Keresés

Részletes keresés

Tharkus Creative Commons License 5 napja 0 0 155685

ma voltak vendégek, kucsmára vágytak, úgyhogy leporoltunk a fagyóból egy adag pusztait. végülis tanulságos is volt így pár kör íkg után újra rögtön pkg-t fogyasztani, mert legalább teljes bizonyossággal kimondhatom a háziszabályt, hogy pkg über alles. az innentől terminátor módjára lesz kergetve szezonban, ha van (az íkg jó lesz a jövőben is levezető körnek, ahogy idén)

 

cserébe egy csomó gombát jobban el tudok engedni, a gévát például annyira, hogy el sem kezdtem soha :)

Előzmény: homerx (155683)
Bencuc Creative Commons License 5 napja 0 0 155684

Én leteszteltem, és nekem az ernyőszerű nyílt jön be jobban. A fiataloknak intenzív fura illata van, nekem nem megnyerő. A kinyíltabb nekem állagra meg ízre is jó. Egyébként ezek közül egyik sem volt kemény, nem olyan rég fejlődhettek ki mert mindegyik puha volt, még a tövében is. Tejbe sem áztattam, mégse éreztem hogy rossz ízük lenne. Lehetséges, hogy a te általad javasolt útmutatások majd az év további részében lehetnek érdekesek. 

Előzmény: morel_whisperer (155682)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 3 155683

a meglatasom szerint mindegyik szedheto. persze, ez egyeni meglatas. ugy, jo, 30 eve mindet leszedtem volna, most egyiket sem.

Előzmény: morel_whisperer (155682)
morel_whisperer Creative Commons License 5 napja 0 0 155682

A képeken láthatóakból leginkább az elsőn szereplőket preferálnám. Amennyire látom a többit, talán az alsóbb, kisebb leveleket még leszedném. A kinyíltakat csak akkor ha nincs más + lédúsak még.

Előzmény: Bencuc (155678)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 155681

oooo, izebigyo, gda'rpi':? csak ugy mellekesen.

Előzmény: Bencuc (155678)
Tharkus Creative Commons License 5 napja 0 0 155680

pontosan :)

Előzmény: homerx (155679)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 155679

pilismarotnal nem en iszom, hanem a csalad :) szoval osszegezzuk. edula es tharkus megmenekul az enyemtol. cserebe valahol a sziget deli sucsanal utkozik a tesztoszteron az osztrogennel, amibol kapnak a pesti gyerekek. ezutan ezy kis olajos kezelesbol lesz a meltan hires szazhalombattai olajoshal, amibol kesobb, ugy 100km utan jut egy kis cezium es radium az aldunai gemeci szarvasokba is.

Előzmény: Tharkus (155677)
Bencuc Creative Commons License 5 napja 0 0 155678

Jól van akkor nem aggódok.

 

 

Képen kollágám van. 

Előzmény: morel_whisperer (155674)
Tharkus Creative Commons License 5 napja -1 0 155677

legutóbb pilismarótnál én is belepisiltem. egészségetekre! :D

Előzmény: homerx (155676)
homerx Creative Commons License 5 napja 0 0 155676

en mindig mondogattam, hogy a posti nepek azt a vizet isszak, amit mi itt feljebb belepisilunk :)

Előzmény: nagypapi51 (155675)
nagypapi51 Creative Commons License 5 napja 0 0 155675

Megelőztél, ugyanezt akartam írni. Függ talajtól, fafajtól, a közeli víz minőségétől.

A legjobb termőhelyek Bp-től északra vannak, ahol még tiszta a Duna.

Hárosnál, és Százhalombattánál is találtunk - amúgy gyönyörű - gévákat,

amiket ott kellet hagynunk, annyira olajszaguk volt.

Ha lehet, ilyen 'tumorokat' szedünk:

 

 

Előzmény: morel_whisperer (155674)
morel_whisperer Creative Commons License 5 napja 0 0 155674

Faj tekintetében szerintem ugyanúgy sárga gévagomba. Ha nem lenne kénsárga beütése és Amerikában lennénk, akkor talán lehetne pl. cincinnatus. Szerintem az időjárási körülmények, a környezet és persze a fa anyaga is közrejátszhatott abban, hogy ilyen lett. Talán max. a (valamilyen) változat szó lehetne jó. Pl. ugyanaz a fafülgomba az egyik fán tipikus színű, míg egy másikon halványra sikeredik, következetesen. Szerintem ebben az esetben helyes lehet a világos változat kifejezés.

