Keresés

Részletes keresés

DesDmona Creative Commons License 2000.07.20 0 0 375
Köszi a gratulációt, remélem, a többiek is olvassák :)

Hát igen, én is visszaszedném némelyik skillpontomat, de nagyon :))) Csak a passzív skillek egyértelműek. Amit Evade-re, Dodge-ra, Penetrate-re, Critikal Strike-ra költesz, az tiszta nyereség :)
De szerintem az amazon helyzete még így is viszonylag könnyű: ha eldöntötted, hogy nyíl vagy dárda, már csak a skilltree két fülével kell foglalkoznod, a többieknek meg az összes skill játszik végig, annyival is nehezebb dönteni.
Mondjuk azért is nem nyomulok még zárt karival (azonkívül, hogy a szerver félkész), hogy ne azt a skillpontot bánjam meg, amit a ladder-es karimra tettem :)

Előzmény: Törölt nick (374)
DesDmona Creative Commons License 2000.07.20 0 0 373
Fontos közlemény:
Akik megrendelték a játékot a Páholy weboldalán, kérjük szépen, hogy még egyszer küldjék el, mert sajnos az egyik mail szerver pont most tudta beadni a kulcsot, és úgy tűnik, elveszett a regisztráció. Át van már állítva, amit most rendeltek meg, azt már jegyzi.

Elnézéseteket kérjük a kellemetlenségért.

Dupla rendelés nem lesz egészen biztos, mert minden megrendelésnél telefonon fogunk érintkezni, ettől ne tartsatok.

Cuc Creative Commons License 2000.07.20 0 0 372
A <> jelek között Norton Utilities állt, nem tudom miért tünt el.
Cuc Creative Commons License 2000.07.20 0 0 371
Hello

Gépigény témához:

Nekem közepes gépem van: 500 MHz K6-2, 128M, Savage4(32M)+Voodoo2(12M). Előszöris sok függ a grafikus módtól, pl. Glide alatt a V2 gyorsabb, mint a Savege4 D3D alatt. Eleinte nálam is nagyon szveppelt a játék (főleg pályaváltáskor, és ilyenkor nagyon akadozott), de egy kis trükkel ezt csökkenteni lehet. Ajánlott a permanens swap file (ha lehet a winchester elejére <>), és a file cache méretét lecsökkenteni. 64M esetén kb 8M-át lehet hagyni, 128 esetén én 16M-át hagytam. Úgy tűnt így kevesebb a szveppelés. (SYSTEM.INI [vcache] MinFileCache=16384 MaxFileCache=16384)

üdv

Aguinaga Creative Commons License 2000.07.19 0 0 370
Szia !

Köszönöm a minden igényt kielégítő válaszod, mostmár értem, miért is nem sikerült a WebZip-pel kb. ötszöri próbálkozásra sem elfogadható eredményt elérni.. Azért azt a véleményem fenntartom, hogy (persze a későbbiekben) jó lenne valami letölthető formában is közzétenni ezt a kiváló művet. Én legalábbis nagyon örülnék neki.

A.

Előzmény: DesDmona (365)
Mike Creative Commons License 2000.07.19 0 0 369
Probaljatok meg permanens swap file-lal
Ugy talan jobb lesz
Hari Creative Commons License 2000.07.19 0 0 368
Bocs, Ürnő=Úrnő!
Hari Creative Commons License 2000.07.19 0 0 367
Üdv Galadriel Ürnőnek!

Csatlakozom Des álláspontjához. Eddig az egyetlen hardvergond amit emlegettek (nem csak itt, mindenütt) az az időnkénti, valóban idegesítő swappelés. De! Akik ezt szeretnék elkerülni, azoknak le szeretném lohasztani a lelkesedését: Des a megmondhatója, hogy a nálunk lévő gépek nem tartoznak a lefutott kategóriába, és a játék egy PIII 500 /256MB/ U2SCSI / Matrox g400 32MB rendszeren is swappel rendesen, ez a konfig pedig minimum a négyszerese a játékhoz szükségesnek. Nem öröm, de tudomásul kell venni, a program így lett megírva. Nem vagyok programozó, de biztos lett volna jobb megoldás is, csak Murphy szerint az idő/pénz/minőség hármasból csak kettőt lehet egyszerre megadni, a harmadik jön magától. Itt szerintem az idő és a pénz volt kötött és minden morgásom ellenére is úgy vélem, hogy soha rosszabb játék ne kerüljön a polcokra mint a D2.

Uff, én beszéltem!

