Keresés

Részletes keresés

ID1 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 6339

Sziasztok!
Keresek egy megfelelő embert aki ezt elkészítené nekem
Az instrukciókat innen tudod letölteni
http://isd-kutyakozmetika.hu/WEBOLDAL.zip

 

Ajánlat csak privátba !

Ide ne írjatok !

 

Köszönöm

Péter

brainer11 Creative Commons License 2018.07.05 -1 0 6338

Ha valamelyik KKV-nek még nincs honlapja, akkor a weboldal készítés folyamatait érdemes egy olyan fejlesztő cégre bízni, akik a GDPR-hoz is értenek.

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 6337

Egy ideje eléggé megregulázták a webshopok minimális követelményeit, meg bejött a képbe a GDPR is. Szóval ingyenes meg light shop verziók kora lejárt...

Előzmény: troglodita (6328)
troglodita Creative Commons License 2018.05.22 0 0 6336

Hát őszintén szólva nem tudom, mennyire gugli ajánlás ez és mennyi "okosságot" tesznek bele a tesztelő oldal készítői, tudatos zavarkeltés céljából... Tudod, ha minden világos és tiszta, akkor senki nem fog nekik perkálni... Nekem a kollégám járt többször is Google szemináriumokon és azt mondta, hogy a G. mindig nagyon határozottan fellépett az ilyen-olyan webes városi legendák ellen, mindig elmondták, hogy nem szabad egy-egy kritériumot kiemelni a több mint kétszázból és így tovább, de hát hiába beszéltek, vannak, akik nem tudnak másképpen viszonyulni ehhez a témával, csak vallásos túlbuzgalommal ;-)))

Előzmény: Fürtöske (6335)
Fürtöske Creative Commons License 2018.05.22 0 0 6335

Pont ez az! :)

 

Vannak dolgok, amiket megértek, hogy miért van, és/vagy miért van úgy.

De azt nagyon nem szeretem, amikor a Google arról harsog, mennyire felhasználó-barát, ugyanakkor meg akarja határozni, hogy a saját kis web-oldalam hogyan építsem fel.
Például ez az oldaltérkép, vagy hogy laponként mennyi képet tegyek fel (mert ha több, vagy kevesebb, akkor már mínuszolja), mennyi link legyen, mennyi H1 - H5 legyen (ez a legröhelyesebb), stb, stb, stb.

Előzmény: troglodita (6334)
troglodita Creative Commons License 2018.05.21 0 0 6334

Épp azt beszéltük, hogy annyi nagy tudással, ami a guglinál van, azt ember elvárná, hogy a menü alapján feltérképezze az oldalt, nem ilyen béna mankóra támaszkodva tegye azt. Szövegértésből egyes, gerillamarketingből szintén.

Előzmény: Webkapu (6333)
Webkapu Creative Commons License 2018.05.21 0 0 6333

A Google-nek meg más keresőmotoroknak kell. A sitemap alapján indexálják a weboldalt.

 

További infót találhatsz itt - most már linkkel küldöm:

webkapu.hu

Előzmény: Fürtöske (6317)
Webkapu Creative Commons License 2018.05.21 0 0 6332

A Google-nek meg más keresőmotoroknak kell. A sitemap alapján indexálják a weboldalt.

 

További infót találhatsz itt:

webkapu.hu

Előzmény: Fürtöske (6317)
troglodita Creative Commons License 2018.04.06 0 0 6331

nem ígérem, hogy maholnap meglesz, de esélyes, hogy megcsinálom ;-)

Előzmény: unartis: (6330)
unartis: Creative Commons License 2018.04.06 0 0 6330

Kedves troglodita

 

Köszönöm a válaszod, és azt is hogy foglalkoztál a témával. utána nézek ezen lehetőségeknek!

üdvözlettel: unartis

Előzmény: troglodita (6329)
troglodita Creative Commons License 2018.04.05 0 0 6329

De ezen most erősen elgondolkoztam, mondjuk három fájlból állna az egész: termékek, kosár, megrendelés és ezt szabadon lehetne beszúrni akárhová az oldalon belül, termékekből nyilván többet is, amik különböző adatfájlokból táplálkoznának, a kosár és megrendelés pedig nyilván közösek lennének. Kéne hozzá php, meg elindított session, meg valami mail küldésre alkalmas, nem nagyon primitív függvény.

