Keresés

Részletes keresés

Takács Évi Creative Commons License 2019.04.07 0 0 2887

Szia! 

Még nem az igazi, de nagyon bizakodó vagyok. 

A dr.Nő szerint minden rendben van.

A műtött bal szememen élesebb a látásom, de zavaró a szellem kép. A Dr.Nő szerint a varratok okozzák ezt a szellemképes látást, mert ott másképp törik meg a fény. De a varratokat csak decemberben veszik ki, úgyhogy addig türelmesnek kell lennem. 

A jobb szememmel, amit szintén műteni kellesz egy kicsit homályos a látásom. 

Tábláról olvasás még nem nagyon megy. 

A mükönny sokat segít

Előzmény: Baden5 (2884)
martez Creative Commons License 2019.03.29 0 0 2886

Sajnos nem javul, inkább romlik: több eltolódott képpont miatt már a legfölső szám sem megy.

A gond az, hogy bezavar a tv nézésbe is, mert a jó szem látása mellett van egy eltolódott elmosott folt, pl. egy arcból kettő lesz:  egy aránylag éles, és mellette balra egy homályos ...

A martez nevemmel van free-mailes postafiók, oda tudsz írni ! (bár néha napokig elfelejtem

megnézni ... :) )

Előzmény: légyszem (2885)
légyszem Creative Commons License 2019.03.28 0 0 2885

Szia Martez! Hogy vagy? Javult már valamit a látásod? Lehetne valamilyen más módon dumálni veled? Csak ha van kedved.

Előzmény: martez (2862)
Baden5 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 2884

Takács Évi a műtét után hogyan alakul a látásod?

Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2883
Nem ment... Szóval. Külön-külön mindkettővel látom, a jobbal kevésbé. És persze ha egyszerre nézek a kettővel, akkor is előjön.
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2882
Na, megpróbálom még egyszer :) van a kis ledfény, s felette egy élére állított pizzaszelet formájában vetíti ki a fényt. Csatolok egy képet, remélem sikerül
Előzmény: arrius7 (2881)
arrius7 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2881

@zge21: Nyugi, átjött mind a kétszer (le is mentettem nagy felbontásban. A 10-15cm-es vetülés már elég erősnek tűnik - próbáltam ekvivalenciát számolgatni a vetülés teteje és a pontszerű fényforrás között mérhető (látszó) távolság és a szem asztigmia-dioptriái között. Ha 3 méterről 15cm-esnek látszik, akkor 1m-ről feltehetőleg 5 cm. Az az én rosszabbik szememnél biztosan előrehaladottabb állapotú, mert nekem 1m-ről max. 3 cm-esnek látszik (6-9 D mért cyl mellett).

Itt oldalt csatolom a korábban készített hasonló ábrámat (a végén direkt invertáltam a befényképezett rajz képét, hogy a fénypont tényleg világos legyen).

@Adricsek33: Még mindig nem teljesen tiszta, hogy akkor az eredeti ledpont körül csak simán látsz egy nagyobb kört/egy nagyobb körnek látod (ami egyszerű szférikus/sph optikai hibára utalna), vagy pedig ott van a legyezőszerű/pizzaszelet forma is? Vagy ez a két szem külön látványa, vagy egy szemmel látod a kettőt egyidejűleg?

Előzmény: zge21 (2879)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2880
A kis vetület egészen apróka, ha képzeletben lemérem, akkor alig nagyobb méretre az eredeti ledponttól(ez egy nagyobb kör, fél cm átmérőjű kb) A legyezőalak az felfelé nyílik ki, olyan, mintha egy pizzaszelet az élére állítva. A fésűteszttel ugyanúgy vagyok, a felülről kitakarás segít a helyzeten(mintha eltakarná a szellemképet)
Előzmény: arrius7 (2876)
zge21 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2879

Sajnos nem sikerul csatolni a kepet...

