Keresés

Részletes keresés

PontK Creative Commons License 2021.05.13 0 0 807

Szia, szeretném megkérdezni, hogy te átestél már ezena  módosításon? ha igen mik az eddigi tapasztalataid? kaptam egy Pro 2-est és szeretném ha egy kicsit többet tudna :)

előre is köszi 

Előzmény: Ronron (802)
Kese_ Creative Commons License 2021.05.09 0 0 806

Üdv!

 

(HACK NÉLKÜL MAX SPEED, NO DOWNGRADE!)

 

Szeretnék megosztani egy tapasztalatot! Nemrégiben vettem egy Xiaomi S1 rollert.

Vadonat új 2 fékkarral rendelkezik! Az egyik a hátsó tárcsaféket működteti, a másik a KERS-t, azaz a behúzásával változik az energia visszatáplálás mértéke, illetve a fékhatás! Nagyon jól használható, nem kell szoftveresen állítgatni az erősséget!

No de a sebességről szerettem volna írni. Alap sebesség az új rolleren 5km/h, 15km/h és 25km/h.

Mi Home app nem frissítette a szoftvert első kapcsolódás után (alul ítram róla), de azt hiszem ki is kapcsolható.

Tehát az alap verziók: ESC 2.2.5 BLE 1.3.2 BMS 1.2.8

100kg vagyok, alattam ment 25km/h sebességgel S fokozatban (már ez is szép).

 

HEKKELÉS nélkül 30km/h-ra fe lehet tornázni! Mit kell tenni?!

 

Letölteni az m365 tools appot! Free használat mellett is használható egy bizonyos funkció. A Basic funkciók között állítható a Speedlimit Settings, ami béta fázisban van, de működik! Legalábbis az enyémen biztos! Feltoltam 50km/h-ra. Terhelés nélkül mérve 33-34km/h a sebesség!!!

Alapjaiban megváltozik az egész karakterisztikája az energia elosztásnak! Eco (gyalogos) módban is 20km/h a vége, de max 200W teljesítménnyel gyorsítja a rollert. Azaz emelkedőn kipurcan, még a gyengébben is, de sima sík úton lassan felgyorsít 20 km/h-ra. D fokozatban igen erőteljesen gyorsít 25 km/h-ra, kb. mint a gyári értékekkel a sport fokozat, de mégis takarékos. S fokozatban nagyon érzékeny lett a gázadásra, ugrik, 30 km/h-ig. (Volt hogy 750W-ra is felment a teljesítmény, de hosszú távon nem biztos hogy jó tesz a 250W-os motornak!)

 

Aki akarja, próbálja ki! Így használom egy ideje, nagyon jó. Ha nem kell a speed hack, csúszkát vissza kell húzni 0-ra, akkor a gyári beállítások maradnak!

 

Még egy jó tanács! A MI Home appban a lokációt állítsátok át Hong Kong-ra, vagy Kínára, nem fog csökkentett sebességű firmware-t letölteni! Legalábbis remélhatőleg! Magyar, vagy EU lokációval nekem azt írta a roller, hogy másik felhasználó használja a BT kapcsolatot, előbb válasszam le. Hehe vadi új volt, ki kapcsolódott volna rá?!

 

Na ennyi!

 

Üdv

 

Kese

 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 805

Vadonat újonnan vette párom.

Előzmény: névtelen (804)
névtelen Creative Commons License 2021.03.14 0 0 804

A kicsi hatótáv adódhat abból is, hogy az akksi nincs jó állapotban.

A Litium-Ion akksik nem szeretik a hosszú távú mélymerítést, szóval, ha az előző tulaj ment vele egy kicsit, majd lemerülve eltette és nem érdekelte, majd odaadta neked, akkor lehet, hogy az akksi halálán van, nem kellett sokat használni hozzá, vagy, bármi, ami kapcsán sokat volt lemerítve és úgyhagyva. Érdemes kideríteni, hogy használta, meg nem tudom, hogy appban van-e akku diagnosztika, ha igen, érdemes ránézni.

A hatótáv súlytól és tereptől is függ, mennyit gyorsítasz, fékezel, mekkora a súlyod.

