illetok kozul mindenki eleg jol tanult mar elotte is).
Juzihejzakyoa Hzeajvke Creative Commons License 2003.02.08 0 0 47
amugy van ezekben a paradolgokban valami, en peldaul arra gondoltam tegnap, hogy milyen regen nem ettem rakottkrumplit, aztan ma tobb nap utan hazajovok, es talaljatok ki mit talaltam a hutoben... majdnem hanyattestem. gondolkozom hogy abbahagyom a fizikus szakot es elmegyek parafenomennak:)
a "programozott" felkeles amugy szerintem mindenkinek megy, legalabbis nekem eleg jol, meg is szoktam rajta lepodni, es nem nagyon tudom, hogy mukodik, talan pszicho forumtarsunk tud valamit errol.
vpe Creative Commons License 2003.02.07 0 0 46
még 1x:

energiabefektetést és érdeklődést, elszántságot, odafigyelést, nyugodtságot igényel.

ha ezek a tulajdonságok nincsenek benned ezer tanfolyam is vajmi keveset ér.ha benned vannak akkor nem is kell tanfolyam csak pár könyv hogy tudd kb. miről is van szó.

Előzmény: BZoltan (28)
iXman Creative Commons License 2003.02.06 0 0 45
Neked is tudom ajánlani az agykontrollos bibliát.

Ott van leírva az iskoláskölykös teszt, a hivatalos, statisztikai mérésekkel alátámasztott kísérletek, meg minden.

Ezek az emberek tudják, mit beszélnek. Nem most jöttek le bétából.

Előzmény: BZoltan (27)
iXman Creative Commons License 2003.02.06 0 0 44
Hogy kívánsz minket megvizsgálni?
Egyébként már megvizsgálták őket tudományosan. Jópárszor. Erről bővebben a kék pici agykontrollos bibliában találhatsz adatokat.
Előzmény: -invitromatyk dezygn- (42)
-invitromatyk dezygn- Creative Commons License 2003.02.06 0 0 43
intuíció? kezdek nagyon álmos lenni :] de még próbálok összehozni valamit.

az intuíció egy elég homályos fogalom, nincs definiálva, stb. de talán tudok mondani kapcsolódó dolgokat, elemeit. és még mielőtt elalszom, főleg :]

nálunk az egyetemen (elte) barkóczi ilona prof. foglalkozik az analógiás transzferrel - amikor egy helyzetben szerzett ismereteidet egy más hasonló, de nem teljesen ugyanolyan helyzetbe átviszed. ha csak mély hasonlóságok vannak, és felszíniek nincsenek, akkor az emberek hje 10 körüli %-a képes észrevenni és kihasználni az analógiát. ez szerintem valami olyasmi mechanizmus, amilyennek az intuíciót szokták elképzelni.

vagy mcguire (híres szociálpszichológus) foglalkozott a tudományos hipotézisalkotással. milyen folyamatok zajlanak le szegény kutatóban, mire kitalálja azt, mit is akar vizsgálni, stb.

Előzmény: paint (40)
-invitromatyk dezygn- Creative Commons License 2003.02.06 0 0 42
biztos vizsgálták már tudományosan. ha benn leszek az egyetemen, rákereshetek az adatbázisban (most még tart a vizsgaidőszak). de mivel ilyen csönd van, szerintem nem sok eredményt találhattak.

(még nincs személyiségpszichológia műhelymunkám, de lehet, hogy erre a szemeszterre bevállalom... agykontrollosok, vizsgáljalak benneteket tudományosan? ;] )

Előzmény: BZoltan (21)
-invitromatyk dezygn- Creative Commons License 2003.02.06 0 0 41
én is fel tudok kelni tetszés szerinti időpontban kb. +-10 perc pontossággal. (és nem, nem agykontrollal csinálom.)

a biológiai óránk (nem csak az emberé) magától is meglepő dolgokra képes, nem kell mindenféle misztikus dolgot előráncigálni hozzá. nemrég olvastam csányi jó vastag etológia-könyvét, ott pl. olvashatsz ilyenekről is. amúgy mindenkinek csak ajánlom, sajnos nekem nagyon gyorsan kellett elolvasnom vizsgára, de ez tényleg olyan könyv, hogy ha nem kellene is elolvasnám a nagy részét. a genetikai fejezetek szerintem nem sikerültek jóra - olyan érzésem volt, hogy csányi v. nem tudta eldönteni, mennyire rakjon bele alapokat és mennyire fejtse ki részletesen, és ettől elég összevissza lett. amikor az ember gyanútlanul lapoz, és bumm egy diff. egyenlet, amikor odáig még egy gyökvonás se nagyon szerepelt, azért az húzós. :]

'vitróó

Előzmény: vpe (17)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 40
"a matematikusi szkmaban peldaul szinte kizarolagos szerepe van az intuicionak"
Ezt nem tudtam. De most legalább kiderült, hogy nem vagyok matematikus :):)

De mond csak, van valami dokumentálás (PhD,TDK...) az ituicióról és működéséről? Van tudományos bizonyitása? Ez feltérképezhető?

paint

Előzmény: BZoltan (39)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 39
"a valaki meg is tapasztalja a létezését az ilyen fura dolgoknak mint intuició, telepátia, föl már nem vállalja. "

ne hulyeskedj... a matematikusi szkmaban peldaul szinte kizarolagos szerepe van az intuicionak.

A telepatia meg a parapszichologia meg olyan teruletek amik pont azert mert felterkepezetlenek ezert a koklerek es a sarlatanok ugy raszallnak mint tehelepenyre a legyek.