Előzmény: arrius7 (2876)
zge21 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2878

Előzmény: arrius7 (2876)
zge21 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2877

Az arrius7 altal emlitett hiperbolikus forma nalam konkretan igy nez ki. (lasd csatolt kep) A tv ledjet 3 meterrol kb 10-15cm magas legyezo/ejtoernyoszeru alakzatnak latom. (bal oldali razj,) A betegseg kezdeten par mm volt es alig latszot, aztan ekkorara nott. Ha a latomezo also 80%at kitakarom, vagyis csak a felso 20%on nezek keresztul, a torzitas eltunik es gyakorlatilag a tv ledjet egy szabalyos pont/kornek latom. En ezzel a tv ledes modszerrel tesztelem a szemem mar 20 eve. Sajat topografnak nevezem. :) Ezzel mindig eszrevettem amikor valtozott a szaruhartya allapota, viszont ahanyszor csak megpobaltam erre hivatkozni, az orvosok mindig teljesen hulyenek neztek.

 

"- Doktor ur, en latom ahogy romlik! - Nincs ott semmi... - De en azt latom, hogy a pont mar nem pont, es egyre torzabb lesz! - Menjen haza!..."

 

Kozben a konusz szepen megnott.

Előzmény: arrius7 (2876)
arrius7 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2876

'A pontra merőlegesen', azt gondolom úgy kell érteni, hogy függőlegesen van a fő asztigmia-tengely (a legyező hossztengelye). A legyezőszerű alakzat felfelé vagy lefelé néz? A másik szemeddel is látsz ilyet? Annak a tengelye hasonló a másikhoz, vagy eltérő szögben látszik? Ha kb. 1 méter távolságból nézed, úgy hány cm-esnek látszik a vetület (ha odaképzelsz egy vonalzót a led mellé)?

Az általad mondottak egyébként KC-re utalnak, kivéve hogy a látómező felső részét kell takarni hogy tisztuljon a kép. (Tapasztalatom szerint legpraktikusabb egy fekete színű fésű sima oldalát közel a szem elé tartani és amellett nézni, akkor a leglátványosabb a kép tisztulása.)

Előzmény: Adricsek33 (2875)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2875
A mosogatógép ledje nagyon durván majdnem a pontra merőlegesen ad ki egy legyezőszerű formát. Viszont eltűnni csak akkor tűnik, ha felülről takarom le a látómezőm egy részét
Előzmény: arrius7 (2872)
martez Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2874

A beültetett szaruhártyának elvileg jónak kellett lennie, gondolom bevizsgálták, anélkül

nem kerülhetett be a c. bankba. (gondolom én)

Azt hogy ki operált nem írom ide, érthető okokból ... (nem biztos hogy tőle függött)

 

Persze hogy jó lenne máshol független véleményt kapni, de nekem arra nincs pénzem,

(utazás, plusz vizsgálati díj) és nem is akarok TB térítésen kívüli megoldást, nem

azért fizetem zsebből már évek óta ...

Kivéve ha tudsz egy fiatal kutatóorvost, az viszont nem fog szóba állni senkivel.

(illetve van az a pénz hogy mégis, de nekem nincs ... :) )

Előzmény: Baden5 (2873)
Baden5 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2873

A szaruhártya görbület egyenetlensége az elvékonyodó szaruhártya miatt vagy a nem megfelelő méret miatt vagy más miatt alakulhatott ki? Korrigálni nem lehet? Kizárólag azt tanácsolták, hogy légy türelemmel a varratszedésig? Ki operált? Nem szeretnél másodvéleményt kérni más intézményben, másik orvosnál? Talán lenne azonnali megoldás!

Előzmény: martez (2865)
arrius7 Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2872

A szférikus szemüveg-komponenshez hozzászokhat a szem, az asztigmia faktorhoz (cilinderhez) nehezebben, de kicsit arra is rákompenzálhat (a +/- cilinder és a sph D-k kapcsolata alapján sejthető). Amíg a KC nincs kizárva, addig természetesen ne csináltass semmilyen szemüveget.

