Keresés

Részletes keresés

Szipolykaa Creative Commons License 2016.03.06 0 0 46266

Köszi, Boszi, ő aránylag jól van! A második biopszia is gyulladást mutatott, nem tumort. ennek ellenére VALAMI van ott, és több orvos rajta van, hogy kiderítse: mégis mi az. A héten megy PET-CT-re is, és szerológiai vizsgálatra is. A szerológia eltart egy darabig, míg eredményt hoz, a PET-CT hamarabb kiokosít. Kicsit aggódunk, de már nincs az a nagy pánik, ami a januári CT után volt.

 

Én meg nemsoká kétszeresen is ontopik leszek: nem elég, hogy Berlinben lakom, de a hónap végén megyek egy egész hónapra San Sebastianba (dolgozni). A családom már kellőképpen kivan :)

Előzmény: Boszorka (46265)
Boszorka Creative Commons License 2016.03.06 0 0 46265

Bovival egyidősek voltunk. Sajnos egyre ritkul az élet körülöttem.

 

 

Nem erről jutott ezsembe, de mi van Anyukáddal?

Előzmény: Szipolykaa (46264)
Szipolykaa Creative Commons License 2016.03.06 0 0 46264

Jaj, ne :-(((( Nyugodjon békében :-(((( Éppen a napokban jutott eszembe, hogy vajon mi lehet vele... De nem ezt a hírt akartam volna olvasni róla.

 

Emlékszem, egyszer, amikor Berlinben járt a szeme miatt, meglátogatott. Akkor még nem itt laktunk, a házban, hanem a bérelt panellakásban, de már megvolt ez a telek. Eljött velem megnézni. Kint ültünk az elvadult virágok között, műanyag székeken, palackos vízből főztem kávét, és hosszan beszélgettünk.

 

A férjével mi van?

Előzmény: Greve-1 (46263)
Greve-1 Creative Commons License 2016.03.06 0 0 46263

Kedves forumtársak!

Sajnos a "bovi-2 és "baváriné" néven is regisztrált, társunk, ez év januar elején örökre elaludt.

Ezt a szomorú hirt, a bovi férjétöl kaptam a mai nap folyamán, a németországi otthonukból hivott telefonon.

 

MNYOO Creative Commons License 2015.12.01 0 0 46262

Sziasztok!

 

A következőket ajánlottuk otthoni tanuláshoz novemberben:

 

Iskolásoknak:

Kisalföld rövid bemutatása, iránymutatás a feldolgozáshoz: http://mnyoo.com/index.php/segedletek/iskolasoknak/minden-ami-magyar/83-kisalfoeld

Nyelvtanból a hangtannal foglalkoztunk: http://mnyoo.com/index.php/segedletek/iskolasoknak/nyelvtan-varazslo/86-hangtan

 

Óvodásoknak:

Az arcunk részeinek tanulásához arcsimogató játékok egyszerű mondókákkal a magyar nyelv gyakorlásához: http://mnyoo.com/index.php/segedletek/ovodasoknak/fejlesztok/jatszunk/84-az-arcunk-reszei

 

Ha a fenti cikkek felkeltették érdeklődéséteket, s egyéb kérdésetek lenne vagy akár más érdekelne benneteket bizalommal forduljatok hozzánk.

 

Timi és Brigi

az MNYOO tanárai

 

http://mnyoo.com/

http://mnyoo.com/index.php/kapcsolat

MNYOO Creative Commons License 2015.11.08 0 0 46261

Kedves Fórumozók!

