Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

v_viktor Creative Commons License 2003.03.30 0 0 128
nekem volt securo ms, itthon nem láttam hogy kapható lenne, német futózott gumi(rá van irva, erneuert). TÜV geprüft meg minden, nekem ehhez képest a mintázat egy tenyérnyi darabon levált a gumiról, igaz az előéletét nem ismerem mert autóval együtt vettem kint.
Előzmény: Stieltjes (126)
frank.11 Creative Commons License 2003.03.30 0 0 127
Szia !

Securo M+ S : Mud + snow. Tehát igen, téli gumi. Ha szeretnél venni gumit, akkor sztem hívd fel a snowfoxot, most marha nagy akcióik vannak (én sem akarok marha sokat költeni, és náluk veszek, csak egy példa, Firestone TZ 200 (elvileg a legujabb Firestone minta) 12880+sarc! Hát nem tom, nekem ez ritka korrekta ajánlatnak tűni 195/65 R15 méretben !!!!! )

De nézd meg a gumibolt.hu-t, éokosodhacc onnan is !

Frank

Előzmény: Stieltjes (126)
Stieltjes Creative Commons License 2003.03.19 0 0 126
Koszi az infot!
Vredesteint nem veszek, csak vettunk egy Astrat meg szeptember vegen, es az van rajta elol. Nemetorszagbol lett behozva nagyon megkimelt allapotban. A hatsok Securo M+S-ek (az is teli szerinted? Csak ennyi van rairva... )
Ha nyari gumikat akarok venni ra, milyet ajanlanal, valami jot, de ne dragat (ne Good Year, Bridgestone arszinvonalon).
Koszi! Stieltjes
Előzmény: monyesz (125)
monyesz Creative Commons License 2003.03.19 0 0 125
A szerkezet egy használt gumiból származik (értsd: szövet, acélszálak), a többi (azaz a futófelület) új. Ez teljes felújítást jelent (teherautókon gyakoribb manapság, de ott nem 10-20 ezer ft ugyebár egy gumi).
Vredestein: nem rossz gumi, de én drágának tartom a tudásához képest. De most már nem kéne téligumit venni, lassan itt a tavasz ! :)
Előzmény: Stieltjes (124)
Stieltjes Creative Commons License 2003.03.18 0 0 124
Monyesz: koszi! Ez annyit jelent, hogy ezek hasznalt gumik, mar amikor forgalomba kerulnek, vagy ez teljes felujitast jelent?
Masik kerdesem: Vredestein Snowstar-rol valami velemeny?
Koszi! Stieltjes
Előzmény: monyesz (123)
monyesz Creative Commons License 2003.03.17 0 0 123
Megfejtettem: a Vergölst nevű márkának van egy Securo típusú gumija. Egyébként újrafutózott, ami annyit tesz hogy kiválogatják a jó szerkezetű gumikat és a futófelületet megújítják rajta.
Előzmény: Stieltjes (122)
Stieltjes Creative Commons License 2003.03.14 0 0 122
Hello!
Bocs, hulye vagyok a temahoz: mi az, hogy ujrafutozott gumimarka?
Csak ennyi van rairva az abroncsra: SECURO M+S.
Meg a meret.
Koszi!
Stieltjes
Előzmény: mic414 (117)
lukit Creative Commons License 2003.03.13 0 0 121
sajnos mar ketlem hogy van, kb 1 honapja vettem. szepseghibaja a dolognak hogy 99-esek a gumik :/ azert adok elerhetoseget:

Vajda Gumiszerviz /88/ 583325
Gyulafiratot, Zirci u. 25.

Előzmény: bonyolult (120)
bonyolult Creative Commons License 2003.03.13 0 0 120
HOL!?!?!? Ide a cimet izibe!! :))
Előzmény: lukit (118)
monyesz Creative Commons License 2003.03.13 0 0 119
Nem Securis ? Ami itt van:
www.point-s.hu
Előzmény: Stieltjes (116)
lukit Creative Commons License 2003.03.12 0 0 118
sot, ha megtudnad, hogy en 15-ert vettem ecocontact cp-t 240km/h-sat, 205/60R14 ... ;)
Előzmény: mic414 (115)
mic414 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 117
Így első hallásra valamilyen újrafutózott gumimárka lehet....

Második ránézésre pedig az is... rákerestem a weben, securo szó a retreaded szavakkal együtt jütt elő a keresésekben.

