Keresés

Részletes keresés

samvaska Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1691

A legjobb harcmuveszet amit az elet minden teruleten kivalokeppen tudsz hasznalni az az AIKIDO!

senior5 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1690

Üdvözletem!

Igen a bőr felhólyagosodását megelőzi és a seiken-es fekvőtámasz a karon kivül erősíti elöl végig a testet, a kento-t minden pusztakezes (nem csak japán) ázsiai küzdősport edzésen használják. Még a no-kontakt ágakban ahol nincs töréstechnika (edzés alatti fegyelmezetlenség büntetéseként) is, a bőr megerősödése így vastagodása után jöhet a porcos csont tovább keményitése az említett bevont ütőfával. Itt már az erőnél fontosabb gyorsaság és a találkozási pillanatban a koncentrált erőbevitel fejleszthető, és itt jön újra az egész test edzésének értelme a csipő mozdulatával növelt hatás.

Előzmény: prwhrqkt (1689)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1689

ezek szerint később kapcsolódtam be a gondolatmenetbe.

igen,lehet,hogy egy módszer a kar komplex felkészítésére a fekvőtámasz.

és azon kívül más is lehet .

pl. makiwara

 

én saját gyakorlatból úgy emléxem,hogy sokáig fekvőtámasz  volt ,gondolom azért ,hogy "minden"  erősödjön.

Előzmény: senior5 (1688)
senior5 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1688

Tiszteletem!

Elnézést de a sípcsont volt az alap kérdés, a seiken erősítésre a fekvőtámasz nem elég mert elöbb kifárad a gyakorló és nem elég gyors mozdulatsor.  

Azzal is fokozatosan és koncentrálva ütögetni kell, figyelve a megfelelő  felfekvést a találkozási felülettel mert ha figyelmetlenül túl erősen és nagyon kemény tárgyon kezd akkor annyi a porcnak. 

Előzmény: prwhrqkt (1687)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.01.18 0 0 1687

vagy a klasszikus módszer :fekvőtámasz seikenen /kéz ökölben,a mutató és középső ujj ütőfelülete/

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Seiken.png

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Kyuzo (1682)
Bandi-T Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1686

Szerintem gyere a másik szaktopikba: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004447

Előzmény: e-story (1685)
e-story Creative Commons License 2010.12.06 0 0 1685

Napot mindenkinek!

 

A vélleményeteket szeretném kérni. Szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot, de nem tudom melyik lenne a nekem való. Mivel a suliban csak az agyam tornáztatom, gondoltam fizikailag sem ártana. Néha eljárok úszni, de az semmi. Gyúrni nem akarok, mert valahogy nem az én asztalom. Nézegettem mi elérheő nálunk és akkora a kinálat, nem tudok vállasztani. Szimpatikus az Aikido, már igy videók alapján... Csak van egy kis gond. A bal csuklóm már elvolt törve, elég durva eset volt és egyes poziciólat azóta sem szeret. A jobb az viszonylag jól tartja magát. Meg 21 éves vagyok, nem  tudom nem késő-e...

Bandi-T Creative Commons License 2010.12.02 0 0 1684

www.aterem.hu Keszkenő utcában - szombaton 10-18-ig

 

Gym 21 Csepelen, szombaton 10-16-ig, vasárnap 12-17-ig

Előzmény: kutt (1683)
kutt Creative Commons License 2010.11.17 0 0 1683

Budapesten szeretnék hétvégenként zsákolgatni egy picit, mert a hétközbeni kick-box edzés nem elég. Tudnátok ajánlani ilyen edzőhelyeket?

Kyuzo Creative Commons License 2010.10.28 0 0 1682
Ez abszolút működik. Ahol terhelést kap a csont, a bőr - ott megvastagodik.
Én egyszerű körbebandázsolt fabottal ütögetem, kb napi 5 percet. Egy, másfél hónap után már lehet érezni hogy erősödik a csont. Szerintem biztonságosan fél év után tudsz beletartani egy rúgásba. Törni még nem próbáltam vele, ehhez szerintem több idő kell.

Az csak a fontos, hogy olyan anyag legyen ami elgyeli a rezgéseket. Fém pl. nem jó. Fa, vagy valamilyen kavicszsák inkább
Előzmény: Bukli (1679)
senior5 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1681

Tiszteletem!

 

A bőrtasak alakja nem igazán megfelelő és a kavicsoktól függően túl kemény lehet, ha már lilul akkor az bevérzéses sérülés azzal nem szabad edzeni.

A bokszzsák, autógumi (bevonva erős szövettel pl.: farmer) nem puha, pont a jó keménységű és alakú.