A keratoconus gyorstesztjét egyébként magad is elvégezheted: sötét szobában kb. 3 méterre a tévétől ránézel a főkapcsoló led-re (ami mutatja hogy be van-e kapcsolva) és megnézed milyen alakzatot látsz szabályos pont (vagy kis kör) helyett. Kérdés hogy az alakzat amit a pontszerű fénynél látsz, szimmetrikus-e a fényforrásra. Ha nem, akkor feltehetőleg szabálytalan a szaruhártyád felszíne (rosszabb esetben a szem egyéb belső részében van a szabálytalan fénytörést okozó probléma), ami KC-re utal. Előrehaladottabb keratoconus esetén jellemzően legyezőszerű, vagy ejtőernyőhöz hasonló hiperbolikus formát látsz a fénypont helyett. Ha a látómeződ alsó részét eltakarod valamilyen egyenes peremű tárggyal, a látvány javulni fog. (Természetesen a tesztet egy szemmel végzed, a másikat addig behunyod.)

 

Előzmény: Adricsek33 (2871)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2871
Szomorú... Azt mondta egy másik optikus, hogy szte túl erős a cilinder a szemüvegemen, ezért van a probléma. És hogy erre beállt a szemem, azért látom szemüveg nélkül is és a régiben is. Létezik ilyen?? Valóban az új szemcsi óta van ez, mikor elkezdtem ímmel-ámmal hordani. Nem tudom csináltassak e másikat. Ez is egy vagyon volt, mi a garancia, hogy az új jó lesz? Nyilván idő kell majd míg ahhoz is hozzászokik a szemem...
Előzmény: Adricsek33 (2868)
martez Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2870

Arrius: ez pontosan így van !

Hozzátenném még: egy orvos (bármelyik, nem csak a szem ... ) nem kutatóorvos,

nem érdekli hogy mi miért van, nem tesztel, nincs kreativitása, ötlete, stb ...

A lényeg hogy letudja a 8 órát, a lehető legkevesebb kockázattal és problémával.

Néha van empátia a betegek felé, de ezt inkább csak a nagyon fiatal női dokiknál

érzékeltem (ők még néha mosolyognak is), náluk meg nincs tapasztalat és rutin.

Kb. 40 - 50 év, mire mesterséges szemet tudnak beültetni, csak sajnos mi azt

 már nem éljük meg ...

Továbbra is azt tudom javasolni annak akinek van rá pénze: külföldi magánklinika,

ott legalább más a hozzáállás, nincs várakozás, és képben vannak a legújabb

technikákkal, gyógymódokkal, és használják is! (persze elkérik az árát, de ez van )

Előzmény: arrius7 (2869)
arrius7 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2869

Sajnos a keratoconus egyfajta titkos betegségként üzemel: szerintem a betegek többsége nem tud róla, csak éli vele az életét, az orvosok, optometristák/szemüvegboltosok se tudnak a létezéséről (utóbbiaknak nem is érdekük tudni róla, mert akkor orvoshoz kell küldeni és nem lesz szemüveg-csináltatás), de mintha még egészségügyi berkekben is érzékelnék valami ukázt, hogy ez a dolog nincs, nehogy kiderüljön a közvélemény számára hogy létezik ilyen betegség is, mert akkor sokan mennének ezzel orvoshoz és a titkos terhüket át akarnák rakni állam bácsira (ahogy más kórságban szenvedők is teszik). Tehát tulajdonképpen a KC-betegen kívül senki sem érdekelt a diagnózisban, így az ahhoz vezető minden lépcsőfokon külön meg kell harcolnod...

Ha megkérdeznék az (Egészségügyi Minisztérium híján illetékes) Nemzeti Erőforrás Minisztériumá-t hogy mégis hány keratokónuszos van Mo-n, szerintem azt se tudnák megmondani, mivel a korrekt nyilvántartás is el van sumákolva - merhogy amiről nincs papír, az nem is létezik.

