Keresés

Részletes keresés

_LaJoS_ Creative Commons License 2001.02.15 0 0 25
Ez szép gesztus :-DDD
P. örült? :-D Gondolom, már elfogyott... :-D
Előzmény: tepoe (22)
susannbalogh Creative Commons License 2001.02.14 0 0 24
Na én nem nagyon hiszek benne, ahogy beszélnek... De neked legyen igazad!!! :)
Előzmény: Sz. A. (23)
tepoe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 22
De hát ezzel szegény magyar lányok esélye csökken arra, hogy virágot kapjanak. Azt javaslom, hogy ma ne azért ne vegyünk virágot, mert Valentin-nap van. Én pl. vettem két üveg bort. Egy Traminit, meg egy Merlot-t.
Előzmény: wamzer (21)
wamzer Creative Commons License 2001.02.14 0 0 21
Szerintem gagyi/giccsparade az egesz.
Mellettemm moderal a baratnom, hogy ez olyan paroknak jo, ahol a fiu egyebkent nem nagyon ad viragot. (es ezzel ram celoz)

Ez OK., viszont a felfujt kisszivek, meg csokiszivek, meg a valentin napi mobil
akcio az gagyi giccsszar, es ebben a baratnem is egyetert.

amugy egy eroltetett modon atvett biznisz unnep

Előzmény: Tibó (20)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 20
A szoke csak vicc volt.
Egyebkent meg boldog Balint Napocskat! :-)))
Előzmény: susannbalogh (18)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 19
Ennek semmi koze a romantikahoz.
ha en valakit szeretek, akkor azt minden pillanatban el tudom varazsolni raadasul meglepetesszeruen, nem pedig na akko febr.14.
Ma vennem kell valamit :(
Előzmény: susannbalogh (18)
susannbalogh Creative Commons License 2001.02.14 0 0 18
Honnan veszed, hogy én szöke vagyok? Vagy a gondolkodásmódra érted ezt a szökeséget? Ha igen akkor :(
Talán azért szeretik a hölgyek jobban a Valentinnapot, mert mi romantikusabbak vagyunk... Nem tudom, ez csak egy feltételezés.
Előzmény: Tibó (17)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 17
Biztos szokek mint Te! :-)
Es miert szeretik? Komolyan erdekel!
Előzmény: susannbalogh (16)
susannbalogh Creative Commons License 2001.02.14 0 0 16
Hogy ilyen negativ vélemények is léteznek erröl a dologról azt nem gondoltam volna :( ahogy már mondtam nem az ajándékozás a fontos hanem a szándék! Na jó senkit sem akarok eltériteni hitétöl úgyhogy inkább belenyugszom ebbe a ténybe. :)
Csak arra lennék kiváncsi, hogyan gondolkoznak a velem egynemüek ezen a téren... Pl. barátnöim közül sokan szeretik a Valentinnapot!
tepoe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 14
Nekem sincs gondom vele, csinálják csak az amcsik. De nyilván nem ünnepled meg itthon. Szerintem az erre irányuló szórványos kereskedelmi próbálkozások (Halloween party) már több, mint szánalmasak voltak.
Előzmény: Sz. A. (12)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 13
Engem pont azzal fogott meg :-)
Előzmény: Sz. A. (12)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 11
Orulok, hogy vannak meg akik hasonloan gondoljak...
Pont azt mondtam anyukamnak, hogy vajon ahhoz mit szolna, ha a halottak napjan, a temetoben egy nagy tokkel a fejemen kurjongatnek!
Hat egy kicsit hulyenek nezett... .
Lehet tisztelni masok hagyomanyai, de egy orszagnak nem szabad majmolnia! Foleg nem szeretnem, ha az emberek kotelessegnek tekintenek, mert elobb utobb ide jutunk...
Szoszi:Mit vettel nekem valentin napra???
X: Viragot!
Szoszi: De az ujsagban olvastam, hogy vegyen szerelmenek lmborginit, ha szereti! te nem szeretsz?
...

(X:Kabbe!)

tepoe Creative Commons License 2001.02.14 0 0 9
Én meglehetősen ellene vagyok a szokásnak, mivel "magyar hagyományai" úgy keletkezdtek, hogy a virág-, ajándéktárgy-, és képeslap-ipar pontosan ugyanakkor akart egyet kaszálni itthon is, mint nyugaton. A virág-lobbit nem értem, mert ők ugye a speciálisan magyar módon megünnepelt halottak napjával megkapják az extraprofitot.
A Bálint-napnak egyáltalán semmilyen magyar gyökere nincs.
Isten mentsen az apák-napjától.

