Keresés

Részletes keresés

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.10.11 0 0 3105

Myles kilép a Northern Wildernessnél. Fél az Umpani-któl. De bármikor újra felveheted.

 

Én úgy csináltam, hogy elmentem a T'Rangokhoz. Ott megbíztak egy küldetéssel (hozzak zászlót az Umpani-któl). Majd Megszereztem az Idol-t, visszamentem Trynton-ba. Don Barlone-t levertem az ellopott cucc miatt.

 

Aztán mentem az Umpanikhoz, ott besoroztak. Mutattam nekik egy T'Rang kart. Vettem zászlót Kunartól majd visszafelé fogok tartani a zászlóval a T'Rangokhoz. (Kettős ügynök lettem;))

 

ZB

Előzmény: Biomage (3104)
Biomage Creative Commons License 2011.10.10 0 0 3104

Hali

Kisebb kihagyás volt, de pár napja már játszotam pár órát :).

 

Monastery ----> Arnika road ----> Arnika ----> Monastery 2 -----> Trynton road

Most itt járok, és azon gondolkozom elkövetem e valami hibát, mert ugye myles a csapatomban van, és ha Northern Wildernessbe megyek akkor kiakar lépni a csapatból, talán arnika elött kellett volna oda mennem, na mindegy, most ratus ratusnál vagyok, trynton után swamp aztán menjek Northern Wildernessbe toborzás miatt?

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.10.10 0 0 3103

Így már egészen más a helyzet:) Nem volt egyértelmű, hogy hol mi nyílik ki. De meglett az Idol, meg a zeneszerszám.

 

Sejtésem szerint arra gondolsz, hogy mikor a bálványhoz érek az egyik csapattag eltünik. Crock bátyó a tettes:) Brekek leölése utána visszakapom az eltünt emberemet és mindenki hepi:)

 

Most ott tartok, hogy beálltam az Umpani-khoz a seregbe. Előtte kaptam egy küldetést a T'Rang-októl amiben meg az Umpani-któl kell ellopnom valamit. Szóval kettős ügynök lettem;)

 

Olvastam, hogy le kell fizetni He'Li-t Arnika-ban, hogy ne kotyogjon egyik félnek sem. A lefizetés hogyan történik?

 

A Blundebuss-t megvettem Kunar-tól viszont alacsony a Rangerem Modern Weapon Skill-je. Odaadjam Madras-nak, a trynnie Gadgeteer-nek? Neki is van egy fegyvere (asszem Omnigun). Érdemes lecserélni az Omni-t a Blunde-ra?

 

Kunarnal szintén vettem rakétákat. Azokat mivel lőhetem ki?

 

ZB

 

 

Előzmény: andorr (3102)
andorr Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3102

Szia. Bocs, hogy ilyen későn válaszolok.

A váron belül van egy kis szobácska (ajtó nélkül), ahol van egy Kar. Ha zt meghúzod, akkor valami hangot is kiad azt hiszem.

Az egy ajtót nyit ki a lifttel szemben (nem a várkapu, hanem a másik oldalán).  A vár belsőbb részébe enged be a kinyilt ajtó. Ott belül az egyik oldalon fenn lesz egy bogár, ami őriz egy Magic Screent varázsoló bárd hangszert (lantot), a másik oldalon találod Marten Bálványát.

 

De Vigyázz !  Ments, mielőtt hozzáérsz a bálványhoz, mert szerintem utána is kérdésed lesz, hogy mit kell csinálni :).

Persze nyugodtan kérdezz, majd gyakrabban olvasom ezt a fórumot.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3101)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.10.03 0 0 3101

Szia!

 

Ez a Martens Idol keresés teljesen lehetetlen küldetés számomra;)

 

Köszönhetően az útmutatásodnak feljutottam a keleti várrészbe ellenben a Martens Idol-t nem találom. Minden szegletbe benéztem már, legyilkoltam 5 szellemet, de semmi.

 

Merre találom? Melyik szobában kavarjak behatóbban?

 

Ismételt segítséged ismételten köszönöm:)

 

ZB

 

 

Előzmény: andorr (3100)
andorr Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3100

A Zölddel jelölt résznél nincs feljárat, teljesen máshol lehet eljutni a vár keleti részébe.

