Keresés

Részletes keresés

bambúcsa Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2667

Az edényekről én is sok jót hallottam, párszor volt szerencsém főzni is bennük. Ami nekem nagyon tetszett bennük az a fedő. A baj csak az, hogy hobbiszakácsként nekem nem érné meg beruházni egy ilyen készletbe. Viszont ha valakinek van 1-2 felesleges darab, azzal szívesen felvenném  a kapcsolatot :P

Előzmény: lewtex (2666)
lewtex Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2666

Mert? Édesanyám 20 évvel ezelőtt vett egy zepteres edénykészletet (az igaz, hogy nem volt olcsó), és a mai napig abban főzi vasárnapi családi ebédeket. Egy 10 literes fazéknyi töltött káposzta megfő benne kb egy óra alatt :)

 

Hosszú távon a főzési idő csökkentésével simán megspórolhatod az árát, ráadásul az ételek egészségesebbek is, hiszen a saját levükben/gőzükben főnek/sülnek meg.

Előzmény: sickamic (2665)
sickamic Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2665

Inkább rögtön hagyja ott őket, hátra se nézzen.

Előzmény: lewtex (2664)
lewtex Creative Commons License 2014.09.01 0 0 2664

Az a lényeg, hogy jó véget ért a történet :) Viszont érdemes figyelmeztetni anyukádat, hogy ha legközelebb ilyesmivel keresik meg, kétszer is olvasson át mindent :)

Előzmény: powerpuff (2663)
powerpuff Creative Commons License 2014.08.16 0 0 2663

Köszönöm, szerdán bementem anyámmal a Luxhoz és arra a kérdésre, hogy mit óhajtunk az a válasz, hogy "az elálláshoz való jogunkat szeretnénk gyakorolni" szerintem megalapozta a hangulatot. :)

Felhívták az üzletkötőt, akivel szokásomtól eltérően állati arrogáns voltam, dehát keményen megküzdött érte. A többi simán ment. Visszavették a cuccot, visszaadták az előleget/"foglalót" és kész. Az volt az érzésem, hogy hozzá vannak szokva ehhez.

Szóval még egyszer köszönöm. :)

Előzmény: Replay (2660)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2662

Replay kolléga mindent korrektül leírt.

 

Álljatok ki a jogaitokért - a kókler céget meg fel kell nyomni minden lehetséges fórumon.

 

 

Előzmény: powerpuff (2659)
balazs4243 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 2661

Én is találkoztam bioptron lámpával a honvéd korházban. Látogatóban voltam a diabétesz osztályon és azzal kezeltek egy beteget.

Előzmény: bamandi (2658)
Replay Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2660

Pár hete vagy hónapja változtak a jogszabályok és úgy tudom, hogy már nem 8 nap az elállás, hanem 14 nap. Ha pedig nem tájékoztatnak az elállási jogodról (szerintem itt ez is fennáll, mert már intézik a kölcsönt stb., szerződést meg majd küldik), akkor az elállási jog hónapokkal meghosszabodik. Az is lehet, hogy a mamád aláírta a szerződést, amiben benne van az elállási jog, de nem kapott belőle példányt. Szerintem ez ilyenkor nem foglaló, hanem előleg. Régen úgy volt, hogy az elállási időn belül semmiféle előleget nem fogadhattak el.

 

A lényeg, indoklás nélkül elálhattok, pénz visszajár, de az nem elég, ha visszaviszed az árut és szóban közlöd, hogy nem kell.

Vagy tértivevényes levélben postára adod az elállásról a papirt vagy ott bélyegzővel, aláírással egy másolaton átveteted velük, mert még előfordulhat, hogy letagadják.

 

Itt az új törvényhez egy magyarázat:

http://feosz.hu/upload/FEOSZ%20Tajekoztato.pdf

 

 

Előzmény: powerpuff (2659)
powerpuff Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2659

Sziasztok!

 

Új vagyok a témában, és bocs hogy nem olvasgattam vissza, de nagy úr a hirtelen felindulás....

