Keresés

Részletes keresés

újút Creative Commons License 2011.06.04 0 0 1365

Köszönöm a parkolással kapcsolatos javaslatokat.Magam is keresgéltem az interneten lehetőségeket.Azt olvastam,hogy kb. 1 éve a központban néhány helyen jelentősen csökkent a parkolási díj : 50 cent / óra.pl. Fesztivál téren,Strojárenska utca stb.Majd itt próbálkozom,remélem lesz üres hely is.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1364

Igen a környező lakótelepeken szintén lehet parkolni, és nincs messze a fő utcától. A főutcától délre és észalnyugatra is van egy lakótelep.

Előzmény: Törölt nick (1363)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1363

Hello

 

A volt Slovan szálloda(ma Double Three by Hilton) mögött van egy parkolóház(fizetős). Egyébként meg a környező utcákban kell bóklászni, akad pár parkolóhely, szintén fizetős.

Előzmény: újút (1358)
ercsi50 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1362

Kedves Újút!

Köszi, hogy válaszoltál, és örülük hogy jöttök!

Jó pihenést a  kirándulásokhoz, majd a szokott

fórumon beszélünk.

*ez a nyomozás utánad, bejött*

 

 

Üdv: Ercsi

Előzmény: újút (1361)
újút Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1361

Szia,Ercsi50 !

Csoda,hogy Veled összefutok ezen a fórumon !Természetesen megyünk E.-ba,és mi is a 14 napos változatot kértük.Készülünk,főleg engem foglalkoztat az utazás,szorgalmasan olvasgatom a fórumot,tervezgetek.Majd a másik fórumon " beszélünk "

Ide úgy kerültem,hogy jún. második felében egy hétig a Bükkben leszünk,Bükkszentkereszten,és tervezek egy egynapos kirándulást Kassára valamint a szádelői szurdokba. / Kassa és Rozsnyó között /A nyár folyamán Székelyföldre is készülünk pár napra.

Aztán jöhet SZEPT.2.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv.

Előzmény: ercsi50 (1360)
ercsi50 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 1360

Szia Újút!

 

Ercsi50 vagyok, nézegetem a fórumon merre jársz!

Jöttök szept.02-én velünk a "megbeszélt" útra?

Tudod miről van szó *remélem*

Kicsit megnőtt a kint töltött időtartam, de remélem

találkozunk.

 

 

Üdv: ercsi

Előzmény: újút (1358)
vzsozso Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1359

Továbbra is a belvárostól délre eső tömbházak közti parkolóhelyeket javaslom, én mindig ott szoktam megállni, korábban nem volt fizetős (idei, friss infóm sajnos nincs). A főbb látnivalók pár perces sétával könnyen megközelíthetők.

Előzmény: újút (1358)
újút Creative Commons License 2011.05.30 0 0 1358

Kassai / belvárosi /parkolási lehetőségekről kérek információt,közel a központi látnivalókhoz !

Előre is köszönöm !

gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1357

Köszönöm szépen.

 

Közben barátnőm segítségével megoldottam a dolgot, lefordította nekem a leírást, beteszem ide is az eredményt, hátha másnak hasznára válik:

 

Ako si vyrobi track pre svoju GPS navigáciu?

V menu nástroje aktivujte položku kresli čiary. Klikaním a ahaním myši nakreslíte čiaru. Ak ste hotoví s kreslením danej čiary, dvojklikom kreslenie deaktivujete. Takto môžete vytvori jednu alebo viac čiar. Po ukončení kreslenia treba stlači príslušný text GPX, čo vygeneruje trasu a pošle ju na stiahnutie. Takto vyhotovený GPX súbor môžete priamo použi do svojho navigátora alebo použi vožný softvér GPSBABEL pre konverziu do požadovaného výsledného formátu (OziExplorer, MapSource, atď.) Pre návrat k pohybu v mape aktivujte naspä položku pohyb v mape.

 

A  "nástroje" (Eszközök) menüben "Kresli ciary" feliratra kattinva akítválódik a nyomvonal rajzolás. Kattints az útvonalra és rajzold meg az útvonalat az egérrel. Ha kész vagy, dupla kattintással fejezd be a rajzolást. Így egy vagy több útvonalat is létre tudsz hozni.

 

Ha végeztél a rajzolással klikkelj a hozzá tartozó GPX feliratra, ami útvonalat generál és felkínálja a mentés lehetőségét.