Szaladj át gyorsan a piros részen, ahogy mondtam. Legalul a kis kék rész jelenti a teleportot, azt ne felejtsd el megjavítani, szerintem te is tegyél oda Set Portalt.

A teleporttól kelet felé van az a feljárat, ami neked kell. De előtte érdemes kinyitni a nyugatra lévő csapóajtót, hogy könnyebben vissza tudj ide menni.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3099)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3099

Ha harci módban vagyok, de nem ütök rájuk meg ők sem rám akkor nem lesz konfliktus a T'rang-okkal, maradnak barátságos népség irányomban?

 

 

A mellékelt képen pirossal jelöltem azt a szobát ahol nem engednek be (remélem Te is erre gondoltál). És zölddel azt ahol elvileg (legalábbis a leírás szerint) kellene lenni egy feljáratnak. Érdekes módon a plafonon van nyomva (nem szikla grafika van, hanem egy barna alaktalan sokszög, mintha program hiba miatt nem lenne ott a feljárat...).

 

Köszönöm az ismételt segítséged. Estefelé kipróbálom:)

 

ZB

Előzmény: andorr (3098)
andorr Creative Commons License 2011.09.29 0 0 3098

Megvan, megtaláltam, amit keresel.

Ezek szerint még nem voltál a T'rang teleportnál (ahova 4 helyre lehet eljutni), mert onnan könnyű lenne megtalálni.

 

Át tudsz menni az őrzött területen, csak egyetlen szoba van letiltva.

Állj be az ajtó mögé úgy, hogy éppen ne lássanak. Mentsd el az állást, majd válts harci üzemmódba, de ne támadd meg őket, csak rohanj át gyorsan. A futási energia pont elég lesz, aztán gyorsan uzsgyi tovább, nehogy megtámadjanak.

Ha nem sikerül, töltsd vissza.

A túloldalon egy T'rang idézőnek kell lennie,  szemben lesz a teleport szoba, ahol a színes drótokat hassználhatod. Onnan keletre pedig pofonegyszerűen megtalálod azt a keleti részt, amit keresel.

 

Egyébként biztosan van "legálisabb" módja ide eljutni, de nem emlékszem, merre van az.

Én mindig így szoktam a teleporthoz eljutni,  ott lerakok egy "Set Portal"-t.

 

Remélem, tudtam segíteni, majd írj, hogy sikerült-e.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3097)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.29 0 0 3097

Annyival kiegészíteném, hogy lentről van egy déli út ahol elvileg fel lehet jutni, de ott T'rang-ok állják az utamat és felszólítanak, hogy ne menjek tovább. Nem akarom őket lezúzni és így összerúgni a port a T'rang-okkal. Vagy nincs más lehetőség?

 

ZB

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3095)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.29 0 0 3096

Mellékelek egy térképet és azon bejelöltem piros kerettel, hogy hova szeretnék eljutni.

 

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.29 0 0 3095

Sadaknál már jártam és használtam a T'Rang kart, de ez még csak a Lower Martens Bluff. Én a felső, keleti várrészbe szeretnék eljutni. De oda nem vezet semmilyen út... Fentről sem és az alsó részről sem, holott azt olvastam, hogy onnan megy fel egy lépcső a keleti részbe.

 

ZB

Előzmény: andorr (3094)
andorr Creative Commons License 2011.09.28 0 0 3094

A várba be tudsz jutni, ha aktiválod a katapultot, majd felmászol rajta.

Belülről ki tudod nyitni a rácsos kaput, ami a katapult mellett van. A kapunál talállsz egy T'rang hullát, ott vedd fel a drótokat és a halott karját. A karral tudod kiniytni az ajtót lent, ami Sadokhoz vezet ... ha jól emlékszem.

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3092)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3093

Mertugye kellene a Martens Idol, ami keleti várrészben leledzik...

 

ZB

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3092)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3092

Szasztok!

 

andorr: köszönöm a segítséget! A partyt hagytam ahogyam elkezdtem, de megfogadtam jópár tanácsodat így már tudtam abszolválni Tryntont:)

 

Most éppen Lower Martens Bluffben vagyok. Van egy leírásom mely szerint a Sadakhoz vezető folyosón északra van egy feljárat a keleti Martens Bluffbe. De a feljárat nálam nem jelenik meg és semmi módját nem látom, hogyan tudnék Martens Bluff keleti részébe eljutni, mert végig várfal veszi körül ajtó meg a felső szinten nincsen.

