Keresés

Részletes keresés

taxi546 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 13922

Szeretnek megágyazni maguknak. :)

 

Előzmény: pepe0419 (13920)
kopiteki Creative Commons License 2018.03.02 0 0 13921

Nálunk párnás fekvőhelyük van, meleg szokott lenni a bundijuk, még hajnalban is.

Előzmény: pepe0419 (13920)
pepe0419 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 13920

Az enyémek egész éjjel a házukban voltak, még akkor sem jöttek ki, mikor kimentem ellenőrizni őket éjjel 10 körül. Benyúltam hozzájuk, a bundájuk meglepően melegnek tűnt kívül is, a házuk belső fala sem volt hideg. Reggel kijöttek a házukból 6.30 körül, és akkor is melegnek éreztem a szőrüket. Szerintem nem fáztak :) A házuk ajtajára több réteg rongyot szegeltem és belülre is terítettem pár réteg rongyot. Délután minden kint és lent volt. :)

kopiteki Creative Commons License 2018.03.01 0 0 13919

Éjszaka nem voltam itthon, aszongya a párom, hogy este kikéreckedtek, nagyobbik benn a házban, kicsi meg a ház előtt.

Valamelyik hajnalban a kicsi kinn feküdt a hóban, a nagy meg szundikázott a jó melegben a házban. Különbözőek. Úgy látom, nem fáztak.

Előzmény: börzeinfó (13918)
börzeinfó Creative Commons License 2018.02.28 0 0 13918

Mivel mínusz 17 c fokot mondanak éjszakára, én beengedtem őket az előszobába. Ott mégiscsak állandó +5 fok van ilyenkor.

Biztos nem lenne kinn bajuk, de ha nem muszáj akkor inkább ne szenvedjenek. Holnapra már -8 lesz. azt már kinn töltik

pepe0419 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 13917

Az enyémek továbbra is kirámolják a pokrócot a házukból és leszedik a függönyt az ajtóról. Bár az kétségtelen, hogy éjszaka egy hangjuk sincs, szerintem összebújva alszanak.Vasárnap fél méteres hófalat építettem a házuk köré, remélem a plusz szigeteléssel nem lesz semmi gond, mondjuk a tavaly januárt is gond nélkül kihúztuk. Vasárnap elvittem magunkkal szánkózni, a bundájuk tele volt jéggyöngyökkel, de reggelre teljesen szárazak voltak, szóval szerintem a házukban nincs túl hideg :)

Tegnap dolgoztam a pincében, behívtam őket magam mellé, de 10 perc után inkább kimentek a hóba játszani.

Petör Creative Commons License 2018.02.27 0 0 13916

Nálunk Bodza megkapta a piros jelzés miatti zöld jelzést az előszobába. Reggel úgy kell őt ébresztgetni, annyira mélyen alszik. Szobába a múltkori kopogása miatt nem jöhet be - én is tudok aludni - de teljesen jól elvan így is.

Előzmény: kopiteki (13913)
kopiteki Creative Commons License 2018.02.24 0 1 13915

Szerintem te beteg vagy. Bocs, hülyékkel nem beszélgetek.

Előzmény: nosztalgika02 (13914)
nosztalgika02 Creative Commons License 2018.02.24 0 0 13914

És akkor neked annyi elég is lenne, hogy épp nem fagynának meg? Tehát dideregnének, szarul éreznék magukat, de azért túlélnék? Ez így neked rendben lenne az állítólag leghüségesebb barátaid felé?

Előzmény: kopiteki (13911)
kopiteki Creative Commons License 2018.02.23 0 0 13913

Nálunk csak rálóg egy naaagy takaró, nem rángatták le eddig.

Előzmény: pepe0419 (13912)
pepe0419 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 13912

Én azon gondolkodtam, hogy a házukat körberakom hófallal. Ketten együtt biztos nem fagynak meg. Csak a házuk nyílásáról ne tépnék le állandóan a rongyot, amit felszegelek oda. De biztos nem kell nekik :)

Előzmény: kopiteki (13911)
kopiteki Creative Commons License 2018.02.23 0 0 13911

Nagy a csönd gyerekek...

 

Azon gondolkozom, hogy vajon ha tényleg -20 fok lesz este, beengedjem-e őket éjszakára?!  :o) Vagy megvédi őket a bundi?

II. Ábris Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13910

A 2 mm-es vágásnak az a jelentősége, hogy ilyenkor nem varrnak a szemgolyón.

Előzmény: taxi546 (13909)
taxi546 Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13909

Köszönöm a részletes tájékoztatást.