 

Az így készült GPX fájlt rögtön fel tudod használni a saját navigátorodban, vagy a GPSBABEL ingyenes szoftverrel, a kívánt formátumra való átkonvertálásra (OziExplorer, MapSource, stb.) A térképen való mozgáshoz ismet kattints a Pohyb na mape feliratra (Térkepen való mozgás).

 

(Megjegyzés: nekem a MapSource rögtön megnyitotta az így készített GPX fájlt.)

Előzmény: Törölt nick (1355)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1356

Vannak szép helyek a Gömör-tornai Karszt(Slovensky Kras) vidékén is, és csak pár KM a magyar határtól. Szlovák nyelvtől se kell félni, mivel a lakosság nagyrésze magyar.

 

A szádelői szurdok a pár KM -re lévő Áji völgy a vízesésekkel és a tornai vár mind-mind megér egy látogatást.

 

 

Ez itt lényegében az Aggteleki Karszt folytatása. A szádelői völgyben van kiépített tanösvény(6KM -es körtúra a völgyben és a fennsíkon) is, melyen egy szép családi túrát is tehetünk.

 

A gond csak annyi, hogy az infrastruktúrán lenne még mit fejleszteni, de van előnye is a dolognak, nem kell félni a magas áraktól. :).

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 1355

"Nem tudom, valamelyikőtök nézte-e már vagy esetleg kipróbálta. A http://mapy.hiking.sk/ térképnek van egy funkciója, amivel útvonalhosszot is lehet felmérni, és gpx fájlba elmenteni.

Ezek a parancsok, nem értem mit mond, csak megnéztem micsinál:

zobrazova súradnicu po kliknutí
- pohyb v mape
- kresli body zmaž GPX
- kresli čiary zmaž GPX
- meraj vzdialenos 

 

Próbáltam elmenteni a gpx fájlt, de sem a mapsource-szal sem a gps-szel nem tudom megnyitni útvonalként. :(

 

Tudtok segíteni, használható-e ez a funkció arra, hogy útvonalat / nyomvonalat GPS-be mentsek belőle?"

 

Itt a forditas:

 

zobrazova súradnicu po kliknutí (kattintas utan mutasd a koordinatakat)
- pohyb v mape (mozgás a térképen)
- kresli body zmaž GPX (rajzolj pontokat, töröl,  GPX)
- kresli čiary zmaž GPX (rajzolj vonalakat, töröl, GPX)
- meraj vzdialenos (mérd a távolságot).

 

Ha van ilyen lehetőség, akkor biztos lehet használni. Nem értek a GPS hez.

 

 

Előzmény: gyongyhaju lany (1349)
hegyekvandora Creative Commons License 2011.04.28 0 0 1354

Pedig,szép rész! Májusi-júniusi tervbe benne van. Majd beszámolok róla. De nem olyan mint a Para,legalább is a szállás ügyében.

Előzmény: tacom (1353)
tacom Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1353

Jól beszélsz, az a sarok nekem is ismeretlen. Nem sok info van arról a részről, ami van, az meg nem tudott izgalomba hozni - hacsaknem pont ez a nagy infohiány. A Kremenecen állni érdekes lehet, de a kilátás nem lehet valami ámulatba ejtő, és maga a túra meg vagy 8-9 óra. Az meg nekem sok.

Előzmény: huricano (1352)
huricano Creative Commons License 2011.04.26 0 0 1352

:)

szia

igen-igen; jól emlékszel

és köszönöm is az akkori , meg a mostani válaszodat is.

azért  remélem nem vagyok ( annyira nagyon ) szenilis.

;)

...és látod, még mindig nem sikerült eljutni; vmi mindig közbe jött és elhalasztódott, sajnos.

 

Gondoltam nem felesleges újra rákérdezni; hátha voltak mások is.

 

Meg egyáltalán, én szivesen olvasgattam korábban ezt a topicot, ami azért jóval pörgősebb volt korábban; utóbbi időszakban eléggé leült sajnos.

Pedig a Felvidéken annyi minden felfedezésre váró dolog van/ lenne.

