Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.03 0 0 50
Én akkoriban elmentem bőrgyögyászhoz. Felirt MEDROLT mert ez elsősorban belső probléma illetve egy kenőcsöt amiben aludni kellett. Rendbe is tette ugy fél - egy évre ....
Előzmény: jazdaa (42)
jazdaa Creative Commons License 2007.11.03 0 0 48

Szia Dream,

nem akarom elkiabálni, de ez az ecet és Castellani lehet hogy együtt meg fogja oldani a problémámat. Legalábbis javulást tapasztalok, de ezt még nem lehet egyértelműen kimondani.

Majd jelentkezem, ha változás lesz.

Zs

Előzmény: Törölt nick (47)
jazdaa Creative Commons License 2007.11.02 0 0 45

Szia, megkaptam a mailt.

Bocsáss meg, hogy nem választoltam. Nem a Castellani nem csípi egyáltalán.

Meglep és örülök, hogy valaki ilyen komolyan a problémám mellé áll, így ismeretlenül is.

 

Előzmény: Törölt nick (44)
jazdaa Creative Commons License 2007.11.02 0 0 42

Akkor te azt állítod, hogy a seborheás fejbőr az gombás?

Vagy ez valami kombinált kategória? Bőrgyógyászaim sokasága szerint örökletes, nem fertőz, és hormonális hatások okozzák, illetve szerintem a stressz is. (Nagymamám is állítólag szenvedett ettől, változó koráig, de nem volt vele soha orvosnál).

Elvileg a gomba, szerintem nem örökletes és fertőz. MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL, CSAK HASZNÁLJON

 

 

Előzmény: Törölt nick (41)
jazdaa Creative Commons License 2007.11.02 0 0 40

Kíváncsian várom a receptet, kedves Dremak. Talán ez a szakmád, hogy ennyire naprakész vagy ez ügyekben?

Az ecetes ecsetelésről mit gondolsz?  Múltkor azt kezdtem el használni, és egész jó volt. Csípte és büdös is, de ha megvakartam, nem hullott belőle a hám, mint a hóesés, hanem mint egy bőrkeményedés szerű valami, hámlott. (sőt a fülemen belül is volt, az teljesen elmúlt). Mióta abbahagytam, és a Castellánit kezdtem el használni, kb. 5 napig, újból hullik, de ez a folt, lejjebb csúszott, a tarkóm felé.

Szóval nem nagyon értem, 5 évig kb egy pontban volt.

Szívem szerint az ecetet használnám, de hát olyan erős szaga van, hogy így nem nagyon merek utcára menni.

Köszönöm előre is az új receptet. 

Zsuzsa

Előzmény: Törölt nick (38)
jazdaa Creative Commons License 2007.11.01 0 0 37

Köszönöm még tart a tesztelés. Egyenlőre nem sok eredménnyel. Castellani 300 forint volt kb, de nem is ez a lényeg. (Vettem már 8 ezer forintos krémet, az sem jött be, az ami pikkelysömörre való). Castellanira azt mondták a gyógyszertárba, ha nem használ, nem is árt.

Megpróbálhatom az ELSEVE sampont is, de már semmiben nem hiszek.

Ugyanis nem is korpa, hanem valami seborrea.... rémálom.

 

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 35
Ugy hivják azt hiszem hogy szeboras bőrtipus a mienk. Ezt nem csak felületében kell kezelni hanem belső alergia is vagy valami hasonló es azzal is kell kezdeni valamit.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.23 0 0 34
Nekem is jo volt egydarabig de szoktam váltogatni massal ...


A legjobb a bőrgyógyász MEDROL tabletta meg valami kombinált dolog amiben aludni kell ... (krém)
Előzmény: Jeladó (28)
jazdaa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 31

Én is hasonló próblémával küzdöm kb. 5 éve. Amit felír a bőrgyógyász, az használ, Dermovate, nem viszket, és talán a seb is elmúlik olyankor. De felhívták a figyelmem, hogy az szteroidot tartalmaz, és ha lehet ritkán használjam. Amikor egy adagot elhasználtam, nyáron teljesen rendben voltam, (állítólag a napsütés is gyógyítja). De ősszel újból, és azót nem tudom elmulasztani. És egy kicsit nagyobb foltban viszket, és hull belőle a fehér hámréteg. (Először kb. 1 ft-os, most kb. 20 forintos nagyságban, de mintha körülötte is viszketne).