Előzmény: Adricsek33 (2868)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 2868
Szakrendelőben voltam. Adjunktus vizsgált. Mindenképpen átmegyek Debrecenbe, nem érdekel mennyibe kerül, itt csak dobálnak. De látott vagy 3 doki s senkinek nem jut eszébe ez a betegség, az nonszensz. A kontrasztérzékenység nem is ilyen, az a hasonló árnyalatok megkülönböztetésének képtepensége, nem a szellemkép a kontrasztos dolgoknál. Erre egy laikusnak kell rájönnie???? Ez elkeserítő
Előzmény: arrius7 (2867)
arrius7 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 2867

@Adricsek33: Hol voltál, a szemüvegboltban meg a helyi szakrendelőben? Mert ez így nekem elég komolytalannak hangzik - ha jól értem szemfelszín-vizsgálat (cornea/szaruhártya-topográfia) nem is volt. Ilyen dologgal (keratokónusz-gyanúval) szemüvegboltba egyáltalán nem szabad menni, de a helyi (városi) szakrendelések sem rendelkeznek általában topográf géppel, úgyhogy esélytelen hogy érdemben hozzá tudjanak szólni. Ha a helyi szemészetre mész, akkor is kifejezetten mondani kell, hogy "keratoconus gyanúja miatt jöttem, a tünetek alapján erre gyanakszom" (füllenthetsz is, hogy a szemüvegboltban gyanakodtak erre). Ha ez odakerül a papírra is hogy ezzel mentél oda, akkor már nem vehetnek félvállról, mert ha te ezzel fordultál hozzájuk és ők elhajtanak, aztán kiderül hogy mégis az, abból problémájuk lehet. De ha nincs topográfjuk, akkor csak továbbutalhatnak Pestre, Debrecenbe, Szegedre, Győrbe, stb. ahol van ilyen gép.

Megspórolhatod ezeket a köröket, ha saját magad elmész egy teljes szemvizsgálatra valamelyik látásjavító szemműtéttel foglalkozó magánklinikára, ahol kb. 10-15eFt körül megcsinálják a felszínrajzot - vagy jelentkezel látásjavító műtétre alkalmassági vizsgálatra és akkor előfordulhat hogy ingyenes (itt ne mondd a KC-gyanút, ők úgyis nézik). Szóval ha komolyan veszed a dolgot, akkor topográffal rendelkező szemklinikát kell felkeresned.

Előzmény: Adricsek33 (2863)
légyszem Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2866

Hát ez nagyon elszomorító! Én személy szerint nagyon csalódott vagyok az orvosokban! Egy ilyen szembetegséget, ami a szem legjobban hozzáférhető részén van, gyakorlatilag nem tudnak gyógyítani 2019-ben! Mikor először közölték velem, hogy keratokónuszom van, nyugtattak, hogy speciális lencsével szinte 100%-ban korrigálható, a cros link kezelés pedig maga a csoda! Aztán az átültetés rutin műtét már és nagyon precízen meg tudják csinálni! Hát ehhez képest nekem a cros link kezelés szart sem ért, pedig egy valag pénzt kidobtam érte, a kontaktlencse szintén nem hozta a várt eredményt! Most meg itt az átültetéssel kapcsolatos tapasztalat! Nagyszerűek a kilátások! Elkeserítő! És az meg aztán még csak tetézi a dolgokat, hogy mindezekért fizetni is kell nem keveset! Tulajdonképp a semmiért! Fasza! :(

Előzmény: martez (2865)
martez Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2865

Persze hogy lehet: a szaruhártya görbület egyenetlensége az 1 tárgyképből 11 -et csinál.

De ez senkit nem érdekel, a "felület szép, a varratok jól tartanak, elváltozásra utaló

jel nincs" ... és ennyi. Azt mondják, majd varratszedés után (még 7 hónap!) lehet

változás, de hát az eddigi sem pozitív irányban ment, akkor mit lehet várni később ?