( nem csak a Tátra meg a Para )

 

pl az észak -keleti csücsök a Bukovske hegység Poloniny nemzeti park,  Nova Sedlica-tól kindulva a lengyel-ukrán határ felé

erről is alig vannak infok, beszámolók

 

üdv

Előzmény: tacom (1351)
tacom Creative Commons License 2011.04.25 0 0 1351

Két éve is oda terveztél menni. Eddig még nem sikerült? Hátha majd most! Utalnék az 1279. sz. hozzászólásomra. A parkolásért akkor nem kellett fizetni, nem volt kis házikó sem vagy hasonló.

Előzmény: huricano (1350)
huricano Creative Commons License 2011.04.19 0 0 1350

Sziasztok!

 

Vihorlátról

szeretnék kérdezni jártasakat.

- fent a Morske tónál lévő parkolónál kell parkolási dijat fizetni? Mennyit?

- a Morskie tó körbejárható? Érdemes? ( túristatérkép nem jelöl rajta körbe utat, csak egy rövidke részét érinti )

- a csúcson,  a Sninsky kamen -en úgy látom térkép alapján, h itt több szikla (sziklasor?) van , fel lehet menni mindegyikre, v csak amin a kereszt van?

- ha még bele akarjuk venni a Vihorlát csúcs elérését ( tehát a Morske -tó + Sninsky kamen + Vihorlát-csúcs és vissza a Morske tó-hoz közeli parkolóhoz) az kb mennyi idő, belefér egy napba, 6-7órába; ill. jól jelzett -e ez a rész is?

előre is köszönve az esetleges segitséget

üdv

gyongyhaju lany Creative Commons License 2011.04.16 0 0 1349

Nem tudom, valamelyikőtök nézte-e már vagy esetleg kipróbálta. A http://mapy.hiking.sk/ térképnek van egy funkciója, amivel útvonalhosszot is lehet felmérni, és gpx fájlba elmenteni.

Ezek a parancsok, nem értem mit mond, csak megnéztem micsinál:

zobrazova súradnicu po kliknutí
- pohyb v mape
- kresli body zmaž GPX
- kresli čiary zmaž GPX
- meraj vzdialenos 

 

Próbáltam elmenteni a gpx fájlt, de sem a mapsource-szal sem a gps-szel nem tudom megnyitni útvonalként. :(

 

Tudtok segíteni, használható-e ez a funkció arra, hogy útvonalat / nyomvonalat GPS-be mentsek belőle?

Bombyna Creative Commons License 2011.04.08 0 0 1348

Tavaly elvitte a víz,azóta asszem nincs új.

Előzmény: szlovák (1347)
szlovák Creative Commons License 2011.04.03 0 0 1347

kérdésem lenne:

Az Ipoly folyón Drégelypalánk Ipolyhídvég közözz megvan még a gyalogos fahíd?

tud erről valaki valamit?

hegyekvandora Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1346

 

Nem kell Slotaval foglalkozni, szokás szerint szétdurrantotta volna a szondát. Menni kell és jól érezni magunkat. Érdekes,a felesége Slotanak is magyar volt. A természetet kell járni,ott nem találkozunk Slotaval.

 

Előzmény: vébarbi (1344)
Gulper Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1345

A dolog egyszerű. El kell menni és megnézni és tényleg olyan-e Szlovákia, mint amilyennek az újságod leírja.

Előzmény: vébarbi (1344)
vébarbi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1344

2011.03.31. Ján Slota leköpte a parlamentet.... elmebeteg!!!!!

Klassz lesz ha majd ezután a "futballhuligánok" leköpik a magyarokat...

Miért engedik, hogy egy ilyen szélsőséges, rasszista buggyant részt vegyen a politikában. Uszítja a szlovákokat. Akit lehet.. de van akit lehet...

yons Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1343

Szerintem is nyugodtan lehet menni. Pozsonyban autóval tényleg könnyű eltévedni, még az iGO segítségével is - bár ez utóbbi nem feltétlenül a város hibája. Nyilván aki arcoskodik hamar kiutálják, de egyébként semmi probléma nincs. 

 

kékegér: bizony, a forint ott már nem kell a kutyának sem.