 Már mindent kipróbáltam, amiket leírtatok. Nekem a Nizorál sem használ, és már a kellemetlenségen túl nagyon szégyenlem is. (JA, és a fülemen a bőr belül, az is viszket és hámlik, lehet hogy összefügg)

 Most olvastam egy bőrgyógyász írásában, hogy a kozmetikai szerek okozzák, és olyan sampont kellene venni, ami nem habzik. Pl. Nodé, Neways. Próbálta már valaki?

Tegnap elkezdtem az ecetes kezelést, csípi rendesen, és bűzlök is, de ha használna, már az sem érdekelne.

 Dermovate-ra azt is hallottam, hogy csak kezelés alatt tűnetmentes, és utána ha kíújjul terjed, és elvékonyítja a bőrt. Nekem az első doboz után, ez igaz volt, A másik két dobozzal itt van a hűtőben, mert nem merem elhasználni, csak nagyon ritkán egy picit, amikor már majd megőrülök a viszketéstől. Evvel kapcsolatban, van valakinek tapasztalata?

Gabóca74 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 30

 Üdv mindenkinek!

 

 Most olvasom először a hozzászólásaitokat és  nekem is hasonló problémáim vannak.

 Viszket a fejbőröm, hull belőle a korpa. Az arcomon pedig "született" egy piros folt kb 5-6 hónapja.

 Van a kettőnek valami köze egymáshoz?

 Orvos még nem látott, a fejviszketéshz pedig már szinte hozzászoktam. Próbálom nem vakargatni egész nap.

Még eddig nem próbáltam ki semmi csodaszert. Vajon melyikkel kezdjem?

Bodak Creative Commons License 2007.09.26 0 0 29
Kb. 10 éve szenvedek a korpától, nem nem a wash-and-go típusútól, hanem attól, amelyik hatására az összes boltot, patikát bejárod, hogy végre történjen valami.
Sosem tűnt el véglegesen a korpa, de a Nizoral néha segített, néha, mert inkább szinten tudott csak tartani.
Arról nem is beszélve, hogy a Nizoraltól igen rendesen zsírosodott a hajam. Az elmúlt 2 évben Nizoral helyett a Phyto terméket használtam, nekem ez vált be leginkább. Hát nem tudom, hogy lehet-e még kapni, mert nekem júliusban fogyott el és azóta égen-földön nem kapok. (ezzel 3 hetet húztam ki úgy, hogy alig volt korpám) patikában érdemes keresgélni.
Itt jön képbe toto1952, akinek most szeretném megköszönni az ecetes tippjét!

Nekem nem egyszerűen bevált, hanem már 2 hét alatt teljesen eltűnt a korpa.
A keverési arányom addig öntöttem vízzel az ecetet, amíg már nem éreztem a szagát (vagyis csak egy igen-igen kicsit) mindennap egyszer végigdörzsöltem a fejem kozmetikai vattával (bocsi toto1952, elsőre nem bíztam benne annyira, hogy rögtön a fejemre öntsem, most meg már nem kell). Szóval a 2. héten már ímmel-ámmal kezelgettem a fejem, mert már nem láttam értelmét, nem volt korpám
Most a 3. héten nem győzök örömködni! Egyáltalán nem kezelem a fejemet semmivel csak egy "normál hajra való" samponnal. Közben figyelem, hátha megint viszket, de nem.. még kicsit sem, korpa sincs, sehol. Egyik samponnal sem értem el még ezt. Hajamnak is jobb tartása lett, szóval tejesen jó minden!
És még valami: 2 dl-es üvegbe tölthető víz és ecet ára közelében sincs a Nizoral vagy bármilyen más sampon árának.Szóval bátran ajánlom mindenkinek! :o)

Előzmény: toto1952 (26)
Jeladó Creative Commons License 2007.05.20 0 0 28
Szerintem is a nizoral a jó.
deaktoni Creative Commons License 2007.03.07 0 0 27
nem is korpás a te hajad ugy istenigazából. ha az lenne cseszhetnéd az ecetet. A legjobb nekem a nizoral.
Előzmény: toto1952 (26)
toto1952 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 26

Ide figyeljetek emberek!