 

Mi a teendő?

 

ZB

Előzmény: andorr (3078)
fulgur Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3091

Üdv, Dervisem, azt hittem, végleg eltűnt az internet süllyesztőjében. ;)

 

Mikorra ütemezi a következő Fate: Gates of Dawn playthrough-t?

Előzmény: MesziS110R (3088)
andorr Creative Commons License 2011.09.24 0 0 3090

Ez jó csapat, de úgy szokták mondani, hogy előbb a faj, utána a kaszt, pl. Mook Fighter,  Human Samurai stb. :)

 

Előzmény: Biomage (3087)
Biomage Creative Commons License 2011.09.15 0 0 3089

Lemaradt, ha valakinek van javaslata hogy lenne jobb a csapatot, nyugodtan megírhatja  :)

MesziS110R Creative Commons License 2011.09.15 0 0 3088

Szevasztok,

 

Éppen erre jártam, gondoltam üdvözlök minden W8 fant.

Én most éppen a Jagged Alliance 2-t tolom, de majd nemsokára jön megint a W8 :)

 

Bye

Mészi aka DERVIS aka CINES aka MLG

 

Biomage Creative Commons License 2011.09.14 0 0 3087

nem tudtam várni úgy hogy csináltam egy csapatott mielött irtál volna :D, és ide feltöltötem a mentését és képeit :)

Fighter Mook
Samurai Human
Ranger Mook
Gadgeteer Hobbit
Bishop Elf
Mage Elf

Előzmény: wizardry8 (3085)
andorr Creative Commons License 2011.09.13 0 0 3086

hogy élted túl az első néhány szintet ? Pl. Gregor-t.

Ha már van legalább Fireball, onnantól jó lehet, de addig, ... nem tudom.

Előzmény: wizardry8 (3085)
wizardry8 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 3085

Szerintem kezdésnek a játék default partija is kiváló, én azzal vittem végig először. Aztán még tízszer más partikkal :) 

A legérdekesebb a 2 Mage, 2 Priest, 1 Alchemist, 1 Psionic összeállítás volt!

 

Előzmény: Biomage (3080)
andorr Creative Commons License 2011.09.11 0 0 3084

Üdv

Itt van egy végigjátszás, minta-partyval együtt:

http://dtg.hu/infusions/vegig_panel/vegig.php?step=edit&vegig_id=177

 

De rengeteg másféle csapatösszeállítás jó. Próbáld ki ezt a csapatot, amit ez a végigjátszás ajánl, én is ezzel kezdtem, amikor először játszottam.

Miközben ezzel játszol, majd kiismered, ki mit tud, aztán majd ki lehet próbálni más összetételt is.

De még 6 tagot sem kötelező indítani. Kevesebb nehezebb az elején, de több xp jön, jobban fejlődnek, de kezdőknek szerintem tökéletes a végigjátszásban lévő party, ami 6 fős.

 

Egyébként én szoktam olvasgatni ezt a topicot, csak nem mindig van kedvem írni.

Előzmény: Biomage (3082)
Arilian Creative Commons License 2011.09.09 0 0 3083

Ez egy olyan játék szerintem amikor a fun nagy része, hogy rájösz mi mire jó :)

Ha facrollolni akarod a játékot arra ott az easy level, az bármivel megy.

Előzmény: Biomage (3082)
Biomage Creative Commons License 2011.09.09 0 0 3082

Pedig hogy reménykedtem hogy valaki nézi a topikot, de ezek szerint nem :(

Biomage Creative Commons License 2011.09.09 0 0 3081

Pedig hogy reménykedtem hogy valaki nézi a topikot, de ezek szerint nem :(

Biomage Creative Commons License 2011.09.07 0 0 3080

Hali

nagyon nagyon régen játszotam ezzel a játékkal, e héten amikor takaritotam a szekrényben, megtaláltam ezt a játékot, és ara gondoltam, újra végig kéne játszanom ezt a játékot :), szal itt vagyok.

Már nem vagyok jó rpgben, igy ide jöttem :).

