Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.21 0 0 51
Nem tudsz elérhető helyen ilyen belezőset? Mániákus gyilkos barátnő, hmm, milyen izgalmas :-))))
Előzmény: Opi (50)
Opi Creative Commons License 2001.05.21 0 0 50
Jólvanna!:) Nem tehet róla szegény, hogy ő se a rendes lányokat szereti. ;)

OFF
Jó. :) Más jelentkező?:)
ON

Előzmény: Gróf Úr (49)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.21 0 0 49
Jaja, belezett/csonkolt/kiszemezett hullákat sziklákra/függönyökre aggatni maga a csoda és nem bűnsegédi bűnrészesség némi elmebajjal párosulva... Ezt csak Reno szerelme okán említem :-)

OFF
Szerintem nézzük.
ON

Előzmény: Opi (48)
Opi Creative Commons License 2001.05.21 0 0 48
Nem biztos, hogy az ő lelkén szárad, lehet, hogy mondjuk csak meg akarta akadályozni, vagy ilyesmi... (Bár úgy gondolom, hogy U4 nem boldogult volna a fellógatásokkal, ezért vitte magával U5-öt... Viszont ez nem jelenti feltétlenül, hogy gyilokolt is. (Mármint U5, csak ma összevissza vagyok.)

OFF
Nézzük?:)
ON

Előzmény: Gróf Úr (47)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.21 0 0 47
Akkor összegezzünk:

U4 pszicho állat, öl, mint arzén csak fájdalmasabban
U5 lőtt Renora

DE! Ha U5 lőtt Renora, akkor ő volt ott a szem(telenített)profnál, mert onnantól kergették, h a függöny mögül kilőtt, mint rövidtávfutó. Viszont akkor a prof az ő lelkén szárad...

Nem nézzük meg még 1* kollektíve? Hátha észreveszünk még dolgokat...

Opi Creative Commons License 2001.05.21 0 0 46
Valószínűleg U4 az abszolút hunyó (lásd: gyilkos), U5 meg csak segített (lásd: nem gyilokolt). De ki a fene tudja?:)
Előzmény: Pali bá (44)
Tamska Creative Commons License 2001.05.18 0 0 45
na ezt sejtettem, ez viszont eléggé gáz.
Előzmény: Opi (42)
Pali bá Creative Commons License 2001.05.18 0 0 44
Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topicnak bár sokkal okosabb még nem lettem tőle. Eddig nem nagyon mertem senkinek bevallani de esküszöm, hogy a barátnőmmel egy hete nem tudjuk megfejteni ezt a filmet. Kutya legyek ha értem. A gyerekcsere és a megrendezett gázolás még csak-csak de az ujjak problematikája nekem sok. És akkor most csak a pszichopata csaj a hunyó vagy a másik is?

Opi Creative Commons License 2001.05.18 0 0 43
No, megnéztem közben. Tehát a szerző: Jean-Christoope Grangé (nincs vissza é jelem..:) ).
Viszont nem nagyon láttam egyik virtukönyvesboltban sem... Lehet, hogy nincs is magyarul?:(
Előzmény: Opi (42)
Opi Creative Commons License 2001.05.18 0 0 42
Az ikreknek _sem_ lehet egyforma ujjlenyomatuk.
Előzmény: Tamska (40)
privatbankar Creative Commons License 2001.05.18 0 0 41
Az tuti, hogy az ikreknek nem egyforma az ujjlenyomatuk.
Igazából az érdekelne, hogy a könyvben is meg van e ez a gubanc. Szerintem egy bűnügyi regény esetében ez eléggé égő.
Előzmény: Tamska (40)
Tamska Creative Commons License 2001.05.18 0 0 40
Na!

A kérdés az, hogy az ikreknek egyforma-e az ujjlenyomatuk. Ha igen akkor a "4U vagy 5U lőtt" kérdés nem kérdés hiszen a válasz nyugodtan lehet 5U hiszen nincs logikai bukfenc. Ez eddig ok. Amúgy nekem Opi megfejtése tűnik a leginkább összerakhatónak/elfogadhatónak.

Ááááh, ennyien nem lehetünk hülyék. A hiba nem a mi készülékünkben van. Az még rendben lenne, hogy a rendező hagyja, hogy összetegyük a sztorit, de ehhez sokkal erőteljesebb kereteket kellene biztosítania. Most, így pár nap távlatából ellent kell mondjak saját magamnak. Nem biztos, hogy a film annyira jó. Sokkal inkább vélem úgy, hogy a rendkívül igényes látványvilág, és Jean Reno színészi játéka, mint a történet maga ragadott volna meg. Az egyszerűen csak egy laza lánc, amire rengeteg látványelem van felfűzve és a sztori megoldása csak tessék-lássék módon kibogozhatatlanul van odafércelve a végére. Mindezt tetőzi, a zárófelvonás ami leginkább egy James Bond filmbe való jeleneteket mutat be.

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.18 0 0 39
Szia!

