Keresés

Részletes keresés

aranyviktor Creative Commons License 2000.09.02 0 0 7
Köszi Ber bátyó!

A tanácsot, szólítgatom már másfél éve az illető hölgyet, csak még nem jártam eredménnyel. Türelem, tornaterem.....

Avi

Előzmény: BeR (6)
BeR Creative Commons License 2000.09.02 0 0 6
Kedves aranyviktor!

A HTML nem nehéz, nincs több 10-15 szabálynál, amit ahhoz kell tudni, hogy pofásak legyenek, amit írni akarsz :-)

Más: ha olyat vársz, aki már itt van a földön és kézzel fogható, akkor bízz benne, el fog jönni, esetleg menj elé és szólítsd meg :-) Ha nem ilyenről van szó, nem igazán tudok tanácsot adni, s talán kicsit reményteleneb is a dolog...

Üdv!

BeR
Előzmény: aranyviktor (5)
aranyviktor Creative Commons License 2000.09.01 0 0 5
Szia BeR bátyó!

Nagyon igényesek, és esztétikusak a hozzászólásaid. Látom kenterbe vágod a témát. Hozzád képest kispályás vagyok html-ben.

Sajna ez a földönkívüli téma hidegen hagy, így nem lépek be a kereső klubba. Majd akkor foglalkozom a földönkívüliekkel, ha magam is az leszek.
Addig maradok it a Földön, itt is van még megoldatlan dolgom.

Ez persze ne szegje senki kedvét, hiszen izgalmas időtöltés lehet várni, hogy egy földönkívüli jelentkezzen...

Akit én várok, sajna nem jelentkezik...

Avi

Előzmény: BeR (2)
BeR Creative Commons License 2000.09.01 0 0 4
Üdvözöllek :-)

Külön azért, mert egy ujabb infót adtál, már cserélem is a honlapomon a linket a user_new-ra :-)))

Egyébként szívesen látom a gondolataidat! Ha így haladunk, akkor mentesek is lehetünk attól, ami a környék egy részére jellemző :-)))

BeR
Előzmény: kanka (3)
kanka Creative Commons License 2000.09.01 0 0 3
Kedves BeR es aranyviktor!

Tetszik nekem a topic, es csatlakozom aranyvitktorhoz: Ez van!
Ha valami ertelmes nekem is eszembe jut, majd leirom... de ti mar leirtatok mindent.

BeR!
Megeloztel a SETI valasszal! (nem is banom, mert nagyon jool leirtad!)

kanka, ahol en tartok epp

Udv
kanka

BeR Creative Commons License 2000.09.01 0 0 2
Kedves aranyviktor!

Most csak egy rövid és részleges válasz a SETI-vel kapcsolatban:
SETI@home:

  Search for Extraterrestrial Intelligence at Home


Egy tudományos kísérlet, amely
magánemberek százezreinek,
pontosabban azok internetre kapcsolódó számítógépének bevonásával,

az otthonaikban futtatott, akár képernyővédő program
eredményeinek a felhasználával növeli meg a földönkívüli intelligencia keresésére fordított
számítógépes - egyébként kallódó - erőforrásokat!
...kapcsolódj be és keress...


Nézz rá a jelenlegi összesítő statisztikára,

és a Hungary csapat honlapján elolvashatod
...kapcsolódj be és keress...

magyarul is a legfontosabb indormációkat a projektről

no és persze itt meg, hogy BeR, azaz én hol tartok épp :-)))

...az oldalaidat elolvasgatom mejd estefelé...

Üdv!

BeR
Előzmény: aranyviktor (1)
aranyviktor Creative Commons License 2000.09.01 0 0 1
Hello BeR!

Nagyon klassz a topic indítója! Rátapintottál egy lényeges momentumra. A vallás és a filozófia közötti különbségre.

A vallás inkább szív dolga, a filozófia inkább ész dolga. A szív és az ész, az érzelem, és az értelem - a tudomány által is elismerten a két agyféltekében, elkülönítve székel, s akkor vannak harmóniában, ha - mint minden pólus - egyenrangúak, egyenlő mértékben vezetnek minket.

"Az életnek tengerében két örvény van, szív és ész,
a kettőnek egyikében a jobb ember könnyen vész"
írta egy költőnk és rátapintott arra az igazságra, hogy az egyoldalúság felboríthaja az embert.

Legyünk túl anyagiasak, vagy túl szellemiek, legyünk kizárólag értelmi, vagy kizárólag érzelmi beállítottságúak, nem valósítjuk meg a teljességet.

A vallások területére - noha mint magad is írod az érzelmek világába tartoznak - betört a ráció, az értelem, és a csak szívvel megérthető eszméket, tanításokat, gondolatokat az tudomány logikájával próbálják megmagyarázni, noha ez lehetetlen.

Tanúság erre, hogy sok borotvaéles eszű ateista fórumtársunk tudta vallásos fórumtársainkat sarokba szorítani már Isten létezésének kérdésében is.

A vallásokban kifejlődött a hittudomány, ami a vallás szakrális jellegét bebiflázható ismeretek szintjére züllesztette.