Hari

Előzmény: DesDmona (366)
DesDmona Creative Commons License 2000.07.19 0 0 366
Ha jól veszem ki szavaidból, egy hölgyet köszönthetünk körünkben :)

Egy picit más a véleményem. Én egy 233-as, 64 MB RAM-mal rendelkező gépen játszom, 3D támogatás nélkül. 3 éves a gép. Igaz, hogy néha elég keményen swappel, de ha jól körülnézünk a kínálatban, szerintem már jó ideje nem adtak ki olyan játékot, ami egyáltalán elfut ezen a konfiguráción. Javítsatok ki, ha tévednék. Legalábbis a "húzós" játékok között, ahova a D2 egyértelműen sorolható, ez a helyzet.
Vagyis szerintem pont fordítva, a Blizzardosok ismét nagyot alkottak ezen a téren :)

Előzmény: Törölt nick (364)
DesDmona Creative Commons License 2000.07.19 0 0 365
Nos. Régen úgy volt, hogy a kis kezünkkel szerkesztgettünk mindenféle oldalakat, amiket fölmásoltunk a szerverre, és akkor az ott volt jó, le lehetett tölteni, zippelni meg minden. Az újban ehhez képest egy adatbázis tárolja az állományokat, amiből lekérdezi, és megjeleníti. Ez azért jobb, mert egyszerűen frissítjük az adatbázist, és pillanatok alatt új oldalak jelennek meg, vagy aktualizálódnak, szóval hiper-szuper, meg korszerű meg minden. Viszont nem lehet letölteni összes oldalt, mert nincs ilyen, és a zippelés se működik magától, erre kell kreálni egy külön algoritmust. Vagyis le kéne hozzá gyártani a mostaninak egy kimerevített html struktúráját. Ez nem egyszerű feladat, nincs meg magától, ezért most éppen ez még nem lehetséges.
Türelmeteket kérjük ehhez, dolgozunk rajta.

Azt persze tudatosítani kell, hogy az igazi TF dinamikus rendszeréhez képest a kimentett egy halott, kimerevített dolog, a valódi információ (tehát a friss, aktuális) csak az online változatban lesz elérhető.

Hozzáteszem még: a tervezett gigantikus struktúrához képest még erősen hézagos a TudásFa, akkor lesz érdemes a letölthető változatot tnézni, ha már többé-kevésbé teljes lesz.

Előzmény: Aguinaga (363)
Aguinaga Creative Commons License 2000.07.18 0 0 363
Tisztelt Egybegyűltek !
(Főled DesDmona és a többi MDP -szerkesztő/készítő !)

Hadd kérjek valamit Tőletek: nem-e lehetne-e a Dio2 Tudásfáját feltenni valami zip-pelt esszenciában a MDP oldalára valahogy (egész egyszerűen nem tudom leszedni WebZip-pel (ez lehet, hogy csak az én bénaságomnak köszönhető), de jó lenne, ha bármikor "elő tudnám venni", játék "közben" is akár, azértmertjóésteccik.
Ha jól emlékszem, anno a Dio1-é is fenn volt ilyen formában, nem ? Vagy fenn lesz, csak még nincs teljesen kész? (Nembaj, nekem úgy is jó, ahogyan most van.)
Ha kérhetek ilyet, valaki írja meg: reménykedhetek ?
Kösz !

A.

Nanu Creative Commons License 2000.07.18 0 0 362
Engem nemerdekel hogy ilyen olyan a mentes a felbontas a bugok....de az isten szerelmeert a Bnet menjen mar vegre......
oszzedobunk egy jobb vonalra a blizzadrnak?:)))
Előzmény: Mike (361)
Mike Creative Commons License 2000.07.18 0 0 361
Nahat igen, bizonyos foku igenytelensegem azert akad... :) En mar annak is orultem volna, ha D1 grafikajaval kiadnak nehany uj palyat :)))))

Mike

azt azert alairom, hogy mi az isten pepecseltek ezzel ennyi idon at? ill. mi az istent teszteletek majd fel even keresztul, ha ennyire bug-os (ugye eleg megnezni csak a listat a patchben)

Előzmény: Egri2 (360)
Egri2 Creative Commons License 2000.07.17 0 0 360
Bocsáss meg, Mike, de ezzel azért nem tudok teljes mértékben egyetérteni! Ahogyan az ételeknél, itt is igenis számít a körítés és a tálalás...

Dirk biztos milliomoscsemete, csak titkolja. :))

Bye.

Mike Creative Commons License 2000.07.16 0 0 359
Es azt hiszem egy Igazi Diablos-t, Egy Igazi JATEKOST nem a kulsosegek erdeklik, hanem MAGA A JATEK!

Mike
(aki a Master of Orion I-gyel is priman eljatszogatott honapokig mikozben a kornyezete folyamatosan kopkodte a jatekot a grafikaja miatt)

Mike Creative Commons License 2000.07.16 0 0 358
Werner Zsoltika ebben annyira nincs igazad, hogy ennel nagyobb baromsagot mar nem is mondhattal volna :(
Persze mindenkinek 19" monitora van otthon, meg Athlon.
Nem mindenki multimilliomos csemete, illetve csak a szamitogepere keres.
Lehet, hogy Te az vagy de megsem kene tenned az agyad!

