Keresés

Részletes keresés

Aewyn Creative Commons License 2003.03.03 0 0 42
Egy picinyt. :-)
Előzmény: JARA (41)
JARA Creative Commons License 2003.03.03 0 0 41
Asszem egy kissé elfogultak vagytok...
Előzmény: Aewyn (40)
Aewyn Creative Commons License 2003.03.03 0 0 40
Természetesen Arwen a film főszereplője.
Előzmény: JARA (39)
JARA Creative Commons License 2003.03.03 0 0 39
Már miért pont?
Előzmény: Törölt nick (36)
CYNIC Creative Commons License 2003.03.02 0 0 38
na azert megneznem en azt a tundet aki ugy vagja a balrogot mint a repat... maskulonben akadt ember is aki gondolkodas nelkul egy szal barddal nekiestek egy balrognak de foglyul is ejtik.
sauron kozel se a legerosebb a maiak kozul. egy ember vagja le kezerol a gyurut ez sok mindent elarul.
a balrog nem nyomja sehova gandalfot. ha nem kapja le a sziklarol koszoni szepen jol megvan. es ha mar lezuhantak becsulettel megoli azt a balrogot. hogy vele magaval mi tortenik az nem vilagos valoszinuleg emberi fogalmak szerint valami halalhoz hasonlo allapotba kerul hiszen a teste pillekonnyusegu lesz es "visszakuldik".
gandalf a legbolcsebb maia tudtommal csak koti az anyag-azaz a teste. es ha a gyuruk urat vesszuk alapul bizony vannak reszek ahol elore latja hogy sauron mit tervel es mik a gondolatai-igaz hogy saruman is tanulmanyozta az ellenseg modszereit es kicsit "beleelte" magat a vegere.
a gyuruvel kapcsolatban azt hiszem hogy nemcsak az ereje javat ontotte bele hanem valahogy mintha erosebb lett volna azzal a gyuruvel mint elotte a gyuru nelkul. a hatalom gyuruinek keszitese bonyolult feladat volt es a tundek is miutan megtanultak keszitettek eros gyuruket. tolkien maga irja hogy ha sarumannak sikerult kikovacsolnia a sajat hatalomgyurujet talan legyozi sauront is. erre persze nem kerult sor.

Előzmény: Abszolút Nulla (27)
playboy2002 Creative Commons License 2003.03.02 0 0 37
Azt hiszem félreértettelek. Azt hittem, hogy a barátnőd állítását, hogy a pici hobbit meghal, kell nem szó szerint érteni. De nem.:-)
Előzmény: JARA (35)
JARA Creative Commons License 2003.03.02 0 0 35
A miheztartás végett néhány példa arra,hogyan lehet nem szó szerint leírni vki halálát:az örök vadászmezőkre távozik,őseihez tér,elköltözik örökre,kialszik a lámpása,nem eszik több kenyeret,örökös éjszakára virrad,kinyújtóztatják,eljárja a Gyengetáncot.
Megjegyzem,én biztos engedtem volna Gollamot is elhajózni!Az örök létet muszály mindig feldobni valamivel.(Lehet,hogy ezért csábították el a hobbitokat+Gimlit is?)
És végezetül lenne egy újabb kérdésem:Szerintetek ki a könyv valódi főszereplője,Frodó vagy Samu?
Előzmény: playboy2002 (34)
playboy2002 Creative Commons License 2003.02.28 0 0 34
Kedves JARA!

Bocs, de én nem értem, hogy lehet nem szó szerint meghalni.

Annyira azért nem minden szép és jó: Bilbó már nagyon-nagyon öreg, 131 éves, Frodó sokat betegesedik a morgultör okozta seb miatt (vö. Elrond feleségével, ő is ilyen sebet kapott, s vígasztalhatatlanul elszomorodott, kiábrándult Középföldéből, meghalt volna, ha ...).
Nem is kell elhajózni, hanem ez egy hatalmas kiváltság. Hogy miért mentek? Ezt a kérdést nem értem. Nekem mindem vágyam, hogy eljussak Valinorba, neked tán nem?

