Keresés

Részletes keresés

agyfegyver Creative Commons License 2002.07.09 0 0 41
sziasztok hol lehet venni 20-as saiga-t?
hoznak be belole?
es mipenzbe kerul?
belic Creative Commons License 2002.07.02 0 0 40
Hello!

1000 bocs, hogy osszekevertem oket.

Bel

Előzmény: Hómedve (38)
Hómedve Creative Commons License 2002.07.01 0 0 39
SPAS-12


Saiga-12

Előzmény: belic (36)
Hómedve Creative Commons License 2002.07.01 0 0 38
Állj! Itt már kezdenek keveredni a dolgok!
Mindkettőtöknek igaza van-részben.
Belic keveri a Saiga 12-est a SPAS-12-essel, ami végeredményben nem nagy hiba, mert a lövedék energiája, átütőképessége sörétesnél vajmi kevéssé függ a fegyvertől. A rövidebb csövű drillingekből és a hosszú féleutomatákból kilőtt lövedék torkolati energiája közt csupán kb. 5%-nyi a különbség. A drasztikus csökkenés az arasznyira lefűrészelt duplacsövűeknél jelentkezik csak, ezek a filmekben látott fegyverek csupán ijesztgetésre jók, meg arra, hogy a tökcsősz Banderas baromi fenyegetően nézzen ki velük.
Szlejer: lehet, hogy a vállad megérzi a különbséget, de ettől a szatyma nem fog a fában mélyebbre hatolni! Ugyanis a gyártók ugyanannyival emelik meg (arányaiban) a lőpor mennyiségét, mint a sörétét. Tehát a magnumlőszerek sörétszemei nem nagyobb energiájúak, csupán több van egy lőszerben belőlük(mint lőporból is), így a hátrarúgás ugyan nagyobb, de a behatolás megintcsak két centi marad.
Előzmény: Törölt nick (37)
belic Creative Commons License 2002.07.01 0 0 36
Hello!

Ezer bocs, azt hittem egyertelmu, hogy a Saiga-12-es puskarol beszelunk. A loszer nem tudom milyen, de szerintem nincs jelentos kulonbseg a 00-as loszerek kozott, mind kb. 9 szem, mind kb 8 mm. Persze 12-es soretes loszerrol van szo.

Bel

Előzmény: Törölt nick (35)
belic Creative Commons License 2002.07.01 0 0 34
Hello!

A www.fegyver.org adatai szerint:"00-as soretet kilove 35 meterre levo 1,5 mm-es acellemezre a lovedekek 50%-a azt atutotte es 2 cm-re befurodott a mogotte elhelyezett faba." Ez joval hihetobb.
A HellLord altal emlitett másodpercenkénti 2 lövéses tűzsebesség nem nagy ugy, a Benelli M1 (es gondolom az M3 is)-gyel 3.9 lovest lehet celzottan leadni (2.3 sec, 9 loves).
Azert szivesen kiprobalnam :-).

Bel

Előzmény: Hómedve (32)
Hómedve Creative Commons License 2002.06.29 0 0 33
Igaza van az ismerősödnek. Engem kb. 50 m-ről lőttek hátba egy gazosban. Nem vettek észre lövés közben, én meg, mikor a koma kapta fel felém a puskát egy kakasra, reflexből hátat fordítottam. Nem ment bele még a pufajkába se a sörét, bár éreztem az ütést. Nem kérdeztem, hányas sörét, de nem lehetett nagy.
Előzmény: belic (26)
Hómedve Creative Commons License 2002.06.29 0 0 32
A tíz centit nem hiszem. Ezt még a gépkarabély acélmagja sem tudja megcsinálni betonba lőve, pedig az más kategória, mint a sörét.
Előzmény: HellLord (28)
belic Creative Commons License 2002.06.18 0 0 31
Hello!

Idezet egy, a Kaliberben megjelent reklambol:
Tom Knapp Magyarorszagon! Benelli Road Show 2002. junius 29., Budpest

Felvilagositas: 353-1726, szenthubertus@hotmail.hu

ui.: ha esetleg van olyan soretesrajongo, aki nem tudja, ki Tom Knapp: o lott le 9 (altala feldobott) agyaggalambot 2.3 sec alatt.

