Keresés

Részletes keresés

Cirmixi Creative Commons License 2012.04.21 0 0 120
Cirmixi Creative Commons License 2012.04.21 0 0 119

Én itt vettem szép kerti sütőt és olcsó volt. :) www.kertigarniturak.5mp.eu

artamira Creative Commons License 2012.03.11 0 0 118

Előzmény: artamira (117)
artamira Creative Commons License 2012.03.11 0 0 117

.

Előzmény: ujvari69 (116)
ujvari69 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 116

Bevásárlókocsik anyaga tuti grillrácsnak de nem mondtam semmit!

Előzmény: artamira (115)
artamira Creative Commons License 2012.03.10 0 0 115

Én saválló (rozsadamentes) pálcát vettem. Ahol vettem ott is összeheggesztették volna, ( jó pénzért)  de egy cimborámnak volt valamilyen különlegesebb hegesztője, nem értek hozzá és összehegesztette. Szerintem biztos a környékeden is valaki összetudná hegeszteni.

A bolti grillrácsok valóban vékonyak  ráadásul pár év után elkezd rozsdásdodni, sőt láttam már olyat, hogy a barkácsboltban rozsdás volt.

Szóval szerintem a saválló pálca a jó megoldás.

Előzmény: trofimov (114)
trofimov Creative Commons License 2012.03.10 0 0 114

sziasztok!

 

grillrács témában érdeklődnék.

 

a bolti grillrácsok túl vékonyak, kb. fél centi v. lehet az ideális vastagság, v. vastagabb, erről kérném véleményetek, kinek mi a tapasztalata.

+

az is kérdés lenne, hogy valaki készített-e már otthon grillrácsot, ha igen milyen anyagból (tüzéptelepen kapható acéláru lenne az ideális)

 

nekem csak sima hegesztő készülékem van

(hegesztő pálcás, nem védőgázas) tehát olyan megoldás érdekelne a házi grillrács készítésére, amit ezzel a géppel meg tudok valósítani.

 

előre is köszi.

ujvari69 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 113

Köszi,köszi! Hát a maradékokból csináltam én is, kivéve a hőálló festék a fémekre. Az sk nálunk alap, mindent házilag szoktunk csinálni. A biztonság kedvéért csináltam egy kinti konyhát is hozzá párhuzamosan. (egész nyaram elment rá)

Előzmény: Alfás Theo (111)
MEC GYVER Creative Commons License 2011.08.11 0 0 112

Nagyon faccca!!

Gratula!

Jó széles, ezt irigylem kicsit....

Mert nálunk mindig külön asztal kell a kellékeknek, hozzávalóknak.

Előzmény: ujvari69 (110)
Alfás Theo Creative Commons License 2011.08.11 0 0 111

 

 

Ez igazán PROFI lett! Gratulálok!

A saját elképzelésünket valósítottad meg!

 

Én is belekezdtem egybe, már "csak" a burkolás és a tartó álvány ráhegesztése van vissza. A burkolómnak - mellesleg ő a tűzhelyparancsnokom /feleségem/ -  alig van ideje a héten.

Fő szempont nálunk a megmaradt építési anyagok felhasználásával, saját kézzel építés.

Képek hamarosan!

 

 

 

Előzmény: ujvari69 (110)
ujvari69 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 110
Előzmény: MEC GYVER (109)
MEC GYVER Creative Commons License 2011.08.10 0 0 109

Hali!

Majdnemmegnéztem:-(

Nem megy nálam ez a kép:-(

Előzmény: ujvari69 (108)
ujvari69 Creative Commons License 2011.08.10 0 0 108

Üdv!

Hát ilyenre sikeredett, a bővitések még folyamatban!<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" align="middle" height="330" width="90"><param name="movie" value="http://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf"><param name="quality" value="best"><param name="bgcolor" value="#000000"><param name="allowScriptAccess" value="always"><param name="FlashVars" value="atomURL=http%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fujvari%2Falap_album%2Ffeed&sourceURL=http%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fujvari%2Falap_album&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=xs&orientation=vertical&target=blank&streamAlign=front"><embed src="http://static.indafoto.hu/swf/photo_stream.swf" quality="best" bgcolor="#000000" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" flashvars="atomURL=http%3A%2F%2Ffeed.indafoto.hu%2Fujvari%2Falap_album%2Ffeed&sourceURL=http%3A%2F%2Findafoto.hu%2Fujvari%2Falap_album&bgColor=000000&titleColor=FFFFFF&imageSize=xs&orientation=vertical&target=blank&streamAlign=front" type="application/x-shockwave-flash" align="middle" height="330" width="90"></embed></object>

MEC GYVER Creative Commons License 2011.07.08 0 0 107

Üdv Mindenkinek!!