Ajánljatok 1 mage és 1 fighter partyt, ha lehet akkor az alapkarakter választásból, ha ez nem megy akkor részletinfok kellenek hogy például milyen fajból és menyit állítsak strre meg minden másra.

andorr Creative Commons License 2011.09.04 0 0 3079

Sokféle party-val végigjátszható, pont ezt szeretem a legjobban ebben a játékban.

Valahol olvastam ilyen extrém party-t is, lehet, hogy majd kipróbálom:    :)

 

Tini Ninja teknőcök: 4 fő

 

Lizardman Ninja:  Sword, Dual, (katana)   Leonardo

Lizardman Ninja:  staff, dual,  (Nunchaka),  Miki :)

Lizardman Ninja:  Dagger, Dual (Sai), Raphael

Lizardman Ninja:  Staff (Bo), Donatello

andorr Creative Commons License 2011.09.04 0 0 3078

huh, én most a Wiz7-et nyomom, annak a végefelé járok, de azért megpróbálok visszaemlékezni a 8-ra.

 

Nagyjából ismerem, melyik jó fegyver hol található meg a játékban, így én aszerint szoktam kiválasztani a karaktereimet.

 

Ha tudsz angolul, itt van a kasztok, fajok leírásai, party tippekkel együtt:

http://www.gamefaqs.com/pc/374906-wizardry-8/faqs/55174

 

De konkrétabban a te partyd esetén:

Lizardman Fighter: gyúrj rá a  sword-ra és shieldre (értelemszerűen ezekkel harcoljon),  Arnikában vedd magadhoz a Bloodlust nevű kardot, ami a legjobb fegyver a játék elején.  A bank alatti részben található, ahova lift segítségével lehet lejutni.  Oda kell adnod a 3 kártya valamelyikét a bankos  asszonynak. (a kártyák:  a Rapax kovács, He'Li és Anna ládájában vannak)

A Bloodlust átkozott, így csak Remove Curse varázslattal vehető le, vagy ha van Bishopod.

Magasabb szinten a Fang nevű kardot add neki, ami azt hiszem keleten található egy magas hegy tetején lévő templomban kemény harc árán. Nem emlékszem a hely nevére, valamilyen Wilderness.

Fejleszd fel maximumra a Strenght-t, és Vitality-t, később jöhet Dex, speed.

Elf Ranger: Azt hiszem, dex, sense való neki az elején, adhatsz neki ílyat, puskát is. A legjobb puskát (Blundebuss)  Kunar árulja az Umpani táborban.

Elf Valkyrie:  Szerintem human jobb Valkürnek, de az Elf is jó.  Akármilyen fegyver jó neki, de a Lándzsa a legnépszerűbb, mert arra kap bonuszt.  Többféleképp lehet fejleszteni.  Strenght + Vitality, ha inkább harcos.  Ha varázsolni is szeretne, akkor Vitality helyett Piety.

Human Monk:  Van egy nagyszerű fegyver, a Zatochi Bo, ami monkoknak való. De azt nehéz megszerezni, így ha kezdő vagy, inkább Martial Artsa gyurj, és puszta kézzel üssön, nagyon erős karakter, főleg magasabb szinten.  Strenght + Speedre állj rá, ha maxon vannak, akkor jöhet Dex, vagy akármi (Vitality pl.).  Ha esetleg megvan a Zatochi Bo, és ki van maxolva a Martial Arts, érdemes kipróbálni ezt a botot is, hátha jobb. Ezesetben persze tegyél pontot a  Staff-ra.

Dwarf Priest, Faerie Mage:  Kár, hogy nem indítottál Bishopot, mert ebbe a játékban ő tud megtanulni minden varázslatot, igaz, lassabban tanul, mint a többiek. De szerintem így is lehet boldogulni.  A lényeg, hogy egyikük tanulja meg a védővarázslatokat, amik állandóan legyeneke a party-n:    Armorplate, Magic Screen,

Nem védő, de szükséges:   Enhanched Blade, X-ray, stb.  Nem emlékszem mindegyikre, de 7-8 ilyen varázslat nálam szokott lenni állandóan a party-n, a Legfontosabbak ezek közül a két védő.

 

Kicsit megtévesztő, általában a legtöbb szerepjátékban a Mage szokott lenni az az abszolút varázsló, aki mindent meg tud tanulni. Itt nem így van, itt a Bishop az abszolút, nélküle is végigvihető a játék, de érdemes olyat indítani.

