Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 35
Sziasztok!

Regisztráltam magam a SiteGround-ba (megbízható, gyors szerver és rögtön reagáló support), ahol egy elég jó kis akciót löktek a szemem elé. Ha a következő linken regisztráltok, akkor 9,95 dollárért (2000 forint) kaptok 1 évre korlátlan tárhelyet és adatforgalmat, domaint, meg persze adatbázisok meg hasonló dolgok is korlátlanok, ezen felül vannak jó kis előre telepíthető programok benne.

http://www.sitegroun...errer_id=160678 (az akció csak ezen a linken működik)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.22 0 0 34
Bocs az amatör kérdésért, de kezdő vagyok tárhelyügyben.
A legtöbb internetszolgáltaó ad tárhelyet is. Ilyenkor a domain nevet nekem kell külön megvennem?

Szóval ilyenkor ugyanugy működik minden mintha máshol vennék tárhelyet?
Mert ha igen akkor nem így éri meg a legjobban? Hiszen nem kell külön fizetnem a tárhelyért.
dj_atys Creative Commons License 2010.05.12 0 0 33
Nekem a D.N. Hosting tökéletesen megfelel. Előtte 3 szolgáltatónál voltam. Mindegyiknél volt valami gond. Itt megolható minden.
www.dnhosting.hu
cheap Creative Commons License 2008.07.27 0 0 32
Én ezt használom: Ingyen 350MB + domain reklámmentesen eddig szünet nélkül tökéletesen megy, fut rajta minden, korlátlan aldomain, email, átirányítás, minden! Átraktam ide a .hu-s domain nevemet. A support pedig max fél órán belül válaszol!
Próbáljátok ki, még van hely, és reklám nincs!! Ingyen 350MB + domain reklámmentesen
nubila Creative Commons License 2008.06.25 0 0 31
Hello!

Mindenkeppen kulfoldon, ha van olyan angol tudasod hogy a supportal felvedd a kapcsolatot. En a Servage -t valasztottam es mindenkepp bejott. Jelgjobb osszeallni egy ilyenre, de anelkul is hihetetlenul megeri, raaddasul nem vernek at, korrektek es segitokeszek a felhasznalokkal.
Osszehasonlitaskepp (kb. 1500/ho):
magyar: 250 Mb, 15 postafiok, 1 mysql, 1 domain, 5 aldomain
kulfoldi (pl.: Servage ): 500 GB tarhely, 1000 mysql, vegtelen email fiok, 1 domain, vegtelen aldomain

Van kulombseg!
Udv:nubila

Ui.: kupont tudok adni, azzal plussz tarhelyet kapsz: cust60530 , tovabbi kuponok
Előzmény: Jack The Lad (25)
nubila Creative Commons License 2008.06.25 0 0 30
Sziasztok!

Most regisztráltam egy tárhelyet, nagyon megéri. 500GB, 1000db mysql, végtelen email cím és aldomain, végtelen domaint tárolhatsz, + rengeteg lehetőség és szinte azonnal válaszonak a kérdésedre. Legjobb hogy úgy látod a fájljaid mintha egy meghajtó (pl. winchester) lenne. Nagyon ajánlom!
Ezzel a kuponnal plusz kedvezményt kapsz: <a href="http://www.servage.net/?coupon=cust60530" target="_blank">CUST60530</a>!!!
További kuponok itt

Üdv: nubila

Servage.net
Előzmény: nubila (28)
sunyamester Creative Commons License 2008.06.22 0 0 29
www.szunyi.com
nubila Creative Commons License 2008.06.19 0 0 28
Sziasztok!

Most regisztráltam egy tárhelyet, nagyon megéri. 500GB, 1000db mysql, végtelen email cím és aldomain, végtelen domaint tárolhatsz, + rengeteg lehetőség és szinte azonnal válaszonak a kérdésedre. Legjobb hogy úgy látod a fájljaid mintha egy meghajtó (pl. winchester) lenne. Nagyon ajánlom!
<a href="http://www.servage.net/?coupon=cust60530">Itt van minden - Servage.net</a>
Ezzel a kuponnal plusz kedvezményt kapsz: <a href=http://www.servage.net/?coupon=cust60530">CUST60530</a> !!!
További kuponok <a href="http://servage-coupon.nubila.org/">itt</a>
Üdv: nubila
timocister Creative Commons License 2007.07.15 0 0 27

Én az 12web.hu -nál hosztolok JAVA/JSP oldalakat és ott csináltatom a domain regisztrációt.