Egyébb okok miatt eltüntem kicsit......

 

ujvari69

Ez egyenlőre fix, de majd elválik:-(

Kell a hézag!

A béleléshez samottégla , samottpor , vízüveg..........( sütésnél tovább tartja a meleget kevés parázsnál is, a felni viszont kevesebb hőt kap)

 

 

Hoztam pár érdekességet:-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ujvari69 (86)
st.Jeromos Creative Commons License 2011.07.04 0 0 106

Az ikersejt az ugyan akkora mint a kisméretű, DE 2x olyan magas. Az az 14 cm és jó sok lyuk van benne.

 

Ifjú gyermek koromban készült egy üstház az udvarban majd 20 évig állt, aztán el kellett bontani mert útban volt.

Na az kisméretű és ikersejt téglából volt vegyesen rakva. Viszont a tégla önmagában nem szereti a tüzet ezért

samot és vízüveg keverékével ki volt tapasztva.

Előzmény: ChenChen (103)
ChenChen Creative Commons License 2011.06.29 0 0 105

Az enyém 2-3 cm-re sikeredett.

Előzmény: ujvari69 (104)
ujvari69 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 104

Üdv! Érdeklődnék, hogy a fedlap széle és a felni széle között mekkora dilettációs távolságot illik hagyni? Most jutottam el a fedlap kizsaluzásához és nem tudom mekkeora hézagot hagyjak el közöttük? Majd teszek fel képet a jelenlegi állapotról.

Előzmény: ChenChen (96)
ChenChen Creative Commons License 2011.06.01 0 0 103

Dunsztom sincs milyen az az ikersejt tégla... a kisméretű azért jó, mert "kisméretű". Könnyű vele kis helyeket, sok kanyart kirakni. Az enyémet úgy terveztem, hogy ne nagyon kelljen törni-vágni-zúzni. A válaszfalon kívül mind egészként került beépítésre sima habarccsal. A felni védi a direkt hősugárzástól az anyagot. Télen pedig le fogom takarni egy gumilappal az egészet és akkor a fagy sem kezdi ki.

Előzmény: ujvari69 (102)
ujvari69 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 102

Volna egy kérdésem.

Nekem ikersejt téglám maradt, gondoltam abból is fel lehet épiteni a sütőt. Megfelelő a kisméretű tégla helyett? Ja igen és mégegy. A falazáshoz sima habarcsot használnék, ez megfelelő a hőálló habarcs helyett? Előre is köszi!

Előzmény: ChenChen (96)
xukac1 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 101

Az egyik érdekelne. :)

Előzmény: paithana (100)
paithana Creative Commons License 2011.05.31 0 0 100

Én lestoppoltam 3 darabot, "haveri alapon". Ha megkapom, lesz 2 felesleges.....

Előzmény: xukac1 (98)
ChenChen Creative Commons License 2011.05.31 0 0 99

Ez mifelénk haveri alapon szokott beszerződni. Ajánlom a helyi ócskavasgyűjtő lerakatokat, ott vasárban meg lehet venni 1-2ezerért. A bontókban alkatrészáron mérik csillagászati áron.

Előzmény: xukac1 (98)
xukac1 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 98

Üdvözlet mindenkinek!

 

Nekem is szándékomban áll felnis tűzhelyet készíteni, de eddig még nem találtam megfelelő méretű felnit. Budapesten, vagy annak északi körzetében tud valaki esetleg beszerzési forrást?? Egyébként kb. mennyibe kerül egy használt felni?

paithana Creative Commons License 2011.05.29 0 0 97

Csak a giroszhoz kell megdönteni egy kicsit:)

Előzmény: Boatmanka (95)
ChenChen Creative Commons License 2011.05.29 0 0 96

80 cm mély alapra téve, kisméretű téglából rakva, gördülőszemcsés vakolat, vasalt műkő fedlap, Tatra felni.

A jobb oldalon ven a tüzifa - és a macska - helye.

 

A jobb huzat érdekében hagytam hátul egy szellőzőnyílást.

 

 

A felnit nem a kő tartja, hanem a bográcstartó. Alapozáskor, mint egy kerítésoszlopot tettem le úgy 1,2 méter mélyre. Így a műkövet úgy készítettem el, hogy legyen diletációs lehetősége a felninek. A benne lévő rács magasságát tudom állítani a sütés jellegének megfelelően. Nyílt tűznél lent, faszénnél fent.

 

Felső állás.

 

A bográcstartót el lehet fordítani. A fület tetszés szerint lehet állítani az edény átmérőjének megfelelően. A végén a "célzótüskére" szoktam a húscsipeszt, merőkanalat akasztani.

