Keresés

Részletes keresés

Mary45 Creative Commons License 2001.02.06 0 0 118
IQ-ra visszatérve: a Spectrumon láttam én is, adás után az én tibetim is pillanatok alatt elvégezte az összes tesztet.
Miután a műsorban a tibetit nem emlegették, megkerestem a net-en ezt a listát, gondolván, hogy az én kutyám min. az első tízben van.
Háááát szerintük a tibeti egy butuska kutya, akinek akár 80x is el kell ismételni egy új parancsot mire felfogja.
Szerintem a tibeti van annyira bölcs, hogy csak azt teszi meg amit értelmesnek talál, játékból bármit, parancsra: mérlegel!
Nem bohóckodik mint egy uszi / az uszkárt a 2. helyre tették!/

http://myhome.shinbiro.com/~kjindog/dog htm

Pétercár, azért elég érdekes, hogy puli után Te is tibetit választottál!

Előzmény: pétercár (88)
LGyuri Creative Commons License 2001.02.05 0 0 117
Sziasztok!
Jol felporgott a topic :-) , bar nehol egy kicsit off... De most en is off leszek:
1. Miert van az, hogy ujra es ujra elojonnek ezzel az "inkabb szerezz egy baratnot" szoveggel? (Egyebkent nos vagyok... :-) ) Ti tudjatok?
2. Az utas es a holdvilag tenyleg jo konyv.
3. ON: van valakinek tapasztalata rotival vagy arany retriverrel?
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.04 0 0 116
Inkább szerezz barátnőt/feleséget vagy ha van, akkor törődj vele többet és/vagy csinálj egy gyereket. :-)

Ha van gyereked, akkor inkább őt vidd el sétáltatni neki vegyél játékokat, foglalkozz többet vele, hidd el jobb befektetés.

Előzmény: LGyuri (-)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 115
:-)) Nem rossz.... határozottan nem rossz....:-)))

Lassan én is megyek....
De a Kedvencek közé kerültetek, szóval valószínűleg jövök még....

További minden jót!

Előzmény: UtasésHoldvilág (113)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 114
Na most már megyek, holnap majd bekukk ide.
Sziasztok!
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 113
Azt úgy kell csinálni, hogy a behordott sarat egyenletesen teríted szét a szőnyegen, igaz, csak annyit érek el vele, hogy később fedezi fel a nejem.Ha közben más is járkált arra, akkor meg arra lehet kenni...Jó játék!
Előzmény: SegédSámán (112)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 112
Pedig ha jól tévedek, akkor a tibetin van szőr rendesen....:-)))
Előzmény: UtasésHoldvilág (110)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 111
Asszem majd holnap előbányászom azt a topicot, remélem ott is találkozunk.Valóban nem egy divatos író manapság de sebaj.
Előzmény: Abszolút Nulla (109)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 110
Én is akocsiban hordom a lábtörlő-törölközőt, de a legtöbbször én vagyok a legnagyobb sumák ezen a téren, (no meg a kutya!)
Előzmény: SegédSámán (108)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.02.04 0 0 109
áh, csak megörültem, hogy valami szerb antal-osat láttam:-))
Előzmény: UtasésHoldvilág (107)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 108
Na, a latyakos idő nálunk is jó móka....

Bár szerencsére nem panaszkodhatom a háziállatra.... mert a tudja, hogy bejövetelkor lábtörlés kötelező.... és bár egy - két családtag néha "elsumákolná".... addig egyszerűen nem jön be, amíg meg nem törlik a lábait....
Azok a buta kutyák! :-))))

Előzmény: UtasésHoldvilág (105)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 107
Hello, a Tiéd sem piskóta, ha erre céloztál!
Előzmény: Abszolút Nulla (106)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.02.04 0 0 106
off tyű, micsoda nick!:-)) van itt valahol egy szerb-antal topic mélyen a felszín alatt, de nem ír oda senki:-( on
Előzmény: UtasésHoldvilág (105)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 105
Erről a recepció meg a szobaasszony tudna mesélni.(Séták a havas kertben, tavaszi-őszi locs-pocs stb.)Azért nagyon szerették, néha, ha arra vetődök érdeklődnek felőle.
Jó lenne ha maradna ez a hely ill. munka, dehát a mai időkben soha nem lehet tudni...
Előzmény: SegédSámán (104)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 104
:-)))
De gondolom mindkettőtöknek jó ez a közelség....

Azért az egy tuti mhely lehet, ahova magaddal viheted a kutyusod.....

Bár az a szállodás év vidám lehetett....:-)))

Előzmény: UtasésHoldvilág (103)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 103
Hát énnekem nagyon közel gyött..Ha értekezletem van vagy valami egyéb akkor a legnagyobb gond az elhelyezés.Egy éven pl. szállodában laktunk együtt, képzelheted!
Előzmény: SegédSámán (102)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 102
:-)))

A lajkák szerencsére elég egyemberesek, tehát én viszonylag könnyen elérem nála amit akarok.....

