Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

S. a "Török" Creative Commons License 2024.01.24 -2 0 36782

Üdv, februárban egy hosszú hétvégére kimegyünk Athénba. Háromnapos közl. bérletet vennék. Lehet azt a reptéren vásárolni? Az ugye tartalmazza a reptér–Syntagma tér metróutat? Van esetleg valakinek Athénban valami olyan ötlete, ami nem az obligát turistacélpontok közé tartozik? Valami "rejtett" kincs? :-)

zslaci75 Creative Commons License 2024.01.23 0 0 36781

Repülővel megyünk, gondoltam arra valahogy el kéne menni a Meteorakhoz, elvileg 3 óra Szalonikiből nézek valami fakultatív utat onnan, de kár elaprózni azt a 3-4 napot. Majd legközelebb. Bőven lesz látnivaló ahogy elnézem. Nyáron az a gond, hogy inkább pihenős, kicsit punnyados nyaralás van, az ilyen városnézés mindig elmarad. Most bepótoljuk.

Előzmény: feketefelho (36780)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.23 -1 0 36780

"Futás/rohanásnak/pipa itt is voltamnak meg mi értelme?"

Annyi, hogy ráébred arra, hogy ide még vissza kell jönni (vagy éppen elég volt egyszer látni).

Nekünk is volt néhány ilyen rohanos/beugrós látogatásunk ...

Tavaly hazafelé beugrottunk Filippibe. Régóta kerülgettem már a környéken, de mindig valahova sietni kellett, emiatt terveztem úgy a hazafelé utat, hogy meg tudjuk végre már nézni.

Megnéztük.

Ahogy korábban is írtam, egyszeri élménynek megfelelő.

A következő állomásunk aznap Rila volt, ahol megnéztük a kolostort (emellett is elmentem már párszor ... majd jövőre megnézzük, mondtuk minden esetben).

Sajnos most sem volt rá sok időnk (pontosabban eltöltöttünk ott kb. 2 órát, de az kevés volt), emiatt idén is útba fogjuk ejteni hazafelé jövet. 

A környezete nem olyan egyedi, mint a Meteoráké, de maga a kolostor szerintem übereli a görögöket.

Előzmény: zslaci75 (36779)
zslaci75 Creative Commons License 2024.01.23 -1 0 36779

Májusban kiugrunk Szalonikibe a feleségemmel a 3 éj/4 napra. Lehet még az is kevés, eszembe se jut valami más programot szervezni e mellé. Futás/rohanásnak/pipa itt is voltamnak meg mi értelme?

Előzmény: mtg1 (36772)
dokeee Creative Commons License 2024.01.17 0 0 36778

Igen voltunk. Szerintem áprilisban még simán. A tulaj egy nagyon aranyos hölgy.

Előzmény: mtg1 (36777)
mtg1 Creative Commons License 2024.01.17 -1 0 36777

Szia!

Te voltál ezen a szálláson, nagyon meggyőzőek a képek, remélem lesz szabad helyük egy éjszakára 3 személyre!

Előzmény: dokeee (36773)
mtg1 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 36776

Szia!

 

Pont ezeket akartam megnézni + Kaválában a római vízvezetéket... Én is pont arra gondoltam, amit Te mondtál, ezért is tettem fel kérdésként, bizánci erődöt és főleg ókori romokat fogunk Athénig látni egy párat...

Előzmény: feketefelho (36775)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 36775

Kavalában mit szeretnél megnézni? Miért akarsz odamenni?

(Nem voltam még ott, de ahogy én látom van egy jópofa bizánci erőd és ennyi. Ezen kívül a közelben van Filippi, Nagy Sanyi papájának a fészke. Az ott lévő ókori romok sem akkora durranások, hogy feltétlenül meg kellene nézni, pusztán a hely történelmi jelentősége miatt érdemes esetleg. Tavaly voltunk ott, többet nem megyünk, egyszeri látnivaló.)

Tölts hosszabb időt Thesszalonikiben inkább. Az út is rövidebb és gyorsabb, mint Kavalába, és sokkal több látnivaló van.

