Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.03 0 0 492
A QQQ nem annyira volatilis, mint a részvények. Vagyis még ha jó irányba állok is, kisebb lesz az elérhető nyereség. Ezért kell a tőkeáttátel.
Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.03 0 0 491
haaat
Előzmény: Törölt nick (490)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.03 0 0 490
persze, hogy nem. ezzel lehet nagy zsét akasztani :-)

Előzmény: Törölt nick (489)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.03 0 0 489
ez az opciosdi nem hagy teged nyugton
Előzmény: Törölt nick (488)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.02 0 0 488
"1 FDAX pont az 25 €. "

Ez mi? Opció, futures? Mekkora zsét kell letenni, hogy ilyennel kereskedhessek? Mondjuk NASDAQ-ra érdekelne, egyelőre csak kíváncsiság, később talán megpróbálom.

Előzmény: FSMI (487)
FSMI Creative Commons License 2003.07.02 0 0 487
Gyakorlatilag arról va benne szó, hogy IB a saját ügyfeleivel szemben vesz fel Future-poziciokat, s a saját kereskedést is ugyanzon a számlán végzi, mint az ügyfeleikét.Igy nem lehet elkülöitei a dolgokat. Nagyon kedvezö áraik vannak elméletileg, de ha 1-2 pontot sumákolnak a kivitelezésben, akkor ez a legdrágább cég, ugye? Ne felejtsük el, 1 FDAX pont az 25 €.
Ugyanezt csinálják egyéb pl. stock területen is.
Előzmény: Törölt nick (486)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 486
ajjaj, össze lehetne foglalni röviden a német nyelven csak eine kleine nacht musik-ot ismerőknek a lényeget? :-)
Előzmény: FSMI (485)
FSMI Creative Commons License 2003.06.19 0 0 485
IB-vel kapcsolatban, egy siránkozó ügyfél idevágó apró története azoknak, akik a germán nyelvben jártasak:

http://www.futures-trader.de/cgi-bin/webbbs/index.pl?read=57069

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 484
azt, hogy most mi van, nem tudom, de nekem tényleg "fully electronical registration" volt.

az aláírásom annyi volt, hogy beírtam egy textfieldbe a nevemet, semmi fax, semmi levelezés. kicsit hülyén éreztem magam, de ha egyszer ez nekik elég, akkor elég.

Javaslom, hogy minden USA számlás dolgot a Hogyan nyissunk számlát USÁ-ban? topicban tárgyaljunk meg, hogy egy helyen legyenek az információk.

Előzmény: pikkpakk (483)
pikkpakk Creative Commons License 2003.06.11 0 0 483
Köszi a jókívánságot!

Faxolni is kell? "fully electronical registration" olvastam valahol a lapjukon...

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 482
en nem sok mindent tudok az ejjeli menedekrol meg a biztositasrol.

buktato nem sok van

kotozkodtek a lakcimmel meg a csekkel, amit kuldtem nekik, de aztan szetbombaztam oket mindenfele papirral oszt elfogadtak mindent

sok sikert neked is

Előzmény: pikkpakk (481)
pikkpakk Creative Commons License 2003.06.11 0 0 481
Nem bírom tovább, én is nyitok kint egy számlát az IB-nél. Van valami amire figyelnem kell, buktató a számlanyitásnál?

Adózás:
Kettő kérvényben is érdeklődtem az APEH-nál, iszonyat sötétek, sajna még én sem vagyok teljesen tisztában az adózással, de ez menet közben kiderül majd, így is bánom, hogy ennyi késés után lépek végre.

Más: elitetraderen olvastam valakitől, hogy a cash-t ami a számládon van az IB-nél ők éjszakára olyan kamatozó cuccba rakják, amire nem vonatkozik a biztosítás, erről tudtok valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 480
olvasd el a tokepiaci es az adototorveny idevonatkozo reszeit.
Előzmény: Törölt nick (479)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 479
ha a nyereseg es a veszteseg is BSE-n jegyzett, akkor _szerintem_ igen. egyeb esetben nem.
Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 478
koszi

tobbiek?

Előzmény: pikkpakk (477)
pikkpakk Creative Commons License 2003.06.06 0 0 477
tudtommal igen, elszámolható
Előzmény: Törölt nick (476)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 476
itt is megkerdem:

mi van akkor ha:
ket brokercegnel van az emberke es az egyiknel vesztesege keletkezi a masiknal nyeresege.

tegyuk fel, hogy a veszteseg a magyar tozsden keletkezik, ami ugyebar szembefordithato a nyereseggel.

tehat a kerdes: az egyik brokercegnel keletkezett nyereseg csokkentheto-e a masiknal keletkezett (magyar, tehat elszamolhato) veszteseggel?

vagy csak egy brokercegen belul fordithato szembe a ket oldal?

remelem ertitek a kerdesemet.

