Keresés

Részletes keresés

Mikulas Creative Commons License 2000.09.23 0 0 28
En rohadt sokat civ-eztem anno, valszeg tudnek segiteni. (ha mas nem a batyam).
Interneten nincs kint pl a pc-guru archivum?
Wendol Creative Commons License 2000.09.22 0 0 27
Hali

Most kezdtem ujra jatszani a Civilization nevu jatekkal. Csak az a gaz, hogy nem emlekszem a reszletekre. Nincs valakinek egy magyar nyelvu leirasa? Alap iranyitasok ok., de a reszletek elvesztek. Igy mindenki lealaz. Legalabb valami infot legyszi. Ja, tudtok valami hasonlo progirol is? Ami a regi idotol egesz napjainkig tart?
Elore Is koszi!

Udv Wendol

dav2 Creative Commons License 2000.09.22 0 0 26
Egyetértek. Legjobb példa talán a sablon játékokra a Dune2 után kiadott C&C, Red Alert, és leginkább a Tib Sun. Kíváncsi vagyok, mit alkotnak a RA2-ben.
Azért van új ötlet, pl.: a Majesty-ben, amit olvastam róla, mert sajnos nem sikerült (még) beszereznem.
Előzmény: Soltaire (25)
Soltaire Creative Commons License 2000.09.22 0 0 25
Hali!

A Feelinget megölte a Dömping.
Minden új játék szép és jó, de mondok egy másik varázsszót: sablon... Mindent lenyúznak a 10. bőrig! A Diablónál elég volt egy bőrt lenyúzni, hogy elvesszen az első rész fílingje. Szomorú.
Nincs új ötlet, ami megmozgatná a játékos illetve a játékfejlesztő társadalamt...
Hozzáteszem, hogy sajnos.

Nomindegy. Valami csak lesz!!

BYTE!

dav2 Creative Commons License 2000.09.22 0 0 24
Nincs mit. Eddig nagyon jól használhatónak tűntek.
Előzmény: ripper (23)
ripper Creative Commons License 2000.09.22 0 0 23
Köszi a tippeket, kipróbálom!!

bye

dav2 Creative Commons License 2000.09.22 0 0 22
Ja. Már a 2-es se könnyű. Nagyon nagy területet kell bejárni. Ha sok az ellen(és erősek) a következőt lehet tenni:
-Warriort láthatatlanná tenni, és ő majd lecsap mindenkit.
-Mágus+Nyilas(tűzlabda+dobócsillag v. íj) távolról leszedi a többséget.
(egy kicsit offtopic a dolog, ezért elnézést kérek, de erre felesleges új topicot nyitni, és jobb hely nincs)
Előzmény: ripper (21)
ripper Creative Commons License 2000.09.22 0 0 21
Köszi, de igazából csak a csata résznél bénázok, tehát csak az ellent kell valahogy legyőznöm.
(még csak a 2. szint)
dav2 Creative Commons License 2000.09.21 0 0 20

Ripper:

Én is most kezdtem el újra nemrég. Most az 5-ös pályán vagyok. Hol akadtál el? Talán tudok segíteni, ha akarod.

Előzmény: ripper (19)
ripper Creative Commons License 2000.09.21 0 0 19
Üdv!

dav2:

Hahh, pont ma kezdtem el vele játszani. Most épp jól el vagyok akadva, de sebaj. Nagyon tetszik.

dav2 Creative Commons License 2000.09.21 0 0 18
Hi mindenki!
Nem vagyok túl régi játékos, de tényleg hiányzik valami a mai játékokból. Van néhány kivétel pl. a már említett HoMM1-2-3(sajnos csak a 2-3-hoz volt szerencsém), Starcraft, Settlers, a Jedi Knight tényleg nagyon klassz. A mai napig nem volt olyan fps, ami annyira letötött volna. Nem tudom ismeritek-e a Hexplore c. játékot, ami szintén elég jól sikerült.
Előzmény: Törölt nick (14)
alienkid Creative Commons License 2000.09.20 0 0 17
Az Emlékcsavar tényleg jó játék, egyszer érdemes megnézni.
Más.Szerintem régi játékok közül legjobb a Sim City(még a dos korábol), és az Imperium Galactica első része.Ezek igazán érdekesek.
Előzmény: xyron (4)
BLo0m Creative Commons License 2000.09.05 0 0 16
Tanusitom :)
Ezek kozul a HMM nem igazan lett a kedvencem, a tobbiek igen kiralyok.
A Fallout 2 mellett per pillanat csak C64 meg Gameboy emulatorok vannak a vinyomon :)
Persze vinyocsere utan visszakerul a NFS I es IV is...
flog Creative Commons License 2000.09.04 0 0 15
15 éves vagyok, és 10 évesen kezdtem Commodorozni. Az ottani játékok tényleg sokkal eredetibbek voltak, pl. Newcomer, ami máig a kedvencem. Azért PC-n is vannak jó játékok, Fallout 1-2, HMM, X_Com, de most sokkal inkább az van, hogy gyorsan, bukáskockázat nélkül kell kiadni egy programot. A mai kiadók talán már ki se adnak valamit, ha nem a mai sémák (RPG, FPS, RTS) szerint készül.
Van mégegy ötletem a FEELINGel kapcsolatban :
A régi játékok sokkal kidolgozatlanabbak voltak, mint a mai 3d csodák, ezért pl. egy helyszínt, karaktert szinte úgy képzeltél el, ahogy az neked tetszett. (Szemben a mai minden részlet precízen kidolgozva stílussal.)