 

Szertnék a figyelmetekbe ajánlani egy kezdeményezést, mellyel az otthoni magyar tanulást, illetve magyarul tanulást szeretnénk ösztönözni, illetve segítséget adni hozzá. Szervezetünk, a Magyar Nyelvű Online Oktatás az online tanítás mellett, bárki számára elérhető téma ajánlásokat is közöl rendszeresen a honlapon. Ezekkel az otthoni, szorgalomból vagy érdeklődésből végzett tanuláshoz szeretnénk ötletek, útba igazítást adni. Reméljük, hogy minél többen vagytok már most is, akik rendszeres figyelmet fordítanak a magyar nyelvi ismereteik ápolására, a magyar kultúra és értékek megőrzésére, továbbá igyekeznek ezt továbbadni a felnövekvő generációnak is. Szeretnénk elérni, hogy minél többeknek váljon ez fontossá, s ebből a célból itt a fórumon is rendszeresen megjelentettjük aktuális ajánlatainkat, amik a legkisebbektől a nagy iskolásokig, de még a felnőttek számára is kínálnak csemegézni valót. Ha a téma feldolgozásához segítségre lenne szükségetek kérjük forduljatok hozzánk bizalommal, szívesen segítünk.

A http://mnyoo.com/index.php/segedletek címen több kategóriában, elsősorban a 3-18 éves korcsoport és szüleik számára találhattok javaslatokat a tanuláshoz, de természetesen azoknak is ajánljuk, akik szeretnék feleleveníteni tudásukat.

 

Üdvözlettel: Brigi

DeRosa Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46260

Sziasztok,

 

egy nem telekocsi kerdes...

 

Veszik rajtunk kivul meg valaki a 4 magyar TV csatornat az Eutelsat 9A-rol?

 

(Igen, mi nem huztunk ki UPS vagy hasonlo megoldast es nem is szeretnenk tobb "hazai" adot...)

 

Azonban miota attertek a HD sugarzasra van ket problemank:

1.) a muholdvevonk nem kepes felvenni a magyar csatornakat, kodolasi hibara hivatkozva. (Termeszetesen nagyon is HD kepes es semmi baja a tobbi nem-magyar csatornaval - Panasonic DMR-BWT720EB)

Nyilvan, a time-shift se mukodik.

 

2.) a Duna Wolrd helyen julius ota az M4 Sport megy. Ez szep es jo, de egyresz nekunk a Duna World tartalma jobban tetszett, masreszt a sport csatorna legtobb adasa jogi vedettseg miatt nem nezheto itt Nemetorszagban.

Szoval adjak/fogjak adni a Duna Worldot egy masik frekvencian?

 

Az mtva.hu-n semmit se talalni...

 

Udv,

deRosa

Avicsovics Creative Commons License 2015.07.14 0 0 46259

Egy dalszoveg a kivandorlasrol

 

 

Ket ugyanolyan arc, allsz a tukornel, furcsa hogy ennyire vege
Egy Amerika alaku felho szall magara hagyva a jeghideg egen
Ez a vonat elment talan de lehet hogy nem is jart itt sohasem
Most tizfele menekulnel de csak egyetlen kiut maradt odabenn

 

Itt elned s halnod kell vagy felsz vagy lelegzel vagy nezel
szembe a vegzettel vagy lepsz vagy maradsz es almodsz megegyszer
Vagy szellel szembe futunk nem gondolnad hova erhetsz el
Lemerultel le kell ulnod de ma nem lehet menni kell ebredj fel

 

Felnottek a teren a sracok a panelbol egy nap kirepultek kiderult
hogy tul az utolso tombon is van elet ami meg sikerulhet
Kerozin csikok az egen, nem jott be sokaknak menekultek
Most londoni pizzafutarkent sirnak egy sarkon es kimerultek

 

Az emlekek idefuznek, minden utessel a sziv hazahuz
A tudodbol is otthoni levegot lehelsz ki mindig barhova futsz
Itt legalabb valakinek eszebe jutsz hogyha veszelybe futsz vagy verzel
Ez a mai nap masodik esely
Hidd el - barmit is erzel

 

Sose felj ez nem a vege, johet meg egy, szetoszlik a felho az egen
Hazaterhetsz a sotetben, adok fenyt hogy lephess es vegre megertsed

 

Csak te vagy akibol ez elindulhat csak te allithatod meg
Csak te hozhatsz valtozast, most kezdd el es holnap tied lehet
Magyarorszag lelegezz melyet
Magyarorszag lelegezz melyet