Előzmény: troglodita (6328)
troglodita Creative Commons License 2018.04.05 0 0 6328

2. lehetőség: őszintén szólva nem tudom, ha létezik ilyen... Gondolj csak bele, a legegyszerűbb webáruházhoz is kell néhány termékcsoport, abban termékek vannak,  a terméknek valamilyen mértékegysége és ára is kell legyen, aztán azokat pakolod a kosárba, nyilván tudnod kell ki is venni onnan őket, vagy mennyiséget változtatni, aztán a rendelésnél esetleg fizetési és szállítási módot választanod, majd elküldened a rendelést, amiről nyilván levelek és/vagy adatbázis bejegyzés kell szülessen. És ugye az sem árt igazán, ha ezek után a rendelésről további infóid is vannak, bár persze lehet az egészet papíron is vezetni. Most elgondolkoztam, hogy kb. mennyi munka lenne egy abszolút minimál megoldás elkészítése. Neked pl. elég lenne a következő funkcionalitás?

  • termékek ömlesztve, kategóriák nélkül, nyilván sorrendezni lehet ár és abc szerint
  • mértékegység csak darab
  • minden terméknek csak egy ára és max. egy képe van
  • termékeket egy feltöltött xls (vagy csv) fájlból kezel, a képeket ftp-n kell fellőni, az adatfájlban szereplő fájlnév jelenik meg képként
  • kosár funkció: hozzáad, növel, csökkent, nulláz (töröl)
  • rendelés elküldése, nincs választható szállítás és fizetési mód, csak utánvét
  • nincs user regisztráció stb., minden adatot minden rendelésnél meg kell adni
  • a rendelésről csak értesítő levelek mennek ki, nincs naplózás, adatbázisba gyűjtés stb.

 

Előzmény: unartis: (6327)
unartis: Creative Commons License 2018.04.05 0 0 6327

Sziasztok,

 

2018 március 31-el bezárt a boltaneten(http://boltaneten.hu/) nevű webáruház kezelőfelület, volt itt egy webáruházam, most más alternatívában gondolkodom.

1. lehetőség: Olyan ingyenes megoldást keresek ami hasonló minőségű szolgáltatást nyújt.

2. lehetőség:, olyan ingyenes webshop skripteket keresek amelyek beilleszthetők webáruház kezeléshez, pl. értesítést kapok, ha megrendelés érkezik, tételesen megjeleníti és küldi el a megrendelést, stb.

Mit tudtok ajánlani?,( ez a második megoldás érdekelne jobban)!!!

sg1oneill75 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 6326

Biztos rossz helyen jarok, de hatha tud valaki segiteni!
Egy Angolul is "valamilyen szinten beszelo-erto" marketing es designer ismeretekkel rendelkezo szakit keresek egy egyseri, gyors kis marketing PDF generalasahoz!
Inditanek egy kis "vallalkozast" emihez mar mindent osszeraktam (weboldal, meg szerzodes stb... stb), de a marketing PDF-et, egy kicsit gyakorlottabb emberre biznam mint jo magam.
Fontos az angol, (habar en mindent megirtam angolul - mivel NEM magyarul lesz az egesz!), de a marketing ismereteid mellet is kell azert az angol. Es egy kis Indesign ismeret is kellene...
A PDF offline es online is alkalmazva lesz. Szoval ezek szerint kell csinalni az alapanyagot.
NEM kivanom persze ingyen, de ez egy olyan vallalkozas lesz ami nem holnap fog haszont termelni, szal olyat keresek aki melo mellet, kis mellekes jovdelemkent meg tudja csinalni es elfogadhato aron. Az ajanlatot rabizom arra aki vallalja. Max igent, vagy nemet mondok. :)
Surgos e? Hat igen... mivel csak ez hianyzik, ahhoz, hogy egyaltalan reklamozni tudjam magam. Szoval jo lenne osszeszorni gyorsban.
Varom a lehetosegket.
Csak olyanok jelentkezeset varom, aki tenyleg tudja vallani, hogy zaros idon belul megoldja. Nem kell valami nagy dologra gondolni, kezdo is meg tudja oldani, nem vilagszinvolu munkat varok el. A leglenyegesebb a MARKETING resze. 