log

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.02 0 0 14
Én nagyon öreg játékos vagyok, főleg Spectrumon játszottam rengeteget.
A mai időkből a Jedi Knight nagyon bejött nekem. Nagyon.
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.02 0 0 13
Ismeritek a "Donkey" nevezető játékot?
Az IBM fejlesztette ki 1982-ben. Abból áll, hogy felülről nézel egy 2 sávos utat, melyen egy forma-1es versenyautó halad előre (azaz a felezővonal lefelé), és időnéknt vagy a jobb, vagy a bal sávban egy szamár tűnik fel, melyet sávváltással kerülhetünk ki. Ha ezt sikerül megtenni, kb. egy centivel erőrébbugrunk a képernyőn (hogy hamarabb kelljen reagálni a legközelebb feltűnő szamárra). 10 szamár kikerülése után kapunk 1 pontot és a játék kezdődik előről.
Na ennek már tényleg van feelingje. Képzeljétek el, amikor ez volt a csúcsjáték!
Mike Creative Commons License 2000.09.02 0 0 12
1. megoregedtel
2. tenyleg elveszett

multkor emlegettem, hogy igazan csinalhatnanak egy ajdebiholder stilusu jatekot, miben a kurzogombokkal kell maszkalni, nem pedig 3d-ben mint vmi fps-ben

xyron Creative Commons License 2000.09.01 0 0 11
Ok, én várok:-) (bocs, hogy nem segítek, de angol tudásom, hát hogy is mondjam...hiányos)
De azárt örülnék, ha majd írnátok, ha kész van(akár ide akár mailben)

Addig is sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.01 0 0 10
Hááát, ha van türelmed kivárni....
Előzmény: xyron (9)
xyron Creative Commons License 2000.08.31 0 0 9
Talán majd miután lefordítottátok;-)
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.31 0 0 8
Ismeritek a Paratroopert?
Mostanában az a kedvencem a régiek közül.

Ha valakinek pedig FEELING kell próbálja ki a Fallout 1-2-t !!!!