Érdemes olyan szállást keresni, ami viszonylag közel van a látványosságokhoz, mert különben kereshetsz parkolót az autónak (ami többnyire fizetős).

Előzmény: mtg1 (36772)
Ka Pál Creative Commons License 2024.01.16 0 0 36774

Szerintem korai indulással simán mehet. Jómagamnak -november elején, ellenkező irányban- 11 óra volt ez az út Bulgárián keresztül. Igazán a görög-bolgár határon volt a leghosszabb várakozás. Az autópálya végétől (Blagoevgrad) kb. 4 óra még Kavála, 60 km/h átlagot kihozni is kihívás. Kavála-Thessaloniki bő óra autópályán...

 

Kifelé -október közepén- vasárnap, reggel hatkor konkrétan senki nem volt a röszkei szerb autópálya átkelőnél, ezért javaslom a kamerák használatát a korai induláskor. Miután te sem főszezonban utazol, hátha neked is szerencséd lesz.

Előzmény: mtg1 (36772)
dokeee Creative Commons License 2024.01.16 -1 0 36773

Én Kavalát ebből kihagynám. Edessában viszont eltöltenék egy éjszakát. Ez egy tök hangulatos szállás, jó helyen.

https://www.booking.com/hotel/gr/varosi.hu.html

Előzmény: mtg1 (36772)
mtg1 Creative Commons License 2024.01.16 0 0 36772

Szia!

Köszi én is éreztem, hogy picit sok a jóból.

Szerintetek április elején van esély arra, hogy Szegedről- Kaválába érkezzünk még normális időben? 

Kavála egyáltalán megéri ezt a kitérőt, Szaloniki és Athén útvonalról? Az Edessa, Pella kitérő kimarad, Szaloniki és Kassandra  félsziget meglátogatása marad a tervben. Visszafelé Skopjéban állnék meg pihenni.

Athénra elég 3 éjszaka szerintetek? 

 

Ha Kavála elérhető akkor ott lenne az első szállásunk, ha azt mondjátok, hogy nem éri meg akkor Szalonikben 2 éjszaka lenne, majd Athén 3 éjszaka és visszafelé Skopjéban lenne 1 éjszaka pihenő.

Köszi a válaszokat.

 

 

Előzmény: dokeee (36770)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.13 0 0 36771

Szállás: booking.com

Benzin árak: fuelo.net

Útvonal: Google Maps

Látnivalók: térképes kereső

Döntsd el mit szeretnél látni, mennyi időd van, utána amikor már kitaláltad (megtervezted) az utazást esetleg tudunk tanácsot adni.

Előzmény: mtg1 (36769)
dokeee Creative Commons License 2024.01.13 0 0 36770

A terv szerint utazás során - ha belefér időbe - akkor Philippi és Kavala megtekintése lenne a célpont, majd Thesszaolinikiben szállásolnánk el magunkat.

Thesszaloniki megtekintése és ha nem fért bele ,akkor Kavala, Possidi Beach esetleg Sarti...

 Utána Pella, Pozar, Edessa megztekintése 

 Ez így irreális és /vagy buta rohanás.

Előzmény: mtg1 (36769)
mtg1 Creative Commons License 2024.01.13 0 0 36769

Sziasztok!

 

Taqnácsokat kérnék és várnék, április elején mennénk Görögbe, Szegedről indulva. Mind szállás, mind benzin árak, mind útvonalak és főleg látnivalőók érdekelnének.

A terv szerint utazás során - ha belefér időbe - akkor Philippi és Kavala megtekintése lenne a célpont, majd Thesszaolinikiben szállásolnánk el magunkat.

Thesszaloniki megtekintése és ha nem fért bele ,akkor Kavala, Possidi Beach esetleg Sarti...

 Utána Pella, Pozar, Edessa megztekintése és ott vhol egy szállás, majd onnaqn irányAthén, 3 éjszaka0, visszafelé az Ohmri tónál szállnánk meg.

