Keresés

Részletes keresés

döbrögi Creative Commons License 2001.05.04 0 0 15
Na jó, két sör rendel!
Előzmény: pint (14)
pint Creative Commons License 2001.05.04 0 0 14
a matávosok vivendire vágynak, a vivendisek matávra. én egy sört szeretnék :)
Előzmény: döbrögi (13)
döbrögi Creative Commons License 2001.05.04 0 0 13
Szebb jövő, tessék mondani lesz nagy-budapesten matáv is vagy továbbra is a vivendit kell élvezni?
Előzmény: pint (12)
pint Creative Commons License 2001.05.04 0 0 12
Itt mostan szebb jövő vázoltatik, nem pedig a rút jelen.
Előzmény: deltoid (10)
döbrögi Creative Commons License 2001.05.04 0 0 11
Jé, csak Dunakeszin van elrontott lakótelep? Tényleg? :-)

A főút párhuzamos a Dunával. :-)

Ráadásul onnan kb. 4 km-re lakom, családi házban
Dédnagyapámék 1925-ben költöztek ide. :-))))

Előzmény: deltoid (7)
deltoid Creative Commons License 2001.05.04 0 0 10
Ez tévedés. Amikor Csepel le akart válni, ez volt a fő ellenérv. Egyébként felőlem leválhatott volna.
Előzmény: pint (8)
pint Creative Commons License 2001.05.04 0 0 9
természetesen a mégnagyobb-budapestre gondoltam. még nem szívtam fel teljsen az új eszmét :)
Előzmény: pint (8)
pint Creative Commons License 2001.05.04 0 0 8
senki nem mondta, hogy a telefon és a bkv nem fog az egész nagybudapesten működni. igaz, azt se, hogy igen. igaz, azt se, hogy lesz ebből valami :)
Előzmény: döbrögi (6)
deltoid Creative Commons License 2001.05.04 0 0 7
Egyszer voltam Dunakeszin. Remek hely, büszke lehetsz rá, pláne azokra a gyönyörű panelházakra, amelyek még véletlenül se a Duna felé néznek, hanem a főútra.
:-)
Előzmény: döbrögi (6)
döbrögi Creative Commons License 2001.05.04 0 0 6
Hm, én Dunakeszin lakom, elég nagyfokú önállósággal rendelkezik a város, élén már most polgármester áll!
:-)

Inkább Újpest, Rákoscsaba, Albertfalva, Csepel, Pesthidegkút lakói válaszoljanak, jó lenne-e nekik pl. a 3-as távolsági díj szerint telefonálniuk "Budapestre"? Esetleg környéki bérlettel járni?

Ja, és én viszont nem szeretnék akármilyen-nevű-budapesten lakni, hamár Dunakeszi van beírva a személyimbe, maradjon is az!

Budapest főpolgármesterét pedig le lehet váltani, ha alkalmatlannak találjátok, legkorábban jövő ősszel, kedves budapestiek!
:-)

döb.local

Előzmény: Dr. Stig Helmer (-)
oregmedve Creative Commons License 2001.05.04 0 0 5
En is megszavazom.
pint Creative Commons License 2001.05.04 0 0 4
igazad van fiam
deltoid Creative Commons License 2001.05.04 0 0 3
Hogy valaki hozzá is szóljon: elképzelésed nem új. A közigazgatás egységesítése (a teljes kerületi önállóság megszüntetése) pl. régóta élő törekvés. Magam is támogatom, mert azt hiszem, rengeteg f@szságnak elejét lehetne venni, ha Bp-t a Városházáról irányítanák, és nem 24 különböző helyről (politikai motívumok mentén). Ami a Mégnagyobb Budapestet illeti, szintén öreg éca, úgy hívják hogy Központi Gazdasági Régió.
Többnyire egyetértek a felvetéssel, (ha ez érdekel valakit).
Előzmény: Dr. Stig Helmer (2)
Dr. Stig Helmer Creative Commons License 2001.05.04 0 0 2
???
Dr. Stig Helmer Creative Commons License 2001.05.03 0 0 1
Ez nem túl sok! : )
Előzmény: jedilovag (0)
jedilovag Creative Commons License 2001.05.03 0 0 0
0
Előzmény: Dr. Stig Helmer (-)
Dr. Stig Helmer Creative Commons License 2001.05.03 0 0 topiknyitó
Szvsz. Nagy-Budapest nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket ezért kellene egy (Kis-)Budapest az 1873-1949-es határokon belül. Ennek lenne: 14 kerülete, a kerületek élén elöljárókkal, és annyi önállósággal amennyire egy kerület esetében indokolt. Fővárosi funkciók megjelenítéséhez indokolt az egységes fellépés. A Király utca két oldala ugyanaz a város, de Rákoskeresztúr már nem esik Zuglóval egy kategóriába.

Belső városrész: Belváros, Lipótváros, Újlipótváros, Terézváros, Erzsébetváros, Józsefváros, Belső-Ferencváros, Lágymányos, Vár, Víziváros, Újlak (lehet, hogy kifelejtettem valamit, de kb. ezen a körön belül)

Külső gyűrű: Angyalföld, Zugló, Kőbánya, Külső-Ferencváros, Kelenföld, Óbuda (kb. ezen a körön belül)

És kellene egy Mégnagyobb-Budapest vagy Bp. Megye vagy Közép-magyarországi Régió vagy tök mindegy, hogy minek nevezzük, itt lenne: Újpest, Dunakeszi, Rákoscsaba, Pécel, Albertfalva, Érd, Csepel, Szigethalom, Pesthidegkút, Nagykovácsi, Budakeszi stb. - a dolognak ez a része nem érdekel annyira, szívem az 1950 előtti Bp-ért dobog : ) Ezek a települések NAGYFOKÚ önállósággal rendelkeznének, élükön polgármester állna.
Természetesen mindezt demokratikusan… stb. a „1999. évi XLI. törvény
a területszervezési eljárásról” alapján.

Írjátok meg legyetek szívesek a véleményeteket, és lehetőleg ne napi politikai szempontok alapján! Magam részéről el tudnám képzelni Demszkyvel és nélküle is ezt a konstrukciót.
Gáborunk lehetne Bp. (fő)polgármestere az 1873-1949-es határokon belül. Ez a mostaninál nagyobb hatalmat és presztízst jelentene szerintem – lehet, hogy képes lenne felnőni a feladathoz : ) ? Nem kéne a csepeli víztisztítóval meg a kommunális vállalatokkal vesződnie ez a Mégnagyobb-Budapest vagy Bp. Megye vagy Közép-magyarországi Régió elnökének feladata lenne. Amit egy „nyugisabb” állásnak gondolok, egy tisztes hivatalnok aki működteti a régiót (közlekedés, kommunális üzemek stb.), és nem lenne reflektor fénybe annyira, mint a (fő)polgármester – Demszky erre alkalmatlan szerintem : )
A polgármester feladata (1873-1949-es határokon belül) a turizmus, a PR, kulturális események, a fővárosi, "világvárosi" : ) funkciók működtetése lenne.
Szerintem mindenki jól járna: az országnak lenne a jelenlegi vízfej helyett egy kedves barátságos, profin működtetett fővárosa, a mostani peremkerületek járhatnák a saját útjukat anyagi hátrányok nélkül, Budapest meg megint Budapest lehetne.

Várom véleményeteket!
Üdv. dr. Stig Helmer

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!