_LaJoS_ Creative Commons License 2001.02.14 0 0 8
Mint már az egyik hasonló témájú tasztalos topikban is kifejtettem, Amerika-majmolásnak, totális marhaságnak, stb. tartom az egész Valentin-napot. Akik ezt a "régi szép magyar ünnepet" ünneplik, azok remélem nem feledkeznek meg a Függetlenség Napjáról, meg a Halloween-ről sem! Lehet, hogy radikálisnak tűnök, de engem nem érdekel, hogy a virág- és ajándék"maffia" kit hogyan "zsákmányol ki", mert én ehhez nem teszek hozzá, na meg, nem vagyok virágárus. Nem adok, nem kapok ajándékot, virágot; nem küldök (hál'istennek eddigmég nem is kaptam) e-card-okat, és mégis: jól érzem magam a bőrömben. Van ez így.
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 7
Akkor kuldok neked szerelem virust! ;-)
Előzmény: susannbalogh (6)
susannbalogh Creative Commons License 2001.02.14 0 0 6
Szerintem ez nézet kérdése, nekem is nagyon tetszik a valentinnapi Emilküldözgetés!!! :-)))
Előzmény: Tibó (4)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 4
Ez igy van, ami tetszett, az a jo...
de miert egy "kozpontilag" meghatarozott nap legyen a boldogsag szrelem cucca!
Hulyeseg! Legyen az evforduloja, vagy a nevenap, egy kozos emlekezes, akarmi...
Nem kell vasarlasi unnep, ez maganugy, nem nepunnepely! Kapjak be!
Előzmény: susannbalogh (3)
susannbalogh Creative Commons License 2001.02.14 0 0 3
Ne haragudj ha kritizállak, de a Valentinnap nem is olyan rossz dolog, ha az ember tudja rendesen értékelni. Jó abban igazad van, hogy nagyon eltúlozzák a reklámozással és azzal a rengeteg ajándéktárggyal amit piacra visznek a nap alkalmából, de Valentinnapot lehet ajándékok nélkül is egy felejthetelen nappá tenni... :)
Ami nagyon tetszett:
"Én azt mondom: legyen szerelem mindennap. Üzenjünk szépeket mindennap. Csókoljunk forrón mindennap. Legyünk kedvesek mindennap. Ajándékozzunk melegséget mindennap."
Előzmény: Tibó (-)
Tibó Creative Commons License 2001.02.14 0 0 2
De a Balint nap nem indexKeleti forumaba valo ...
bar tenyleg, igy hogy egy indexKeletes cikkel inditottam... Na akkor visszavonom! :-)
Előzmény: Papci (1)
Papci Creative Commons License 2001.02.13 0 0 1
Mit ertesz az alatt, hogy "Tudom, hogy nem keletes topic"?

Az index-Keleten jelent meg.

Előzmény: Tibó (0)
Tibó Creative Commons License 2001.02.13 0 0 0
Tudom, hogy nem keletes topic, de leszarom...

Ez a burget nagyon maga alatt van. Szoktam olvasni a kritikait,mindennek meglatja negativ oldalat. Neha szerintem nagyon jok a kritikai. (A KM tuskessaroknal mindenkeppen :) ).

Ez nekem most nagyon bejott! Teljesen egyetertek, es en is ezt szoktam modogatni! Foleg azokat a reklamokat utalom, amik azzal kezdik, hogy "Ha szereti vegyen neki" kutyapityulat... stb.

ha meg mar itt jarunk, biztos van ezer szebb elfelejtett igazi magyar hagyomany, ami a szerelemhez kotodik, talan a megyenek egediek is!
ha valaki tud firkancsa mar ide!

Tibó Creative Commons License 2001.02.13 0 0 topiknyitó
Mi van, Bálint?

2001. február 13.

Eljött a gusztustalan, amerikai felfújt gumiszívek ünnepe. Lehet szerelmes üzeneteket küldeni. A Valentinosított Bálintok elégedettek lehetnek.

Híve vagyok a szerelemnek. Még a szabad szerelemnek is. Imádom a nőket. Ôk is engem. Nekem az egész életem Bálint-nap. És az mindenkinek, aki nem impotens vagy nem frigíd. Ez a mostani átvett ünnepség egy tökéletes marhaság. Úgy csinálunk, mintha ünnepelnénk, közben nem vesszük észre, hogy megint egy üzlet áldozatai vagyunk. Megcsapolja pénzünket az édességipar, a virágipar, a lemez- küldő ipar, a posta, az ajándékkereskedelem meg mindenki, aki csapolni képes. Közben úgy csinálunk, mintha éppen erre a napra időzített szerelembomba robbanna bennünk, mert hát miért ne robbanna, ha már a Bálint-marketing azt akarja. Pedig az élet nem erről szól. A szerelem és az érzelem nem bóvli. De most a bóvli áldozata. Az még elmegy, hogy valaki fáradságosan május elsején állít egy májusfát és szerenádozik. Az legalább emberi. Nem olyan, mint ez a mű. Ez a szerelem-hamburger ehetetlen. Ez az érzelmi Coca- Cola ihatatlan. Bálint, téged nagyon behúzott az internacionális blöff a csőbe. Sebaj. Én azt mondom: legyen szerelem mindennap. Üzenjünk szépeket mindennap. Csókoljunk forrón mindennap. Legyünk kedvesek mindennap. Ajándékozzunk melegséget mindennap. A felfújt, gusztustalan gumiszív pedig repüljön a semmibe. Odavaló.

(burget)

Copyright (c) stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!