Lehet hogy off, mert nem Zepter, hanem Lux (viszont lux topikot sajnos nem találtam), de biztos van tapasztalatotok.

Szerintetek mi van akkor ha édesanyámat bepalizták egy 500 ezres porszívó megvásárlására? Az ügynök kint volt nála múlt héten, augusztus 5-én, anyám csak egy átadás-átvételit kapott a "foglalóról", 20.000 ft-ról (a papíron tényleg szerepel a foglaló szó), és három éven át havi 13 ezer részletet kéne fizetnie. Állítólag a szerződést majd utólag küldik. Ja, plusz utána felhívta valaki a cofidis-tól hogy majd küldik a papírokat...

Jól sejtem, hogy a foglalónak búcsút mondhatunk, de nyolc (?) munkanapon belül elállhatunk? Vagy az hogy a papíron foglaló van, annak nincs is jelentősége?

Amikor visszavisszük a gépet, úgyis megyek vele, és valakit felrúgok asszem.

Előre is hálásan köszönöm ha valaki megerősít / megcáfol / érdemi infót ad.

 

p.

 

 

 

bamandi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 2658

Még jó, hogy csak bemásoltad a kommentet, mert ezt bepötyögni nem két perc volt az biztos :D

 

Ugyanakkor ha jól tudom kaposváron pl használják a kórházban, legalábbis amikor tavaly nyáron a anyukám bent volt, kérhetett bioptronos kezelést is.

Előzmény: újmóni (2645)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 2657

Nem azt mondtam, hogy a csapvíz az isten, hanem azt, hogy abban is van ásványi anyag (mire te kiröhögtél). És nem feltétlenül kell szűrni, de az ásványi anyagok mellett azért adalékok is vannak benne, amikre érzékenyek lehetnek emberek, így nekik érdemes megszűrni...

 

Előzmény: újmóni (2656)
újmóni Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2656

Ha ilyen ideális a csapvíz, mijjaf.cé szűröd? :-DDDDD

 

 

Előzmény: nmike2 (2651)
újmóni Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2655

Gondolom, az még nem jutott el  az agyadig, hogy honnan jön az ásványvíz, és honnan a te vized.....

De nem baj, ideális lúzerközönség vagy az MLM-ügynökök számára.

 

Egészségedre! :-D

 

 

Előzmény: nmike2 (2651)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2654

Azt amúgy is fizetem :) Az ásványvízbe sem kalkulálom bele a benzin pénzt amiért elmegyek a bolta 1-2 kartonért.

Előzmény: Replay (2653)
Replay Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2653

Ha Bp-en laksz, akkor valószínűleg még csatornadíjat is fizetsz, és akkor rögtön kb. 600 forint lesz az az egy m3 víz.

Előzmény: nmike2 (2652)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2652

Bocsánat, elnéztem, Budapesten 218 Ft egy m3 :)

Előzmény: Replay (2650)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2651

Jajj Móni... ezt nem kell benyelni, ez így van :)

 

Nem tartott sokkal tovább a gúglis keresés, minthogy te bepötyögted a kommented, így segítek neked egy kicsit:

 

A csapvíz és az ásványvíz közötti különbség az ásványi összetétel szempontjából nem egyértelmű, ugyanis a csapvízben is találhatunk nagyobb koncentrációban szervezetünk számára fontos anyagokat. A hazai csapvizek ásványianyag-tartalma 300-500 mg/l között van. (forrás: http://tudatosvasarlo.hu/cikk/termekteszt-csapviz?page=6)

...Ezek alapján a legjobb eredményt a III. kerületi csapvíz érte el, második az Emese ásványvíz, harmadik a IX. kerületi csapvíz,...

