Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 145
Az Amerikai jogsi nem nemzetkozi, amikor Nemetbe kuldott az Army, csak Ohio state jogsim volt es addig nem vezethettem ott amig le nem tettem egy vizsgat, de az amerikai jogsi ervenyes 30 napig egy turistanak.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 143
Igen, ezt linkeltem. Szoval akkor?
Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 142

Az AAA hataskorerol, idezet a lenti linkbol:

"Article 24 of the United Nations Convention on Road Traffic (1949) authorizes the U.S. Department of State to empower certain organizations to issue IDPs to those who hold valid U.S. driver’s licenses. The Department has designated the American Automobile Association (AAA) and the American Automobile Touring Alliance as the only authorized distributors of IDPs. "

Es az autokolcsonzok valoban nem szoroznek vele, mert menjen csak az uzlet, de egy balesetnel, jogi vitanal gond lehet.

Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 139

Dizelmotor, nem kellene tanacsokat osztogatnod, ha nem vagy tisztaban a szabalyokkal, mert bajba keverhetsz vele masokat.

Olvass. Itt az amerikai jogositvanyrol:

http://travel.state.gov/travel/tips/safety/safety_1179.html

A Mo-n kivaltott nemzetkozi jogositvany szukseges kellek az USA-ba utazashoz, ugyszinten. En elhiszem, hogy a rokonaid megusztak nelkule, de attol meg leteznek szabalyok.

havelina Creative Commons License 2007.10.18 0 0 135
Ez is demonstralja, hogy a magyar rendoroknek sincs sok fogalmuk a torvenyekrol:)
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 133
Miutan az eredeti kerdest ugy ertelmeztem, hogy magyar turista szeretne az USA-ba jonni magyar+ nemzetkozi jogositvannyal, ezert nem tertem ki az amerikai kiadasu nemzetkozi jogositvanyra, csak valaszoltam a legjobb tudasom es a google szerint, de koszonom az infot, sokat tanultam belole :)
Előzmény: havelina (131)
havelina Creative Commons License 2007.10.18 0 0 132
Egyebkent az USA-ban az AAA allitja ki.
Előzmény: havelina (131)
havelina Creative Commons License 2007.10.18 0 0 131
Az US-ban kivaltott 3 eve egy evre volt ervenyes, lehet, hogy ez azota valtozott.
Ugylatszik Magyarorszagon a megszoritasok jegyeben lesporoltak a tobbi nyelvet:)
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 130
Ott a link, onnan olvastam a 3 evet. A magyar (szuleimnek olyan van) magyarul es franciaul irodik, es ahogy a linkben olvasom, igenis :) 3 evig ervenyes.
Előzmény: havelina (129)
havelina Creative Commons License 2007.10.18 0 0 129
A nemzetkozi jogsi egy evig ervenyes (legalabbis igy volt 3 eve, amikor utoljara kivaltottam) es kb egy tucat kulonfele nyelven - igy angolul is - van kiallitva.
Az eredeti jogsival egyutt ervenyes, magaban nem.
Elvileg US jogsihoz kell nemzetkozi Mo-on, ugyszinten magyar jogsihoz Amerikaban.
Hogy gyakorlatban mi van, nem tudom, en biztos ami biztos, mindig kivaltottam, amikor Mo=ra mentem. Ahogy Aspen irja csak par dollarba kerul. Not big deal.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 128
a jogositvanyok nemzetkozi nyelve
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 127

Lehet autot berelni a nemzetkozi jogositvannyal. 3 evig ervenyes, illetve az eredeti jogositvany lejartaig.

A jogositvanyok nyelve a francia, es angol nyelvu orszagokban is elfogadjak ezert, nem kell angolul lennie.

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.18 0 0 126

A nemzetkozi jogositvany ara jelenleg 1500 forint, ami kb 8 USD-nek felel meg.

http://www.nagyutazas.hu/magyar/utravalo/article.php?id=518

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.17 0 0 124
Tudod hasznalni turistakent. Mellette legyen ervenyes utlevel, vizum.
Előzmény: bigemg (123)
bigemg Creative Commons License 2007.10.17 0 0 123

Hello!