Bármi hasonló keménységű combvastagságú henger, medicinlabda (azt hiszem igy hívják a keményre tömött nehéz tipust) vagy betekert (régi afrikkal-szalmával töltött matracot használtam kertes házban) oszlop és fa is jó.

Addig lehet csak rugni mig pirosodik és naponta több alkalommal, fokozodó erővel (honapok kellenek hozzá). 

Türelem és óvatosság!

Előzmény: Bukli (1679)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 1680

Hadani ZBK-s emlékeimből erről az maradt meg, hogy ha sok  ütés eri a kart/labat (masik karja/laba) akkor egy idő mulva nem lilul be es az uteseket sem veszed fel (kevésbé érzed)!

 

Előzmény: Bukli (1679)
Bukli Creative Commons License 2010.10.26 0 0 1679
Sípcsonterősítésben szeretnék tanácsot kérni. Krav-magázni járok, ahol elég sűrűn a sípcsontot is igénybe vesszük védekezésnél, támadásnál kevésbé, így vannak néha fájdalmasabb koccanások. Az edző felvetette, ha erősíteni akarjuk a sípcsontunkat, akkor kis bőrtasakba rakjunk pár marék gömbölyded kavicsot, egy hosszabb madzagon lógassuk a lábunk elé és rugdossuk, amíg enyhén kipirosodik, majd várjunk amíg visszanyeri eredeti színét, aztán ismételjük meg és ezt csináljuk több hétig, ha tartós eredményt akarunk elérni.
Fórumokon (itt is) inkább azt a verziót olvastam, hogy ecélból puha dolgokat szoktak rugdosni (bokszzsák, autógumi), illetve a keményebb tárgyak használata esetén a sodrófát, üveget meg végighúzni szokás a csonton.
Mi erről a véleményetek?
nempet Creative Commons License 2010.08.18 0 0 1678
Kedves fórumozók,

Örömmel tudatom, hogy Ray Dionaldo Kali nagymester Budapesten tanít hétvégén, Ray a mai világ egyik legelismertebb, és legismertebb bot, kés, (hideg-fegyver) oktatója. Örömmel vennénk részvételedet a szemináriumon.
További infó és ízelítő: http://www.onlinebudapest.hu/fcs
Bandi-T Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1677
Kösz az infót!
Előzmény: Bela_Vak (1674)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1676
köszi!:-)
Előzmény: Bela_Vak (1675)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1675
OFF
Ha japan oldalakat akarsz olvasni, akkor a google forditonal szerinte a rikai.com vagy a Jim Breen-fele http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/cgi-bin/wwwjdic.cgi?9T
egy fokkal realisabb forditasokat szokott adni. Igaz, ezek csak a szavakat forditjak, ezert valami nagyon minimalis japantudas segit, de a szavak jelenteset jobban el szokta talalni, ezert szerintem kevesbe megy el az ember az erdobe, ha teljesen simeretlen szoveget nezel.
Előzmény: prwhrqkt (1672)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1674
Nem, de nem azert mert lusta vagyok magyar billentyuzetet telepiteni, hanem azert mert nem hosszu. Tenyleg nem basztatni akarok senkit, regen en is igy hittem, hogy a "kijo'sok" igy meg ugy.
Előzmény: Bandi-T (1673)
Bandi-T Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1673
<off>Az ó nem hosszú?</off>
Előzmény: Bela_Vak (1671)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.07.01 0 0 1672
igen , elírtam.
sajnos semennyire sem tudok japánul,úgyhogy ez a magyaros kyokushin marad nekem.
így szoktam vele találkozni."lateinizálva ":-)
a drágakövek kifejezést a google fordítójától kaptam.
Előzmény: Bela_Vak (1671)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1671
Nem ismerem a kyoshokat, ez csak az volt az elso link, amit a google kidobott, es olyan hivatalosnak kinezo dizanja volt, hogy megvett. :)

Megjegyzes (ezt most tenyleg nem basztatas keppen, de Mo-n nagyon elterjedt hiba): kjoksin ill. kjoksinka'j (ahol a', mint a'mbra's cett) az eredeti japan kiejtese az iskolanak, es nem kiokusin vagy ilyesmi. Persze lehet, hogy csak elirtad, es akkor elnezest.
Előzmény: prwhrqkt (1670)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1670
ja! jó ez a kiokushin drágakövek honlap amire rávisz a link!teccik.
Előzmény: Bela_Vak (1668)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1669
ugyanaz: a kyosok hitelesnek tűnnek, a kung fus brigádról fogalmam sincs.
Előzmény: Bela_Vak (1668)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.06.28 0 0 1668
Amikor Bobyt beraktak K-1-ba, o is normalis ellenfelet kapott, csodalkoztak is, hogy nyert. :) Aztan peresze nem mingid nyerhet az ember (humorista vs. nala 50 kiloval nehezebb koreai):
http://www.youtube.com/watch?v=W3BOcwTotaA