Bel

Boarhunter Creative Commons License 2002.02.26 0 0 30
Harm!
Nagyjából jó, amit írtál, csak kevered a csöveket.
Általában a bal cső a szűkebb, azzal lősz másodszor.
Előzmény: harm (14)
HellLord Creative Commons License 2001.10.14 0 0 29
Ja, és 40 méteren 900 milimétert szór... ehhez jön a másodpercenkénti 2 lövéses tűzsebesség... 18 lövedékes tár... Azaz tízemeltes ház ablakában álló emberkéből a földön lőve 2 másodperc múlva darálthús lészen...
HellLord Creative Commons License 2001.10.14 0 0 28
SPAS-12 sörétes teszt leírása:
Vegyünk egy kevlar (KEVLAR) mellényt, tegyünk mögé 5 méterre egy falat, és lőjünk a mellényre 10 méterről. A sörétek 85 százaléka ÁTVÁGJA a páncélt, hozzácsapja a falhoz, + sörétek 50 százaléka 10 centi mélyen bennmarad a (beton)falban...
ak_ Creative Commons License 2001.08.27 0 0 27
A múltkor hallottam az alföldi brenekáról. A patront az alsó harmadánál körbe karcolják késsel, aztán lövésnél felső kétharmad leszakad és szépen egyben marad a becsapódásig. Állítólag ronda hangja van.
belic Creative Commons License 2001.08.27 0 0 26
Hello!

Ezer bocs, rosszul emlekeztem, az ismerosom 60 metert mondott (ujra megkerdzetem), es kulon kiemelte, hogy csak 10-es (3 mm atmeroju) soretre vonatkozik az allitasa, 8-as (3.5 mm atmeroju) ele mar igy (60 meter tavolsag, hatulrol, pufajkaban) sem allna ki.

Bel

Előzmény: belic (25)
belic Creative Commons License 2001.08.24 0 0 25
Hello!

Szerencsere nem sajat tapasztalat, de allitolag egy pufajka/telikabat nagyon sokat szamit a soretes talalat eseten.
Persze csak akkor, ha eleg kis szemuek es mar kulon repulnek.
Egy (vadasz) ismerosom azt mondta, hogy apro (facanra valo, 10-es) soret ele ki merne allni fogadasbol pufajkaban 30 meterrol, persze hatulrol jovo loves eseten. Szerinte ebbol a tavolsagbol egy eros, de veszelytelen utest erezne csak a pufajkan at.

Bel

windermere Creative Commons License 2001.02.02 0 0 24
Köszi, Micuember, megfogadom!
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.31 0 0 23
Szerintem írj az Indexeseknek, ha jó a stuff, biztos tudnak segíteni kiadóügyben.
Előzmény: windermere (22)
windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 22
:) Szerintem majd valahol a neten fogom publikálni, állítólag szinte lehetetlen kiadót keríteni.
Előzmény: kaviat (20)
rali Creative Commons License 2001.01.31 0 0 21
Én nem.
Előzmény: kaviat (20)
kaviat Creative Commons License 2001.01.31 0 0 20
ha +vagy vele, kiváncsian olvasnám

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: windermere (19)
windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 19
Hát, kedves kaviat,

azt én sem tudom, hogy egy író hogy dolgozik... Én mindössze helyzeteket teremtettem, alakok bukkantak fel hirtelen, és meg kellett fejtenem, hogy kik ők, mit tettek a múltban. A történet tehát nekem is teljesen új volt, és izgultam, mi fog másnap történni. És a végén pedig megoldódott a rejtély, és a regény egy kerek egész lett. De erről az elején fogalmam sem volt.

Előzmény: kaviat (18)
kaviat Creative Commons License 2001.01.31 0 0 18
"Van egy meleg szerelmi szál is, de ahhoz elég volt a HUSZ-t olvasgatni..."

ehhe, ez aranyos :)) kiváncsi vagyok erre a regényre, remélem ha kész van olvas6juk mindannyian.. sose tudtam elképzelni, hogy milyen eszközökkel dolgozik egy író, hogyan találja ki mily módon ölje meg, boldogítsa stb. hőseit

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: windermere (17)
windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 17
Valójában már készen van a regény, csak néhány részlet szaktudás hiányában nem volt meg (pl ez a sörétes puska-dolog). Van egy meleg szerelmi szál is, de ahhoz elég volt a HUSZ-t olvasgatni...
Előzmény: rali (16)
rali Creative Commons License 2001.01.31 0 0 16
Bízd magad a fantáziádra és az írói szabadságra.
Előzmény: windermere (15)
windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 15
Na jó, koncepciót változtatok. Mit szólnátok egy szakkönyvhöz a sörétes puskával való gyilkolászásról? :))
Előzmény: harm (14)
harm Creative Commons License 2001.01.31 0 0 14

Sziasztok!