Előzmény: Bencuc (155673)
Bencuc Creative Commons License 5 napja 0 0 155673

Ma találtam megint gévagombát, de érdekes, hogy eddig amiket láttam meg a multkor találtam, felül narancssárgák voltak, alul sárgák. Ma viszont volt egy fa amin egytől egyig minden telep csak tiszta sárga volt, nem volt benne semmi narancssárga. Ez most két külön faj lenne, vagy ugyanúgy géva mind a kettő, eltérő színváltozatban? Eddig ilyet ami teljesen sárga nem láttam sose:

 

alul:

 

 

felül:

 

 

Az alsó tisztán sárga gomba kicsit fehéresnek tűnik a képen meg fakultnak, de a valóságban teljesen sárga. 

edula2 Creative Commons License 5 napja 0 0 155672

Vigasztaljon, hogy a majusi pereszke iden kevesbe volt kukacos (eddig), mint mas evekben. Az mulcson nott hegyesek kukacossaga szerintem valami anomalia. Az erdobol lehozott hegyesekbol (ugyanez a terulet, csak kicsit felfele) egy sem volt kukacos. Nem tudom, hogy a mulcs volt az oka, vagy az a kert. 

Előzmény: Tharkus (155671)
Tharkus Creative Commons License 5 napja 0 0 155671

ha a vareszok a tavalyinál is nyüvesebbek lesznek (ha lesznek), akkor... szóval nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e, tavaly úgy éreztem, hogy nem :)

Előzmény: edula2 (155666)
morel_whisperer Creative Commons License 6 napja 0 0 155670

Te ezt nem értheted... fajfenntartás > létfenntartás. :D

Előzmény: edula2 (155668)
morel_whisperer Creative Commons License 6 napja 0 0 155669

Pontosan! A jó (cseh) kucsmász pedig tudja, melyik avarpúpot kell felfedni a kifejlett, de zsenge találat reményében. :D

Előzmény: Boarhunter (155667)
edula2 Creative Commons License 6 napja 0 0 155668

Ha a noi feluletek es a kucsmagomba kozott kell valasztani, valoszinubb, hogy a kucsmagombat fogom figyelni. 

Előzmény: Boarhunter (155667)
Boarhunter Creative Commons License 6 napja 0 0 155667

A jó gombász figyel a khmm...részletekre...

Nem lehet felületesen szemlélni...a felületeket... :-)

Előzmény: edula2 (155661)
edula2 Creative Commons License 6 napja 0 0 155666

a mult szombaton szedett 8 db izletes (abszolut rekord nalam) mind ment a kukaba. A hegyes nem volt kukacos, kiveve a szomszed mulcsarol szedett darabok. Azok mind a ket alkalommal a kukaban landoltak, pedig fiatalok voltak, szepek. 

Előzmény: Cazador88 (155650)
morel_whisperer Creative Commons License 6 napja 0 0 155665

Nyilván nem annyira frekventált helyeket egyáltalán nem árulnék el még sziámi ikertestvérnek sem. :D Viszont mindenki után találni gombát... Mondjuk, kb. pont a legkevésbé rászoruló azonosította be a helyet elsőnek. :D

Előzmény: Tharkus (155664)
Tharkus Creative Commons License 6 napja 0 0 155664

miután még az ösvényt is a maciról nevezték el ott, azért túl nagy titokra nem derült fény :D

Előzmény: morel_whisperer (155663)
morel_whisperer Creative Commons License 6 napja 0 0 155663

Brumm-brumm. :)

Előzmény: Tharkus (155659)
Bencuc Creative Commons License 6 napja 0 0 155662

Arany igazság :D

Előzmény: morel_whisperer (155657)
edula2 Creative Commons License 6 napja 0 0 155661

Szerintem a Ti keszuleteketekben van a hiba :p En csak a gombat vettem eszre, gondosan vissza kellett olvasnom a kommenteket, hogy rajojjek, mirol irtok

Előzmény: morel_whisperer (155655)
Tharkus Creative Commons License 6 napja 0 0 155660

mindent nem lehet, el is maradhatott volna a francba az egész akár...

egyelőre izgalmas dolgokat jelez előre a modell, meglátjuk, mi lesz belőle. és hogy mit alakít gombafronton.

Előzmény: Cazador88 (155654)
Tharkus Creative Commons License 6 napja 0 0 155659

cseres-kocsánytalan tölgyes ;)

Előzmény: morel_whisperer (155657)
eszemlilahegy13 Creative Commons License 6 napja -1 0 155658

Egy sem. "Öreg neneként" - vagy inkább szakellenőrként azt mutatja, hogy ilyen gombát keressetek. Ez egy nyárfásban nevelkedett.

Előzmény: öreg_néne_b (155653)
morel_whisperer Creative Commons License 6 napja 0 0 155657

Hát... nem vagyok benne biztos, hogy ezek után őszintén közelednének felé. :D Függetlenül attól, hogy mit is pakolt ki. :)

 

(Aki megfejti, tartsa magában, és jó szórakozást a szedéshez.)

Előzmény: öreg_néne_b (155656)
öreg_néne_b Creative Commons License 6 napja 0 0 155656

A többi fotóján is szépen kitette, amije van. ;)

Előzmény: morel_whisperer (155655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!