 

12web.hu 

Előzmény: harzol (18)
Ebihalas Creative Commons License 2007.06.25 0 0 26

Sziasztok!

 

Mit lehet ebből megtudni?

 

http://mail.google.com/mail/?attid=0.1&disp=emb&view=att&th=11362c2f9f8bd2ea

 

Ez valószínűleg egy tárhely, mert egy félresikerült csatolás tulajdonságainál találtam.

Lehet tudni esetleg, többet is belőle?

Pédául, hogy honnan melyik országból probálták csatolni?

Jack The Lad Creative Commons License 2007.06.21 0 0 25

Kérdések!

 

1. Hol érdemes domaint regisztrálni?

 

2. Tárhely?

 

3. Még lesznek kérdéseim!

 

Előre is köszi!

 

 

Jack The Lad Creative Commons License 2007.06.20 0 0 24

HELP!!

 

 

moszinet2 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 23
ajanlom figyelmedbe a www.ingyenhosting.hu szolgaltatasat ...
Előzmény: harzol (18)
e_dora Creative Commons License 2007.03.23 0 0 21
(végül az integritynél csináltam, minden admin én vagyok papíron és online ment..)
Előzmény: e_dora (20)
e_dora Creative Commons License 2006.06.11 0 0 20

majdnem regiztem egy olcsó domaint, amikor utánaolvastam a témának

http://www.mymommybiz.com/webhost/domainnamecontact.html

 

szóval arra ügyeljetek, hogy aki az adminisztratív kapcsolattartó, az a valódi tulaj.

 

ezeknél az olcsóknál persze nem te leszel az, hanem ők, és olyan jogodultságokkal, hogy megváltoztathatják akár a tulajdonost is, szóval futhatsz a domained után...

 

régen volt egy ilyenem, hogy ingyen regeltem, aztán egy év múlva már felajánlották, hogy megvehetem - egyre több pénzért - a domain, amit lefoglaltak nekem a maguk nevében, én csak mint használó...

most több nap alatt találtam egy szimpi helyet, és már majdnem elküldtem, amikor észrevettem, hogy gyárilag ők vannak beírva a megrendelőn :((

 

most nem is tudom, tud valaki olcsó korrekt regisztrátort??

gubbba Creative Commons License 2006.05.08 0 0 19

 

Szia Morpheus!

 

Írtad a hozzászólásodban, hogy webhostinggal és domain regisztrációval foglalkozol, ezért írok neked.

 

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a két évre regisztrált .hu domain neveim lejárta után van-e újraregisztrációs (hosszabbításos) díj.

A szolgáltatómnál a DNs1, Dns2 fentartás ingyenes.

Most járna le a két éves domain regisztráció, ezzel kapcsolatban kaptam számlát (nem fenntartásra szólt a számla!) tőlük, és az elküldött e-mailemre egy olyan választ kaptam, hogy a domain nevek lejárat utáni meghosszabbítása nekik is pénzbe kerül.

Ez tényleg így van, a tárhely szolgáltatóknak is be kell fizetni x összeget a lejáró .hu domain nevek után, vagy ez csak egy lehúzásos trükk?

 

 

Üdv, és előre is köszi a választ!

 

 

harzol Creative Commons License 2005.05.28 0 0 18

Sziasztok!

 

Hol éri meg most domain-t regisztrálni?

 

Ami nekem konkréten kellene:

 

www.cegnev.hu regisztrálása és fenntartása, ami www nélkül is működik. ( cegnev.hu )

100MB tárhely, PHP, MySQL , ami szükség esetén bővíthető normális áron.

Legalább 1 valódi @cegnev.hu e-mail cím, az összes többi átirányítása.

Korlátlan adatforgalom.