A korpás fejbőrre, a zsíros hajra, de még az ekcémás bőrre is bátran ajánlom az ecetes vizet. Mindig a hagyományos, természetes eljárások alkalmazását ajánlom a drága gyógyszerek helyett, amik ráadásul a legtöbbször hatástalanok. Az orvosok is csak kisérletezgetnek, velünk és gyógyszerekkel egyaránt. Ha nem használ az egyik, van másik, majd az használ. Persze a beteg költsége- a maguk és gyógyszergyártók, gyógyszerészek hasznára. Gyermekkoromban amikor még csak a tojássampon létezett, anyám miután megmosta a hajamat langyos ecetes vizzel öblítette le a hajamat. Sosem voltam korpás, a hajam puha, selymes és fényes volt. A napjainkban kapható drága, finom illatosított samponok hatásban megsem közelítik az egyszerű ecetes víz hatását. És látnátok a hajkoromámat 55 évesen. Veri a 20 évesekét, nem kopaszodom, erős ugyan akkor selymes és fényes. Ha véletlenül korpásodik a fejbőröm ( ez többnyire uszoda után tapasztalható) ma is ecetes vizzel öblítem le a hajam fejmosás után.Az használ. Egészségére mindenkinek.

-Kocska- Creative Commons License 2006.12.07 0 0 24
Üdv mindenkinek!

Hasonló cipőben járok mint itt sokan mások. Nekem is megjelent a hámlás és a pirosság a homlokomon, a szemöldöknél, és az orrom körül is nemcsak a fejbőrömön. Eleinte az orvos által felírt diprosalic kenőccsel kenegettem az arcomat, de egyre sűrűbben kellett használnom, így mondhatjuk: nem vált be igazán. Sőt, a használatakor eltűnt a pirosság, de ugyanakkor ahol be volt kenve a bőröm ott egy fehérség lett ezután jellemző. Mostanság a hajamra használt detergens sulfuratum gyógysampon habjával szoktam az arcomat is megmosni. A fejbőrömnek nem használ, de az arcomnak jót tesz.
V.4_BlackVoid Creative Commons License 2006.11.10 0 0 23
Ha gomba okozza a korpat, akkor teafa-olaj tartalmu sampon jo ra.
Az Agg Creative Commons License 2006.07.03 0 0 22
Kérdés: van itt praktizáló érdemi bőrgyógyász? értsd: saját rendelővel rendelkező?
ágika1 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 21
Yestarday! Szerettetel várunk a www.juniorrezervatum.uw.hu -n.
Előzmény: Yesterday (20)
Yesterday Creative Commons License 2006.06.18 0 0 20
A leghatásosabb, ami Magyarorszszágon kapható, az a NEUTROGENA sampon.
Előzmény: ooz1 (17)
Ankith Creative Commons License 2006.06.04 0 0 19

Attól hogy  a haverok BAnyának hívnak , még nem kell a  dokinak mindenféle Kénes szarokat  a fejemre írnia,meert akkor úgy bűzlök mint egy kénköves banya:)

plussz nekem nem jön be.

mutymurutty Creative Commons License 2006.05.07 0 0 18
Én is kaptam már recept nélkül, de kilencszázért. Egyébként jónak tartom ezt az oldatot, csak írtó kevés, nekem egy kis fehér flakon két alkalomra jó aztán fejront...
Előzmény: McAdam (3)
ooz1 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 17
kissé leült a topik? Mi van mindenki meggyógyult?
Nekem nemrég jelent meg a korpa :(
a teljes hajleborotválás és azt követő samponos kezelés hatásos szerintetek?

Deino Creative Commons License 2001.07.01 0 0 16
Örülök, hogy nem halt meg teljesen a topic...:)
Nekem az említett Seborrhoeas dermatitis-em van, amire Squa-med sampont használok, hetente 2-szer normál samponos előmosással. Nem mondom hogy csodaszer, de elviselhető szintre csökkenti a bajomat.(egy próbát mindenkinek megér)
Nálam még az arcomon is meg szokott jelenni egy hámlásos viszketős valami ami kb havonta jön elő és tőle bepirosodik, berepedezik a bőröm. Erre viszont van egy nagyon jó kenőcsöm az Elocom. Kb. 1 nap alatt tűnnek el az arcomról a "tünetek", viszont nem szabad áll. túl sokat használni..
Kilroy Creative Commons License 2001.06.20 0 0 15
Ja, még valami:
Az én hajam is elég zsíros, de ezek a samponok ezen is csak átmenetileg segítenek, nyilván szintén azért, mert betegség alapú a dolog. Egyéb esetben fetehetően a zsírosság is elmulasztható.