 

Előzmény: II. Ábris (13908)
II. Ábris Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13908

A műtét időtartama embernél 6-10 perc, gondolom a kutyánál az altatás miatt ez 20 perc is lehet. Az embert nem altatják, csak érzéstelenítik.

Előzmény: II. Ábris (13907)
II. Ábris Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13907

Tudom, hogy 100 ezer egy szem.

Szerintem a kutyáknak is ugyan olyan szemproblémái vannak, mint az embernek. Van köztük rövidlátó, távollátó. Láttál már szemüveges, vagy kontaktlencsés kutyát? Szerintem nem. Mindegy hogy hogyan, de legalább látnak.

Az embernél belenézetnek egy gépbe, amiben egy házikót, vagy egy léghajót lát és pár mp múlva kiad egy papírkát, ami megadja a lencse adatait. Ezt a műveletet kutyán is végre lehet hajtani.

Tehát, tudjuk a szemlencse adatait.

Az embernél is vagy távollátó, vagy rövidlátó lencsét tesznek be, amit később szemüveggel korrigálnak. Nagyon ritka, hogy valaki nem lesz szemüveges szürkehályog műtét után.

Nézzük a kutyát-

Szerintem távollátó lencsét tesznek be, mert nem fontos, hogy 30 cm-ről el tudja olvasni az apróbetűs felíratot a permetező-szeren, vagy lássa az arcán a pörsenést.

A távollátó lencse nem azt jelenti, hogy 100 m távolra lát tisztán, hanem azt, hogy 50-60 cm-en belül nem tud olvasni, a kicsi dolgokat nem látja élesen.

A szürkehályog nagyon kellemetlen dolog, rövid időn belül teljes vaksághoz vezet. Azért az beláthatjuk, hogy sokkal jobb rövidlátónak, vagy távollátónak lenni, mint VAKNAK. De így laikusként is biztos vagyok benne, hogy távollátó lencsét tesznek be a kutyának, mint általában az embernek is.

Akinek van felszerelése, az minden adatot meg tud mérni a szemen, úgy, hogy nem ér a szemhez.

Ezért kell olyan helyet választani, ahol van gyakorlata az orvosnak, rendes felszerelése  rendelőnek.

Van-e olyan eszköze, amivel 2 mm-es metszéssel ki tudja szedni az elszürkült lencsét, és ezen a lyukon keresztül be tudja helyezni az új lencsét. 

Előzmény: taxi546 (13905)
pepe0419 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13906

Nekem is nagyon furcsa volt ez a szökés dolog, főleg, hogy eddig is simán mehettek volna. Valami történt, lehet, hogy a postás, vagy a kukás "hergelte" fel őket, sajnos eddig is be-be szóltak nekik. A nyitott kapun sosem mentek ki (simán bejöhettem kocsival is), csak átugorva a kerítést. Mindhárom alkalommal hazajöttek egyébként, legtovább kb. 1 órát voltak távol.

Azóta szépen megszokták az "új" rendet, vacsi után maguktól mennek a házukba, szólnom sem kell nekik, aztán elzárom őket a kertjükbe (szebb, mint a kennel :) ). Délután hazajövök, kiengedem őket, próbálok többször sétálni velük, ez is egyre jobban megy. Néró azóta kétszer ugrott ki, ha jöttek a szomszédhoz, de első szóra és dorgálásra visszajött. Hihetetlen, hogy mekkorát tud ugrani, simán átugorja helyből a 80cm-es kerítést, nem zavarja, hogy kifele több, mint 180cm a mélység és domboldal is van. Remélem lassan leszoknak erről a kijárásról, mert így kicsit olyan érzésem van, mintha kizártam volna őket az életemből. Imádtam, hogy a lábtörlőn aludva őriztek minket és izgatottan figyeltek minden benti neszt. Most ez nincs és hiányzik :(

taxi546 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13905

Százezer forint egy szem. Fogalmam nincs hogy tudják megállapítani, hány dioptriás lencsét ültessenek be. Hmm próbálok még tájékozódni.

 

Előzmény: II. Ábris (13902)
börzeinfó Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13904

A mieink se szöktek meg még igazán....

Két lány.

A Bundás egyszer szilveszter utáni napokban bolondult meg és ahogy be akartam állni a kocsival kirohant és elkezdett a járdán szaladni. Szerencsére amikor rákiabáltam akkor megállt, de nem jött vissza hiába hívtam. Utána kellett mennem és kézben visszahozni.

