Keresés

Részletes keresés

Bátky Dr Creative Commons License 2001.02.20 0 0 28
Senki nem említette még Szabó Sipos Barnabás, Tomasevits Zorka, Sörös Sándor vagy Menszátor Magdolna nevét, pedig ők is mindennapjaink állandó szereplői.
Moll Flanders Creative Commons License 2001.02.01 0 0 27
Képessy József hangjára emléxik még valaki? :)

A "maiak" közül Csernák János a kedvencem. Noknél Bíró Anikó (a legalább 5 hangszínével), Farkasinszky Edit és Básti Juli.

GroundZero Creative Commons License 2001.02.01 0 0 26
Ajjajajaj, már megint elrontottam egy nevet... Sinkovitsot egy másik topikban cs-.vel írtam, most Bárdy... pedig a hejjesírásommal sosem volt baj... edig???

Bocsánat.

Ami a fiatalabbakat illeti, az én egyik kedvencem az a színész, aki a Csajok-ban a festot jáccotta, aki eladja a feleségét. Jellemzo rám, a nevére nem emléxem. De abban a filmben nagyot jáccott!

Gro

Előzmény: Törölt nick (24)
nightwish Creative Commons License 2001.01.31 0 0 25
Hogy az újabb generáció tagjai közül is említsünk néhányat: Vass Gábor, Jakab Csaba, Gesztesi Károly, Rékasi Károly.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.31 0 0 24

Kedves GroundZero, még igazgassuk magunka kifelé. Mert Bárdy_György a neve. Utána akartam nézni, ennek a Máris doktornak, aki egyben szomszéd, úgy rémlik Paula doktor Márisnak is hívta, s akkor meredtem rá a nevére. Sorry.
Darvas Iván hangja nagyon kellemes, mintahogy a megjelenése is még mindig délceg. Lehet, hogy ez is hallatszik a hangján :)
Előzmény: GroundZero (22)
GroundZero Creative Commons License 2001.01.29 0 0 23
Ja, és, hamár rajzfilmhangokról beszélünk, topikunk apropóján: Sinkovits Törppapáján nem lehetett érezni, hogy nagyon eltorzított lenne. Tegnap láttam :))) És persze az úgy volt jó, ahogy volt.

Darvas Iván hangjával hogy álltok?

Gro

GroundZero Creative Commons License 2001.01.29 0 0 22
Szasztok,

Máris szomszéd, nem doktor, ha már a kiigazításoknál tartunk :))). Ja, és asszem télleg a Bárdi hangja volt.

Amúgy tök jogos, hogy pölö a természetfilmeket aáltalában csak 5-6 hangtól fogadjuk el, nem? Végvári, Sinkó, esetleg Helyey. Attenborough-t például más hanggal, mint Végvári.. .el tudjátok képzelni?

Belmondo? Nekem azért Gáti Oszkárral is nagyon teccet a Profiban.

Nektek pölö hogy teccet Kránitz Lajois, mint Jockey, alá Dallas? Mert nyilván egyikünk sem nézte a sorozatot, de lehetetlen volt anno nem ,látni belole vagy 10 résznyi töredéket, nem?

Gro

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.27 0 0 21

Palatáblára? :) Oda elég csak egyszer... :))

Berek Kati hangját is nagyon szerettem.

Előzmény: mouser (20)
mouser Creative Commons License 2001.01.27 0 0 20
bocs, majd leírom százszor,az jó lesz? :-)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.27 0 0 19

Akito, igazad van, tévesen írtam, valóban a Gugyerák volt "élete megkeserítője" egy ideig.

(Viszont én is tennék egy hibaigazítást: _Helyey_ László az úr neve :))

Előzmény: akito (15)
mouser Creative Commons License 2001.01.27 0 0 18
Helyei nekem is, és amikor nagyritkán szinkronra adja a fejét, akkor Cserhalmi és Törőcsik Mari is nagyon jó tud lenni.
akito Creative Commons License 2001.01.26 0 0 17
Mindkettő igaz, az utóbbi természetesen elírás volt, de azért keményen pirulok! (köszi)
Előzmény: dr_strange (16)
dr_strange Creative Commons License 2001.01.26 0 0 16
nem Tomanek Nándor?

ja, és Latinovits

Előzmény: akito (15)
akito Creative Commons License 2001.01.26 0 0 15
A Bárdi a Gugyerák figurából tudott nehezen kimászni, a Máris hangja szerintem más volt! (de nem jövök rá kicsoda)
Előzmény: Törölt nick (10)
akito Creative Commons License 2001.01.26 0 0 14
Latinovics Zoltán (József Attila, Ady Endre lemeze)
Kálmán György (méltatlanul elfeledve)
Kristóf Tibor
Elgondolkodtató, hogy nagyon sokat rajzfilmfigura alapján választanak kedvenc hangot.(Nem fikázás) Rajzfilmfiguraként senki sem beszél a természetes hangján!!!
Tengel Creative Commons License 2001.01.26 0 0 13
A három legkedvesebb, sajnos már régen odaát:
Pálos György, Ladányi Ferenc, Bihary József; valamint egy élő hölgy: Lukács Margit!