A video normal tevemusorbol van, es oldalt ul par szemmel lathatoan a temahoz nem sokat erto urge, akikhez a kyoshok mestere magyaraz. Pl a narancs dzsekis az egy humorsita. nem ertek kyo-hoz, a kommentalo Masuda-sensei (http://www.kyokushin1.com/masuda.html; http://homepage2.nifty.com/masuda-dojo/) korrekt embernek tunik, a kungfusokrol fogalmam sincs.
Előzmény: prwhrqkt (1667)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1667
arra gondoltam , hogy azzal a szemmel nézve kicsit a felvételt , amit mondasz,talán nem az a gyagya japán tv-s show lehet.
úgy ránézésre mondanám, hogy a kyosok olyan normálisnak tűnnek.
bár ki tudja!
Előzmény: Bela_Vak (1666)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1666
Nem tudom pontosan mire mondod, hogy nem. Ha arra, hogy szerinted ez igy halal komoly es reprezentativ, am lehet. Szerintem nem, de ezt csak ugy lehetne kideriteni, ha tudnank kik vannak a ket sarokban.
Hogy kyosok mibe mennek bele meg mibe nem, azt nem tudom, de japan teveben kb mindenki le szokott menni kutyaba penzert, ezert nagy remenyeim senkivel kapcsolatban nincsenek.


ps
Ettol meg persze lehet, hogy a kyoshok szarra verik a kungfusokat barmikor, nem errol beszelek.
Előzmény: prwhrqkt (1665)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.06.27 0 0 1665
szerintem nem.
láttam már pár kyo megmozdulást,és amennyire ismerem a kyo-t nem gondolom, hogy ilyenekbe belemennek.
volt még a hőskorban olyan action, hogy Oyama és a thai box /muai thai/ megküzdöttek ,talán 5-5 tanítvánnyal.
akkor nagyon szoros eredmény született.pontosan nem tudom mennyire , de jó szoros volt.
Előzmény: Bela_Vak (1664)
Bela_Vak Creative Commons License 2010.06.20 0 0 1664
Nem akarok kungfu vs kyu hatekonysaga vitahoz semmit hozzaszolni, tehat lehet, hogy reprezentativ a video, vagy nem, nem tudom.
De azt azert vegyuk eszre, hogy ez a video egy japan szorakoztato tevemusorba keszult. A "kinaiak" valszeg japanok ket sarokrol lejebbrol, akik bevalaltak, hogy a kamera elott bohockodjanak. Ne feledjuk el, hogy japan az, ahol nehez sulyu noi boxban es K1-ban is vannak humoristak, akiket valamilyen vicces musor kedveert beraktak, aztan bennt ragadtak, mert viszonylag jol birtak az utest, aztan miert ne, a penz is jo.
Előzmény: Törög Szultán (1663)
Törög Szultán Creative Commons License 2010.06.19 0 0 1663
Üdv

Te,azt azért figyelted,hogy az egész olyan,mintha a kinai gyerek nem tudná hogy itt
nem kontaktra megy a dolog....az első bemutatón nem mondanám a kyost jobbnak,feltéve ha a kinai nem tudta hogy ez küzdelem.
Hát a második kinai,nem tudom.Ezeknek a stilusoknak a mélyén mindig ott van a praktikum,de amit ezek csinálnak,olyan ok nélküli okozat.Mintha valaki boxmeccsen
csak ugrálni akarna mint Ali,ha kell,ha nem.Azonkivül,a shaolin bemutatók hatására,az összes részeg forma ugyanolyan lett.Sok értelmetlen,látványos ugrás,ütés ,rugás semmi,holott a majomstilusban a részeg majom koncepcioja,hogy váratlan mozgással közel kerül és szépen szétveri a légcsövet,szemet,nyakat stb
Ez ugyan meg nem jelent a kinai oldalon.
Ez valami gyengébb bemutató wushu banda volt,életösztön nélkül,mert az első rugás után abba kellett volna hagyni a bohóckodást.
Multkor néztem egy tékvandó kontra thaiboxot,ott a tékvandós volt ilyen gyökér,nem jött be amit csinált,de csak azt erőltette amég szarrá nem verte a thai boxos.
Utána volt még egy,abban viszont az ügyes tékvandós váltott,ki is kapott a boxoló.
Szóval,azt akarom mondani,mert a kinai gyagyás,az nem a kyo fölénye.


Előzmény: prwhrqkt (1660)
Zozo*HC* Creative Commons License 2010.05.04 0 0 1662
Üdv mindenkinek, tegnap elírtam a dátumot: Kezdő csoport indulásának ideje 2010 Május 11!!!!!
Előzmény: Zozo*HC* (1661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!