A C vitamin is jo dolog ha beteg vagy, de mivel faszan le van dokumentalva ezert nem tartanak C vitamin szedo tanfolyamokat a pesterzsebeti kulturhazban :) erted, hogy miert vagyok szkeptikus?
z

Előzmény: paint (37)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 38
"a meditacio es az onszuggesztio jotekony egeszsegugyi hatasat elismerem." Szerintem ennyi elég is. Tulajdonképpen ez az agykontroll. Egészen hasonló más ilyen meditációs technikákhoz. Csak (nyugati módira) a gyorsaságot kinálja ->gyors meditációs szintre érést.

paint

Előzmény: BZoltan (36)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 37
Elég sokat kisérleteznek, de ezek a dolgok még mindig a megmagyarázhatatlan kategóriájába tartoznak. Márpedig, ha valami tételesen - a mai tudományos módszerekkel - nem bizonyitható, akkor az nincs. (De minimum itt a fórumban izekre szedik a szkeptikusok :)
(Mondjuk a statisztika is egy tudomány, azzal pl lehetne embercsoportokat összehasonlitani)

Szóval ha valaki meg is tapasztalja a létezését az ilyen fura dolgoknak mint intuició, telepátia, föl már nem vállalja. Pláne, hogy ezek a dolgok határosak azokkal a területekkel, amiket már sarlatánságnak neveznek.

paint

Előzmény: BZoltan (36)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 36
A felreertes elkerulese vegett :) nem csolato tokosagyu marha vagyok (max natur marha). Szoval a meditacio es az onszuggesztio jotekony egeszsegugyi hatasat elismerem.
Szerintem errol van is orvostudomanyi szakirodalombosegesen. A pszichoszomatikus betegsegeknel meg szinte viccszamba megy, hogy a "betegnek is akarnia kell".

De csak naiv erdeklodessel tette fel (egyben magamnak is) a kerdest, hogy ha annyira generalisan hatekonyak ezek a modszerek, es muvhazak nagytermeiben civil tanfolyamokat tartanak rendszersen, akkor miert nincsen orvostudomanyi es pedagogiatudomanyi dokumentacioja a dolognak?
Azt a valaszt, hogy vaskalaposak azt kirohogom, mert nem azok, ezt mutatja a te peldad is.
Szoval en teljesen nyitott modon tettem fel a kerdest.

z

Előzmény: paint (34)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 35
Inkább megadom az enyémet, de nem ám inkasszóra!:)
Előzmény: BZoltan (33)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 34
"Miert nem ruhazzal fel ezzel a fantasztikus kepesseggel az orvosainkat."
Van egy személyes példám. Az unokanővérenek rosszindulatú daganata volt. Az orvosa ajánlotta neki, hogy menjen el agykontrolltanfolyamra. El is végezte, egy darabig meditált is rendszeresen.
Most nem tudom, hogy áll vele, de a kritikus 5 éven túl van.
paint
Előzmény: BZoltan (21)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 33
"anyagilag rászorulók agykontroll tanfolyamát finanszirozzák"

nagyon jo, izibe a bankszamlaszamot beirom oket a vegakaratomba :)

z

Előzmény: paint (32)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 32
Van valami alapitvány. Az SzJA 1 %-át lehet odautaltatni és állitólag anyagilag rászorulók agykontroll tanfolyamát finanszirozzák. Meg talán mást is - nem tudom.

Ha érdekel megkeresem a neten a bankszámlaszámát :):):)

paint

Előzmény: BZoltan (30)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 31
"Nekem nem sikerül alfába mennem. Erős a gyanúm, hogy másnak sem.
A keletiek transza mind ilyen vagy ehhez hasonló állapot. Az autogén tréning ugyanezt állitja elő.
Csak sikerült már valakinek :)

Tulajdonképpen igazad van, az alfa az az elbambulásnak felel meg.
Állitólag (forrást ne kérjetek) az agy egyszerre termel mindenféle hullámot. Ha ébren vagy több bétát, ha bambulsz több alfát, mély álomban több deltát.
Az agykontroll azt tanitja meg, hogy hogyan maradj meg ezen a mezsdjén és képzelegj. Ennyi a technikája.

paint

Előzmény: Muster Mark (15)
BZoltan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 30
Nem vagyok biztos benne, de szerintem hulye lenne az agykontroll szervezoje nem lehetoseget adni az embereknek,hogy akar sulyosabb penzeket is a szervezet bankszamlajara heleyzzen.
Az mondjuk mindenkeppen pozitivum, ha ezt nem a szkientologia stilusban buncselekmennyt surolo modon teszi.

Amugy nincsen semi baj az agykontrollal, ameddig nem lesz belole senkinke komoly baja addig had szoljon, ami a csovon kifer... de azert a vilagrengeto hatasarol csak komoly szkepszissel erdemes szerintem gondolkozni.

z

Előzmény: paint (29)
paint Creative Commons License 2003.02.05 0 0 29
"..az ilyen agykontrollosok egy része a szcientológia egyház fedőszervezete"

Ezt még nem hallottam, hogy az agykontroll a szcientológia fedőszervezete lenne.

Tudtommal:
1. különbőző elméletre épülnek
2. más volt a megalkotójuk/elinditójuk
3. külön szervezete van
4. ha belemászol, akkor az agykontrollt megtanulhatod/megismerheted pár száz forintos könyvből vagy egy kb 10eFt-os tanfolyamon; a szcientológiában meg ha előre akarsz jutni akkor súlyos pénzekbe (akár milliókba is) kerülhet.
5. ha az agykontroll alapjait elsajátitottad, mehetsz az utadra és magadnak alakitod a dolgokat, ha nem akarsz, a tájára sem mész agykontrollos szervezetnek, de attól még gyakorolhatod.
A szcientológiából nincs menekvés (mert nem önálló tevékenységre épül), legfeljebb a teljes kilépés és elhagyás.

paint

Előzmény: Muster Mark (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!