Keresés

Részletes keresés

emicsky Creative Commons License 2009.07.24 0 0 66

Kedves kérdező!

A vezetéknevem Micsky, a nagyszüleim Kismányáról lettek áttelepítve Tolna megyébe. Ha tudok esetleg segíteni, írjon: emicsky@yahoo.com

Előzmény: sanyibuddha (65)
öregKalapos Creative Commons License 2009.03.08 0 0 64

48. hozzászólónak:

Az I. világháború magyar áldozatait a Bécsi Háborús archívumban keresheted.

 

 

Kriegsarchiv Ungarische Kriegsarchivdelegation

E-mail címek:

ukadel@freemail.hu magyarul is írhatsz!

Bandimacs Creative Commons License 2009.02.01 0 0 63
Most jön a Levéltár mikrofilm tára, és az egyházi Anyakönyvek -Születési, Házassági és Halálozási
Ha tudod, hogy a család milyen vallású volt, akkor csak annak az egyháznak az anyakönyveiben kell keresgélni. Ha nem tudod, akkor mindhárom nagy egyházéban.
1880-ban megkeresed az anyakönyvben az első ismert ős születési adatait.
Itt megtalálod az első ismert ős szüleinek adatait ( papa - mama nevét, lakhelyét)
Ettől az időponttól visszafelé számítasz 15-30 évet és elkezded keresni, a házassági anyakönyvekben, hogy mikor házasodtak össze. A házassági bejegyzésnél meg fogod találni, hogy hogy hívták a szülőket, hol laktak, valamint, hogy hány évesen kötöttek házasságot. Ebből ki tudod számítani, hogy mikor születhettek. Tehát, már megtaláltad az 1 generációval régebbi ősöket is. És így tovább - visszafelé.
Gondot jelenthet, ha elköltöztek, akkor a keresést a környező településekre is ki kell terjeszteni.
Sok sikert !

http://www.natarch.hu/fondx/aker.html

Itt tudod a filmek számait kikeresni
Előzmény: Josef79 (62)
Josef79 Creative Commons License 2009.01.31 0 0 62
Helló,

felmenő rokonaimat, őseimet keresem. Vezetéknév: Bronger kiindulási pont
B-A-Z megyében Tállya. A név maga német / sváb eredetű. 1880-ig sikerült családi
papírok, okmányok segítségével eljutni. Hogyan tovább?
Aki tud jó tippel, tanáccsal szolgálni. Előre is köszönöm
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.31 0 0 61
Én is Vas megyében kutattam / kutatok , azaz: az őseim ott éltek.
A helybéli plébánosok nagyon elfoglaltak, sok helyen nincs is plébános, csak a szomszéd faluból járnak ki misézni, ezért a helybeli plébánián történő kutatás elég nehézkes lehet.
Én úgy tudom, hogy a megyei levéltárakban is van kópia a filmekről, ha a megyeszékhely közelebb van, érdemes ott kezdeni. Ha éppen nincs meg az a film, ami kellene, akkor le lehet kérni Bp-ről - ez 1 hét alatt megérkezik, úgy hallottam.
Én Bp-en kutatok, nekem az volt az egyszerűbb.
Előzmény: zzombie (60)
zzombie Creative Commons License 2008.12.31 0 0 60

Ezek az adatok valószínűleg a helyi egyházközségnél is megvannak?

Édesapám nagyon rákattant most a családfakutatásra és Vas megyében vannak az eredeti szálak, ő meg szintén vidéki csak más megyében. Mivel jár jobban, ha a Vas megyei egyháznál érdeklődik, vagy inkább a bp-i levéltár kecsegtet több sikerrel?

Előzmény: Bandimacs (59)
Bandimacs Creative Commons License 2008.12.31 0 0 59
Én már csomószor voltam ott. A saját családomat kutatom.
Reggel nyitásra megyek - és zárás előtt szoktam eljönni.
A MOL honlapján ki tudod választani, hogy melyik sorszámú filmet akarod megnézni . A születési, halálozási, esketési anyakönyvek felvételeit tudod megnézni. (helység és vallás szerint van rendszerezve)
Ha szerencséd van, 1-2 óra alatt is megtalálhatod azt az adatot, amit keresel - ha nincs napok stb.
Az 1800-as évek közepétől általában szép kézírással jól olvashatóan írták az anyakönyveket, az 1700-as évek elejéről származóak felérnek egy keresztrejtvénnyel- ha egyáltalán fellelhetőek.
A katolikus anyakönyveket latinul vezették erre a helyszínen találsz egy egyszerűbb szószedetet is.
Előzmény: regeszter (58)
regeszter Creative Commons License 2008.12.16 0 0 58
Értem. Köszi az infót. Ezek szerint Te már voltál ott. Neked kb. mennyi időt vett igénybe egy adat kikeresése? Hogy szánjam rá az időt? Reggel odamegyek, és záráskor eljövök, vagy meg lehet találni akár 1-2 óra alatt egy adatot?
Előzmény: sörivó (57)
sörivó Creative Commons License 2008.12.16 0 0 57