Bogoj Creative Commons License 2000.08.31 0 0 7
Heló
Nálam ez másként működik...
bizonyos régebbi játékot gyakrabban előszedek, így semmi esély arra, hogy csalódást okozzon, mert pontosan tudom, mire számítsak.
ilyen pl. az utimate domain. szerintem szuper stratégia, még most is kenterbe veri a mai csodákat.
szerintem nem a grafikát kell nézni, hanem a játszhatóságot, az összetettséget, és az ötletet.
ha régóta keresek egy játékot, az ritkán okoz csalódást, mert folyamatosan keresem, és pontosan tudom már, milyen, mire sikerül megtalálnom.
Előzmény: Mikulas (6)
Mikulas Creative Commons License 2000.08.30 0 0 6
Hát igen. Én is elég sok játékot várok, csak amikor megszerzem, akkor el is múlik a lelkesedésem (vagy csak ideig-óráig él) amint kicsit játszottam a programmal.
Gundark Creative Commons License 2000.08.26 0 0 5
Igazságod lehet, ó Mikulás, hogy régen sokkal kevesebb játékunk volt. Ma mi van? Minden dögivel. És mint mondád, kevéshez is jutottunk. Amikor én még fiatal voltam (most lenni 28:) én már csak PC játsztam. Az én legendáim, a Defender of the Crown, Prince of Persia, no meg az F 19 Stealth fighter voltak. Egyetértek Dragonmannal is, hogy azért vannak még jó játékok. Vannak a "mérföldkövek" melyek "örökké" megmaradnak a szivünkben.Red Baron, Falcon 4 Aces of the Deep, X-com enemy unknown, Wing Commander sorozat, Diablo, Starcraft, Dune, kinek mi tetszik. Mindazonáltal óvnálak a régi kedvencek megtekintésétől.. :) Minap néztem meg az Aces of the Deepet. Maga a játék király még mindig. De ahogy kinéz, hát, Uramisten. :) Egyébként vannak olyan játékok amit várok, mert kiváncsi vagyok rá. Megjelent a Search and Rescue 2, pár hét múlva már itt is lehet kapni, jön a B 17 II, Az Xcom újabb része, no meg a Freelancer, nem is beszélve mondjuk a Sturmovikról. Ezek csak a szimek, én ebben vagyok otthon, de szerintem, a többi játékfajtában is lesznek igéretes dolgok, lévén kezdenek feljönni a szerepjátékok, az FPS-ek, és az RTS-ek pedig a reneszánszukat élik.
xyron Creative Commons License 2000.08.25 0 0 4
Üdv
Azért vannak még jó játékok. A HoMM3 tényleg fantasztikus, de ott van még a Commandos, a Diablo és a Drakan is. Ha valamelyiket még nem próbáltad, feltetlenül nézd meg! Mindegyikben van valami kölönleges légkör, ami magával ragad és lebilincsel(legalábbis engem). És ha a grafikában is a régi játékok stílusát szereted, ott van az Emlékcsavar(valamelyik gurun rajta van).
ripper Creative Commons License 2000.08.23 0 0 3
Egy C64 emu van itt:
www.extra.hu/ripper - c64-es menü.
(meg van majd 300 abandon játék, igaz, nem C64-re)
bye
Mikulas Creative Commons License 2000.08.23 0 0 2
Igen, csakha megnézek ma egy régi játékot (márha gond nélkül tudom futtani (se DOS, se EMU, se a hangkatyamat nem ismerik)) a grafikája már csak kevésnek olyan szép mint az emlékeimben.

Hát azért olyan öreg sem vagyok... (20 környéki)

A főbb kérdésem, hogy a mai játékok miért nem nyújtják nekem azt amit régen tudtak. Bár erre jó válasz lenne az, hogy öregszem...

Stocker: felbujtottál, mindjárt szerzek valahonnan egy jó kis C64 emut!

Stocker Creative Commons License 2000.08.23 0 0 1
A régi játékok feelingje természetesen a régi játékokban van. Ezek a játékok még léteznek, terjednek, sőt, íródnak is. Szóval kedves Mikulas, fel a fejjel! Nincs ok a kesergésre!

SD

Kham Creative Commons License 2000.08.23 0 0 0
vagy talán megöregedtél.
Mikulas Creative Commons License 2000.08.23 0 0 topiknyitó
Tényleg mi lett vele??? Tegnap egy kicsit a régi 5xx KB újságaim felett nosztalgiáztam és eszembe jutottak a régi szép idők, mikor még tényleg izgulva vártam egy játékot, a pillanatot, mikor végre játszhatok már vele, vagy, hogy hogyan fog kinézni a frissen rajzolt játék C64-en. Mindig eszembe jut, mennyire ámultam, amikor C64-en digizett emberi beszedet halgattam, es az is, hogy milyen jonak oriztem meg emlekezetemben pl. a Last Ninja 3 grafikajat.
A mai jatekoknal valahogy ez mar nem igy van, nem tud egyaltalan lazba, hozni, kis akadasokon, hibakon bosszankodom, nem tud lekotni egy jatek se hosszabb tavon, max evente 1-et talalok (HoMM1-2-3!!!). Mintha valami hianyozna beloluk?!
Vagy bennem van a hiba? Azert van mert elarasztottak minket a jatekok, sokkal nagyobb a valasztek mint regen? Elvagyunk kenyeztetve??? Vagy mar nem kaland uj jatekot szerezni?
Vagy csak azert mert a jatek piac is mar kokemeny kapitalizmus, nincs mar meg az a kis underground feeling ami a szamitogepeseket jellemezte? Regen mintha a progik inkabb irodtak megszalottsagbol mint penzert?
Nem arrol van szo, hogy sirok, hogy elkorcsosulunk, csak kivancsi vagyok mi miatt erzem ezt, es talan nehanyotok meg.
Segitsetek, ha van eppkezlab otletettek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!