Várom a tanácsokat, útdíjakat és benzin árakat is...

Előre is köszi-!!!

 

dokeee Creative Commons License 2024.01.07 0 1 36768
Előzmény: _koko_ (36767)
_koko_ Creative Commons License 2024.01.07 0 0 36767

köszi, hol találok menetrendet Lefkadáról? a kontinensről leltem

Előzmény: dokeee (36766)
dokeee Creative Commons License 2024.01.06 0 0 36766

Mindkettő működik, Lefkadaról olcsóbb.

Előzmény: _koko_ (36765)
_koko_ Creative Commons License 2024.01.06 0 0 36765

Sziasztok,  kocsival+ komppal mentetek már Kefalóniára? a kontinensről vagy Lefkadáról?

wastegate Creative Commons License 2023.12.25 0 0 36764

Boarhunter Creative Commons License 2023.12.23 0 0 36763

Akkor a válság miatt nem szerették, ha a banktól kell "visszaszerezni" a pénzüket. Máshol is ment a trükközés, hogy "nem jó a terminál" stb.

Következő évben "szemközt", Fterotiban is megjártam, akkor meg a bank lehúzta a deviza napi limitemet és nem volt olyan stabil internetkapcsolat sem a kemping wifin, sem a telefonomon, hogy a tetűlassú raiffeisenes felületen vissza tudjam állítani. Bementem Nikitibe, ott volt térerőm, ott tudtam átállítani.

Előzmény: feketefelho (36761)
feketefelho Creative Commons License 2023.12.23 0 0 36761

Köszönöm.

Nézegetem én is a Google-t, a komp menetrendet is megtaláltam :-) tényleg elég ritkán jár (azt hittem csak most télen, de ezek szerint nyárra sem sűrítik ...)

Gugli szerint van jónéhány étterem (aztán persze kérdés mennyi nyit ki ezekből ..)

Egyelőre még nézelődünk, ez a sziget is egy opció.

Amikor az Athosz kolostoros hajós túrán voltunk, a hajó "hazafelé" a sziget mellett úszott el és akkor láttam, hogy nagyon szép, homokos strandok vannak itt. Gondoltam el lehetne ide is jönni egyszer ... hát most alaposabban utánanézek. 

Olyan helyet keresek, ahol lehet kártyával fizetni a szállásért (vagy elfogadja a banktranszfert), kp-t nem szívesen viszek ennyit magammal.

Előzmény: Boarhunter (36760)
Boarhunter Creative Commons License 2023.12.23 0 0 36760

Ja, éttermek a kikötőnél voltak illetve a kempingnek van egy bárki által látogastható tavernája Alikes Beach-nél. Lehet máshol is, nem mondom, hogy nem de én ezekre emlékszem.

Előzmény: feketefelho (36755)
Boarhunter Creative Commons License 2023.12.23 0 0 36759

Mi 2015-ben Ammoulianin nyaraltunk. Kempingeztünk. Vittem motorcsónakot, így bejártuk a strandokat a szigeten. Való igaz, punnyadásra jó, "látnivaló" nincs különösebb. Drágább mint a "szárazföld" bár egy köpésre van hozzá. A helyiek a komppal járnak ki a parti Lidlbe vásárolni, még a jeggyel együtt is megéri nekik.

Akkoriban egyetlen halbolt volt a szigeten, a kikötőnél, az se volt minden nap nyitva cserébe kicsi választék és hatalmas árak. Ez nálam komoly negatívum, szinte minden este grillezek, másnaponta halat-ha van.

Ráadásul a kempingben nem fogadták el a kártyát(akkor volt a válság ugye), bankjegykiadó automata egyetlen egy volt a szigeten, az sem üzemelt általában. Úgy tudtam fizetni, hogy rámszólt a kempinges srác amikor hoztak zsét az automatába, kocsiba pattantam, lerohantam, mire kivettem a lóvét már sor állt mögöttem, szerintem fél óra múlva már üres volt.