Előzmény: Stieltjes (116)
Stieltjes Creative Commons License 2003.03.12 0 0 116
Sziasztok! Tudna nekem valaki mondani valamit a Securo gumiabroncsokrol? Kerestem roluk a neten, de nem talaltam sehol. Minoseg? Ar? Gyarto? Stb.
Elore is koszi!
Stieltjes
mic414 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 115
1-2 hete még nagyon jó akciók voltak Bridgestone és Conti gumikra, 20%-os árkedvezmény. Ld. http://www.gumibolt.hu/nyariakc/akcvas.htm.

Vettem is izibe 4 Conti PremiumContact gumit, alig volt több 30K-nál darabja. Ma fel is rakattam... ugyan még keveset mentem vele, de úgy tűnik sokkal jobb lesz, mint a gyári Michelin. A rugózása egyértelműen sokkal jobb.

Na, bakker, kellett nekem ránézni a webre. Most még olcsóbb a Conti! A Top-Tyre spéci akciót kell nézni. Már csak 25900 bruttó a fenti méretben. Nagyon olcsó, és ebben a méretben ez az egyik legjobb gumi.

Előzmény: Meszike007 (111)
logoutx Creative Commons License 2003.01.29 0 0 114
Thomaster,
A gumi MATADOR MP12 175/70. Mint írtam, ez egy meglehetősen olcsó árfekvésú, de autóguminak inkább nem nevezném...

Meszike007 (110)
Milyen az a Matador, és milyen az a Michelin?
Amit mondasz, meglehetősen szélsőséges példa lehet. (Pl. tükörradiál újrafutózott nyári Michelin vs. téli NEW Matador, nem a leg olcsóbb)
Vagy tévednék?

Előzmény: Thomaster (113)
Thomaster Creative Commons License 2003.01.29 0 0 113
logoutx, Meszike007 (110. hozzászólás)

kinek milyen Matadorja van? Meszike: a tied gondolom MP41, logoutx: a tied milyen típus és milyen méret? Merthogy egy gyártónak különböző típusai között nagy különbségek vannak, mint az a ti hozzászólásaitokból is látszik. Jó lenne pontosan tudni, melyik típus az ajánlott és melyik a kerülendö.

Előzmény: logoutx (112)
logoutx Creative Commons License 2003.01.28 0 0 112
Egy jó tanács mindenkinek!
Akinek fontos az élete, ne vegyen olcsó MATADOR ( amiről írok 8*** HUF/db volt)nyárigumit, főleg ha télen is akarja használni!
Nyáron is úgy csúszik, mint a takony, télen meg leírhatatlan.
Meszike007 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 111
Sziasztok!

Nyari gumit vennek! 215/55/r16 os meretben. Valakinek nincs ilyen? Vagy nem tudjatok, hogy hol akciozzak a nyari gumikat?
Meszike

Meszike007 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 110
wyxen:
Nekem is ilyen van, s jobban fog mint a Michlein ! Elhiheted! Kegyetlen jo! Meszike
Előzmény: wyxen (106)
Téli gumi Creative Commons License 2002.12.03 0 0 109
monyesz Creative Commons License 2002.12.03 0 0 108
ABEDE !
Itt nézted már: www.index.hu/ing/totalcar/kresz ?
Előzmény: ABEDE (107)
ABEDE Creative Commons License 2002.12.02 0 0 107
Sziasztok!

Segitsetek nekem megtudni hogy mely törvény irja elö az autogumi állapotával kapcsolatos dolgokat.Magyarán milyennek kell lennie egy használható guminak és mikor kell azt cserélni kötelezöen!

wyxen Creative Commons License 2002.10.09 0 0 106
mi a véleményetek a matador 205/50 R15 ös gumiról olcsónak olcsó szar is?
Duda Creative Commons License 2001.11.28 0 0 104
Nekem Astran Semperit Top Grip van.

Eleg jo havas uton ha nem ugrottam bele a fekbe akkor szepen megalt. Ha raugrottam akkor persze megcsuszott, de gondolom olyan gumi nincs ami ilyenkor is megfogja.

Ja, egy kulonos dolgot vettem eszre: hoban latyakban konnyeben jar a kormany. Eloszor azt hittem, hogy ezzel meg is csuszik a kocsi, de nem. Pontosan vette az iveket. Ez azert van, mert a mintak a gordulesre vannak kihegyezve es az ilyen helyben elcsavarodas nem fekszik a mintaknak. Vagy ez a tapadas csokkeneset mutatja pontosan?

