Keresés

Részletes keresés

sejner Creative Commons License 2016.06.19 0 0 572

Kedves Tothmester
Szeretném megérdeklődni , hogy tudna e nekem segíteni sajnos 2014 ben volt a Sándorral egy felújításom remélem egyről beszélünk én velük csináltattam http://szupernudlee.tumblr.com Varga Sándor. Azóta folyamatosan jönnek ki a hibák, teljes körüli felújítás volt, a párommal nagy nehezen mertünk belemenni sokáig gyűjtöttünk több kivitelezővel volt kapcsolatunk, de az összes közül ő vállalta el a legjobb áron. Most már tudom mért , inkább fizetem volna akkor többet. Teljes parketta felszedés volt és 3 hónap után megrepedt a parketta illetve besüllyedt kihívtunk egy szakértőt , felszedte és kiderült, hogy csak kitömte éppen azzal amit a helyszínen talált és az elkezdet bomlani. Csak az a baj hogy maga a férjem vette adta át személyes a pénzt arra az anyagra ami kellett a parketta alá.Meg is vette, de az az anyag nem volt alatta ...Mivel 3*20 négyzetméteres helységről beszélünk ez nem kis pénz volt.  A férjem többször keresete de ki nyomot vagy nem vette fel. Így újra fizetnem kellett érte nem kevés pénzt. Jelenleg most a fürdőbe a zuhanyt cseréljük és itt van a baj kiderült , hogy újra kell burkolni, erre keresnék egy megbízható kivitelezőt aki valóban ért is a munkájához. 
Adna valami elérhetőséget? 

tothmedter Creative Commons License 2016.06.19 0 0 571

Kedves Kleopátra.

 

Ha gondolja tudok segíteni magának, Sajnos ez Varga Sandor után már 10 újra felújításom volt. Elkéri a pénzt de nem minőségi terméket vesz ha nem a legolcsóbbat, de mint tudja egy ezermester mindenhez ért de semmihez. Én 20 éve vagyok a szakmába.

 

Nagyon sok embert átvágót már. A munka után eltunt és nem lehet elerni. Sajnos sok ember elmondása szerint fenyegetozesbe és zsarolás lett a vége. Sajnálom hogy ez az ember így lejáratja a kivitelezőket.

Ha meg nem oldotta meg keresen meg privátba.

Szép napot.

kbmm Creative Commons License 2016.05.20 0 0 570

sziasztok,

lenne egy kerdesem: ha a furdoszobaban a (regi) csempet gipszkartonra raktak, akkor ha arrol leverjuk/leveretjuk a csempet, hogy fessunk vagy uj csempet rakjunk/rakassunk fel, akkor azt a gipszkartont lehet festeni vagy ujra lehet csempezni, vagy az annyira serul h azt is cserelni kellene? vagy ezt hogy szoktak megoldani?

kbmm

 

vsandor Creative Commons License 2016.05.12 0 0 569

Kedves Kleopatra1999!

Nem tudom, hogy ön ki és milyen jogon vagy miben ártottam, de nem emlékszem olyan felújításra ahol gondok lettek volna,

nem értem, hogy egy WC-én mit lehet elrontani.

legalább a nevét ki írhatta volna, mielőtt el kezd másokat ócsárolni, szégyellhetné magát.

Üdvözlettel:

Varga Sándor

Előzmény: kleopatra1999 (560)
fda91 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 568

Kedves Fórumozók!

Kérem Önöket, töltsék ki a kérdőívemet, melyben az online vásárlási szokásokkal foglalkozom, egy fürdőszobai termékeket forgalmazó cég webáruház tervezése kapcsán. Az eredményeket, szívesen megosztom majd Önökkel! A kérdőív körülbelül 5 percet vesz igénybe. Segítségüket előre is köszönöm.   

 

https://docs.google.com/forms/d/1rhl0anzjl-l23ujO8b3e8V0YfAYlrGtF6xHPvJ_S8iI/viewform

ozntia Creative Commons License 2016.05.09 0 0 567

Sziasztok,

 

Tudna valaki egy linket/címet adni ahol aszimmetrikus zuhanykabint lehet kapni?