 

A Bogár meg a trehányságom miatt szökött ki. Nekitámasztottam a kerítésnek egy rácsot, remek létrát csinálva a kerítésre. Reggel amikor mentem kiengedni a szárnyasállatot Bogár szegény a hátsó kertkapunál sírt hogy bejöhessen. Valszeg kimászott a létrán, de vissza már nem tudott jönni. A harmattól totál el volt ázva.... A kertkapu résénél próbált bejönni de nem fért be. Tele volt a kapu sarka a fognyomaival....

Sokáig nem is mert a kertkapu közelébe menni.

De volt hogy éjszakára tárva nyitva felejtettem a kaput és még csak kijjebb sem mentek a vonalon. Látszott volna mert frissen volt gereblyézve.

Amúgy a lánykutyák nem annyira szökősek úgy hallottam.....

Előzmény: Nobody1 (13903)
Nobody1 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13903

Érdekes dolog ez a szökés. Az én pulim most 9 éves (szuka) és eddig soha nem szökött ki. Igaz a birtok kerítéseinek nagy része földbe süllyesztett, de a kert felől nem. Eddig nem volt baj, de most dec. 20-án délelőtt valami szétszedett egy gerlét a kert felől a kerítés mellett amit a kutya nem tűrt és átfúrt. Sajnos a kert minden sarkán lyukas a drótkerítés mert a borzok állandóan kibontják, így az egyik lyukon átbújva a pulim is elindult világot látni. Csak délben, mikor hazaértem vettem észre, hogy nincs a kutya sehol...

Mivel másnap reggelig sem került elő, elindultam keresni. Ez itt nem egyszerű dolog, mert mellettem van egy nagy halastórendszer és a szomszédok is több szár méterre vannak. Sajnos senki sehol nem látta, vadászok nem lőtték le, gyepmesterhez nem került.

Már teljesen lemondtam róla, mikor január 5-én délután egyszer csak az udvaron termett dagadtra hízva, szépen tisztán. Hogy hol volt 17 napig, az rejtély. Csak feltételezem, hogy talált valami döglött őzet valahol a nádasban és azt őrizte ette, aztán mikor a kaja elfogyott akkor hazajött. Ha a határban össze-vissza kószált volna, akkor valaki csak meglátja, nem lett volna ilyen dagadt és tele lett volna minden giz-gazzal a bundája...

Azóta viszont nem is próbálkozott a szökéssel, igaz kellett 1 hét mire visszarázódott a korábban megszokott házőrzésbe...

Régebben vadászkutyáim (vizsla, terrierek) illetve nagyobb testű házőrzőim (kuvaszok) voltak. Azok ha egyszer kiszöktek, utána mindig próbálkoztak és nem is lehetett őket leszoktatni róla. Remélem a puli ebben a tekintetben is más...

Előzmény: pepe0419 (13894)
II. Ábris Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13902

Sejtettem.

Sok különbség nem lehet a kettő között. Biztos vagyok benne, hogy kutyákon próbálkoztak előbb és csak azután jött az ember.

Kérdés az, hogy milyen modern eszközökkel hajtják végre a műtétet, milyen gyakorlata van az állatorvosnak?

Akkora biztosan nincs, mint egy szemészorvosnak.

Ha a kutyámnak lenne, biztosan megoperáltatnám. Kiválasztanám a legújabb eszközökkel rendelkező állatorvost (ezt megbeszélném szemésszel, aki meg tudja ítélni), hogy valóban jó eszközökkel bír az állatorvos.

Nagyon kellemetlen dolog szürkehályogosnak lenni, a végeredmény meg még kellemetlenebb (teljes vakság).

Előzmény: taxi546 (13901)
taxi546 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13901

Kutyusra gondoltam. :o)

Előzmény: II. Ábris (13900)
II. Ábris Creative Commons License 2018.01.24 0 0 13900

Igen, magamon. Kettőt.

Előzmény: taxi546 (13899)
taxi546 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 13899

Szürke hályog műtétet csináltatott már valaki? Ha igen, szívesen venném ha megosztaná a tapasztalatait.

II. Ábris Creative Commons License 2018.01.24 0 0 13898

És a puli jól érzi magát?

Azért kérdezem, mert Kozsót zavarja az az egy tincs is, ami a pofájába lóg. Állandóan azt igazgatja a hülyéje pedig neki van keze, ollója és egy mozdulattal lenyisszanthatná.

 

Szerintetek a puli levágná, ha megtehetné?