És miért olyan jó ott egy pár hobbitnak egy halom tünde közt?

Válaszként visszakérdeznék. Bilbónak miért volt jó Völgyzugolyba?

Még egy kötekedést is engedj meg. Nem egy pár hobbitnak, hanem másfél párnak. :>)

Azt ugye tudod, azt beszélik, hogy Glóin fia Gimli is Nyugatra hajózott Legolasszal. Feltehetőleg a szépséges Galadriel miatt. Mi ez, ha nem perverzió? :-))

A többiektől is kérdezem. Szerintetek Gollam is elhajózhatott volna ha...?

Előzmény: JARA (32)
Aewyn Creative Commons License 2003.02.28 0 0 33
Frodó egyáltalán nincs jól. Az a nazgúl tőr ejtette seb nem gyógyul meg.

(Érdekes, először nekem erről az elhajózás kérdésről a Kis Herceg és a kígyója jutott eszembe.)

Előzmény: JARA (32)
JARA Creative Commons License 2003.02.28 0 0 32
Jó,jó, én sem úgy gondoltam, hogy szó szerint van leírva,hogy Frodó meghal.De ha minden szép és jó,miért kell mégis elhajóznia?És miért olyan jó ott egy pár hobbitnak egy halom tünde közt?
playboy2002 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 31
Kedves JARA!

Frodoek harmadkor 3021 szeptember 29-en erkeznek Szurkerevbe. Ekkor Frodo, Bilbo es a Harom Orzo [Samu nem!] tengerre szall. (Harmadkor vege.)

Samu negyedkor 61-be erkezett Szurkerevbe, es mint utolso gyuruhordozo O is tengerre szall.

Forras: A gyuruk ura B. fuggeleke.

Jol latszik, hogy semmifele halalozasrol nincs szo.

Előzmény: JARA (30)
JARA Creative Commons License 2003.02.25 0 0 30
Sziasztok!
Szerintetek mit jelent pontosan az, hogy Frodó elhajózik Nyugatra?Egyik fanatikus Gyűrűk Ura rajongó barátnőm váltig állítja,hogy pici hobbit meghal a könyv végén.
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.01.28 0 0 29
Ha 2988-ra emlékeztem, és ezt erősíti meg a magyar kiadás (mégha hibás is), akkor az lesz az. A gyermekei (Éowyn és Éomer) a 90-es években születtek, ez is megerősíti.

Bocsánat, de nincs nálam angol GYU, ahol meg van, net nincs, és rendre elfeledkezem róla :-) Igyexem

Előzmény: playboy2002 (28)
playboy2002 Creative Commons License 2003.01.27 0 0 28
Kedves Holdwine The Real!

Szükséges. Pont az lett volna a lényeg, ha pontosan megnézed (megjegyzed) a dátumokat. Én már három magyar Gyűrűk Ura kiadásbn is megnéztem, plusz a 'Tolkien enciklopédia A-tól Z-ig'-ben – mondjuk ez utobbi nem egy nagy referencia, é. pocsék munka –, s mindenhol ezt találtam: Théodwyn született 2963-ban, megházasodott 2898-ban, meghalt 3002-ben. Természetesen gondoltam már rá, hogy a házasági dátumban a középső két jegy fel lett cserélve (2988), de szeretnék róla meggyőződni.

Előzmény: Holdwine The Real (23)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2003.01.22 0 0 27
Szerintem nincs igazad. Gandalf és sauron is maiák, és az világosan le van írva valahol, talán a valaquentában vagy hol veszik sorra ezeket a lényeket, hogy ők sem egyenlőek. Végül is a valák sem azok, nem? A balrogok is egyfajta maiák, amennyiben éltek már a világ megteremtése előtt, csak gyengébbek. Gandalf-Olórin egy közepes vagy gyengébb, de nagyon bölcs maia lehet szerintem; bár hogy a bölcsessége miben áll, azt nem értem pontosan.:) Sauron meg valószínűleg a legerősebb a maiák közül. (bár harci erényekben Orome segéde jobb lehet, a neve most nem jut eszembe)