Ha itthon csináltatok nemzetközi jogsit azt tudom kint használni? Vagy vizsgázni kell mindenképp?

Úgynézki Jan vége fele megyek ki Northridge-be ha minden jól megy.

Binjip Creative Commons License 2007.06.24 0 0 122

Sziasztok!

Barátnőm és én legkésőbb szeptember közepéig ki akarunk költözni Los Angelesbe, noha tudjuk hogy nagyon nehéz kijutni Amerikába...:( Nagyon hálás lennék ha valaki vmi ötlettel tudna szolgálni nekem, tanácsot adni esetleg...már sokat gondolkodtunk, tanulmányok, munka stb, de még az isteni szikra nem ütött be..:P Igazából a legjobb az lenne ha vki segítene és mesélne milyen kint, hogy mennek a dolgok, az élet, élelmiszer egyéb árak, lakás, kocsi, stb...:) Minden hozzászólásnak nagyon örülnék, köszönöm előre is:) Egy 20 éves lány:P

gkatus Creative Commons License 2006.08.15 0 0 121

Koszi, amugy elvezem nagyon a vezetest....

Igy visszaolvasva ugy tunik, mintha nagyon idiota sofor lennek, pedig azert nem igy van. Otthonrol 8 eve van jogsim, csak gyakorlatom nincs.... Es egyre jobban megy amugy, parkolasnal kicsit bena vagyok meg, de tok jo, h itt nagy hely van egy autora.

Előzmény: Bandipilot (118)
Bandipilot Creative Commons License 2006.08.14 0 0 118

Mondjuk ez teljesen nezopont kerdese, a kozlekedesi moral valamivel jobb, mint otthon. Az allamokat osszehasonlitva ertettem azt, hogy ez nem a legjobb hely vezetni tanulas szempontjabol. En szemely szerint az utobbi 5 evben letoltam kb 600 ezer merfoldet 40 allamban es ez alapjan tuti, hogy L.A. a benne van a legrosszabb haromban. Az igaz, hogy itt rengeteg auto van es szinte semmi tomegkozlekedes, ezert az is vezetni kenyszerul, akinek semmi keresnivaloja sincs a volan mogott. Amikor vezetunk akkor pedig csak az idiotak szurnak szemet az embernek, mivel ok tartjak fel a forgalmat.

 Minden esetre sok sikert a tanulashoz! Vigyazz a rendorokkel, itt nincs megoldas a helyszinen!! :)

gkatus Creative Commons License 2006.08.14 0 0 117

En meg ep ugy latom, hogy itt nem olyan agresszivak, pl. ha be kell sorolnom, beengednek, bar lehet csak latjak, bena kulfoldi lany...

szerintem meg az amcsik es az azsiaiak benabbak... lakotarsam holland pasi, de indoneziai eredetileg, ugy beall a ket ferohelyes garazsunkba, hogy en vert izzadok, mire beallok

Előzmény: Flicks (116)
Flicks Creative Commons License 2006.08.13 0 0 116
Bandi,

Azért nem nézném le a Los Angeles-i átlagsofört. Ez nem csak a vilag eggyik legnagyob városa -- de talán a leg autó-függöb nagyvárosa is. Több itt az auto fejenként mind bárhol máshol. Mivel statisztikailag itt többen vezetnek, statisztikailag több ember vezet itt akinek a IQ-ja 100 vagy kevesebb mint bárhol máshol, de ez nem azt jenti hogy az átlagos autós itt rosszabbul vezetne mint mashol.

Na és persze több itt a Mexikói bevándorló mint bármeik másik városban, tehát statisztikailag több az olyan Mexikiói is aki nem tud jól vezetni.

De több itt a Magyar is mint az USA-ban bárhol, tehát statisztikailag több az olyan Magyar is aki nem tud vezetni.