 

Így jön a bográcstartó ki a betonból a felniig.

 

 

A másik oldalára is van hegesztve egy láb, de a hőtágulás miatt azt nem betonoztam le.

 

Be van gyökölve a felnibe a tartó és kb. 20 cm hosszon végighegesztve, nemigen fog leesni.

Most rozsdamaróztam az egészet, szebbet fog majd mutatni feketére festve.

 

Boatmanka Creative Commons License 2011.05.29 0 0 95

A felnis sütőmmel mindent tudok készíteni! Ahol én lakom nagy hagyománya van a „köcsögös bab” –nak. A bab egy nagy agyagedényben készül, és nem kell félni, hogy oda ég, mert forog az edényben a cucc. Az edényt csak a tűz mellé kell rakni és 4-5 óra alatt megfő! A felnis sütőmmel ez 2óra alatt meg van! Szóval ezzel a sütővel mindent lehet! Grillezni, bográcsozni, köcsögös babot főzni, szalonnát sütni, és nem rég kürtös kalácsot készítettem rajta!

Előzmény: ChenChen (92)
ChenChen Creative Commons License 2011.05.27 0 0 94

Ja, még egy tipp, és asszem én is így járok el. Sima szerkezeti acél alapanyagból meg lehet hegeszteni a rácsot. Alapos drótkefézés után faszénen vagy acetilénnel izzásig hevítem és némi olajba mártva hirtelen lehűtöm. A végeredmény: egy markáns keménységű rozsdaálló fekete anyag kicsi pénzért!

ChenChen Creative Commons License 2011.05.27 0 0 93

Az kőkorszaki tűzhelyem! :)

 

ChenChen Creative Commons License 2011.05.27 0 0 92

Sziasztok fórumozók!

Gépészkedjünk egy kicsit.

A grillrács többféle anyagból készülhet árfekvés szerint:

öntöttvas - a lehető legjobb anyag erre a célra, különösen a gömbgrafitos öntöttvas (EN-GJS jelű), mert az korrózióálló is, de nem biztos, hogy ilyet talál az ember méretre, ja és nem lehet hegeszteni.

Saválló anyag - szintén jó megoldás, ha van rá pénz és idő beszerezni. Csak egy jól hegesztő szaki kell hozzá, de csak saválló pálcával lehet hegeszteni, ami egy doboz megvásárlása esetén erősen csökkenti a beruházás rentábilitását.

Készen kapott krómozott-nikkelezett rács:

olcsóbb kategória - acél krómozva, ez szezonális cserére fog szorulni, mert a rozsda átüt a silány krómbevonaton, majd le is hámlik az (szerintem volt-van ilyen vacak mindenki fürdőszobájában.

Réz krómozva-nikkelezve - ha nem sajnáljuk a pénzt akkor egy ilyen rács jó pár évig kiszolgál. Nem korrodál és a rézen jobban megtapad a bevonat, ha nem kezdjük el smirglivel takarítani, akkor maradandó a cucc, viszont elég drága (pl. OBI, felnibe való d=56 cm, 9 500 HUF). Ilyet kell nekem is venni, de egyelőre sajnálom a rá valót... a hétvégén saslikot sütöttem grilltálcán és sebtiben két laposvasat dobtam alá tartónak, jó lett, finom lett. :)

 

Láttam az előttem szóló büszke kerttulajdonos kollégák sütőit, vannak szép darabok. Viszont nem láttam még felnisben olyan megoldást, ami lehetővé teszi a fás (bogrács-tárcsa) és faszenes (grill) felhasználást is.

 

A felnis cucc felépítését diletációs hézag nélkül nem javaslom, mert az első kiadósabb parázsnál szétreped a kőalkotmány (először mikrorepedések, majd egyre nagyobbak formájában).

 

Délutánra csinálok pár képet a frissen beüzemelt sütőmről, hátha tudtok ezt-azt koppintani belőle. Gondolom most már kitalálható, hogy nekem a felnis van kicsit feltuningolva. Tudok rajta nyársalni, grillezni, bográcsozni, tárcsázni. Beveztőül egy kép tavalyról, ilyen volt a lehetőség, de így is nagyon tuti kajákat csináltam rajta! Nem a hardver a lényeg, hanem a lelkesedés és a jó társaság pár sörrel megtámogatva!

Előzmény: Digger (90)
ujvari69 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 91

Én egy bevásárló kocsiból kivágott rácsot láttam, persze ilyet szerezni nem biztos hogy legális de az anyaga tökéletes a célnak!

Előzmény: Digger (90)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!