Előzmény: zafira (101)
Garp szerint Creative Commons License 2001.11.27 0 0 103
Csatlakozom Koris véleményéhez.

Ma alkalmam volt a kolléganőm alig 2 hónapos 1000 Km-t se futott Suzuki Wagon R+-szával mennem pár kilométert kicsit havas, néhol jeges úton. Az autón ún. "négyévszakos" gumik vannak. Lehet, hogy ez a négyévszak afféle floridai időjárásra van méretezve, mert ezek a szintén új (Kléber 14 collos 175-ös) gumik enyhén szólva nem télre valók. Rögtön utána átültem a saját gépembe (Nissan Primera, 1.3 t elsőkerekes ez is) és a rajta lévő Nokina Hakka. NRW-ken olyan vigan autókáztam, mintha tél se lenne. Szóval a tél téli gumit kiván ebben az éghajlati övben, ezzel nincs mit tenni. Nyári gumival meg végképp semmire se mész, még ha akármilyen új is lenne, akkor sem.

Ja! És ha még 1 tanácsot megengedsz, ha lehet, ne alufelnikkel járj télen, mert túl rideg az anyaga nagy hidegben és a kátyúk és hasonló útegyenetlenségek közepette ha eltörik esetleg, nagy baj lehet belőle. Ha muszáj azzal járnod, akkor pedig nagyon figyelj az úthibákra. Sajnos ebben az országban ebből van elég.

Előzmény: zafira (101)
Koris Creative Commons License 2001.11.27 0 0 102
TÉLIT!!!!!!!!
Összetörheted magad meg másokat pár Km alatt is. Ne kockáztasd az életem! :)
Előzmény: zafira (101)
zafira Creative Commons License 2001.11.27 0 0 101
Sziasztok,

Segítsetek eldönteni, hogy TÉLI, NYÁRI vagy 4ÉVSZAKOS gumit vegyek, teljesen tanácstalan vagyok.

Néhány infó:
- Opel Astra 1.6Si kombi autóm van,
- 175/65R14 -es gumik (Firestone F580 elöl és BFGoodrich Touring hátul) vannak most rajta, de kopottak és mindenképpen cserére szorulnak
- mindez alufelnin
- évente 10-15.000 km -t megyek
- télen nem sokat hajtom, van benne 2-3 hosszabb út, de csak Mo. alföldi tájain

Köszi minden segítséget.

Hali,
Attila

Szkapi Creative Commons License 2001.11.26 0 0 100
Nekem is van Nokian Hakkappelita NRW van fent, most elősször, kb. 2 hete. Ma reggel hóban indultam el otthoról, és nem mondom, hogy nem lehet megpörgetni egy erősebb gázadásnál a kereket, de nagyon jól tapadnak! Az udvarról egy kis emelkedős bejárón kell kitolassak, és ahol eddig lendületből pörgős gumikkal tudtam csak felmászni, most csak könnyedén lehellet finom gázadással, minden csúszás nélkül úgy kiáltam mintha augusztus lenne, és nyári sport Goodyear-ek lettek volna fent.
Ajánlom mindenkinek a Nokian Hakkappelitat!
185/60R14 => 17.600/db volt... Megéri...
Üdv.: Szkapi
Előzmény: MiSaab (94)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.26 0 0 99
Szerintem tömör volt a hó (legalábbis nagyon szar volt ellapátolni egy kicsit), és csalóka, mert addig le sem ért az alja a kocsinak (a fene sem akarja, hogy valami baja legyen) és azon a helyen hirtelen felfeküdt rá, agyvérzést is kaptam. Na de mindegy tanultam belőle.:)))))
Előzmény: Garp szerint (98)
Garp szerint Creative Commons License 2001.11.26 0 0 98
Az autód könnyű, vagy a hó volt nagyon tömör? Esetleg más ok?

Volt olyan, hogy (3 éve) úgy mentem hóban, hogy ami nem fért el a kocsi alá, az felgyűrődött a motorháztetőre és a szélvédő előtt csúszott le kétoldalra. Mit mondjak, rendkivüli élmény volt! De el nem akadtam akkor sem. Pedig meg is álltam és nagy nehezen kikászálódtam a kocsiból, mert látni akartma, milyen nyomot hagyott az autó ilyenkor. Gyerekes dolog mi?

Előzmény: Törölt nick (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!