A legfontosabb, hogy a hosszabb méret 110cm legyen. 110x90, 110x80

 

Zuhanytálcával együtt.

 

(ha 110cm-nél kisebb a méret akkor nem lehet kinyitni az ablakot, ha 110cm-nél nagyobb akkor belelóg a bojlerbe.)

 

Tudom, hogy nehéz ilyet találni, ezért nem az a fontos, hogy mennyibe kerül.

 

sátortábor Creative Commons License 2016.04.25 0 0 566

Köszönöm. 

Most zuhanytálca nélküli kabinban gondolkodunk. A szifon elhelyezésekor mire figyeljünk?

A padozat beton gerendák között betontálca feltöltve (?), rajta állítólag száraz beton , nem túl vastag. Valamilyen hőszigetelés is kellene  alá, mert amúgy nem lenne kellemes.  Pince van alatta, ahol gáz, ill. vegyes tüzelésű kazán működik fűtési idényben. (változó, hogy mikor melyik...)

Előzmény: starck (565)
starck Creative Commons License 2016.04.21 0 0 565

a Gienger konszern-NEK gyártanak a neves gyártók termékeket: azaz a házi márkájú termékek nem rosszak, max "csökkentett"? dizájn vagy egyszerűbb csomagolás - de ettől még vagy a Hansgrohe/Grohe stb gyártóknál készülnek/készíthetik

JÓ ÖTLET:)

Előzmény: sátortábor (562)
starck Creative Commons License 2016.04.21 0 0 564

lemaradt:)

Előzmény: starck (563)
starck Creative Commons License 2016.04.21 0 0 563

a fém tálcához is KELL  zuhanytálca láb vagy keret - nem annyira "stabil"- sztem..az akril tálca már jobb - a beépítése ugyanúgy macerás - naja - itt vannak már gyári előlap kialakítású. Sztem az un. ásvány öntött zuhanytálca a LEG stabilabb - ráadásul le is ültethető az aljzatra - kényelmesen: Mindegyik esetében a szifon kardinális kérdés, mivel a szifon MÉLYSÉGE  a tálca alatt még + (-) 10cm) - azaz ennyi még kell lefelé....vagy a burkolt tálca: de az egy másik történet

 

öntött tálca rajz

Előzmény: Elisabeth65 (559)
sátortábor Creative Commons License 2016.04.17 0 0 562

Sziasztok !

Fürdőszobát szeretnénk felújítani.

Van valakinek tapasztalata az Imhausról?

Német cég, nálunk kb. 3 éve vannak a piacon. Nem éppen olcsók. De nem is ez a legfontosabb.

Alkalmazott termékeik minőségéről, az általuk ajánlott, állítólag  csak nekik dolgozó kivitelező munkáiról  van valakinek tapasztalata?

Minden vélemény érdekel.

Esetleg  más termékeik is érdekelnének. Lényeg a megfizethető ár, és a minőség.

Köszönöm.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.20 0 0 561

Sziasztok. Felújítás előtt állunk. TBOSS fürdőszoba bútorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata ? Mennyire szép a kidolgozása, hogy bírja a párát stb.

köszi

kleopatra1999 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 560

Kedves Mindenki!

Szeretnélek figyelmeztetni, hogy aki Varga Sándorral szeretné felújítania lakást, az ne tegye ha csak nem akar egy borzasztó összehányt munkát , amit még csak be sem tud fejezni, ha minőségi munkát szeretne és nem olyat amit egy új szakemberrel kell újra csináltatni . Röviden pár hiba a fal egyik sarkába nincs áram, a festés borzalmas, a wc t annyira tönkre tette , hogy vennem kellett egy újat, s arról nem is beszélve , hogy az illesztések borzalmasak nincsen eldolgozva szépen. 