:(((((((

Mike

Előzmény: Werner Zsolt (354)
DesDmona Creative Commons License 2000.07.15 0 0 357
Csak néhány szót szeretnék szólni ezen a kései órán:

Pár perccel ezelőtt a Magyar Diablo Páholy megnyitotta kapuit! :)

www.diablo.hu

Egyben megnyílt e fórum konkurenciája is az új honlapon, ahol mindenkit szeretettel várunk!

Nanu Creative Commons License 2000.07.14 0 0 356
Egri
megbeszeltuk....
jaja azvagyok...vagy vmi hasonlo:)

es szomoru is mert most az egesz net vhogy nem az igazi..

pedig kora du meg tudtam jaccani via bnet.

udv...

Előzmény: Egri2 (355)
Egri2 Creative Commons License 2000.07.14 0 0 355
Nanu!

Baráti jobb elfogadva, bocs a "fogd be a pofád"-ért. Elnézést, tényleg erősre sikerült...igazad van, kár köpködni egymásra...sorry...

Ja, te egyébként "rendszergarázda" vagy?? :-))

Zsolt: Word, Excel, Powerpoint, Access, Windows 98/NT/2000, alapismeretek, sőt, van egy magántanítvány kissrác, akit most Diablozni és Starcraft-ozni tanítok! Komolyan! A szüleinek én állítottam össze a gépet, innen az ismeretség...
Egyébként egy MS oktatóközpontban dolgozom tanárként, bár nincs tanári diplomám...
Zsolt, jó neked, hogy "mozivásznon" játszol...nekem egyelőre csak 15"-os monitorra telt...

Bye.

Nanu Creative Commons License 2000.07.14 0 0 351
Haat a pk reszt az is csunyan amerikaiva tettek....kiirja ha teged tamadnak es forditva...oda a vad es vadaszat elmenye....
ezt karvolt ilyenne tenni...
nahh legitek flameljetek manapsag ugyis ez a divat..egri esetleg egy fogd be a pofad vagy vmi hasonlo szintu duma?:))))

EGRi najo barati jobbot nyujtok neked..de ettol meg a game olyan amilyen a velemenyem ugyanaz. csak az orokos baszogatast es flamelest unom..elfogadod vagy kopkodjunk tovabb??

Előzmény: Dodon (348)
Nanu Creative Commons License 2000.07.14 0 0 350
egri es a tobbii
ajanlom a diablo2 paholyt nezz bele ott is sirnak ez nem az nem megy jol..ilyen olyan hibak.

haat a fogd be a pofad vegulis normalis kozelites egy emberi beszelgeteshez akkor rendben...igazad van te nyertel..
tegnep a bntenen logtam 6-10ig server down.....12 kor beneztem..server down
csak az europaiak tobbsege nemtud jaccani....
nos akkor jo ez szerinted?? ja hogy te singleben nyomod ezekszerint...sajnalom...
a felbontasra nem mondtam hogy rossz csak kicsit furi a mai vilagban hogy ilyen kicsi...
az hogy tanitasz haat istenem,pont neked kene tudni hogy hogy lehet es kell beszelni az emberekkel...tipikus emberi tulajdonsag manapsag hogy egybol tamad...semmi tolerancia vagy hasonlok....Menj el egy kommunikacios treningre...

hiddel nekem egy meg egy multiceg szamtech mukodese log a vallamon...

szal ha normalis hangon akarsz vkivel beszelgetni vitatkozni akkor a fogd be a pofadat felejtsd el..a diakjaiddal is igy beszelsz??????

es ha lehet jaccal ne probld bebizonyitani hogy ki milyen....te ugyanolyan bunos lehecc akar mint en.....diablo paholy...."jaccani es jaccani hagyni"

Előzmény: greg5 (349)
greg5 Creative Commons License 2000.07.14 0 0 349
Ajj de jól megmondtad neki :)) Egri egy úriember :)) Kiváncsi vagyok mit lép ez a +"!=()/+!% +!=()%. (Nanu)
Előzmény: Egri2 (347)
Dodon Creative Commons License 2000.07.14 0 0 348
Ajanlom mindket felnek, hogy valasztott fegyverevel odalenn a melyben intezzek el egymaskozti nezeteltereseiket. Jobb lesz ott fuletszeletelni, mint itt flamelni:))))
Azert Nanu, valld be, azon a pici felbontason is boduletesen jot lehet jatszani. Igaz Azazel nem, torhet majd be a closed jatekba (hat igen a Blizzard ezt nem a pk-knak tette felre), de azert lesz meg odakint, a nyitott terepen egy kis meszarolni valo :)))))))
Előzmény: Egri2 (347)
Egri2 Creative Commons License 2000.07.14 0 0 347
Nanu, Nanu, nem emlékszem, hogy én sértegettelek volna, veled ellentétben...