 

Rovidedtek a nappalok, rohan az ido es szurkul a kep
Izzitja mar foltjait mint egy villamos szek a csillagos eg
A fohos fegyvertelenul terdre kenyszerult, itt van a veg
A legutolso sorbol figyeled ahogyan te allsz a szinpadon epp

 

 

Lehet hogy te vagy a hibas a vad mar kigyulladt mogotted
Lehet te vagy az a penztaros aki sugja maganak hogy tudsz te tobbet
Vagy a Mekiben a segithetek Roland akinek labai osszetortek
Csak te dontod el hogy tovabbhaladsz ha fajt hogy szembekoptek

 

Itt allunk szembekotve, ujjak a ravaszon, sorsol a gep
De te tul fogod elni a borton ajtok kinyilnak tisztul a kep
Csak te vaghatod at a drotkeritest csak te vagy aki hinni tud ujra
Csak hidd el celba erhetsz - mindenutt ur vagy

 

Sose felj ez nem a vege, johet meg egy, szetoszlik a felho az egen
Hazaterhetsz a sotetben, adok fenyt hogy lephess es vegre megertsed

 

Csak te vagy akibol ez elindulhat csak te allithatod meg
Csak te hozhatsz valtozast, most kezdd el es holnap tied lehet
Magyarorszag nyisd ki a szived
Magyarorszag nyisd ki a szived
Magyarorszag nyisd ki a szived
Magyarorszag nyisd ki a szived

 

DeRosa Creative Commons License 2015.07.13 0 0 46258

Szia,

 

mi 6-7 evig csinaltuk ezt, lakott benne csaladtag aztan barat (olcson) kvazi hogy lakva es futve legyen az ingatlan.

 

Aztan eladtuk pedig nagyon jo helyen volt es szerettuk. 

De annyira azert megse, hogy egeszen biztosan ez legyen az "ide akarunk hazakoltozni" 20 ev mulva.

Es mint irod, mindig volt valami, ami miatt "intezkedni" kellett.

 

Termeszetesen az eladasbol szarmazo osszeg Nemetorszagban kb a furdoszabara volt eleg, de hat ez van.

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Ketlaki3 (46256)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.07 0 0 46257

Nézem!

Előzmény: Ketlaki3 (46256)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 46256

Boszorka csak jelzem, hogy átment egy e-mail, yahoo-s, lehet hogy spam-be került.

Előzmény: Boszorka (46255)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46255

Az én címem nyilvános, ha a nevemre kattintasz megtalálod.

Előzmény: Ketlaki3 (46254)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46254

Boszorka, köszönöm hogy megprobaltad!

Remelem novemberig találok valakit, ha nem, itt jelentkezem.

Vagy itt a fórumon van "privát üzenetek", ahol e-mail címeket cserélhetünk?

Előzmény: Boszorka (46251)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46253

Az ilyenek miatt doglott meg ez a topik, tudod?

Előzmény: skyline67 (46252)
skyline67 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46252

www.euparcel.wordpress.com

Kedves Magyarok,sok szeretettel ajanlom figyelmetekbe az Euparcel Nemzetkozi Futarszolgalatot bombajo,1€ - 1,2€/Kg aron,Irorszag es Magyarorszag kozottl.Alapdij 25€.Csomagok,raklapos aru,anyagbeszerzes,az EU-bol.Mar peldaul akar a jovo heten kortyolhatod a jo hideg Guiness sort Paddy Ir whiskivel....Julius 13.-an indul a Sprinter Irorszagbol.Kuldjetek a megrendleseiteket a www.euparcel.wordpress.com,vagy Tel:+353871910425 Ir, illetve +36-70/581 86 26.Szep Napot.Sandor

Boszorka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46251

Sajnos nem kaptam igenlő választ. Az igazi kiválasztottam most novemberig dolgozik, tehát nem ér rá.

Előzmény: Ketlaki3 (46250)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46250

Boszorka, ha "igenlő" választ kapsz,  nyár folyamán mèg otthon leszek. 