eladocuccos@gmail.com varom ha valaki tudna segiteni.
Koszonom.

troglodita Creative Commons License 2018.03.20 0 0 6325

Végül is, rontani biztosan nem ront az ügyön. Nálunk a cégnek van saját katalógus oldala, csak az a baj, hogy ha sok mindenkit engedsz be, akkor sok lesz a béna cég benne, ha meg válogatsz, akkor meg sovány marad a merítés...

Előzmény: Mardu89 (6324)
Mardu89 Creative Commons License 2018.03.20 0 0 6324

SEO guru ide vagy oda, valójában ezeknek az oldalaknak egész magas a page authority és a domain authority értékük, eddig nem is figyeltem. 40-50 körüliek. Meglepő nem? Lehet, hogy én is elkezdem 

a honlapjaimat ilyen oldalakra felrakni. :D Olcsóbb, mint egy PR cikk... 

 

Előzmény: troglodita (6323)
troglodita Creative Commons License 2018.03.18 0 0 6323

A magát seo gurunak képzelő cég részéről mimdenképp elgondolkodtató lépés ;-)))

Előzmény: Mardu89 (6322)
Mardu89 Creative Commons License 2018.03.17 0 0 6322

Úgy tűnik, még vannak ilyen linkgyűjtő oldalak is... Van itt pár honlapkészítő cég is, kicsit meglepődtem ezen, mert kb. 15 éve láttam ilyesmit utoljára. :D Akinek a Google első találati oldala nem lenne jó... 

 

http://linktar.virtuarium.hu/internet

 

http://www.megaport.hu/portal/index.php?cat=108

hófehér-ke Creative Commons License 2018.03.14 0 0 6321

Elvileg minden fizetős témához van lokalizációs fálj. pl. Wordpress esetében .po vagy pot. :)

Előzmény: Gadogado (6307)
troglodita Creative Commons License 2018.03.11 0 1 6320

A keretrendszerek úgy általában ezt teszik: felépítenek egy tuti komplex rendszert, aminek úgy nagyjából a negyedét használod, a többi meg ott áll készenlétben, hogy hátha jó lesz majd valamire... Egyébként a js fájlokért én sem szoktam túlaggódni magamat, egyrészt legtöbbször már cache-ből jön, másrészt nincs hozzá kedvem és türelmem oldalanként beállítani, hogy mikor mi töltődjön be. De tény, hogy emiatt jó sok fölösleges bit vándorol a világhálón, mert például a jquery-ui-t is be lehet úgy állítani, hogy mindig csak a szükséges komponensek töltődjenek be, de hát evvel sem igazán szokás fáradni. CSS terén meg ugye bootstrap-nek hívják ezt a szuperokos megoldást, ami egyszerűen túl sok és túlbonyolított, alapból négy nézettel dolgozik és minden értéket minimum három különböző helyen felüldefiniál, hogy igazán egyszerű legyen az élet.

Előzmény: Fürtöske (6319)
Fürtöske Creative Commons License 2018.03.11 0 0 6319

Egy kicsit unatkoztam, és ha már egyszer kérte a véleményt az oldalról, kicsit bele néztem, már amit láthatok belőle.

Igazából ez a H1 "probléma" keltette fel az érdeklődésemet.

Számomra kicsit nehezen érthető, de majd aki jobban ért hozzá megmagyarázza.

 

Statisztika:

 

Az én oldalam, amivel össze hasonlítottam, egy fórum (tehát nem egy portál-szerű web-oldal)

A CSS fájlok 17 db. össz. tartalma 8 017 sor, amiben van összesen 177 412 karakter.

Ez nekem összesen 204 különböző html oldal-formációt mutat meg (ebben nincsenek benne az egyes helyeken használható különböző scriptes buborék-ablakok, vagy plusz információkat szolgáltató legördülő menük).

Van 10 db. JS fájl, amiből 3 állandó, a többi csak akkor töltődik be, ha szükség van rá.