Hogy a maiák nem egyenlőek, gyűrűk ide vagy oda, azt az is mutatja, hogy az eredeti, szürke gandalfot elég simán lenyomja szarumán... Sauron meg a saját erejét öntötte a gyűrűbe. Morgoth idején Sauron jóval hatalmasabb volt, mint a balrogok, hiszen azokból sok volt, sauron meg egyedül volt morgoth alvezére vagy kije... szegény gandalfot meg gyakorlatilag ez az egy árva balrog is lenyomta (pedig egyes tündék úgy vágták őket, mint a répát).

Persze, hadd hangsúlyozzam még egyszer, harci erényekről van szó. Sok mindenben gandalf biztos hatalmasabb, mint a balrog vagy mint sauron.

Előzmény: Chilie (12)
Steve the Great Creative Commons License 2003.01.22 0 0 26
Az rpg.hu-n találtam neked ezt a boltot (nem tudom, mennyire friss a listája - mármint a honlapnak):
King' Arm
8000 - Székesfehérvár
Kégl György utca.32/a
20-282-4511

Itt nézted/kérdezted már?

Előzmény: tsabee (24)
tsabee Creative Commons License 2003.01.21 0 0 24
király, nagyon felkeltetted az érdeklődésemet, csak áruld el, hol lehet beszerezni, mert Fehérváron sehol...
Előzmény: Törölt nick (22)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.01.20 0 0 23
Théodwynre visszatérve nem szükséges az eredeti, a függelékben Éorl nemzetségénél ott vannak az információk. Most így felből asszem 2988-ban ment férjhez és 60 valahányban született.
Előzmény: playboy2002 (10)
tsabee Creative Commons License 2003.01.18 0 0 21
akkor egy kis bővített hozzászólással emelni tudod érdeklődésemet?
Előzmény: Törölt nick (20)
Steve the Great Creative Commons License 2003.01.17 0 0 18
Ja, és tartalmát tekintve felöleli mind a 3 korszakot (ill. talán a negyedkor elejéről is tartalmaz anyagokat)
Előzmény: Steve the Great (17)
Steve the Great Creative Commons License 2003.01.17 0 0 17
Gyakorlatilag különböző Tolkien-töredékeket, szövegváltozatokat (Christopher Tolkien (?) kommentárjaival és szerteágazó lábjegyzetekkel) tartalmaz, amelyek nem kerültek be az egyes könyvekbe.
Előzmény: tsabee (16)
tsabee Creative Commons License 2003.01.17 0 0 16
Örömmel vettem, hogy nyílt ilyen topic is a Gyűrűk Uráról. Én olvastam A Szilmarilokat és a Babót is, most az a célom, hogy megleljem a Gyűrű keresését is. Ha valaki tudna adni 5letet, hogy hol lehet beszerezni, azt megköszönném. Fehérvár, Veszprém és környékei érdekelnének...
Ja! És miről szól?
Steve the Great Creative Commons License 2003.01.17 0 0 15
Úgy látom, végül visszatérünk mindennek a gyökeréhez :-)
Előzmény: tintalle (14)
tintalle Creative Commons License 2003.01.17 0 0 14
Sziasztok!

A kevésbé filmorientáltalnak melegen tudnám ajánlani a www.tolkien.hu fórumain a Középföldén belül lévő topikokat. Elég átfogó rendszer azt hiszem :-))

Én sokmindent megtudtam ott. pl. azt is meg lehet tudni belőle, hogy mi van keleten.