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 474
menni fog az

turelem

ok ilyenek
jatszak a hulyet de kozben meg megy a dolog

nekem is hasonlok voltak

Előzmény: mic414 (473)
mic414 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 473
Elég töketlen az IB cust service eddig...
Hétfőn lefaxoltam a szükséges papírokat (útlevél, ill. bankkivonat). 2 napig semmi nem történt. Kedden írtam nekik, hogy mi van. Erre válaszoltak, hogy szuper, a lakcímemet már ellenőrizték is a bankkivonat alapján, de továbbra is küldjem el a személyazonosságomat igazoló okiratot. Mondom már ott van, egyet vissza kéne lapozni a faxon, és megtalálnák az útlevelemet. Mindegy, azért lefaxolom nekik újra szerdán. Ma csütörtök, és még mindig semmi.
:(
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.01 0 0 472
szivesen
majd kuldok egy szamlaszamot ;)

na de komolyan:
sok sikert

Előzmény: mic414 (471)
mic414 Creative Commons License 2003.06.01 0 0 471
Köszi a segtséget IB ügyben, elkezdtem a számlanyitást, már csak a papírokat kell lefaxolni. Ráadásul még a szoftver is megy tűzfal mögül, úgyhogy mindenk OK.
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 470
tehat

a kulonbseg:
semmi

a program ugyanaz

a kulonbseg az elso alkalommal jelentkezik:

1. vagy letoltesz egy exe-t ami kicsomagolja a jar-t es berakja a windows menujebe a kovetkezo shortcut-ot

"E:\Program Files\JavaSoft\JRE\1.3.1\bin\javaw.exe" -jar E:\Jts\jts.jar E:\Jts

vagyis egy jart futtatsz a javaw-vel

2. a browser letolti a jart es futtatja
ha man egyszer megtortent es meg nem uritetted az ideiglenes internet file-okat, akkor nem tolti le megegyszer, csak megkeresi es futtatja

bocs ha hosszu lettem volna

Előzmény: mic414 (468)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 469
Hopsz, ezt eddig nem is olvastam.

Utánanéztem. A standalone TWS-t is javaban írták, a különbség annyi, hogy nem browser ablakban fut, hanem mint egy akármilyen program. Szóval ugyanaz a felület, csak nem kell hozzá a browser.

Előzmény: mic414 (468)
mic414 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 468
A weblapjuk alapján én úgy értelmeztem, hogy van egy browser alapú javas, és egy sima Windows alapú TWS is:
____
Choose between the Browser Based TWS and the Standalone TWS

The Browser Based TWS does not require you to download any software and is accessed from our website.

The Standalone TWS does require a download. Go to http://www.interactivebrokers.com/html/tws/index.html and download the TWS.
____

Előzmény: Törölt nick (467)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 467
"Ja igen, a Javas és Windows-os trading platform tetszőlegesen cserélhető"

mi?

A TWS Javaban van írva.

Előzmény: mic414 (464)
mic414 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 466
Az eddigi olvasmányaim alapján scalping daytradinghez nélkülözhetetlen... onnan lehet megállapítani, hogy merre fog menni a részvény. Egy másik szimulátor szoftverben használtam, és tényleg hasznos. (lehet, látni, hogy melyik ECN-en, MM-nél merre mozog az ask/bid, jól lehet látni, hogy mennyien sorakoznak fel az ask/bid oldalon stb.)

Persze nem biztos, hogy menni fog a scalping stratégia, ha hosszabb időtávú stratégiában gondolkodunk, akkor meg valóban nem olyan kritikus a Level II. Mindegy, azért hasznos lenne.

Előzmény: Törölt nick (465)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 465
nagyon kell neked az a level II ?
szerintem egyelore hagyd. probald ki siman az IB-t sima real time adatokkal.

nagy forgalmu reszvenyekre ott van pl az island meg az arca book-ja

ha meg jol megy a bolt, akkor elofizetsz a level II -re

Előzmény: mic414 (464)
mic414 Creative Commons License 2003.05.30 0 0 464
Remek. Lehet, hogy én is IB-nél nyitok. Bár a TWS nem annyira tetszik egyelőre... viszont úgy tűnik, hogy megy a corp firewall mögül! Ez nagy előny lenne, eddig gyakorlatilag semmi más demo platform nem ment. Ja igen, a Javas és Windows-os trading platform tetszőlegesen cserélhető? Vagy az elején el kell döntened, hogy melyiket akarod és kész?

Egy hátrányt még találtam: a Nasdaq Level II előfizetés elég borsos ($79), ez máshol vagy ingyért van, vagy jóval olcsóbb. Mindegy, commissionben majd behozza.

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 463
tudtommal nincs hátránya. ha visszanézed a hozzászólásaimat elolvashatod, hogy engem is az angol IB-hez osztottak be.
Előzmény: mic414 (461)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 462
semmi extra

nyugodtan nyomjad

Előzmény: mic414 (461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!