 

A specifikációs hatótávot meg lehet, hogy újkorában is csak akkor tudja, ha 60 kilós vagy, és tök sík terepen, gyorsítás és lassítás nélkül használod vadi új akksival. Nem tudom, mi a gyakorlat a Xiamominál, de mielőtt esetleg hekkelnéd a vezérlést, ennek érdemes utána járni, hogy van-e akksi gond.

Előzmény: In Lak'ech (801)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 803

Nagyon köszönöm a gyors választ. Te maradtál a gyári firmwarenél, vagy hekkelted?

Előzmény: Ronron (802)
Ronron Creative Commons License 2021.03.14 0 0 802

Hasonlóan jártam Xiaomi mi365 pro 2 rollerrel...

 

Ha Mi Home appon keresztül regisztrálod, akkor automatikusan letölti a rollerre a legújabb firmwaret. Ez a firmware erősen lekorlátozza (nem olvastam utána, de gyanítom, hogy a német max 20km/h szabályt állítják be vele). A roller egyébként 30km/h-ra is képes.

 

Mit tudsz tenni?

  1. vársz míg lesz rá normális gyári firmware (ha egyáltalán lesz ilyen).
  2. downgradeled a rollert és felteszel egy custom firmwaret. Ez valószínűleg garancia vesztéssel jár és onnantól kezdve nem használhatod a Xiaomi Mi Home app-ot mert rögtön visszateszi a gyári szoftvert. https://www.youtube.com/watch?v=VgxYYbUMGGA Kell hozzá egy androidos telefon. 15 perc alatt meg van a dolog.

Hatótáv kérdésében nincs tapasztalatom és nem is olvastam olyat, hogy gond lenne vele. A custom firmwarrel kb. 10%-kal gyorsabban fog merülni a roller, mert az igyekszik a maximumot kihozni a szerkezetből. 

Előzmény: In Lak'ech (801)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.03.14 0 0 801

Nem egy pörgős topik, de hátha valaki erre téved.

Megajándékoztak egy Xiaomi Pro2-es elektromos rollerrel. A problémám az, hogy az elejétől fogva nem tudok vele 19 km/h-nál többet menni, pedig a specifikáció 25 km/h-t állít. Még úgy is csak 20 km/h-t mutat a sebességmérő, ha felemelem az első kereket és úgymond totál terhelésmentesen csutkára nyomom a gázt. Ez mitől lehet vajon.

Arról már nem is beszélve, hogy eddig szumma 38 km-t tettem vele meg, de ezt két töltéssel. Igaz a specifikációban megadott 40 km hatótáv??

Skyrock Creative Commons License 2021.02.18 0 0 800

Nem tudom ti h vagytok vele,de engem nem elégít ki az elektromosok 13km es hatótávja. Azután pedig konnektor közelébe kell tolni hogyha tovább akarok menni. Majd pedig ott van az is h egy használt suzuki swift ára egy roller...aztaaa..! Szóval fogtam szépen a yamaha jog robogómat és átfaragtam rollernek. Messze jobb lett mint az eddig általam ismertek mind benzines és elektromos formái. Végsebesség 60+ km/ó ,hatótáv 200km.

Skyrock Creative Commons License 2021.02.18 0 0 799

Az elektromos rollerek akkujait kiszedve is lehet tölteni,csak ne feledd h az autó akkutöltő nem felel meg hozzá.

Mike Bike Creative Commons License 2020.10.10 0 0 798

Sziasztok!

Xiaomi m365 rollernél,kivéve tölthetem az akksit?

Nem szeretném a házban tárolni a rollert.A válaszokat köszi!

Nagypetya123 Creative Commons License 2020.09.09 0 0 797

Sziasztok rolleres kérdésem lenne.

vettem egy Mi electronic scooter essential rollert.

Letöltöttem a Xiaomi Home programot és a roller nem válaszol,a telefonnak.

A Bluetooth jel felvillan, a kijelzőn egy pillanatra, de nemjönlétre kapcsolat.

Az üzenet-- az eszköz nem válaszol--

Mi lehet a baj. ebben kérnék segítséget.

Előre is kösz.