Igaz, több ezren nincsenek megelégedve a Diablo II-vel...több millióan viszont maximálisan elégedettek...figyeld az arányokat is...

Én a munkámmal kapcsolatban tudom, hogy nagyon nehéz, sőt szinte lehetetlen sok ember esetén mindenkinek a kedvére tenni (számítástechnikát oktatok csoportoknak).
Így van ez a játékokkal, ezen belül a Diablo II-vel is. Szerintem a Blizzard igenis tudatában volt annak, hogy lesznek majd elégedetlen emberek, pl. a felbontást illetően. De azt hiszem, úgy voltak ezzel a kérdéssel, hogy inkább legyen pár ezer elégedetlenkedő, mint pár millió, aki nem veszi meg a játékot, mert atomerőmű kell a színvonalas futtatásához. A magyar géppark ismeretében én kifejezetten örülök, hogy "csak" ekkora felbontást használtak...

Ami meg a stílusomat illeti: jópáran ismernek itt a Net-en, jónéhány fórumban meg szoktam fordulni, de azt még senki sem állította rólam, hogy primitív lennék. Érdekes módon, az az elterjedt vélemény, hogy jó velem eszmecserét folytatni...
Nem kényszerít semmi, hogy így nyilatkozzak meg, hacsak az emberi butaság nem...

Amúgy kíváncsiságból végignéztem a hozzászólásokat, az utolsó 100 darabot. Ha jól emlékszem, talán 5, vagy 6 negatív hangvételűt találtam, ebből 3 a tied...újra csak figyeld az arányokat...

Lehet, az a gond, hogy nekem volt gyerekszobám, ahol megtanítottak rá, hogy csak azt kritizáljam, amit én jobban tudok csinálni...ezért bátorkodtam felhívni a figyelmedet a programírás lehetőségére...

A téma pedig akkor van lezárva, ha azt mindketten lezártuk...

Ha lehet, inkább nem lennék a kisfiad...reagálásod alapján úgy vélem, rossz apám lennél...

Amúgy anyám jól van, köszi szépen...

Mike Creative Commons License 2000.07.14 0 0 346
Nekem tetszik a Diablo2...
Szerintem nem minden a felbontas, most is tetszik a Diablo1 is, es ez sem rossz. Mentegetes kicist furcsa, de vegul is igy sem veszes, kisse erdekesse teszi a jatekot, foleg a tapolas miatt. Itt aztan lehet dogivel.
Multiplayer is kellemes helyi halon, battle netet nem probaltam, de ahogy itt olvasom mennyire nem mukodik, nem is fogom.

Udv, Mike

Előzmény: Nanu (345)
Nanu Creative Commons License 2000.07.13 0 0 345
egri
Erdekes stilusod van ember..ezzel be is mutattad magad....sajnalom hogy eletkorod es egyebek erre kenyszerinetek hogy igy nyilatkoz meg....Sajnallak mert ilyen primko vagy de gondolom anyagi es tarsadalmi helyzeted kenyszerit erre...
Amugy nekem nem a munkam hogy jatekot irjak...ez a blizzard dolga....ha en ugy vegeznem a munkam hogy azzal nincsenek tobb ezren megelegedve az elegge gaz lenne.....pedig a diabloval sokan nincsenek megelegedve...(bnet es felbontas) es kerlek hanyagolj a nekem cimzett szovegeiddel....tema lezarva veled kisfiam.
Előzmény: Egri2 (344)
Egri2 Creative Commons License 2000.07.13 0 0 344
Nanu!

Szívesen fizetek neked százezret, ha megírod nekem a Diablo II-t, mondjuk 800*600-as felbontásban...és még százezret, ha a szervered mindig kiváló állapotban lesz...ha viszont nem vagy képes erre, akkor fogd be a pofád...unalmas a sok "így szar a Blizzard, úgy szar a Blizzard"...minek játszol vele...

Bye.

Le_Guan Creative Commons License 2000.07.12 0 0 343
Viszont valahol azt olvastam, hogy be lehet állítani úgy, hogy ablakban fusson...
Le_Guan Creative Commons License 2000.07.12 0 0 342
A felbontáson - úgy tudom - nem lehet változtatni...
----------------
Viszont mitől lehet az, hogy ha realm game-ből lépek ki, akkor azt jelzi ki, hogy "DPAL ERROR - Invalid parameter passed...". és lefagy a gép?

L~

Cauchy Creative Commons License 2000.07.12 0 0 341
Walaki hozzáértő!
Lehet a DiabloII-ben felbontást állítani? A jelenlegi általam ismert 640x480, nem tudom milyen színmélységgel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!