Bibliakutató társaságok, hittételek, hitvallások, dogmatikák jöttek létre megmerevítve, szétszabdalva a hívők egységét, s ma ott tartunk, hogy a keresztény vallás szent könyvének, a Bibliának 22.000 "hivatalos" magyarázata van.

Ha az igazságot abszolutnak tekintjük, akkor 21.999 "tévtanítás" forog közkézen, így a vita a tévtanítások között értelmetlen, ha az igazságot relatívnak tekintjük, szintén értelmetlen a disputa, hisz minden értelmezés igaz (a maga szintjén).

Ennek ellenére, akár a poltikában, mindenki hajtja a maga igazát, tévtanításnak nevezi a másik vallás képviselőit, hitét, és ahogy írod, indulatlevezető a fórum. Egy topikomba pl. beírta valaki: "de min lehet itt vitatkozni?".

Ha egy kicsit megnézzük, arányaiban elenyésző az ateista-keresztény, buddhista-keresztény , zsidó-buddhista vita, és a "tévtanítások" topikjainak oroszlánrészét az egyes keresztény felekezetek közötti nézetkülönbségek csepürágása adja.

Egy idő múlva persze mindenkinek elege lesz ebből, és így nyílnak az "ős" topikokat kifigurázó topikok, mint "védem Igort, támadhattok", "védem Spendert, támadhattok", "védem a sátánt, támadhattok" és már komolyan foglalkoztam azzal, hogy "védem a támadást, támadhatjátok a védelmet" címmel nyitok egy topikot, hátha nem veszi észre valaki a címben rejlő iróniát és rákattint.

Süllyedő topkjaim, és a kimerített témák fásultsága nyittatta velem az "aranyviktor tévtanításai" c. topikot is, amely ha jól emlékszem már követőkre is talált.

Mennyit összelocsogtam most is! Elég lett volna annyit írnom: Ez van!

Avi

p.s. Mi az a SETI-zés?

Előzmény: BeR (-)
BeR Creative Commons License 2000.09.01 0 0 0
Pl. ez nagyon +++: Millenniumi Világbéke Találkozó!!!

Szerintetek mennyi foganatja lesz?

BeR Creative Commons License 2000.09.01 0 0 topiknyitó
Nézem a topic-csoport nevét? Vallás, Filozófia
Nézem a legördülőben: Filozófia
...keresem a vallást ugyanitt: nincs...
...nézem a topicok címeit, tartalmát, zömében vallásos témájú, sok a provokatív címében-tartalmában, a nagy része tele van - soxor már címétől indítva - bántó, sértő mondatokkal...

Miért nincs szétválasztva e két témakör???

Szerintem feltétlenül szét kellene választani, mert azt sugallja kimondatlanul, hogy egymás mellé tartozó dolgokról van szó, holott a filozófia és a vallás... nem is tudom korrekten megfoglamazni...

Időrendben elsődleges a vallás, hiszen az ismeretek hiánya hozta létre ősidőkben, s másodlagos a filozófia, amit a már ésszel gondolkodó emberek az ismeretek alapján a logika kialakulásával az eszmék rendszerezésére való törekvéssel hoztak létre. A filozófia tudomány, negköveteli - már ha igényes - a következtes, logikán alapuló, alapelvekre felépített eszemrendszert, míg a vallások az érzésekre támaszkodó szokáshalmazok, ott nem kell logikát keresni, nincs rá szükség.

Azt hiszem épp ezért van kemény konfliktus a valamely vallású hívő és az értelemmel felépített eszmerendszereket magukénak valló emberek között. Az utóbbiak egy része idealista - melyek nagyobb része valamilyen vallású hívő -, egy része materialista. Igazából nem tudom létezik-e vallás nélküli idealizmus... Van erre valakinek válasza?

Miért is indult hát e téma?

Egy kis elmélkedésre invitálok bárkit, aki betéved ide arról, mi is a filozófia? Miért is keressük a... és mit is?

Miért a cím? Hát nem tévtanítás, amit a másik mond ? :-)))

Indítottam egy kicsit a filozófia keresése miatt, egy kicsit a sok indulatos, fröcsögő, gyűlölködő vallásos témájú topic ellensúlyozására - bár biztos lesz itt is ki-moderálandó gyalázkodás -, egy kicsit mert SETI-zek, egy kicsit mert felfordult a gyomrom a sok gyúlölködéstől...

Vagy akkor rossz helyen járok? A Fórum a legjobb indulatlevezető? Benéztem a politikába is, de oda nem érdemes :-) Ott a tömény mocskolódás a jellemző :-))) No de a itt, a vallás-filozófiában??? Megértem én, hogy indulatokból is állunk, de ennyire???

Le kell írnom rögtön az elején: én materialistának mondom-tartom-érzem magam, de nem zárok ki még gondolatban sem senkit a hozzászólók köréből! No jó tudom, ide az ír, aki akar, nem is ezért teszem ide ezt a bekezdést, hanem mert láttam, hogy sokan azzal indítanak: mocskolódók kíméljenek! Önmagában ellentmondásos kérés, hisz magáról egy indulatos ember észre sem veszi talán, hogy épp nem olyat tesz, amit kellene, de én is kérem, hogy az erős indulatokat tartsátok vissza, vagy irányítsátok a politikába :-) ...persze csak kérem...

Nos, van vélemény? Próba, szerencse :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!