Ez nem azt jelenti hogy a Mexikoiak rosszabul vezetnének mint bármeik más nemzetiség.

Előzmény: Bandipilot (111)
business Creative Commons License 2006.08.13 0 0 114
74 ben v. 84 -ben volt az Pontiak Boneville?
Előzmény: Törölt nick (113)
Bandipilot Creative Commons License 2006.08.13 0 0 111

 Ajaj! Hat szerintem nem ez a legtokeletesebb hely ahhoz, hogy megtanulj vezetni! Probalj meg valakit szerezni magad melle a kocsiba aki segit a tanulasban es viszonylag tapasztalt vezeto, nehogy ezektol az analfabetaktol tanuld meg a vezetes csinjat-binjat! Az en tapasztalatom az, hogy az egesz orszagban Floridan es New Yorkon kivul itt vannak a legidiotabb vezetok (ezek kozott foleg a mexikoiak szerencsetlenkednek a legtobbet).

 Amennyiben erdekel, lesz egy osszejovetel augusztus vegen, mostmar van autod es azzal el tudnal jonni, nagyon szivesen latunk.

 Az autoval kapcsolatban szerintem az a jargany boven megfelel a celnak. Semmi ertelme nincs tobb tizezer dollaros autot venni mert itt barkinek lehet olyan hitelre, gyorsan ugysem tudsz vele menni es rengeteget veszit az ertekebol ahogy hasznalod. En is egy 13 eves autoval jarok es rohogok az idiotakon akik mellettem allnak a dugoban es kozben havi 5-600 dollarokat fizetnek a torlesztoreszletre.

 

 Sok szerencset a vezeteshez es minden jot kivanok!

Előzmény: gkatus (110)
gkatus Creative Commons License 2006.08.13 0 0 110
Hat akkor sajna amcsi badoghulladek... Saturn, 97es, de ismerostol, amugy nem vettem volna amcsi kocsit.... de en nagyon boldog vagyok, nekem eletem elso sajat kocsija (ez most hulyen hangzik, de igy van), es vegre megtanulok normalisan vezetni is, marmint nincs sok gyakorlatom...
Előzmény: business (78)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 109

Ja a + 80%, érték növekedésből jön.

Tavaly júniusba vettük mág zárás előtt ,(mint mindig ) december - január körül adjuk.

Úgy  néz ki megveszi a bérlő, valami északi házaspár.

Előzmény: Törölt nick (107)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 108

nem értem miért balekság??

 

Az ingatlanhoz 100k kellet(20%)

a hitelt az előre kifizetett pénzből fizetjük, még marad is, így a befektetett tőke nettó 80% fölött hoz. 1,5évre. Nekünk ez elég, és bevált. Kijárt út.

Előzmény: Törölt nick (107)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 106

Ebben az esetben..., én is összekevertem Önt, csak én nem egy konkrét személlyel.

Szinte az apám lehetne.

Sorry!

Előzmény: Törölt nick (101)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 105

 - .

 - .

 - creditable!

Előzmény: Törölt nick (101)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 104

Tavaly egy "second home"-t két évre  kiadtunk (kb.65ezer usd) és a bevétel után ennyi volt a befizetendő adó. ( sajna előre átutalták  az egész összeget így az egész után kellet adózni )

 

 

Tavaly előtt szintén, csak akkor magasabb volt a bevétel, ( kb. $85k ) és kevesebb költséget tudott elszámolni a könyvelő, azért volt több, közel 1000usd vel *2 a befizetendő.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (102)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 100
A tavalyit nem találom – valószínű másik gépen van.

2890 v. 2980USD körül volt *2

Előzmény: tombrez (88)
business Creative Commons License 2006.08.11 0 0 99

kb 65ezer kiadási bevétel után volt ennyi az adó.

elküldjem a két 1040NR-t

A real estate tényleg a végét járja, ezért nézelődünk.

Előzmény: Törölt nick (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!