Előzmény: Boszorka (46249)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46249

Ebben a pillanatban eszembe jutottak valakik. Ők viszont nem takaritanak, de egyébként jók lenének. Megkérdezem, ha kedvező választ kapok, összehozom a dolgot.

Jó ötlet a nyugdíjas klub is!

Előzmény: Ketlaki3 (46248)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46248

Gondoltam én is a kiadásra, - ha az érzelmi részt nem is veszem figyelembe - lehet, hogy a kiadás masfajta "fejfájással" fog járni, ahogy Boszorka is említette.

 

Vegigneztem tegnap egy csomó álláskereső hirdetést, plusz munka közvetítők hirdetéseit.... Hat ez nem járható ut.

 

Boszorka, koszonom a professzionális célszemély leírást! Nem dolgozol véletlenül HR-ban?:) A leírás adta az ötletet, hogy körülnézzek nyugdíjas klubbok, nyugdíjas fórumok web oldalain. Talán megtörténik a "nagy találkozás":)

Előzmény: Boszorka (46247)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46247

Takaritás szerintem 1500 forint egy fair ár. Persze erre nem egy takaritónő alkalmas, mert annak megvan a fix elfoglaltsága és nem fog ráérni pl. vizvezeték szerelőt szervezni és kivárni. Az se biztos, hogy megvan a képessége ilyesmire. Réges régen kint vagyok hétköznapokból, így magam se tudom, hol szereznék erre a munkára alkalmas személyt. A célszemély szerintem jókarban lévő, lehetőelg friss nyugíjas, ügyes, inteligens és unokamentes kellene, hogy legyen. Ha egy ilyet találsz, azt érdemes lenne jól megfizetni.

Mellesleg nálam Europai utazásokra remekül beváltak az éjszakai vonatok, hálókocsival. Már nagyon utálom a repülőtéri vegzálásokat. Ha nem tengeren túl vagy Gibraltár, akkor vonattal megyek.

 

Olyan lakást, amiben időnként magam is lakni akarok, soha nem adnék ki. Ha kiadod, utána egy totálfelújításra kell számolni + rengeteg dologgal óvatosnak lenni. Telefon, gáz, viz, villany, nem biztos, hogy a bérlő fizeti és nem tűnik el, visszahagyva a horribilis számlákat. Már sok ismerüsüm rájött, hogy nem érdemes lakást igy távolból kiadni.

Előzmény: Ketlaki3 (46245)
asciimo Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46246

Es miert nem adod ki?

 

A piaci ar alatt 15 %-kal, es akkor a lako nem fog folyton cserelödni.

 

 

Előzmény: Ketlaki3 (46243)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46245

Boszorka köszönöm a válaszodat! 

Sajnalom, hogy nem jött be a - szerintem hiányt pótló - ötlet. Ahogy elnéztem otthon Bp belváros ablakait, szinte mindenhol sötét van, feltételezem, hogy nem lakik senki folyamatosan. 

 

Sajnos nekem a haza -rohangalas nem könnyű, amióta nincs Malév, csak átszállással megoldható.

 

Szerinted, mennyi lenne egy megfelelő ellenszolgáltatás? Nézegettem a neten a takarítást vállalòk listáját, 1,500-2,500Ft órabér, de hat ez ugye nem csak takarítás, az elfoglaltság nagyon változó havonta. A lakás Bp belváros, ahol a parkírozás pokol, de a metró közel van :)

Előzmény: Boszorka (46244)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46244

Nem tudom hol laksz. Én rendszeres hazarohanásokkal oldottam meg a dolgot, másfél óra volt repülővel. Ezen kívűl az egész baráti körömben, mindenkinél volt kulcs. Vészhelyzet esetén valaki csak ráért.

 

20 éve, mielőtt haza költöztünk, gondoltam, hogy csinálok egy ilyen céget, ami az ilyen lakások felügyeletét, takarítását stb. végzi. Hirdettem külhoni magyar ujságokban, senkit se érdekelt. Közben megöregedtem, már nem vállalnék semmit.