....Azt is elmondhatjuk, hogy a csapvizek esetenként kevésbé meggyőző ízüket leszámítva semmivel sem rosszabbak palackozott társaiknál, amennyiben teljesítik az egészségügyi határértéket, ezt azonban csak az adott csapról vett vízminta elemzésével lehet egyértelműen kijelenteni.... (forrás: index.hu ásványvíz vs csapvíz)

 

 

Előzmény: újmóni (2649)
Replay Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2650

Mondd már el, hogy hol 180.- Ft bruttó 1 m3 víz, mert szívesen odaköltöznék.

Előzmény: nmike2 (2646)
újmóni Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2649

Ahogy azt Móricka elképzeli.....

 

Vagy neked ezt mondta a zepterügynök, és fenntartások nélkül benyelted?

 

LOL

Előzmény: nmike2 (2648)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2648

Ez igaz, ahogy az is, hogy a csapvízben is vannak ásványi anyagok, és ha ezt megtisztítod a káros összetevőktől, nagyjából egy átlagos minőségű ásványvízzel megegyező végterméket kapsz :)

Előzmény: újmóni (2647)
újmóni Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2647

Ásványvíz =/= szűrt víz.

 

 

 

Előzmény: nmike2 (2646)
nmike2 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2646

A víztisztító készülékek így működnek, ezen nem kell meglepődni. Nekem is ilyen készülékem van, és nekem 5-6 literből tisztítmeg egy litert, és ha utána számolok, akkor bőven megéri. Nézd csak meg:

 

1 köbméter víz (1000 liter) ->180 Ft
1 köbméter vízből 180-200 liter tiszta vized van, ami azt jelenti, hogy kb 1 Ft-ért kapsz 1 liter tisztított vizet, míg egy átlagos ásványvíz literje 100 Ft. Literenként 99 Ft-ot spórolhatsz. Ha naponta átlagosan 3 liter vizet iszol, az évi 10000 Ft. Ha többen vagytok egy háztartásban akkor meg még többet spórolhatsz még úgyis, hogy a szűrőket azért természetesen cserélni kell.

Előzmény: újmóni (2640)
újmóni Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2645

http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=830&topicid=297704

 

a_m0818 2014-02-28 17:05        53.

 

Kedves Mindenki!     

 

Szeretném megosztani veletek az eléggé friss tapasztalatomat. Az interneten találtam egy álláslehetőséget, melyben  "irodaházunkba irodai munkatársat keresünk". Ó mondom hú de jó, jelentkeztem.

 

Be is hívtak interjúra. Már a hirdetéssel kapcsolatban furcsa volt, hogy én 2 hete jelentkeztem, és még tegnap is feltették a hirdetést az internetre.

 

Az e-mailes megkeresésben az szerepelt, hogy ez egy egyfordulós interjú lesz.  

 

Szóval ma volt az úgynevezett állásinterjú, aminek véleményem szerint köze sem volt az állásinterjúkhoz, inkább egy cég - termékbemutató volt. (akit még sem vennének fel azért az is rákapjon a termékekre).

 

Tehát megérkeztem az interjú helyszínére, ahova rajtam kívül 70 embert hívtak meg. (Állítólag ezt 240 ember közül választották ki - Itt megjegyzem, hogy a világ vezető légitársaságához sem jelentkezik egy interjú alkalmakor 250 ember, nemhogy a zepter-hez!!!)

 

Beléptünk a terembe, ahol jelenléti ívet kellett aláírnunk. (Az új területi igazgató még arra sem vette a fáradtságot, hogy táblázatos papírt hozzon, nemhogy a jelentkezők neve rajta legyen a papíron...) Tehát odaadtam az önéletrajzomat, aláírtam a jelenlétit, és megkérdeztem a fiatal úrtól, hogy ez milyen állás lesz konkrétan? Mire ezt válaszolta: hát majd meglátom...

 

Jó, gondoltam, leülök és meghallgatom -ekkor tudtuk meg, hogy a Zepterről van szó.