Tengel

PETYUS Creative Commons License 2001.01.26 0 0 12
Bodrogi Gyula mesélte valami műsorban, hogy egyszer valami boltban, miután váltott pár mondatot az eladóval, odajött hozzá egy gyerek, és megkérdezte:
- Ugye a Süsü sárkánynak tetszik lenni?
Levike Creative Commons License 2001.01.26 0 0 11
Sztankay Istvan a legjobb Belmondo.. :)

Levi

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.26 0 0 10
Szia ses, örülök neki :)
Igazad van, egy-egy hangot hozzákapcsolunk egy műfajhoz. Ennek itta a levét jó darabig néhány színészünk, pl. Bárdi György, mikor a színpadon Máris doktort látta feltünni a kedves közönség...

A múltkor nőket nem említettem, most az ő hármasukat írnám le:
Lukács Margit, Kováts Adél és Kútvölgyi Erzsébet.

(Ha GroundZero, a topicgazda nem veszi rossznéven, akkor két olyan hangot is írnék, akiktől kiráz a hideg: Koncz Gábor és Eszenyi Enikő.)

Előzmény: ses (6)
Valentina Creative Commons License 2001.01.26 0 0 9
Férfi színészek közül Végvári Tamás a csúcs, no és persze Helyei László (ki tudná elfelejteni a Mesék Mátyás királyról c. rajzfilm-sorozatot, amit manapság természetesen hanyagolnak!)és még sorolhatnám....

Színésznok közül mindenképpen szeretném megemlíteni az elmúlt év végén nagyon fiatalon elhunyt Prókai Annamáriát, aki nemcsak szinkronszínésznek volt nagyszeru...
Azt már csak itt a végén említem meg, hogy persze az o haláláról sem emlékeztek meg egyik kereskedelmi csatornán sem!!!

Udvaros Dorottya, Für Anikó, Eszenyi Eniko, Hegyi Barbara, Kováts Adél (remek színészek, remek hanggal)

GroundZero Creative Commons License 2001.01.26 0 0 8
Pau, tök igaz, Benedeknek nagyon jó a hangja.
A már nem élok közül én még Majort emelném ki. Utánozhatatlan volt, nem? És ha már utánozhatatlan, akkor persze a Csákányi. ki ne emlékezne Karakra?

Gro

paulinamartinez Creative Commons License 2001.01.20 0 0 7
Benedek Miklós...gondoljunk csak Miszter Tájfölre...vagy a Süsüre...szuper!
ses Creative Commons License 2001.01.20 0 0 6
KéKség abszolúte rulez - Helyey, Sinkó, Végvári uralkodnak! Még a sorrendben is tökéletesen megegyezik az ízlésünk.

A múltkor volt a Kossuth rádióban egy népművészeti műsor és egészen furcsa volt pl. a természetfilmekből megszokott Végvári-hangot egy ilyen teljesen más környezetben hallani :-) - némely magyar színésznek mintha hozzákapcsolódna a hangja egy-egy műfajhoz, nem?

cicabogar Creative Commons License 2001.01.19 0 0 5
Kautzky Armand?
Nők közül Györgyi Anna.
cicabogar Creative Commons License 2001.01.19 0 0 4
Pusztaszeri Kornél (Pumukli)
petrakovacs50 Creative Commons License 2001.01.19 0 0 3
A minden leben ket kanal sem igazi

Lang Jozsef es Sztankay Istvan nelkul.

Udv
PK

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.19 0 0 2

Helyey László hangja a leg.
Sinkó Lászlót és Végvári Tamást hallgatom még nagyon szívesen.

Az elmentek közül Pálos György hangja volt fantasztikus. Őt régi filmekben, illetve lemezen hallottam, akárcsak Somlay Artúrt, akinek szintén nagyon kellemes orgánuma volt.

Igaz, hogy nem színész, de Horváth Ádám hangja is nagyon kellemes :)

Előzmény: GroundZero (-)
PETYUS Creative Commons License 2001.01.19 0 0 1
Kertész Péter
Előzmény: Gofry (0)
Gofry Creative Commons License 2001.01.19 0 0 0
A leírtakkal egyetértek, hozzátenném még:

-Kertész Imre (remélem, hogy Imre...)
-Gáti Oszkár

kevés természet és más ismeretterjesztő film lenne meg nélkülük..:)

Játékfilmekben pl.:
-Dörner György
-Kern András

(ki lehet találni mely színészek szinkronhangjaként..:)

Előzmény: GroundZero (-)
GroundZero Creative Commons License 2001.01.19 0 0 topiknyitó
És ismét elment egy pótolhatatlan...

Sinkovits Imre valóban az. Mint színész is, azonban hangja egészen kivételes volt.

Hál' istennek még elég sokan élnek a Nagy Hangok közül. Nektek ki a három "legszebb" hangú színész?

Nekem Sinkovits, Sinkó László, és Szabó Gyula.

Várom a ti véleményeteket!

Gro

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!