 

Biztos vagyok benne, hogy ma is lehet találni valakit, aki megfelelő ellenszolgáltatás fejében ránéz a lakásra és ha kell intézkedik. Csak pénz kérdés az egész.

Előzmény: Ketlaki3 (46243)
Ketlaki3 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46243

Sziasztok :) 

Érdeklodnèk, Ti hogy oldottàtok meg a kétlakisàgot?

 

sok sok éve külföldön élek, de megtartottam az otthoni lakásomat, nem adtam fel a reményt hogy magyarul nem beszélő férjemmel talán a nyugdíjas évek egy részét otthon töltjük :))

 

De vhogy ezzel a lakással mindig probléma van, hol egy ablak törik be, hol a csillár szakad le, néha penész jelenik meg a sarokban, darazsak bekoltozeserol mar nem is beszelek, ezek csak az elmúlt ket hónap eseményei, mar csak röhögni tudok, tudnék, ha nem lenne olyan  bonyolult a " megoldások megszervezése".

Amikor végre hazamegyek ket hét szabira, rohangalok mint egy tök-len kutya, hogy mindent rendben hagyjak., most éppen a szőnyegek "nyaralnak" tisztitonal pár hónapja, fogalmam sincs hogy kerülnek vissza a lakásba.

 

Rokonok, ismerősök, mindenki fultime dolgozik, egy agybaj őket megkérni vmire. Senkitől nem várhatom el, hogy 3 órát léceljen a lakásban a szerelore, szállítóra stb-re várva.

 

Szoval Ti hogy oldottátok meg? Nincs vmi megbizható vállalat? Állítólag 600,000 magyar él külföldön, biztos van valami megoldás, csak nekem jut eszembe (?):-)

neues15 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 46242

Sziasztok,
Ausztriában születtem, és mivel nem tanultam a magyar nyelvet az lehetséges hogy helyesírás hibákat fogtok találni ;-)
Most, teljesen semleges és pártatlan szeretnék az életemben egy új fejezetett kezdeni...
Ahhoz szeretnék most Magyar embereket megismerni, Felsö Ausztriában, de lehet messzebbröl is.
Kedves, baratságos ember vagyok aki sokat sportol. Az évkorom 39, fiatal és sportos, komoly ember vagyok, minden évkoral birok, tehát az évkór nem számmit, az se hogy férfi vagy nö, pár vagy szingli...
Tanulhatunk egymásnak a nyelvet, sportolhatunk, segithetünk egymásnak, mindent tudok Ausztriárol...
Irjatok ide ha érdekkel... neues15@gmx.at
Károly

Szipolykaa Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46241

Szia DeRosa!

Még nem szedtem ki a kedvencekből a topikot, szoktam olvasni (BOVIKA! Mi van veletek????). Csak, mint találóan megjegyezted, nemigen volt mihez hozzászólni, ezt a topikot sajnos tönkretették a telekocsi-reklámhuszárok, meg azok, akik at képzelik, hogy mi itten úszunk a lehetőségekben, és protekciónk van nyelvudás nélkül betölthető állások tömkelegére...

Előzmény: DeRosa (46239)
asciimo Creative Commons License 2015.03.30 0 0 46240

Szia,

 

hat pont a harom celorszag a legnehezebb dio. Keves munka, es az sincs jol megfizetve. Nem veletlenul Nemetorszag, Ausztria, Anglia a 3 fö celorszag a külföldre indulok között.

 

De a legföbb kerdes, mivel foglalkoztok? Ha az angol klimaval problemaid voltak, akkor mondjuk Hollandia es ESzak-Nemetorszag kilove.

 

Amit tudok ajanlani, az Milano. szuper hely. kozel a tenger, kozel az Alpok. De nyelvtudas nelkul eselytelen szvsz.

 

Üdv Tirolbol

 

Előzmény: fabyen82 (46237)
DeRosa Creative Commons License 2015.03.30 0 0 46239

Szia Szipolyka, 

azt hittem, nem is olvasol errefele...