Az anyakönyvi mikrofilmeket (Lánglilliom uta) III. ker Bécsi út tudod megnézni. Kapsz egy tekercs (dia)filmet és választasz egy olvasót és ott kivetítve megnézheted.

Előzmény: regeszter (55)
regeszter Creative Commons License 2008.12.16 0 0 56

Ezt az Országos Levéltár honlapján találtam:

 

"A filmtár a III. sz. épületünkben Óbudán található, az anyakönyves kutatást csak ott lehet elvégezni, a Várban található Bécsi kapu téri és Hess András téri kutatótermekben nem!"

 

Most akkor hova menjek kutatni? Vagy lehet, amikor Szonja volt még lehetett a Várban is?

Előzmény: Szonja69 (11)
regeszter Creative Commons License 2008.12.16 0 0 55

Kb. mennyi idő alatt lehet megtalálni egy adatot (sima átlagos polgári család) az Országos Levéltárban? Milyen adatokat őriznek az országosban és milyeneket a fővároséban? Van átfedés?

 

A mikrofilmet hogy kell elképzelni? Mint egy diafilmet?

Köszi.

Előzmény: Szonja69 (11)
sörivó Creative Commons License 2008.12.15 0 0 54
A budapesti Széchenyi könyvtárban mikrofilmen olvasható az I.VH veszteség listája. Sajnos az eltütek és a késöbb holtá nyilvánitottak nincsenek benne!
Előzmény: Bukephalos (44)
Csokis Creative Commons License 2008.12.07 0 0 53
– Az Isonzó-front mostohagyerek a mai magyar történetírásban is, holott magyarországi megkereséseink hatvan százaléka az ottani veszteségekre vonatkozik – mondja Balla. Évente ezer megkeresés: első világháborús halottakat, sebesülteket, eltűnteket, ritkábban kitüntetéseket firtatnak az utódok, de felfutóban van a vitézi címek iránti érdeklődés is. A bécsi kirendeltség munkatársai pedig nyolcmilliós cédulakatalógusban tallózhatnak, hogy segítsenek felderíteni, kinek melyik frontszakaszon, mely alakulat katonájaként veszett oda a felmenője. A szolgáltatás ingyenes, de a találati arány csupán harminc-negyven százalékos, mivel nehezíti a keresést, hogy általában német ajkú írnokok készítették a veszteségi lajstromokat, akik sok nevet hibásan vetettek papírra.

Inne az idézet:
Hol vannak a katonák? – Az első világháború befejezésének kilencvenedik évfordulójára emlékezik Európa (1.) - (2.)
2008. október 25. 18:56 / 2008. november 8. 00:00 - Magyar Nemzet
Hősök tere
Illegális kopjafa
Előzmény: kalind1980 (48)
Cheeckhy Creative Commons License 2008.08.18 0 0 51
Nem tudom,hogy van-e koze az en csaladomhoz.En Erdelyben,Szovatan elek es amennyit kideritettem,az annyi,hogy valamikor ez a "Csiki" csalad Ormenyorszagbol vandorolt be Romaniaba es Gyergyotolgyesen elt egy ideig.A gond csak az,hogy ez a nev eleg gyakori es nem biztos,hogy az egeszen osszetartozunk.Az en dednagyapam pedig "Csiky" volt,de idovel ez a nev "Csiki"-ve valt.Ha esetleg gondolod,h van vmi kapcsolat a ketto kozt,orulnek ha tudatnad velem.Koszonom!
Előzmény: zzombie (46)
Bukephalos Creative Commons License 2008.08.04 0 0 50

Üdvözletem!

 

Segítséget szeretnék kérni Knausz és Kincses családnevek eredetéről. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!