OwenOwen Creative Commons License 2005.05.23 0 0 17
Igen, tényleg stabil a szerver, épp most néztem meg.


Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Egyébként ha ilyen komoly véleménnyel vagy az oldalról, akkor légy szíves fejtsd ki, hogy miért retek, mert a leírásodból nem jöttem rá. A hozzászólásod eléggé saját-reklám szagú volt.
Előzmény: Tehenkefe (16)
Tehenkefe Creative Commons License 2005.05.19 0 0 16

Hello OwenOwen

 

 Az 1ik ismerősömnek is ott van tárhelye, de én úgy veszem észre, hogy elég retek az a szolgáltató. Énnekem az

intrex.hu -nál van tárhelyem, igaz hogy "csak" 500 MB tárhely de még 100 megát sem használok belőle. 1ébként az e-mail tárhelyük korlátlan. Szal sztem amit te ajánlottál az 1 retek. Az intrex ráadásul stabil és gyors is.

 

A legjobban nekem az tetszik az intrexben, hogy akármennyi domaint lehet pakolni a tárhelyemre. Nekem 1 tárhelyen ami 825-Ft havonta, 12 domain név van, ami egyébkén minden 1es domain után plusz pénz lenne. Általában a domainek átregisztrálása után a szolgáltatók szoktak pénzt kérni, de itt azt is ingyen megcsinálják.

 

Egyébként azt olvastam a honlapjukon, hogy aki májusban regisztrál, annak a május hónap teljesen INGYENES lesz.

 

üdv.

Előzmény: OwenOwen (15)
OwenOwen Creative Commons License 2005.05.19 0 0 15
Sziasztok!

Mivel volt pár munkám php+mysql témakörben, kicsit utánanéztem a
tárhelyeknek, gondoltam nektek is ajánlom a szolgáltatást.

A tárhely a http://tarhely.owen.hu oldalról érhető el (ez egy
átirányítás). 1 Gb tárhely, korlátlan aldomain, email alias, a
tárhelyből te határozod meg az email postafiókjaid méretét (és
számát), egyszerű admin felület + 1 domain (.hu, .net, .org, vagy
.com). Egy évre 12.000 + áfa.
Érdemes azért is itt tárhelyet regisztrálni, mert utána te is
reklámozhatod az oldalt (mint én is teszem :)), és az általad hozott
ügyfelek után jutalékot kapsz.

Minden jót:
Owen
próbajenő Creative Commons License 2005.05.03 0 0 14
Kedves Pille!

Azt hiszem, most már értem, hogy megy a dolog.

Köszi szépen a részletes leírást!!!
Biztosan más is hasznát veszi majd.
Előzmény: Pille (13)
Pille Creative Commons License 2005.05.03 0 0 13

No lássuk csak, jól értem-e. Azt kérdezed, hogy ha megbízol egy domainregisztrátor céget (példánkban Csúcs kft) azzal, hogy regisztrálja be neked a próbajenő.hu domain, akkor

a) előfordulhat-e, hogy valaki másnak adják a nevet?

b) ha csődbemegy a regisztrátorcég, elbukod-e a domain nevet?

 

Javaslom a www.domain.hu oldalt nézegesd meg, sok hasznos infó van rajta.

 

Először is, a domain név regisztrálást csak hivatalos regisztrátor végezheti. Vannak persze olyan cégek, akik elvállalják, hogy mindent elintéznek neked, regisztráltnak, tárhelyet is adnak. Ha ők nem regisztrátorok, akkor megbíznak egy regisztrátort a feladattal. Nem tudom, hogy a regisztrátornak mennyi pénz esik le egy ilyenből, de a nagyrészét neki is be kell fizetnie egy központi valahova. (legalábbis így hiszem) Tehát a domainnévvel kapcsolatban nem számít, hogy az adott cégnek milyen az anyagi helyzete. Nekem volt már sajnos olyan tapasztalatom, hogy a cég, aki vállalta a bejegyzés elintézést beszedte tőlem a pénzt, megbízta a regisztrátort, aki be is jegyeztette a domaint, viszont a cég nem fizette ki neki. Ezt akkor tudtam csak meg, amikor el akartam hozni tőlük a fenntartást. Beszéltem akkor a regisztrátorral, aki azt mondta, hogy mivel én vétlen vagyok az ügyben, nem akarják megtenni, hogy rámhárítják a költségeket, vagy elveszítem a domaint, ők ugyanúgy biztosítják. (Nagyon szimpatikus volt a hozzáállásuk.)

