Keresés

Részletes keresés

rocher Creative Commons License 2000.10.19 0 0 32
Ott biztos, legalábbis vasárnap rengeteg volt!
Előzmény: Lord Iffy (28)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.19 0 0 31
????
Mivan?

Kilroy: köszi!
De ez nem f-el kezdődik. ;o)

Előzmény: Udzsat (30)
Udzsat Creative Commons License 2000.10.19 0 0 30
Gyerekek, hogy kell jelszót változtatni?

Mentsen meg valaki ettől a krix-krax halomtól!

Köszi!

Kilroy Creative Commons License 2000.10.19 0 0 29
FÉLOFF
Tök jó ez a topic :-)
ON

Kilroy

Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.19 0 0 28
Még semmi. :o(
Ma megyünk a Cora-ba. Talán ott...
Előzmény: alexandrosz (27)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.19 0 0 27
Tök témában fejlemény?
Előzmény: Lord Iffy (26)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.18 0 0 26
Nem tökölök, cselekszem. Megbizottam ma délutánra igyekszik beszerezni egy tököcskét. Megadtam neki a pontos adatokat: alexandrosz nevü egyed asztala. ;o)
Komolyra véve a szót, errefele nincs se piac, se óriásbevásárlóközpont, ugyhogy kénytelen voltam valakit megbizni e nemes feladattal. :o)
Előzmény: alexandrosz (25)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.18 0 0 25
Nos, kedves Barátom, megvan már vágyad tárgya? Nem szabad sokt tökölni, mert az idő vészesen fogy:o))))
Előzmény: Lord Iffy (23)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 24
Azért ezt nézd meg, érdemes:

http://www.pumpkinmasters.com/

Előzmény: Lord Iffy (23)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 23
Jóvanjóvan igyekszem venni egyet. Alexandrosznak fogom híni, jó? ;o)
Csak nehogy elrohadjon. :o(
Előzmény: alexandrosz (22)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 22
:o)))

Vállalom viszont a napi nevelgetés-supportot. Csak vedd meg már végre, mert a kiszáradás biza nem 2 nap....

Előzmény: Lord Iffy (21)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 21
Na jóvan, látom nagyon félted a tököcskéd! :o)
Akkor kénytelen leszek nevelni magamnak egyet. De ha elrohad, ... netudddmeg

Lordy.tökre_irigy

Előzmény: alexandrosz (20)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 20
El kell oszlatnom egy félreértést: Az a bizonyos tök az irodában van. Nincs más dolgod, mint venni egyet és az íróasztalodra, számítógépedre, stb. állítanod. Ez a tököcske imádja az irodai környezetet, a gépek zúgását és minden ezzel járó tényezőt:o)))
Előzmény: Lord Iffy (19)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 19
De úgyláccik csak nállad érzik jól magukat a tökök. :o(
Úgyhogy add nekem a régit, aztán vehetsz egy újat. Na? Jó üzlet? (nekem:o))
Előzmény: alexandrosz (18)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 18
Ne viccelj! Ennyit ápoltam és törődtem vele, utána meg ajándékozzam el?:o))) Viszont felajánlom segítségemet egy újabb példány megalkotása érdekében...
Előzmény: Lord Iffy (17)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 17
Nem adod nekem? :o)
Előzmény: alexandrosz (16)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 16
Kb. 10 cm átmérőjű dísztök. Nem bántam vele valami jól, ennek ellenére meghálálta:o))) Egyszer le is esett az asztalról (tán nem is egyszer...). Most azonban észerevettem egy aprócska lyukat rajta. Ez valszeg kezdettől megvolt. lehet, hogy ez a kulcs-luk?:))))

Nincs erre valamilyen tudományos válasz???

Előzmény: Lord Iffy (15)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 15
Tényleg nem rohadt meg????
Na látjátok, mondtam én hogy lehet csinálni! :o)))
Mekkora az a kicsi? Lehet hogy a nagyságából adódóan nem rohadt meg, vagy a levegő hőfoka miatt? ??
Előzmény: alexandrosz (14)
alexandrosz Creative Commons License 2000.10.17 0 0 14
Több bevásárló közpotnban is láttam jókora dísztököket, kb. 3000 forint kézpénzért:o))) Nekem tavalyról van egy kicsike az asztalomon. Szépen kiszáradt és nem rohadt meg, a közepe már teljesen üreges. Én is csodálkoztam ezen, mert nem akartam mumifikálni, csak így sikerált:o)))
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 13
Hát igy már kicsit értelmesebb számomra. Szóval a tököt a keményitős boritás után szét kell tördelni valahogy.
Hüjéket kérdeztem? :o))) Tényleg nem gondoltam végig az akciót. De ha például szénné égetném, sütném? :o)))
Előzmény: ismét (12)
ismét Creative Commons License 2000.10.17 0 0 12
Veszel a háztartási boltban keményítőt, vízbe öntöd, csomómentesen elkavarod, felfőzöd, hogy jó sűrű legyen, hasonlít a tapétaragasztóra, aztán újságpapírt fellaskázol, kb. kétujjnyi vastagságura, belemártod a keményítőbe és szépen rásimítod a formára, körben vízszintesen, következő réteg függölegesen, hogy egyenlő vastag legyen a réteg és ne kelljen gondolkodni, hogy hol is jársz. Kér réteg között várj egy kicsit, hogy szikkadjon. 5-6 réteg ráfér. Ezután szárad. Ha már félszáraz, megpróbálhatod kivágni a lukakat rajta, ízlés szerint. A tetején egy tenyérnyi részt ne ragassz be, mert ha a keményítő megszárad (jó kemény lesz), ott darabokban kibányászhatod a tököt. Esetleg az utolsó réteget csomagolópapírral borítsad, úgy talán könnyebb lesz egyszínűre festeni, ha nem olajfestékkel dolgozol akkor is. Úgyis ott teszed bele a gyertyát, nem lesz zavaró a lyuk, mert ha befeded a tökfödővel a tököt a gyertya elalszik, tehát az igazinál is célszerű ott a lyuk.