Barbi.O. Creative Commons License 2020.09.08 0 0 796

Szia! Igen, köszönöm szépen, ezt már végig olvastam, de erről a hibáról nincs szó az oldalon. Szervizelni biztosan ide viszem majd, de gondoltam előbb megpróbálok utána járni, hogy mi lehet a gondja.

Előzmény: névtelen (794)
névtelen Creative Commons License 2020.09.08 0 0 795

Szerencsére az Xiaomi-nak van magyar szervizhálózata, ami nem mondható el egy random kínai rollerről.

Az Etwow rollereknek is  van: https://www.futurer.hu/ (nekem ilyen van).

Előzmény: Barbi.O. (793)
névtelen Creative Commons License 2020.09.08 0 0 794
Előzmény: Barbi.O. (793)
Barbi.O. Creative Commons License 2020.09.08 0 0 793

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Egy M365 rollerrel járok már két éve napi szinten. Eddig nem volt vele gond, de most az elmúlt két napban az alábbiakat produkálja: piros lámpánál állás után hiába hajtom meg magam, ahogy szoktam, nem reagál a gázkar, nem gyorsul. Ma még három rövid sípoló hangból álló hibajelzést is küldött ,amit sajnos nem találtam meg a neten. Leálltam vele, egy negyed óra múlva szépen ment tovább. Összesen negyed órát utaztam vele, mielőtt ezt csinálta. A másik, hogy nagyobb döccenőknél, amit nem tudok kivédeni, bárhogy is próbálom, visszalassít magától. Mi ment tönkre benne szerintetek, mit kellene cserélni? Előre is köszi!

mm17 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 792

Sziasztok ! 

Van esetleg valakinek DocGreen ESA 800-as típusú rollere ? 

Tegnap beszereztem egy újat ( hibás, max alkatrésznek jó lesz ) és a következő a hibája:

Bekapcs gomb 3 sec.ig, bekapcs hangot adja, de a kijelzőn semmi nem történik, gázadásra semmit nem csinál, lámpakapcsolásnál a lámpa nem kapcsol be-ki, de kimértem és kapcsolásnál adja neki az áramot ! Valakinek esetleg ötlete? 

Előre is köszönöm ! 

goped.hu Creative Commons License 2020.07.02 0 0 791

Sziasztok!

 

Go-ped tömörkerék van valakinek, aki mostanában vett/rendelt és még nem kopott nagyon?

Megnézném milyen az új. 2 perc és ott se vagyok. :)

 

Köszi szépen

g

Koky80 Creative Commons License 2020.05.09 0 0 790

Sziasztok!

 

olyan gondom van hogy vettem egy MI365 pro rollert, de szinte lehetetlen az iPhone-al összepárosítani. így semmilyen funkcióját nem tudom beállítani. Valaki tudna ebben segíteni?

előre is köszi.

öreg laci Creative Commons License 2020.03.07 0 0 789

Szervusztok!

Valakinek nincs véletlenül egy még használható Mijia M365 akkuja? Vevő lenék rá, nagyon kellene. Köszönöm! öreglaci

Mouse M.D. Creative Commons License 2020.02.14 0 0 788

Nem létezik ilyen.

Csak a pszihopata multimillárdosnak az elborult elméjében, a pökhendi, vak gyűlölet által vezérelve.

A valóságról itt lehet olvasni:

https://hvg.hu/cegauto/20191128_pinter_e_roller_rendorseg_das_kozlekedes_segedmotoros

Előzmény: messor01 (787)
messor01 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 787

Sziasztok!

 

Új vagyok  a csoportban, és érdekelne hogy ki kötött már biztosítást (kötelező) rollerre? És hogy hol lehet? Mert bár a netrisket javasolják, de az oldalukon nem találok semmilyen infót erről..

öreg laci Creative Commons License 2020.02.02 0 0 786

Ne tedd! Az enyém ebbe döglött bele. A Firmware frissítés nem ment át egészen, először csak hol bekapcsolt hol nem, most már be sem kapcsol. A battery control panel ment tropára, az új áprilisban várható, és az sem biztos, hogy jó lesz. Szerintem örülj, hogy van egy működőképes bringád. öreg laci

Előzmény: LEAF 74 (783)
öreg laci Creative Commons License 2020.01.26 0 0 785

Szervusztok!