Persze nem is volt mihez hozzaszolni.

 

@fabyen82: Azt nem irod, hogy ugyan miert is szeretnetek valahol mashol elni, igy meg eleg nehez eldonteni, hogy melyik a legmegfelelobb...

Ha csak az idojaras szamit es a megelhets adott (bar epp a kellemes mediterran orszagokban van kimagasloan magas munkanelkuliseg) akkor szerintem barmelyik jo lehet.

Ha penzt is kell keresni, akkor erdemes lenne tudni, hogy milyen szakmaban vagy jaratos (abban terveznel-e elhelyezkedni) illeteve hogy milyen nyelveket mennyire beszelsz.

Ha  aklima mindegy lenne, akkor az altalatok mar probalt Anglia es Nemetorszag a ket favorit, ha a klima meg annyira se szamit, akkor a skandinav orszagok is jok. Sajnos a szep idohoz keves penz es nehez elhelyezkedes tarsul tobbnyire.

 

Udv,

deRosa, szinten .de

Előzmény: Szipolykaa (46238)
Szipolykaa Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46238

Szia!

(Jé... n se nem telekocsi, se nem álláskeresés?)

 

Szóval én Németországban élek, de van némi rálátásom Portugáliára. A szívem csücske az az ország, egy évet éltem ott, és hazafelé menet sírtam a repülőn, mert még maradtam volna.

De!

Gyerekkel nem ajánlanám!!!!

Sehol egy játszótér, babakocsival közlekedni képtelenség (sok helyen járda is alig van!), Óvoda/iskola amennyire én tudom, otthonülő anyukáknak okés, dolgozó szülőknek háááátizé, a bürökrácia (és annak a színvonala) elborzasztó. Legtöbb helyen télen sincs fűtés, az emberek fagyoskodnak (igen, jól olvasod: egy mediterrán országban ragyogóan kockára lehet fagyni).

 

Ugyanakkor egy csoda az az ország, a házakat csempe borítja, az ételek isteniek, a tájak leírhatatlanok, Lisszabon nevét hallva pedig huszonöt év után is megsajdul a szívem. A zenéjük a szív közepébe markol. Az építészetre nincsenek szavak.

 

De Portugália a régi EU szegény gyereke. "Megszedni magad" ott nemigen lehet.

 

***********

Spanyolországról csak annyit kérdeznék: hogyan gondoljátok ott a munkahelykeresést? A fiatalok 50%-a munkanélküli. Azoknak, akik anyanyelvi szinten beszélik a spanyolt, mert hát az az anyanyelvük...

 

************

A fentiek alapján a három megjelölt ország közül én Olaszország felé indulnék.

 

(De mivel az ottani nyarak kinyírnának, ezért mégiscsak Németországban kötöttem ki :-D)

Előzmény: fabyen82 (46237)
fabyen82 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46237

Sziasztok!

 

Elkezdtem olvasgatni a topikot, azt hiszem, jó sok idő lesz, mire átböngészem. Az érdekelne, hogy merre induljunk el itthonról, melyik országba lenne érdemes költözni. Már éltünk 3 évet Londonban, de hazajöttünk, elég volt, bár nem volt rossz. Nekem ott főleg a klímával és az emberek zárkózottságával volt gondom, de alapvetően sok munkával, nyelvtudással jól élhető országnak gondolom. Mivel kicsi gyerekeink vannak, és még tervben van egy baba, így nem kapkodnánk el a költözést, hanem várnánk addig, amíg ovis korú lesz a legkisebb is (én is tudjak dolgozni egyből), viszont a nyelv tanulás valószínűleg évekbe is telhet, így időben szeretnénk eldönteni, hová is megyünk majd. Gondolkodunk Spanyolország, Portugália, Olasz... egyelőre főleg ezeket próbálom körbejárni. Aki ott él, esetleg van összehasonlítási alapja ezen országok között, szívesen olvasnék bármilyen véleményt. Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!