 

Tehát. A domain fenntartása általában éves díjú. Ameddig fizeted, addig a tied. Ha lejár az idő, akkor 60 napra várólistára teszik, amíg még mindig neked van elsőbbséged megújítani. 60 nap után bárki lefoglalhatja.

 

A domain név regisztrálásnak szabályai vannak. Amikor bejelented az igényedet egy névre, 14 napig bárki benyújthat elsőbbségi igényt. Ennek megvannak a maga szabályai, hogy mikor lehet elsőbbségi, mikor kinek van elsőbbsége. A lényeg, hogy nem ár kérdés. Ha mindkét fél ragaszkodik hozzá, akkor lehetőség van Eseti Választottbíróságra vinni az ügyet.

 

Már most szeretném hangsúlyozni, hogy az írásomban elkövetett tárgyi tévedésekért előre is elnézést kérek, nem vagyok a terület szakértője, pusztán a személyes tapasztalataimból állítottam össze a képet. Továbbá szolgáljon mentségemre, hogy senki más nem sietett rajtam kívül próbajenő segítségére.

 

Visszatérve az előbbiekhez. A honlap és a tárhely egy másik dolog. Ha van neked egy domained (próbajenő.hu), azzal még nem tudsz semmit sem kezdeni. Valamilyen fizikai tárhelyre tudod irányítani. Tárhelyeket lehet szerezni ingyen, vagy pénzért. Erre a tárhelyre fel lehet töltened a honlapodat.

A domain DNS-ét (itt már kezdek elbizonytalanodni technikai téren) arra a tárhelyre kell irányítani, ahova feltöltötted a honlapodat, és innentől kezdve a www.probajeno.hu címen az fog megjelenni.

Ha azt szeretnéd, hogy legyen hozzá egy e-mailcímed, akkor olyan tárhelyet kell szerezned, ami biztosítja az e-mail szolgáltatást is (ingyenest nem ismerek ilyet). Ott be tudod állítani, hogy legyen egy probajeno@probajeno.hu e-mailcímed.

Ha fizetős tárhelyet, és vele együtt ezeket a szolgáltatásokat veszed meg, akkor a szolgáltatás minősége és biztonsága már valóban függ az adott cég gazdasági helyzetétől is. Ha bezárják a boltot, akkor nincs tovább szolgáltatás. De a domainneved megmarad természetesen, hiszen az független tőlük.

A tárhelyre feltöltött adatok egy idő múlva (amikor a gépet lekapcsolják) elveszhetnek. Ezért kell a saját gépeden is tartanod egy példányt, és amikor átmész egy másik tárhelyszolgáltatóhoz, egyszerűen odamásolod.

 

Azt hiszem, elég jól körbejártam a témát.

Előzmény: próbajenő (12)
próbajenő Creative Commons License 2005.05.03 0 0 12
Szia!

Úgy értem, elmegyek pl. a Csúcs.hu Kft-hez és lefoglalom (vagy mit csinálok) a probajeno.hu címet, hogy oda tegyem a saját oldalamat.
Ezek után, ha jön egy másik Próba Jenő úr és többet ajánl, bonthatják-e a szerződést?
És főleg: ha a Csúcs Kft esetleg csődbe megy, bukik-e a velük kötött szerződésemmel együtt a jogom a címemre?

Előre is köszi a választ.
Előzmény: Pille (11)
Pille Creative Commons License 2005.05.03 0 0 11

Mit értesz regisztráláson? Veszel egy domain neved a neveddel? Az annak a tulajdona, akinek a neve ott áll a regisztrációs lapon. Ha a cég veszi, akkor az övé. Ha te, mint magánszemély, akkor a tied.