Üdv.:

tintalle

Előzmény: Steve the Great (13)
Steve the Great Creative Commons License 2003.01.17 0 0 13
Lenne egy kérdésem, azokhoz akik behatóan ismerik Középföldét. Mi a manó van Keleten? Úgy értem, a legkeletibb helyszín talán a Magányos Hegy, meg említik a Rhún-tengert, de ez is már-már a legendák ködébe vész.
Ezekről (és a távolabbi vidékekről) írt Tolkien valamit?
Chilie Creative Commons License 2003.01.17 0 0 12
Egyrészt engem is érdekelne egy kevésbé filmorientált topic...
Másrészt én is úgy vettem ki a könyvből, hogy Gandalf szerint, ha Szauron visszaszerzi az Egy Gyűrűt, semmilyen hatalom Középföldén nem állhat meg előtte, addig viszont egyenlőek lehetnek az esélyek. (Mivel Szauron volt olyan balga, és nem bízta a gyűrűjére a dolgot, s nem őrizte eléggé az egyetlen helyet, ahol meg lehet semmisíteni.)
Előzmény: Holdwine The Real (11)
Holdwine The Real Creative Commons License 2003.01.17 0 0 11
Őszintén szólva nem csak a filmről van szó a másik topicban, csak most, mert az aktuális eléggé. Nekem is az volt akkor a gondom, és azért nyitottam külön topicot, aztán kedves barátom felhívta a figyelmemet, hogy tévedtem :-)

Mindazonáltal elég körülményes végigolvasni azt a topicot, pedig rengeteg mindent átbeszéltünk már rajta, például Bombadil Tomát is, akiről lényegében nem lehet tudni, hogy micsoda, talán a leginkább hozzám közelálló értelmezés szerint ő egyzserűen Ő, Középfölde megtestesült szelleme, lényege, aki viszont talán csak azért került bele az opuszba, mert a professzor nagyon szerette a karaktert, amit alkotott.

Théodwynről az Encyclopedia of Arda a következő bejegyzést tartalmazza, a kedvedért utánanézek a kérdésnek.

"One of the daughters of King Thengel of Rohan, Théodwyn was the younger sister of Thengel's only son, Théoden, who succeeded his father as King of Rohan. After the birth of her children Éomer and Éowyn, Théodwyn died of a sickness, and her orphaned children were taken in by their uncle King Théoden to grow up in the royal house at Edoras. On Théoden's death, his own son Théodred having been slain in battle, the Kingship passed to Théodwyn's son Éomer.
"

Feltételezem, hogy az Iszonyat, az Ő alatt Szauront érted. Szerintem alapvetően egyenértékűek kellene legyenek a saját közegükben. Az hogy Gandalf esetleg bölcsebb, illetve Szauronnak erőt ad saját gonoszsága, az talán mellékes. (Mint tudjuk, a legtöbb esetben a sötét út könnyebben járható, gyorsabban lehet előre jutni rajta). Viszont mivel Középföldén Gandalfnak hogy úgy mondjam meg volt kötve a keze, nem lett volna esélye Szauron ellen, de nem is ez volt a célja.

Üdv

Holdwine

Előzmény: playboy2002 (10)
playboy2002 Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10
Kedves Holdwine The Real!

Szeretném, ha visszajönnél, pontosabban, ha ide is benéznél néha. Kipróbáltam a javasolt topikot, de szerinem túl sokan vagytok ott, meghát ott csak a filmről van szó, engem meg a címben megjelölt téma sokkal jobban érdekel.

Azt írtad, olvastad eredetibe az opuszt, akkor utána néznél nekem valaminek? Mikor született és mikor ment feleségül Thengel leánya Theodwyn?

Szerinted milyen az erőviszony Fehér Gandalf és az Iszonyat, az Ő között?

Meg akkor má egy klasszikus kérdés: Ki is az a Bombadil Toma?

Üdv. Szomorú Szarumán

Előzmény: Holdwine The Real (9)
Holdwine The Real Creative Commons License 2001.05.07 0 0 9
Azért is halt meg ez a topic, mert átmentem a Frodo, Sam ... topicba. Gyere te is oda.
Előzmény: Léderer (8)
Léderer Creative Commons License 2001.05.07 0 0 8
Én szívesen beszélgetnék róla, bár jó pár éve, hogy olvastam. Ha hajlandó lennél rá, válaszolj kérlek.

Léderer

Előzmény: Holdwine The Real (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!