Ebben a játékban ( a 7.-ik résszel ellentétben)  nem érdemes átképezni senkit, mert az új szakma nem az 1-es szinttől indul, hanem folyatódik, így nem fogsz gyorsabban fejlődni.

 

Nem a legjobb party, amivel kezdtél, ha esetleg elakadnál és újrakezdenéd, megmutatom, milyen csapattal érdemes menni kezdőknek:

 

Lizardman Fighter:  Strenght, Vitality, Sword (Bloodlust és Fang)

Faery Ninja:  Strenght, Speed,  Staff (Cane of Corpus az egyik legjobb fegyver a játékban, Don Barlone-t kell megölni, ő dobja, és csak faerie Ninja használhatja)

Dwarf Monk: Strenght, Vitality, később Speed,  Martial Arts (ha van Zatochi Bo, akkor staff)

Női Hobbit Gadgeteer:  Dexterity, Speed,  Lock pick (ő legyen a zárnyitő),  magas szinten nagyon erős a pisztolya, érdemes indítani ilyet is. Azért kell női, mert a szerszámai a Staminát hazsnálják (olyan, mint a varázslóknál a mana). Nézz utána a neten, hogy kell összerakni a szerszámokat,  olyan, mintha lenne egy varázslód, aki  tud lőni pisztollyal, és staminával "varázsol".

Női Elf Bishop:  igazából férfi is lehet, csak én bishopba a nőket szeretem :)

Piety, Intelligence,  később Speed, sense.  Neki nem kell fegyver, ő varázsló lenne. Szintlépéskor csak ezeket fejleszd:  Wizardry, Alchemy, Psionics, Divinity. A többi gyakorlással fejlődik.   Varázsolj, gyakorolj sokat vele, hogy gyorsabban fejlődjenek a képeségei, a játék mindig kiírja, hogy éppen mire kapott pontot, biztos észrevetted.

Utolső karakter: lehet akármi, már ha 6-os party-t akarsz (kezdőknek ajánlott). 

      Ranger:  Én a helyedbe mookot csinálnék, mert van egy baromi jó kétkezes kard   (Giant Sword), amit csak mook tud hazsnálni.

      Alchemyst: italokat készít alváskor, és tud vegyészkedni is (pl. Light heal + Mod. Heal = Heavy Heal), a neten szintén található táblázat a lehetőségekről (akárcsak a Gadgeteer szerszámokről)

      Bárd:  mindenképp Nő legyen, érdemes Hobbitból. Van egy Stamina-regeneráló nyaklánc Arnikában a templomban, amit csak nő tud használni.

 

Remélem kielégító volt a válaszom.  Itt van még egy Wiz8-as oldal rengeteg tippel, leírással, térképpel: 

http://www.zimlab.com/wizardry/flamestryke/wizardry8/menuw8.html

 

szólja, ha valamit nem értesz, szívesen segítek akár msn-en is

üdv

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3077)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2011.09.01 0 0 3077

Sziasztok!

 

Tryntonba mennék, de az ottani bennszülettek eléggé erősek. Úgy olvastam, hogy 10-es szint alatt nincs is értelme belevágni. Tapasztaltam is, hogy egy közepes Rapax horda kellemesen le is vert, mint vak a poharat. Átlagban csekély 300-as volt a HP-jük.

 

A mostani gárdám a következő:

 

Lizardman Fighter (Level 8)

Elf Ranger (Level 7)

Elf Valkyrie (Level 7)

Human Monk (Level 7)

Dwarf Priest (Level 8)

Faerie Mage (Level 8)

 

Plusz van még Vi meg ez a Myles gyerek.

 

Most visszatértema Monastery-be tápolás/szintemelés végett.

 

A kérdéseim a következőek:

 

1. Mit merre érdemes fejlesztenem, melyik szakmát érdemes átváltoztatnom másikká szintlépéskor?

2. Milyen varázslatokat ajánlotok?

3. Mely képességekre gyúrjak rá?

 

Ha van még egyéb tanácsotok is azt is szívesen veszem.

 

ZB.

Dorien Creative Commons License 2011.08.29 0 0 3076

Kiírja, hogy Light Sword, de ezzel lő is a szamuráj csajszi, szóval valami berhelt cucc lehet... :)

Előzmény: ZaphodBeeblebrox (3074)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!