A strandok jók, általában a Szamár szigetre jártunk vagy ha nagyok voltak a hullámok és a család félt vízreszállni akkor a kemping előtt Alikes Beach-en fetrengtünk. Egy és négy éves kisgyerekekkel ez így megfelelt.

Ha valahová menni akarsz, figyelj a kompmenetrendre mert az utolsó komp emlékeim szerint valamikor késő délután ment be, ha lekésed, csövezhetsz a szárazföldön. Első este nem értük el, mondjuk a lakókocsival ez nem okozott akkora problémát.

Előzmény: feketefelho (36752)
feketefelho Creative Commons License 2023.12.21 0 0 36758

Köszönöm, megnézem.

Előzmény: bazidzsó (36757)
bazidzsó Creative Commons License 2023.12.21 0 0 36757

http://www.giannismaria.gr

https://www.google.com/maps/@40.259834,23.4871883,18.42z?entry=ttu

 

Közvetlen vízparti és több étterem is van a közelében. A település szélén van, csendes helyen.

Előzmény: feketefelho (36755)
balazsh Creative Commons License 2023.12.21 0 0 36756

Punnyadni jó lesz. ;)

De a jó strand és a közeli taverna egyszerre nem biztos, hogy összejön. Bár, ha a szintet nem számoljuk, akkor a szigeten nincsenek távolságok, még gyalogosan sem.

 

Mi több kis öbölben megálltunk. Karagatsia, Alikes, Megali Ammos szerintem megfelel az általad leírt strand elvárásoknak. Viszont ezek közelében nem tudom milyen szállás és taverna van.

Csónakot egy napra mindenképpen béreljetek és kerüljétek meg a szigetet. A dél-keleti csücsöknél lévő szigetekhez is menjetek el.

 

Előzmény: feketefelho (36755)
feketefelho Creative Commons License 2023.12.21 0 0 36755

Köszönöm. 

A jövő évi nyaralás szinte kizárólag a punnyadásról szólna, így szinte mindegy hova megyünk (nem kell sok látnivaló a környéken), erre ez a hely is megfelel, csak legyen jó a part (homokos, lassan mélyülő, ha van a szélén néhány szikla az nem baj és némi vízi élet sem okoz problémát).

Közelben legyenek éttermek, ahol vacsorázhatunk (nem szeretnék autóval menni az étterembe).

Ilyen szempontok alapján ez a szigetecske jó lehet.

 

Másik esélyes Szarti. Ott voltunk idén és Platania (a falutól délre eső kis öblökkel) eléggé megtetszett.

Szállást valószínűleg valahol a falu szélén keresünk (nincs nyüzsi), de van elég sok étterem, lehet válogatni.

(Sajnos a szállásadók még téli álmot alszanak, a direkt nekik küldött e-mailre sem válaszolnak, nemhogy a foglaló oldalakon frissítenék az áraikat ...)

Előzmény: balazsh (36753)
solozo Creative Commons License 2023.12.20 0 0 36754

:-)))))))

Előzmény: dokeee (36749)
balazsh Creative Commons License 2023.12.20 0 0 36753

Voltam a szigeten, de csak a partokon.

Tavaly a 2 hét Thassos után még megáltunk pár napra hazafelé. Nea Rodán volt a szállás és onnét mentünk el motorcsónakot bérelni, amivel körbejártuk a szigetet.

A szállásadóval beszéltük, hogy mit tervezünk, Ő mondta, hogy ne komppal menjünk át, hanem a parton egy szimpatikus motorcsónakostól béreljünk és azzal járjuk körbe. Nem bántuk meg.

Nagyon-nagyon kicsi a sziget, 10 napra nekünk biztosan nem adna elé élményt.

Előzmény: feketefelho (36752)
feketefelho Creative Commons License 2023.12.20 0 0 36752

Ismeri valaki Ammouliani szigetét?
Volt ott már valaki közületek?

10 éjszakára van egy jó ajánlatom, de a strandoláson kívül, ahogy látom, nem nagyon lehet ott semmit csinálni (mondjuk el tudom viselni azt is).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!