 

poloska-lehallgató-kereső.hu

A CSS fájlok 12 db. össz. tartalma 16 002 sor amiben van 449 158 karakter.

Nem számoltam össze a különböző megjeleníthető oldal-formációkat.

Van 9 db. JS fájl, ami statikusan állandóan betöltődik.

 

Minden bizonnyal bennem van a hiba, mert már ez a mai modern programozási technológia kezd elhagyni.

Egyszóval én nem igazán értem, miért kell ennyire túl bonyolítani egy technikailag viszonylag egyszerű web-oldalt ...

Előzmény: troglodita (6314)
troglodita Creative Commons License 2018.03.06 0 1 6318

igen, ezt én sem értem, általában a menüt követve eléggé jól fel lehet térképezni egy weboldalt és ez általában sikerülni is szokott a robotoknak ;-)))

Előzmény: Fürtöske (6317)
Fürtöske Creative Commons License 2018.03.06 0 0 6317

Amit én nem értek, hogy ez mire jó???
sitemap.xml hiányzik az oldal gyökér könyvtárából. Pótolja!

Kinek, vagy minek kell oldaltérképék?

Mert a felhasználónak biztos nem!

Ez valami betegség?

Előzmény: troglodita (6316)
troglodita Creative Commons License 2018.03.06 0 0 6316

"Oldala nem használja a Google Analytics szolgáltatását" - ez az, amit sohasem fogok megérteni a kis csökött agyammal, hogy és akkor mi van, ha részletes és valós idejű statisztikát látsz az oldaladról...

Előzmény: troglodita (6315)
troglodita Creative Commons License 2018.03.06 0 0 6315

Amúgy elég korrektnek tűnik ez a gép, ráadásul csomó dolgot (fejléc, szövegarány, FB, Twitter stb.) csak szürkével jelöl, tehát sem hibának, de még javasolt javításnak sem javasol (bocs ,-) ), a meta keywords szerintem már réges-rég 'obsolete', bár erre utal is a magyarázó szöveg. A CMS-nél gondolom a legismertebb néhányat keresi, amúgy meg nyilván fogalma sem lehet minden egyedi fejlesztés létéről.

Előzmény: troglodita (6313)
troglodita Creative Commons License 2018.03.06 0 0 6314

Egyébként azt a rettenetes katyvaszt, ami nálad H1 címsorként fut, valóban elég nehéz bármiféleképpen értelmezni... El van dugva, ki van kapcsolva, mint valami zavaró elem, de tulajdonképpen miért is nem lehetne az oly annyira óhajtott H1 címet normálisan megjeleníteni az oldalon? Valaki megint túl sok seo-gombát evett és alaposan túllőtt a célon...

<h1 class="heading-style-1 visible-first"><span class="item_title_char0 item_title_char_odd item_title_char_first_half item_title_char_first">P</span><span class="item_title_char1 item_title_char_even item_title_char_first_half">o</span><span class="item_title_char2 item_title_char_odd item_title_char_first_half">l</span><span class="item_title_char3 item_title_char_even item_title_char_first_half">o</span><span class="item_title_char4 item_title_char_odd item_title_char_first_half">s</span><span class="item_title_char5 item_title_char_even item_title_char_first_half">k</span><span class="item_title_char6 item_title_char_odd item_title_char_first_half">a</span><span class="item_title_char7 item_title_char_even item_title_char_first_half"> </span><span class="item_title_char8 item_title_char_odd item_title_char_first_half">L</span><span class="item_title_char9 item_title_char_even item_title_char_first_half">e</span><span class="item_title_char10 item_title_char_odd item_title_char_first_half">h</span><span class="item_title_char11 item_title_char_even item_title_char_first_half">a</span><span class="item_title_char12 item_title_char_odd item_title_char_first_half">l</span><span class="item_title_char13 item_title_char_even item_title_char_first_half">l</span><span class="item_title_char14 item_title_char_odd item_title_char_second_half">g</span><span class="item_title_char15 item_title_char_even item_title_char_second_half">a</span><span class="item_title_char16 item_title_char_odd item_title_char_second_half">t</span><span class="item_title_char17 item_title_char_even item_title_char_second_half">�</span><span class="item_title_char18 item_title_char_odd item_title_char_second_half">�</span><span class="item_title_char19 item_title_char_even item_title_char_second_half"> </span><span class="item_title_char20 item_title_char_odd item_title_char_second_half">K</span><span class="item_title_char21 item_title_char_even item_title_char_second_half">e</span><span class="item_title_char22 item_title_char_odd item_title_char_second_half">r</span><span class="item_title_char23 item_title_char_even item_title_char_second_half">e</span><span class="item_title_char24 item_title_char_odd item_title_char_second_half">s</span><span class="item_title_char25 item_title_char_even item_title_char_second_half">�</span><span class="item_title_char26 item_title_char_odd item_title_char_second_half item_title_char_last">�</span></h1>