Kilroy

Előzmény: Kilroy (14)
Kilroy Creative Commons License 2001.06.20 0 0 14
Nekem psoriasis-om van (bocs, ha rosszul írtam). Én is Nizoral sampont használok, meg Head&Shoulders-t. Ezek nagyjából szinten tartják a korpásságomat, egy közel minimális szinten, de teljesen nem mulasztják el, mert a betegséget nem gyógyítják.
Magyarán nem mindegy, hogy "egyszerű" vagy betegség alapú korpával állsz szemben, mert a betegséget - legalábbis az én esetemben - a fent említett samponok nem gyógyítják! Ilyenkor előbb-utóbb újra korpás lesz a haj :-|

Kilroy

mekk elek Creative Commons License 2001.06.20 0 0 13
Erről olyasmiket olvastam, hogy van 1 kifejezett gomba, aki segít közreműködni. A korpának.
Ha a körülmények kedveznek neki, az elhalt bőrrétegekben tenyészik, és a probléma ott van, hogy a meglevő zsírokból valami ragacsot csinál, így nem tudnak simán leválni a külső rétegek, hanem összeragadnak.
Persze, ha nagyon elszaporodik, egészen a teljesen élő bőrig belekja magát, na akkor a annyira összeragadnak a külső rétegek, hogy a leválás helyén csak rózsaszín bőr marad.

Lehet, hogy az már más kategória, hogy a homlokomra ért (seborrhea). Na erre írt valami kenőcsöt a bőrgyógyász (többféle más kenőcsből kevert volt), ettől egész szépen elmúlt néhány hónapra.
Előtte is jártam másik bőrgyószásznál (oda sem megyek még1szer), eccerűen kortizonos kenőcsöt írt :c(((( kipróbáltam, ne zsigerből bíráljuk a "gyógyítót", ettől aztán még rosszabb lett)

Na az a jó kenőcs elromlott(elég szűken állapították meg a szavatosságát, ezt naggyából és láthatóan be is tartotta), de nagyon nem szívesen zaklatom az orvosokat, csak végszükségben, úgyhogy még sokáig nem lesz kenőcs. Viszont!
Mostanában jutott eszembe az ősi szalicil, ha a lekvártetejére beválik (kivétel nélkül), csak segít máshol is. Ezt kevertem bele fürdetőkenőcsbe (Ung. hydrophil nonionic) némi szódabikarbóna társaságában, mert nem savas lemarást készítettem elő.
Három hét távlatában pozitív (4-szer naponta, utána egyre ritkábban, most már csak hetente)
De csak a homlokomon próbáltam, haj alá nehézkes a kenőcsölés.
Azért bőrgyógyásztól igazán megkérdezhetném a mellékhatásait.

Végleges megoldásra nem számítok, mert ahhoz nagy mélységben kéne hassanak a kenőcsök,
és mivel az embert nem változtatják meg, a feltételek újra adottak lesznek :c((((

Előzmény: Ferci (12)
Ferci Creative Commons License 2001.06.19 0 0 12
Sajna en is ezzel a gonddal kuzdok es nem nagyon tudom, mi van ugyanis azthiszem 2 fajta korpa letezik. az egyik a fejbor szarazsaga, erre jok a head and shoulders szarok.

Viszont ami nekem van arra mar tenyleg minden szart probaltam, de ugy tunik az 1-3 mosasnal meg jo a cucc, utana minden sampon valahogy beszarik. Mar a mosas utan viszket mint a barom.

A fodraszom azt javasolja, kenjem be kamillas kezkremmel a fejborom mosas utan ez segit. Meg nem probaltam, de meg fogom. Tenyleg a vilag osszes szaros samponjat, de nem segitenek hosszutavon. Szoval ha valakinek ilyen neha viszketos korpas fejbore van (mellesleg nem mindenhol, hanem nehany helyen csak, de ott mindig)az segithetne.

Jo a topic

tangerine Creative Commons License 2001.06.19 0 0 11
Nekem nem lett zsíros a hajam tőle. (biztos azért, mert nem ismersz :)))
Egyébként tényleg használt egy darabig, de most újra korpás, és már a Nizoral sem ér semmit. :(
Előzmény: Spanci (8)
mekk elek Creative Commons License 2001.06.19 0 0 10
házikészítésű szaliciles kenőcs.
még kísérleti szakaszban, de ígéretes.
flyOrDie Creative Commons License 2001.06.19 0 0 9
Ez igaz, előtte egy normális sampont kell használni, így már működik.
Előzmény: Spanci (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!