 

Vagy csak egy e-mailcímről van szó, mondjuk probajeno@valamilyencég.hu ? Ahol a cégnevet a cég finanszírozza?

 

A weboldalra is hasonló okosságot tudok mondani. Ha a cég megveszi tőled, akkor az övé. Ha alkalmazott vagy a cégnél, és az a munkaköri kötelességed, hogy weboldalt készíts, akkor az övé.

 

De szerintem itt még a tárhely kérdés is felmerül. Az is azé, aki fizet.

 

Egy kicsit bővebben kellene kifejtened a kérdésedet, hogy válaszolni tudjak.

Előzmény: próbajenő (10)
próbajenő Creative Commons License 2005.05.01 0 0 10
Sziasztok.
Az érdekelne, hogy ha regisztrálom a nevem és csinálok egy weboldalt, akkor az kinek a tulajdona?
Tehát ha pl. a cég, akinél csináltam, csődbe megy vagy ilyesmi, akkor újra kell regelni? Elveszíthetem-e a címet bármi módon, ha a díjakat egyébként rendben fizetem?
Köszi
tokfej25 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 9
Sziasztok.

Nemrég indítottunk egy új oldalt: WorldDomain.hu worlddomain.hu

Regisztrálunk .hu-t, nemzetközi domaint, + egyéb országok domainjeit (amit csak lehet)

Akit érdekel, nézzen rá! Szívesen várnék észrevételt.


Köszi
Pille Creative Commons License 2005.04.12 0 0 8

Sziasztok!

 

Tud valaki olyan oldalt, ahol le lehetne kérni egy .hu végződésű domainről, hogy mikor jár le?

A domain.hu oldalon találtam meg eddig a legtöbb infót a hu végződésűekről, de ezt pont nem adják közre. A whois.com-on pedig nem lehet .hu-t lekérdezni, ott kiírná.

Morpheus-1 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 7

Sziasztok.

 

Én is a topic nyitóhoz szólnék. Mára a domain reg. dns fenntartás és a tárhely árak annyira nevetséges összegbe kerülnek, hogy felesleges ingyenes szolgáltatókkal vacakolni, akik bármikor törölhetik a tratalamadat. De ugya a lényegi kérdés a regisztráció valamint a fentartási költég volt. A regisztrációnak egyszeri díja van mely tartalmazza a dns fenntartást 2 évig. 2 év után ez évente 1300 forintot fog kitenni ( pillanatnyilag ami véleményem szerint csökkenni fog). A domain regisztrációt érdemes annál a szolgáltatónál elindítani akinél a tárhelyed elkívánod helyezni, mert igy rengeteg többletkötséget spórolhatsz meg. A mai szolgálatások már annyira profi módon vannak megcsinálva, hogy a kezeléshez szinte érteni sem kell. Természetesen a weblapot el kell készíteni mert az az alapja a dolognak, hacsak nem ftp jelleggel akarod használni (ez többnyire törvény ellenes).

 

Én is webhostingal illetve domain regisztrációval foglelkozom, de a lapot nem írom ide mert nem tartozott a tárgyhoz.

 

Ha érdekel valakit mailben küldöm a linket mailt az info@ingyenprogram.hu ra lehet irni.

 

Üdv: Morpheus-1

paradox_ Creative Commons License 2004.11.04 0 0 6
Témainditő kérdéshez hozzászolva:
Legtöbb hosting-szolgáltatónál nem kell külön díjat fizetned érte, sok jó megoldás van, amiről én konkrétan tudok nyilatkozni, az az Axiom-IT Kft. mint már más topicban is említettem céges hostingukat nálluk intézzük és meg vagyunk velük elégedve:
http://www.axiom-it.hu/szolgaltatasaink/hosting.html


Üdvözlettel:
paradox
Kevin Moore Creative Commons License 2004.10.07 0 0 5

Igen, a hosting55 nagyon ajánlott!

Nagyon barátiak az árak, és nagyon lelkiismeretes és barátságos a kiszolgálás!

És emellett hihetetlenül gyors!

 

Én épp most regisztráltam, és a megelégedettségemre nem nagyon találok szavakat. :)

Előzmény: Rckbl (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!