Előzmény: Törölt nick (6310)
troglodita Creative Commons License 2018.03.06 0 0 6313

Ne viccelj, az a helyzet, hogy a Google sokkal, de sokkal okosabb, mint az elemző programok 99,9 százaléka, a sok önjelölt seo szakemberről nem is beszélve ,-)

Előzmény: Törölt nick (6310)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.05 0 0 6312

Köszönöm, mindjárt jobb lett a kedvem, pedig ónos eső esik :-)

 

A motivációm egyébként az, hogy többek véleményét meghallgatva, -itt a fórumon is- egy valóban jól összerakott, és jó oldalacskám legyen. Azt én is láttam, hogy az elemző program nem látja a CMS rendszert, pedig ott van.

Előzmény: Fürtöske (6311)
Fürtöske Creative Commons License 2018.03.05 0 0 6311

Mielőtt sírógörcsöt kapnál a hiányzó H1 miatt, leírom, mit talált ez az oldal az általam adminisztrált weboldalon. Hozzá teszem, ez egy komplex fórum!

  • Nincs leírás "meta desription" megadva! - meg van adva!
  • Nincs H1 megadva! - Az oldalon van bőven H1 - H2 - H3 - H4 - H5, de ezekből összesen 3 db. H3-at talált!
  • robots.txt hiányzik az oldal gyökér könyvtárából. Pótolja! - Nem fogom pótolni! Az oldalon napi szinten közel 20 db. indexelő robot van jelen. Nagyjából 100 db. indexelő robot van beregisztrálva az oldalra, ebből  nagyjából a 3/4-ed része már ját ebben az évben az oldalon.
  • Minden 15. szóra jut egy kép. Az optimális arány 20 szó / kép felett - Ez nagyon hibás értékelés! Több, mint 66 ezer hozzászólás van az oldalon, amik nem egy-két szóbol állnak. A hozzászólások több, mint a felénél nincsen kép behelyezve. A keresőben több, mint 256 ezer szó van indexelve. Az oldalohoz tartozik egy "személyre szabott" képgaléria, ami egy külön program. A hozzászólásokban lehet közvetlen feltölteni csatolmányként képeket, erre készítettem külön egy virtuális képgalériát.
  • Nem található Facebook hivatkozás a weboldalon. - Nagyon nem igaz! A fórumnak van egy Facebook oldala, és egy Facebook csoportja is, amelyik bármikor elérhető jóformán bárhonnan! Ezen kívül mindegyik hozzászólás külön-külön megosztható a Facebookon, és a Twitteren is! Ráadásul mindegyik hozzászólásnál a csatolmányként feltöltött képek szintén külön-külön megoszthatók a Facebookon, vagy a Twitteren.
  • Ezen kívül még vagy 5 dolgot kijelzett, nem hibaként, hanem javaslatként, amiből mindegyiket én személy szerint hülyeségnek tartok, de ez már magánügy.

 

Előzmény: Törölt nick (6310)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.04 0 0 6310

Úgy tűnik, most én futottam egy megoldhatatlannak tűnő dologba: Az oldalamon, ez az elemző program H1 hiány miatt visít, a készítő szerint meg ott vannak a H1-ek. Most, ha csak ez a program nem látja, az nem egy tragédia, de innentől látja-e a gugli?

Előzmény: troglodita (6308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!