Gipsszel-textillel majdnem ugyan ez, csak kevesebb réteg is elég és talán nem is tűzveszélyes (a gipszet nem kell főzni).

Ettél már sülttököt, milyen a héja, ha kisütöd, ugye nem kérdezted komolyan?

Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 11
De én nem akarom hogy elrohadjon....:o(((((((
(Tudom, akkor vegyek müanyagból!)

ismét!
Mi van azzal a keményitőujságpapir valamivel?

Előzmény: evil_clicker (10)
evil_clicker Creative Commons License 2000.10.17 0 0 10
Hát nemtom. A karácsonyfát se lakkozod le, hogy elálljon jövő decemberig... inkább újradíszíted. Ez olyan idényjellegű, ünnepi dolog, aminek a múlandóság is része... imho.
Előzmény: Lord Iffy (9)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 9
Köszi evil! Nézegetem a lapot!

Időközben az is eszembe ötlött, hogy nem e lenne jó neki ha kisütném. Akkor kiszáradna a héjj és nem rohadna el. Vagy nem?

Előzmény: evil_clicker (8)
evil_clicker Creative Commons License 2000.10.17 0 0 8
Lord,
A vállalkozás szentgrálos volumenére tekintettel riszörcsbe vágtam, és íme:
The number one question I receive from fellow pumpkin carving enthusiasts
is "How do I make my pumpkins last longer?"
As you know, within a day or two (sometimes overnight) your pumpkin
carvings will begin to shrivel. After 4-5 days, rot and fungus destroys
your work of art.  Well my friends, the answer is simple... Pumpkin
Dunk'N®! Pumpkin Dunk'N® will add 10-15 more days (that's 2 weeks!) to
the life of your Jack-O-Lantern. Simply dissolve a package of Pumpkin Dunk'N®
in 3 gallons of water in a bucket or tub. Either before, or after you finish
carving, soak your pumpkin in the solution for 24 hours. Pumpkin Dunk'N®
acts as a pickling agent to make your pumpkin crisp to keep it from sagging
and becomming mushy. Pumpkin Dunk'N® also acts as a fungicide to retard
mold and decay! Compare with untreated pumpkin after 5 days and you will
see why you need Pumpkin Dunk'N®

Nekem ebből az jön le, hogy valami gombátlanító/rothadásgátló kell, a lakk nem elég. További részletek itt
evil_pumpkin

Előzmény: Lord Iffy (5)
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 7
állandó lámpást/lampiont akarsz, kasírozz gipsz-textil, vagy keményítőfőzelék-újságpapir csíkokat arra a tökre, a nedves, vékony anyagot jobban is nyírhatod, nem vágod el a kezed, csak ne felejts nyílást hagyni ahol a formát adó tököt kioperálod, ha megszilárdult a burok.
??? Ezt a részt egy kicsit részletesebben légyszi, mert nem értem miről van szó. :o(
Előzmény: ismét (6)
ismét Creative Commons License 2000.10.17 0 0 6
Nekem terem mindenféle, ritkán járok piacra. Csináltam már töklámpást játékból. Elhatároztad magad? nem lesz könnyű! A tök tetejét karikában ki kell vágni (vigyázz a kezedre), lesz egy olyan fedőforma nálad a szárral. Kivájod a belsejét (még össze is piszkolhatod magad), csak ezek után oprálhatsz arcot neki!
A tartósságról: vágj ketté egy almát, aztán próbál ki meddig lesz formája, még ha le is lakkozod. Még akkor sem áll el tovább a tök december végénél a veremben, ha nem kaszabolod össze. Hanem ha mindenáron tökforma, állandó lámpást/lampiont akarsz, kasírozz gipsz-textil, vagy keményítőfőzelék-újságpapir csíkokat arra a tökre, a nedves, vékony anyagot jobban is nyírhatod, nem vágod el a kezed, csak ne felejts nyílást hagyni ahol a formát adó tököt kioperálod, ha megszilárdult a burok.
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 5
Szóval láttál piacon? Húúú de jó, akkor megnézem a piacon.
És bizti hogy el fog rohadni? Nem lehet belakkozni vagy valamivel tartósitani? Én meg szeretném tartani sokáig, nem csak 1-2 napig.:o(
Előzmény: ismét (4)
ismét Creative Commons License 2000.10.17 0 0 4
Szerintem az a szép, nagy, sárga - sütnivaló tök. Piacon lehet venni egész nagyot is, de arra ne várj, hogy nem fog elrohadni, legfeljebb, ha lopótökkel variálsz. Az meg, hogyan lehet bele pofát vájni, alapfokú technikai ismereret, ha a kezedben van rá fogsz jönni. Azért is októberi járék ez a tökölés, mert most érik, bizony.
Lord Iffy Creative Commons License 2000.10.17 0 0 3
Senki?
Naaaaa! Valaki szerezzen nekem tököt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!