Sőt. Tulajdonképpen én valahogy úgy gondolom, hogy ha valaki együtt él, lakik a kutyájával, akkor sokkal jobban meg- és kiismeri, tehát könnyebben tudja "kezelni", nevelni....

De persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mennyire engedi "közel" a kutyáját....:-))

Előzmény: UtasésHoldvilág (99)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 101
Granulátum a 100-hoz!
Előzmény: Ernesto Serra (100)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.02.04 0 0 100
100!!!!!!
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 99
Ja bocs, ez is én vagyok, csak egy kicsit megkavarodtam...
Előzmény: UtasésHoldvilág (98)
UtasésHoldvilág Creative Commons License 2001.02.04 0 0 98
Ez így igaz, az enyém is -habár kistestű- egy jövő-menő fajta, de mivel az irodában is velem van teljesen alkalmazkodott az ottan ikörülményekhez.Nálunk már nagy gyerekek vannak, így ilyen gondom nem volt, de nejemre azért baromi féltékeny tud lenni -és fordítva is igaz ez, mármint rám is féltékeny-, de mondjuk az sem durva.
Előzmény: SegédSámán (97)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 97
és engem borzasztóan tud irritálni, amikor rögtön kiirtanánk minden kutyát, amikor történik valami.... mintha a kutya lenne a hibás....

Az én kutyám is szánhúzó fajta. És lakásban lakik. És már vagy 10 éves volt, amikor a családba új kis embergyerek érkezett... azután nemsokára mégegy..... és nem zavartuk el a kuttyát a háztól, nem lőttük agyon, ..... hanem hozzászoktattuk az új helyzethez (és az új családtagokhoz), és ő is megmaradt "család", aza falkatagnak....:-)))

Szóval, hogy azért témánál is legyek.
Szerintem _szinte_ bármelyik kutya tartható lakásban, csak nem árt figyelembe venni a lakás ill. a kutya méreteit....

Előzmény: pétercár (96)
pétercár Creative Commons License 2001.02.04 0 0 96
Dehogy kell bocs, én is össze-vissza vagyok.
Tényleg az a legnagyobb gond, hogy néhány gazdának fogalma sincs a kedvence mibenlétéről, és ha gond van akkor csak néz ki a fejéből roppantúl gyűlőlve a korábbi kis édest!Tovább már nem jut!
Előzmény: SegédSámán (95)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 95
Ja, és bocs, hogy off lettem
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 94
na igen. Engem csak azért bosszant egy kicsit a dolog, mert sokan készpénznek veszik, amit egy ilyen műsorban a _Spectrumon_ látnak....

Aztán meg jönnek az okoskodások, amikor történnek tragédiák.

Előzmény: pétercár (93)
pétercár Creative Commons License 2001.02.04 0 0 93
Hát persze, ez is csak egy műsor volt a sok közül és nem feltétlen Konrad Lorenznek vagy Csányi Vilmosnak szánták!Én is csak a balhé kedvéért próbáltam ki a teszteket.Azt gondolom, a legtöbb fajtának megvan az erőssége és agyengéje, az én kutyám sohasem lesz nyomolvasó, mint ahogyan a tied sem nyájőrző.Végülis manapság a legtöbben már csak hobbiból tartanak kutyát, legfőképpen a szeretetük miatt.
Előzmény: SegédSámán (92)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 92
:-)))

Hát igen. De annyira nem vészes, mert sorházban lakunk, tehát egy kert azért tartozik a lakáshoz, ha nem is túl nagy....
De tény, hogy naponta járunk egy jót....:-)))
Főleg, amikor beköszönt a tél, és végre itt is (majdnem) Szibéria van.....:-))

De szerencsére nekem ez nem kín, vagy megpróbáltatás, inkább kikapcsolódás....

Más. Nem tudom Te hogy láttad, de szerintem abban a műsorban voltak egyéb "baklövések" is a nagy és híres "kutyaszakértőtől".....

Előzmény: pétercár (91)
pétercár Creative Commons License 2001.02.04 0 0 91
Egyetértek.
Akkor azért Te gyalogolhatsz rendesen, a napi betevő km-ed rendesen lejárod!
Előzmény: SegédSámán (90)
SegédSámán Creative Commons License 2001.02.04 0 0 90
A Spectrumon az az IQ-s dolog szerintem elég fals eredményt adhat....mert szerintem a kutyáknál sem lehet egy vagy két egyed "teljesítménye" alapján minősíteni az egész fajtát.... mert fajtán belül is lehetnek (és szerintem vannak is) akár IQ-különbségek is az egyedek közt....

Amúgy egy nyugat-szibériai lajka "lakik" velünk immár több mint 12 éve....

pétercár Creative Commons License 2001.02.04 0 0 89
Ja, ezt a kutya IQ tesztet meg lehet valahol vásárolni?
Előzmény: Mary45 (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!