Mijia M365 rollerem van. Két éve vettem, Járni nem tudok. A múlt évben beszereztem hozzá egy Dashboard kijelzőt. Ennek az installálásakor az történt, hogy a firmware nem került át teljes mértékben a Dashboardra. Egy ideig ment, aztán lett egy olyan jelenség, hogy félúton indításkor nem kapcsol be. A töltés vezérlőn nem villog a kék LED. Rendeltem hozzá másikat, még nem kaptam meg. Miskolcon lakom, szerviz nincs. Tudna  valaki segíteni a helyreállításban? Megköszönném.

Belga28 Creative Commons License 2019.12.28 0 0 784

Sziasztok!

 

Mercane widewheel e-rollert vennék kìnàból. Valaki birtokol esetleg jelenleg? Érdekelne még a véleményetek, hogy miért lehet az alin kb 250-260e huf az àra mikor romàn oldalon kb 400e huf és az Usa oldalon is kb annyi... 

 

Clone/ eredeti...?

 

Az alis vélemények ( eu-s és 2 magyar) nagyon pozitìvak..

 

LEAF 74 Creative Commons License 2019.12.26 0 0 783

Udv.

 

Valakinek van infoja xiaomi m365pro sebesseg tuningrol? 

Elvileg va  valami app amivel frissiteni lehet vagyis akar 

35 km/h -ra. Kerdes ha lehet gondolom a garinak annyi.

Dr.ChesTer Creative Commons License 2019.12.01 0 0 782

Üdv!
Érdeklődni szeretnék hogy Magyarországon lehet e venni alkatrészeket GOpedekhez (benzineshez)
Van 2 ilyen gépem is,az egyiket elektromosból alakítottam át,amivel nincs is semmi gond,hanem a másik egy XG-470 49cc Gas Scooter (az ujabb 52 ccm verzió) sajnos a lánc (első hátsó fogaskerekek kuka) csináltam rá sajátot,megy is,de azért jobb lenne ha gyári lenne rajta.
Aki esetleg tud infót arról hogy hol lehet beszerezni hozzá alkatrészeket az ne tartsa magában :D (Én nem wish és tárasira gondolok)
Üdv: ChesTer

goped.hu Creative Commons License 2019.10.25 0 0 777

Szia, vettél már? Nekem van egy szinte új Sport eladó.

Üdv g

Előzmény: Kártékony Kázmér (776)
0101011 Creative Commons License 2019.09.14 0 0 780

Frissen vett Toldy Flex Pro rollerhez (nem motoros) kérnék segítséget ha tudtok.

Az első kerék nem áll irányban, én meg nem vagyok kellően műszaki hogy nekiessek találomra szétszedni. Hogyan tudnám megigazítani?

GaborBear Creative Commons License 2019.08.30 0 0 779

Na nagyjából meg is vannak:

https://www.emag.hu/kerekpar-riaszto-taviranyitoval-kerekpar-riaszto-taviranyitoval/pd/D44DDHBBM/

Ez a riasztó 9V-os elemmel működik. Az elemet, ha felcsavaroztad a szerkezetet a rúdra, nem lehet kivenni, mozgásra meg ugye riaszt. Szerintem elég biztonságos. 

A lakatja meg egy szinten a kormányrúdra rögzíthető acélsodronyos, kulcsos lezáró volt, valami ilyesmi:

https://www.kerekparcity.hu/spd/136273/BikeFun-Armor-lakat

Ez alapállapotban szépen egy ököl méretű csomóban pihent a kormányrúdon, nem zavart a kormányzásban. Könnyen gyorsan lakatolni tudtam vele szinte bármihez.

Ezeket használtam, sose érte bántódás a rollert ... 

Előzmény: Gabor6666 (773)
GaborBear Creative Commons License 2019.08.30 0 0 778

Nekem egy kormányrúdra csavarosan rögzíthető lezáróm volt hozzá, és egy szintén kormányrudas kis riasztó. Bár sosem piszkálták... Megpróbálom megkeresni Neked a neten, hogy milyen is volt ... 

Előzmény: Gabor6666 (773)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!