 

Tehát elkezdődött az úgynevezett "állásinterjú" mely számomra a végére agymosás jellegű cégbemutatónak tűnt. Először egy 20 perces áradozás volt a Zepterről, magáról a cégről. Utána tájékoztatást kaptunk, hogy ha itt szeretnénk dolgozni, akkor ehhez persze tanulnunk kell. Jó, hát hol nem kell fejleszteni magunkat meg tanulni?!

 

Majd jöttek a tények az általuk irodai munkáról:

A Zeppter termékek medical részéről lenne szó. Szóval ők nem értékesítőket keresnek... Hát dehogynem... Véleményem szerint aki vendégeket - pácienseket toboroz  (felhív telefonon - ahol a telefonhívás maximum 3-5 perc lehet - amit szóról szóra rögzítenek) és havonta legalább 25 pácienset fogad, hogy azoknak ingyenes terápiát adjon, utána rátukmálja a további kezeléseket, vagy magát a "gyógyító" készüléket, az értékesítés. Jó, persze vannak olyan emberek akiknek ez a vérükben van, erre születtek, és imádnak eladni dolgokat, de én nem ilyen vagyok. Főleg amiben nem is hiszek, vagy kételkedek.

 

Szóval a tények:

Havonta legalább 25 embert kell fogadnod - egyeztetned vele, ingyenes 6 alkalmas kezelést adnod neki - itt jelzem hogy a kezelés adás azt jelenti hogy undorító gennyesedő, fekélyekhez, rothadó testrészekhez (ami ráadásul fertőző is!) nyúlkálsz, ezt kezeled a csodacsöveddel. Mindez alatt gondoskodsz arról, hogy a vendég igenis rákapjon a további kezelésekre, vagy netán megvegye a készüléket - mindössze havi 6000 ft-okért a 400.000 ft-os készüléket. Hát ki lehet számolni hogy hány hónapig törleszteni a csori szegény nyugdíjas nénike - bácsika a 6000ft-kat....

 

Az anyagiak:

Első hónapban kezdésnek megkapod a 130.000 ft-ot (ezt nem részletezték, hogy bruttó vagy nettó) utána viszont teljesen teljesítményarányos az egész. Ez azt jelenti, hogy ha fogadsz 25 vendéget akkor megkapod a 80 vagy 85 ezer forintot (már pontosan nem emlékszem - őszintén az undorito dolgok után már nem nagyon érdekelt) és ha legalább egy ember megveszi a további kezelést vagy a csodalámpát, akkor talán 75 jutalékot kapsz. (legalábbis ekörül - emberenként). Szóval akinek van érzéke ehhez, és szíve hogy rátukmálja az emberekre a csodalámpát, az jól kereshet ezzel. Én pontosan nem ilyen vagyok, nekem nincs szívem a mai világban éppen a nyugdíjacskájukból megélő nénikékre - bácsikákra rátukmálni egy csodalámpát, ami  lehet hogy szart se ér nekik, és ők azt életük végéig törleszthetik.

 

A foglalkoztatás:

Lehetsz alkalmazott, (ez bejelentett), beszámoló vagy micsoda (ez azt jelenti, hogy áfásan kapod a fizetésed - ilyenről eddig még nem hallottam) vagy szövetségi tag - ezt meg végképp nem értettem, de őszintén szólva nem is érdekelt.

 

A tények után undorító fekélyekről mutattak videókat, hogy azokat milyen jól meg lehet gyógyítani - eltüntetni. Volt - nincs. Jó, ebben lehet hogy van valami igazság, biztos használ valamit az a csodalámpa, de kérdem én: ha annyira nagyon jó ez a csodalámpa, akkor miért nem veszik meg a kórházak is? miért nincs minden kórházban ilyen??? Miért nem javasolják az embereknek az orvosok??

 

A kérdéseknél az "állásinterjú" végén persze voltak hitetlenkedők - amire így reagált a hölgy: Nem kell pesszimistának lenni. Valamint elmondása szerint ők még a gyógyíthatatlan leukémiát is meggyógyítják... 