A sörétes lövés hatása több dologtól is függ:

A távolság: Közelről a sörétlövés hatása a gyolyós puska lövésére hasonlít, mert a csőtorkolattól pár méter távolságban a sörétszemek tulajdonképp még egyben vannak. Gyakorlatilag egyetlen lőcsatornát képez a testben a sörétraj. A távolság növelésével növekszik a sörétraj terítése.

A szűkítés: A sörétes csövek nem egyformán szórják szét a sörétszemeket, hanem egy ún choke-kal szabályozzák a terítést (lehet, hogy nem pontosan írtam a choke-ot). A nagyobb szűkítésű csövek (pl. 1/1) tömörebb sörétrajt eredmeényeznek, míg a kisebb (1/2 v. 1/4) pedig jobban szétteríti. Jellemző pl., hogy a bal (felső) cső mondjuk 1/2-es vagy 3/4-es és ezzel lősz elsőként a vadra. Mellélövés vagy sebzés esetén a vad tőled távolodva menekül, ezért az utánlövéshez már a szűkebb (3/4 1/1) jobb (alsó) cső használatos.

Kaliber: Vannak a nagyobb, erősebb lőszerek, mint pl. a 12-es, a kisebb 16-os es a mégkisebb 20-as. Jellemzően ez a három sörétes lőszerkaliber nevezhető Európában elterjedtnek, azonban az angolszász területeken találkozhatunk 10-essel is.

Sörétszemek mérete: A kisszemű sörétek apróvad, szárnyas vadászias elejtésére szolgálnak (2-2,5-3 mm), közepesek (3,5-4,5)inkább kártevők, pl. róka elejtésére; vagy 4,5 vagy 5 mm feletti sörétszemek polgári használata tiltott. Rendvédelmi szervek használnak 6-9 mm-es sörétszemet. Minél kisebb a sörét átmérője, annál "könnyebb" sérülést okoz. A biztonsági távolságot úgy lehet kiszámolni, hogy a örétszem mm-ben vett átmérőjét megszorzod 100-zal. és az eredményt méterben kapod. Pl. 3 mm-es sörétszemhez 300 méter biztonsági távolság tartozik. A biztonsági távolság -érdekes módon- nem függ hát a kalibertől, csak a sörétszemtől.

Találati hely: Mellkslövés sokkal veszélyesebb, mint pl. a haslövés. A sörétszemek nem hatolnak mélyre; ölőerejüket az egyidőben történő számos kis becsapódás együttes sokkhatása adja. (Kivételt jelent persze, amikor az egybefüggő sörétrajt valaki közvetlen közelről kapja.)

Ha túl akarod éltetni a hősödet, akkor 20-assal lövesd hasba 2-2,5 mm-es sörétszemekkel (apró szárnyas -találj ki valami angol madarat) minél messzebbről (legalább 25-30 méter és akkor még igen súlyosan megsérül, de felépülhet). Ez persze csak IMHO, mert még senkit sem lőttem hasba!! :-)

Üdv, Harm

windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 12
Drága Micuember,

én szépirodalmat alkotok, mindazonáltal javaslataid megfontolandók. Azért ne aggódj, izgalom van benne bőven, a lövöldöző alak ugyanis egy homoszexuális angol lord, akinek nincs jogosítványa.

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.31 0 0 11
Éljen a finom, erőszakmentes, nőies regény ! ;-) Javasolnám, hogy a hasbalövés után menjen át egy úthenger a delikvens fején, majd harapja le a fél tökét egy repülő cápa, lépjen a szájába egy elefánt (és forduljon meg), végül egy sajnálatos gyorséttermi baleset folytán darálják bele a csirkés hamburgerbe. Tuti siker !

;-))))

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.31 0 0 10
És ha sóspuska lenne ?... :-)

Nem te vagy Vavyan Fable ? ;-)))

windermere Creative Commons License 2001.01.31 0 0 9
Kashai,

köszi neked is, ez fantasztikus! Majd felsorollak benneteket a "Köszönetnyilvánítás"-ban...

windermere

Előzmény: Kashai (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!