Előzmény: taxi546 (13895)
pepe0419 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13897

Meg nem sértesz, de segíteni sem segítettél :) Nem írtam, hogy megvertem, vagy ketrecbe zártam, csak megoldást kerestem a szökésekre. Az ivartalanítás meg nem ide tartozik, és már úgyis túl vagyunk mindkettővel rajta.

Jelenleg napközben és éjszaka egy több, mint 30nm-es kennelben (magas kerítéssel körbevett kertrészben) vannak, ami füves, nyitott. Hétvégén és munka után övék az egész kert.

Azt hiszem szeretetből sincs és nem is volt hiány, következetességből sem.

Türelem kell hozzájuk és ha véletlenül kiszökne valamelyik, akkor verbális tiltás. Aztán idővel megtanulják. Remélem.

Előzmény: ALibás (13896)
ALibás Creative Commons License 2018.01.21 0 0 13896

Kedves Pepe...

 

...mar meg ne sertselek de a Puli az Puli es nem 1 kutya...maskent kell vele banni.

Nehez tul jarni az eszen mert gondolkodik es tobb mint 6000 eve itt van tht javasolhatnam csupan szeresd Oket de nem kicsit es nagyfoku kovetkezetesseget...

Az eszukon tuljarni csupan mero prolbalkozas semmi egyeb.

 

Az allatok az altalad kibocsajtott rezgest es energiat erzekelik neem a "Fizimiskad" erdekli Oket s ez lehet barmilyen faj pl. Medve,Kecske,Beka,Darazs stb.stb.      szo szo ismetlem a Puli...az PULI...tobb mint ahogyan gondolod.

 

Ivartalanitani ?meg verni? bezarni? hmmm hat nem irom le....kozom semennyi...

nem szeretnelek meg bantani sem,bantod mind ezekkel Ten Magad.

szeretettel

ALibastol

Előzmény: pepe0419 (13894)
taxi546 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 13895

:)

pepe0419 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 13894

Amúgy hogyan lehet megtanítani, hogy nem mehetnek ki? Pórázon sétáltassam őket a kertben körbe körbe? Várjam meg az utcasarkon, míg kiugranak, aztán jól szidjam/verjem meg? Ha ott vagyok, nem mennek/mentek ki. Így baromi nehéz tiltani nekik. Attól félek, hogy nem tudok 100%-os biztonságú kerítést csinálni gyorsan, ahhoz körbe kellene betonoznom az egész kertet, kivágni a tujákat, nehogy azokon felmásszon és onnan ugorjon át.

pepe0419 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 13893

Tegnap óta be vannak zárva egy kennelbe, ma Bianka ivartalanítva lett. A közterület felügyelet is kijött, meg a sintérek is szóltak, hogy kaptak több bejelentést két puli miatt, egyik helyen megugattak egy biciklist, állítólag inkább csak Bianka, Néró próbálta terelni őt, illetve egy nénit ijesztettek meg a másik szerint. Egyelőre nincs más szerencsére, de rémálom volt ez a hét :(.

 

Beszéltem a Cerberosos oktatóval, jövő héten viszem hozzá Biankát, megnézi. Valószínűleg egyik esetben sem akartak rosszat, harapásról nem tudok, csak ugatásról.

 

Két napig nem beszéltem velük, se simi, se játék, csak kaját kaptak, remélem megértik, hogy hibáztak. De a kerítéseket körben meg kell csinálnom (így télen ez elég szép meló), ráadásul egyik sem az enyém, hanem a szomszédé (25+35 m), ott viszont évek óta nem lakik senki, eladóak, illetve beépítetlen. Addig csak nap közben fogom kiengedni őket, amikor itthon vagyunk, éjszakára, munkaidőben be lesznek zárva a kennelbe (elég nagy, több, 20m2).

 

Nagyon sajnálom őket, de nem szökhetnek ki többet, mert bünti lesz belőle.

 

Egyszerűen nem értem meg, mi történt. Eddig sosem volt ilyen Bianka, Néró most is jámbor, inkább csak követi. Kérdezték mások is, hogy a fegyelem hogy megy, mondtam, hogy szerintem nincs gond, alap utasítások mennek, kaja felett én vagyok az úr, ajtóban szinte mindig előre engednek, kaput nyitva hagyhatom, ha itthon vagyok, eszükbe sem jut kimenni, házba sem jönnek be, asztalról nem veszik el a kaját. Szóval passz. Remélem tényleg csak a tüzelés előtti hormonok, mert nem szeretnék bezárva kutyát tartani. Így nyaralni sem tudom vinni őket :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!