 

Na nekem az utóbbi volt rettentő sok...  Egy betegség valószínűleg azért gyógyíthatatlan mert nincs rá gyógymód... még a csodalámpa se!! szerintem az orvosoknak is van szívük, és ha annyira jó lenne ez a csodalámpa akkor ajánlanák a haldokló embereknek - de tudomásom szerint nem teszik.

 

Hát én ebből az egészből inkább nem kérek!

 

Lehet, hogy negatív voltam, de az őszinte véleményemet írtam le, a tényekkel együtt - és nem állítottam hamis dolgokat. Ha beveszek egy bogyót, és bebeszélem magamnak hogy igen ettől jobban leszek, akkor tényleg jobban leszek. Szerintem elsősorban nem 500.000 ft-os csodakütyük kellenek a gyógyuláshoz, hanem hit. De ez a saját véleményem.

lewtex Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2644

Igen, erről a heves megyei mizériáról én is hallottam, de ha jól tudom, azokat akik ezt csinálták felelősségre vonták és el is küldték őket...

Mindenesetre visszatérve az első kérdésemhez, akkor a viztisztítóról nem tudsz te sem valami bővebb infót?

Előzmény: kellyboy2006 (2643)
kellyboy2006 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2643

Az értékesítés utániról nem tudok sok újat, az odáig tartó út, viszont egyre göröngyösebb az ügynököknek...

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123255599&t=9027323

Előzmény: lewtex (2642)
lewtex Creative Commons License 2014.02.14 0 0 2642

Az kemény :)Viszont ahogy olvastam, ez egy 2 éves sztori. Azóta csak van valami fejlődés az üzletpolitikájukban, nem? :)

Előzmény: kellyboy2006 (2641)
kellyboy2006 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 2641

"A vállalkozás az írásba foglalt ajánlás kézhezvételét követő 15 napon belül fizessen meg a fogyasztónak a PWC-570 típusú légtisztító visszaszolgáltatása mellett 192.000,- Ft-ot (azaz: Százkilencvenkétezer forintot) a fogyasztó által meghatározott bankszámlájára történő átutalással."

 

(BBT/1969/2012 a Zepter International Ungarn Kft. (1437 Budapest, Pf.: 788) vállalkozással szembeni ügyben)

 

http://www.bekeltet.bkik.hu/ajanlasok/2013

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=KMjiWxpYa5s

 

újmóni Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2640

tücsa 2012.01.25 12:12:45 ©      2454
 

 

 

ZEPTER PWC 670 –es víztisztító:

E termék tulajdonosai tudják – e mennyi vizet enged le a lefolyóba a készülékük?

Szerintem nem!

Lemértem: mire 1,2 l tiszta vizet elkészít, akkorra 10l vizet enged le a lefolyóba. (jó arány?)

A készülék nem mondható környezetbarátnak, gazdaságosnak, a pénztárcánkat viszont nem kíméli!

Ezekről, a termékbemutatókon miért nem esik szó?

Aranyos a víztisztaság mérése is! E készülék által készített vízhez hozzáadtuk a hozzávaló keveréket,

utána megvizsgálták a vizet, érdekes módon ugyanúgy elszíneződött, mint az ásványvízé! Igaz, erről Ők nem tudtak, mivel nem lett elmondva honnét származik a vizsgált víz.

Érdemes a színfalak mögé is nézni egy kicsit!

Előzmény: újmóni (2639)
újmóni Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2639

Gyorskereső, kb. ennyi szó volt itt róla a topkban:

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9027323&aq_ext=1&aq_text=v%EDztiszt%EDt*

 

 

Elgondolkodtató - a horror árán kívül - hogy 1 l tisztavíz előállításához 4 v. több litert enged ki a lefolyóba...

Előzmény: lewtex (2638)
lewtex Creative Commons License 2014.02.05 0 0 2638

Sziasztok,

Az Edel Wasser víztisztítóról tud valaki mondani valamit? Sajnos az oldalukon csak egy alap leírást találtam, amitől nem lettem sokkal okosabb :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!