Előzmény: kékegér (1342)
kékegér Creative Commons License 2011.03.20 0 0 1342

Ha valaki parázott kimenni, az én voltam! Aztán akkorát csalódtam, hogy azóta többször is voltunk  a Tátrában és a Pariban. Dobsinán a barlangot, Krasznahorkán a várat magyar idegenvezetéssel jártuk be; ez utóbbi helyen hosszú sor kígyózottt és a legvégéről hívtak előre, hogy siessünk, mert indítják a csoportot. A Bélai cseppkőbarlangnál a jegyet adó bácsika szólt utánunk és adott magyar nyelvű tájékoztatót a barlangról. Persze mi is igyekszünk néhány alap mondatot elgagyogni ha jegyet váltunk, de ha bénázunk, már többször jártunk úgy, hogy magyarul segítettek ki a pénztárból. Csorba-tónál tavaly nyáron az egyik bódénál a fiatal eladó srácok vetették be tudásukat és sorolták a számukra fontos és finom dolgokat, pl: Hungaroring, pörkölt, egri bikavér, Balaton. A fagylaltos is simán magyarul mondta ki a fizetendő összeget.  Podlesokban nyugodtabb szívvel hagytuk a parkolóban az autót, mint a Mecsek egyes részein, ahol hetente törik fel az autókat. A fiam tavaly (15 éves volt) unta a lassú tempómat és egyedül ment végig a Nagysólymon, csak azon aggódtunk, nehogy megcsússzon vagy egy macival fusson össze. Ők az idegenforgalomból élnek, és az első vendéglátónkat idézem: igyekszem megtanulni minden vendégem nyelvén néhány szót.

Egyedüli rossz emlékünk Betléren a parkolóőr, miután elfogyott minden pénzünk, nem tudtunk fizetni a parkolásért, így meg se álltunk, megfordultunk és a falu közepén álltunk meg. Ő oda is utánunk jött, és egyáltalán nem törve a magyart közölte, az egész falu területe fizetős, ne merjük ott hagyni a kocsit; hiába mondtuk, csak forintunk van, az nem kellett neki. Erre párom kiment a faluból, visszasétált és így néztük meg a kastély parkját.

Előzmény: vébarbi (1338)
Ulrike... Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1341

Ja, és a hegyekben a szembejövő turisták MIND köszöntek, szinte kedvesebbek/udvariasabbak/mosolygósabbak voltak, mint itthon... De persze nem volt a homlokunkon Nagymagyarország-matrica. :-))

Előzmény: Ulrike... (1340)
Ulrike... Creative Commons License 2011.03.19 0 0 1340

Mi ősszel voltunk négy napot, párom nagyon parázott a "vendégszeretet" miatt, de semmi negatív tapasztalatunk nem volt. Első nap ugyan hosszan követett minket egy rendőrautó, de végül nem állítottak meg, elkanyarodtak. A Magas Tátrában a rendszámunkat meglátva a parkolóőr magyarul szólított meg minket, és végül fizetnünk sem kellett a parkolásért (pedig a szándék megvolt). Egyébként angolul és németül próbáltunk kommunikálni, és a főbb szavakat megtanultuk szlovákul. Ha nem kocsival voltunk, szerintem fel sem merült senkiben, hogy magyarok vagyunk, max. ha hallottak minket beszélgetni.  De még egy csúnya pillantást sem kaptunk senkitől. :-) Teljesen zavartalan turista-feeling volt, azóta is visszavágyom állandóan, annyira gyönyörű az az ország. :-)

Előzmény: vébarbi (1338)
Gulper Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1339

"Aki még tud, biztasson! :)"

Hajrá ! :))

 

Előzmény: vébarbi (1338)
vébarbi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1338

Köszi mindenkinek a választ! Megyünk! Aki még tud, biztasson! :)

hegyekvandora Creative Commons License 2011.03.18 0 0 1337

Szia!

Még nem volt rossz tapasztalatom. Pedig 2011-ben is, már 3x voltam,3felé. Sőt, Turócban sem, ez volt a szellemi központjuk a tótoknak (19. században a szlovák nemzeti mozgalom központja). Annyira szép, hogy ne tartson vissza ilyesmi.

Előzmény: vébarbi (1333)
Bombyna Creative Commons License 2011.03.17 0 0 1336

Voltál Pozsonyban?Merre mentél végül?Csak most olvasom az írást de lebeszéltelek volna az autópályáról,7et nem ér az a kis szakasz.Nem olyan vészes a kis út és csak 15 km.Az autópályán is elkavarhatsz mert Pozsonyt érezni kell,meg kell szokni.Ha nem mész le ahol kéne akkor csak sok km után tudsz megfordulni.A határon amúgy 2 helyen is lehet matricát venni,az egyik éjjel nappali.

Előzmény: bm613 (1323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!