Bukephalos Creative Commons License 2008.07.25 0 0 49

Köszönöm, de hál Isten, a II.VH-ban senki nem esett el a családból.

 

Azért szomorú, h az I. VH ilyen feldolgozatlan.

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

kalind1980 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 48

 

Sajnos az I. világháborúban elesett katonákról semmi adatbázis nincs, így az ő sorsukról már nem tudunk meg semmit. Én is kerestem, mert két dédnagypapám is harc közben halt meg. A Háborús Keresőszolgálatnál mondták, hogy nincs semmilyen adatbázis róluk. A II. világháborúban elesett katonákról elég jó és viszonylag sok adatbázis van, ha kell, megadom a címeket.

Előzmény: Bukephalos (44)
zzombie Creative Commons License 2008.07.16 0 0 47

Én abban kérnék segítséget, hogy az ősöket fejből kb dédszülőkig tudom. Viszont a nevünk -ics-re végződik, ami mindenképp szláv eredetet feltételez, de nincs tudomásunk szláv ősökről. Hol lehet ennek utánanézni?

Biztos, hogy nem magyar eredetű a családnév, de amennyire egy leégett levéltárig apám vissza tudott ásni, cask magyarok voltak...

zzombie Creative Commons License 2008.07.16 0 0 46

Csiky-ket ismerek, nem tudom van-e valami köze a te családodhoz. Zalában élnek.

Előzmény: Cheeckhy (42)
andi272000 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 45
Sziasztok
Tud valaki a Tukacs csaladrol adni valami informaciokat?
Előzmény: Fehérpárduc (-)
Bukephalos Creative Commons License 2008.07.14 0 0 44

Üdvözletem mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni, I. Világháborúban elesett katonák, neten fellelhető adatbázisa ügyében. Olasz hadszintér, Isonzó érdekelne.

 

Köszönöm

Cheeckhy Creative Commons License 2008.07.08 0 0 43
Cs_Emmi!
Nem tudom,hogy nalad meg aktualis-e,de en egyes eredeteket tudok vagyis hallottam.Es egy ideje en is nagyon kivancsi lettem az oseimre :)
Előzmény: Cs_Emmi (18)
Cheeckhy Creative Commons License 2008.07.08 0 0 42
Valaki tudna segiteni a "Csiki" csalad csaladfajanak kutatasaban?Kivancsi lennek.Elore is koszonom!
v_j123 Creative Commons License 2008.05.24 0 0 41
Olyan forumozó segítségét keresem, aki jártas a családfa kutatásban, vagy valamilyen információja van a nevek keletkezéséről, vagy a névadással kapcsolatban. Engem elsősorban a Vízhányó családi név érdekel. Azt már tudom, hogy először a szó 1650-es
Években lett leírva, de azt nem tudom, hogy miként vált családi névvé. Ha ezzel kapcsolatban bármilyen információi vannak és ezt megosztanám velem, előre is megköszönném.
Tisztelettel
VL
gmh Creative Commons License 2008.05.15 0 0 40
sziasztok.nekem olyasmire lenne szükségem hogy: találtam egy-két maczalikot de nem tudom miként kötödik a családunkhoz.a kérdés nem tudtok valamilyen programot ahol megmutatják hogy pl az édesapámnak plusz egy még "idegen" maczaliknak van e ill. milyen rokonsági kapcsolata van.kérlek segitsetek.köszi
magyarandi Creative Commons License 2008.04.10 0 0 39

Sziasztok!

 

Családfa szerkesztéséhez én ezt az oldalt használom: http://www.ittvoltam.hu/csaladfa/

 

m.andi

kata102 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 38

email cimem elirásra került kata102@citromail.hu

köszönöm

 

kata102 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 37

 

Sziasztok!

 

A Tolvaj, Tolvay és a Tolvaly név eredetét keresem. A Családban mindegyik előfordul.

1881-ig vannak meg a pontos adataim. Édesanyám elmondása szerint  ősei erdélyből származnak Tolvay néven.

Ha valaki tud ezzel a névvel kapcsolatosan bármit is kata120@citromail.cimre jelezze.

Köszönöm

 

milendee Creative Commons License 2008.02.09 0 0 36
engem leginkább a siófoki Mózsa név eredete érdekelne.
Dincsuu Creative Commons License 2008.02.09 0 0 35
Sziasztok, tud valaki vmit a Kukkonka név eredetéről?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!