Nem olvastad esetleg a könyvet, vagy talán az ismerősöd? Álmatlan éjszakáim még nincsenek, de olyan jó lenne választ kapni a felmerült logikátlanságokra... :-)

Előzmény: aube25 (38)
aube25 Creative Commons License 2001.05.17 0 0 38
Sziasztok! En nem lattam a filmet magyarul es kabe egy fel eve neztem meg. De az ujj-dolog nekem sem allt ossze, es egy kedves francia ismerosomnek sem, akivel egyutt voltam moziban. Szoval nem nyelvi problemarol lehet szo (ezt Grof Ur megnyugtatasara is..) Viszont Jean Reno tenyleg jo volt benne...
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 37
OFF
Akkor nehogy véletlenül jelentkezz!:))))))
ON
Előzmény: Gróf Úr (36)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 36
OFF

Már benéztem, de tudod, ha jelentkezem, akkor nem megyek :-)))

ON

Előzmény: Opi (35)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 35
:) (Akkor mégse maradtam le, nekem is ez volt az elgondolásom.)

OFF
LC
nem nézel be az idén nem volt még nagytali topicba?
ON

Előzmény: Gróf Úr (34)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 34
Elméletem szerint arra csak úgy emlékezett, mintha évek óta: a lelövésekor meghalt és valamiképpen a srác hívta vissza, segíteni...
Előzmény: privatbankar (32)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 33
Évekiiiiig???
a francba, már megint lemaradtam.:)
Előzmény: privatbankar (32)
privatbankar Creative Commons License 2001.05.17 0 0 32
Azért a Hatodik érzékben is vicces volt, hogy a faszi évekig vígan éldegélt a feleségével és fel sem tűnt neki, hogy már nem él. Forró, romantikus kapcsolat lehetett. :)
Előzmény: privatbankar (30)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 31
:-)))) Hát ez fájt nekem is, ott dühöngtem a mozi előtt, h ennyire hülye nem lehetek, h nem áll össze, pedig a hatodik érzéket is megfejtettem még a film fele előtt...
Előzmény: privatbankar (30)
privatbankar Creative Commons License 2001.05.17 0 0 30
Ja már értem :)

Időutazós filmekben már megszoktam, hogy nem kell sokat gondolkozni, de ebben a műfajban furcsálltam.

Előzmény: Gróf Úr (26)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 29
Eccerűbbnek eccerűbb, de akkor hol a bosszú?
Másrészt meg tizedannyi feltűnést se keltene, mint pár "csinos" hullával gazdagítva.:)
Előzmény: Gróf Úr (27)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 28
Nem, nem. Ha a másik keze volt, akkor akár U4 is lehetett. (De a lenyomat akkor se egyezhet semmiképp.)

könyvet meg sajnos nem.:(

Előzmény: privatbankar (24)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 27
Veszem én, veszem én, világos, én is így gondoltam és a zseniális is csak 15% gúnyt tartalmazott :-)
Namármost: nem egyszerűbb munkaidőben lehógolyózni Alma Matert utána becikkezni újságba, hogy fajnemesített? Annyi bizonyíték marad a romok alatt, h igazolni lehesen... Persze ebből nem lenne film :-D
Előzmény: Opi (25)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 26
ha U5 lőtt, akkor hogyan egyezhetett az ujjlenyomat U4- ével

Sehogy. Illetve a válasz: ugyanúgy, ahogy a csaj felnőtt bosszúálló-angyal-terrorista-ninja-kommandósnak kiképezve magát. Ja és onnan egyezett az ujjlenyomatuk, ahonnan ApácaÖrdögűzőMamaSzan a pót-hulla gyermeket szedte....

Előzmény: privatbankar (24)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 25
LC,
maga ne kavarjon itten bele nekem engemetet mindenbe!:)
Nem mindenki lakol, aki kívüllakik, csak az, akinek köze van az programhoz, vaty a hölgyemények esetéhez.:)
Terv inkább:
1, Figyelemfelhívó első gyilkosság (hogy ne csak a falubeli rendőrök nyomozzanak)
2, Rávezető gyilkosságok
3, Mikor a fülügyelő rájön nagyjából mindenre, akkor beintés a projektnek (úgyis, mint lavina vs. egyetem.:) )

nem olyan logikátlan (főleg, ha rendesen meg is tudnám fogalmazni.:) )

Előzmény: Gróf Úr (23)
privatbankar Creative Commons License 2001.05.17 0 0 24
Ésszerűnek tűnik, de ha U5 lőtt, akkor hogyan egyezhetett az ujjlenyomat U4- ével.
Egyébként én úgy emlékszem, hogy U4 a hegyen a jobb kezét mutatta fel és arról hiányzott az egyik ujja.
Nem olvasta valaki véletlenül a könyvet?
Előzmény: Gróf Úr (14)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 23
Aha, akkor a nagy terv: a lavina elvisz minden bűnöst (és ártatlant, de hát ez van), aki meg kívül lakik, az előbb meglakol, felhívva a figyelmet az ügyre. Zseniális.
Előzmény: Opi (22)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 22
A falu, az nem közvetlen az egyetem mellett volt, hanem valami lekanyarodás után még autóztak egy darabig...
Hogy a rektort miért nem, azt meg tőlük kéne megkérdezni. ;)) (De az összes áldozat olyan volt, aki nem az egyetemen lakott, hanem valahol másutt és 1edül - kivéve persze a könyvtárost, de őt gondolom ki lehetett csalogatni valamivel a csigaházából..:)) )
Előzmény: Gróf Úr (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!