(olyat meg nem is merek kérdezni hogy a kapott szaruhártya nem volt jó, vagy a műtéti

beültetésnél hibáztak ?, - mert oda kell még visszamennem majd a varratszedésre)

Legutóbb 3 órát vártam a folyosón (Mária utca), és kb. 1 percig voltam bent ... Ez van.

Előzmény: Baden5 (2864)
Baden5 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2864

martez
Sajnálom, hogy a műtét nem hozta a várt eredményt. Lehet tudni, hogy mi a probléma?

Előzmény: martez (2862)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 2863
Hali. Na most fejeztem be a vizsgálatokat a szellemképes látás miatt a dokiknál, kértétek, hogy jelezzek vissza. Hát, sokra nem mentem. Mikor elmondtam, hogy rossz fényviszonyok mellett a sötét háttér előtti fehér dolgokat szellemképesen látom, a szemüvdgem hibájára fogták, meg kontrasztérzékenységre. Az optikában csináltak ilysn kontrasztérzékenység-vizsgálatot, de ott fehér háttér előtt voltak egyre halványabb betűk. Nem mindet láttam jól, habár azt mindenhol észrevettem, hogy másabb az alakzat színe, de kiolvasni nem mindenhol tudtam. Na most ezek itt nekem egymásra mutogatnak, a szemész az optometristára, az optometrista a szemészre. Valóba kontrasztérzékenység is lehetne az én általam 4 hónaoja tapasztalt és valamelyest romló látáshiba????Az optikus szt nem teljes ez az érzékenységem, olyan 70%-os. Lehet ez mindig így volt, sose vizsgálta senki.
martez Creative Commons License 2019.03.10 0 0 2862

Baden: teljesen egyénfüggő, bármilyen válasz félrevezetés lenne ...

(nekem műtét utáni 5. hónapban egyre rosszabb, már egy számot sem látok

a tábláról, de ezt sem lehet általánosítani, van akinek sokat javul ...)

 

Max. 5 kg. -ot lehet emelni kb. fél évig, de lehet hogy máshol mást mondanak.

Várólista: 2 nap - 1 év, attól függ hogy mekkora köteg 20 ezrest lengettél meg! :) 

 

Előzmény: Baden5 (2861)
Baden5 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 2861

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szaruhártya-átültetés után milyen látásélességre lehet számítani, mikor "tisztul le a szem"?
Műtét után lehet emelni vagy egyáltalán nem? Ha igen, kb. maximum hány kg a megengedett, illetve, ha nem, mennyi időnek kell eltelnie, hogy a cipekedés már ne okozzon problémát?
Tudom, hogy intézménytől függ, de kb. milyen hosszú a várólista?

arrius7 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 2860

@légyszem: Nyilván az INTACS-gyűrű, amit beültetnek. Pontosabban két átlátszó műanyagból készült félgyűrű, amit remélhetőleg a szervezet nem lök ki és nem emészt fel. A műanyag saját tartása egyfajta csontozatként erősíti a szaruhártyát.

@Chrystin84: Romlik a szem 14 éves kor óta, évekig stagnál - ezek keratokónuszra utalnak. A két szemre azonos cilinder adat nem KC-jellemző, de lehet hogy csak nem lett gyakran újravizsgálva. A cilinder értékekhez tartozó irányszögek többet tudnának mondani: ha azok is azonosak, az nem KC-ra utal, ha eltérnek az irányszögek, akkor igen.

Előzmény: légyszem (2859)
légyszem Creative Commons License 2019.03.01 0 0 2859

Ez mi lehet? Mi az a két félkörív?

https://www.youtube.com/watch?v=PxVnAgZmX94

 

Takács Évi Creative Commons License 2019.02.26 0 0 2858

Sziasztok! 

Van vallakinek valamilyen tapasztalata a VIGAMOX szemcseppel kapcsolatban? 

Üdv. Éva

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!