Olcson szeretem volna megúszni , és ő az elején rendes volt és jó árajánlatot adott de persze ez dupla annyi lett a végén ami nem lett volna akkora baj ha egy normális minőségi munkát kapok. De a szomorú helyzet az az hogy az lett csak jó amit nem ő csinált minden más borzalmas , kabint berakni úgy tudtam hogy az üvegesnek kell rendesen kiburkolnia a kabin részt,, és inkább nem mondott mit mondott rá. Remélem az én kis történetemből mindenki tanul és nem jár több ember úgy ahogy én!!!!!

 

A linke :http://www.szuper.co.hu/lakasfelujitas-kepek-2/

Elisabeth65 Creative Commons License 2016.03.04 0 0 559

Kedves fórumozók! 

Lakásfelújítás: zuhanytálcát szeretnék. Milyet nézzek:fémet, akrilt? És az árfekvés minőséget is jelent? Pl. Kaldewei 80X80 lemez, 24.000.- . S.O.S. kellene a segítség. Köszönöm!

 

joevagyok68 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 558

Mi áll rendelkezésre ?

Gáz ?

Villany ?

Ha villany , akkor "milyen" ? sima, kapcsolt ?

 

"milyen vízmelegítési eljárás működtetése a gazdaságosabb?"

"sima" vellannyal melegíteni vizet (bojler) 3x drágább mint gázzal

"kapcsolt" árammal talán 2x..

Tehát gáz a legolcsóbb

 

"bojler vagy átfolyós vízmelegítő?"

Mindenféle képen tárolósban kéne gondolkodni !

Nem igen hiszem, hogy lenne gázosban -  "ipari"se - olyan átfolyós vízmelegítő ami 6 vízvételi helyet ki tudna szolgálni egyszerre !

Tehát marad a tároló..

Ami lehet gázbojler, vagy gázkazánnal fűtött indirekt.

 

Céges nyaralóban tán 500 literes gázbojler van ! (2x4 zuhanyzó, 2 x 4 (vagy több, mert a nőiben nem voltam ) csappal) .

Oda is kéne legalább annyi..

Előzmény: esztella01 (557)
esztella01 Creative Commons License 2016.02.04 0 0 557

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni, mivel most nagy gondban vagyunk és nem tudom mi lenne a jó megoldás. 

Egy vendégházat üzemelünk be, melyhez két vizesblokk tartozik, a vizesblokkokban van 2-2 zuhanyzó és egy egy mosdó. milyen vízmelegítési eljárás működtetése a gazdaságosabb? bojler vagy átfolyós vízmelegítő? a fürdőszobáknak egyenként 12 12 főt kell kiszolgálniuk. Nagyon köszi ha valaki tud segíteni.

eekeili Creative Commons License 2016.01.17 0 0 556

 Ügyes megoldás.

Habár én eddig mindig fehér cementtel csináltam  és bevált !

Előzmény: Pityu... (552)
Casio70 Creative Commons License 2016.01.16 0 0 555
zeneoktatasbudapest Creative Commons License 2016.01.16 0 0 554

Én a Dombos és Fiával újítattam fel a lakásomat és profi munkát végeztek: www.dombosesfia.hu

szerencsés13 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 553

Ajánlanám mindenki részére ezt a csapatot.

Gyors korrekt munkájuk ,és ami fontos jó áron dolgoznak.!!

 

www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Pityu... Creative Commons License 2015.11.19 0 0 552

A fürdőkádhoz vettem ilyen utólagos fürdőkád profilt műanyagot,azt mondták fbs szilikonnal ragasszam fel,de most olvastam egy helyen,hogy így is alá kerülhet a víz mert ezek az utólagos profilok nem zárnak olyan jól.

 

Lehet jobb lett volna ennél a megoldásnál maradni?

http://www.barkacsabc.hu/friss-tippek/flexibilis-tomites-20121114

rrolandd Creative Commons License 2015.11.17 0 0 551

Sziasztok!

 

Fürdőszobába szeretnénk bútort. Milyen márkát ajánlanátok ami megfizethető de mégis minőségi?

zugloinap Creative Commons License 2015.11.09 0 0 550

Bocs,hogy csak most reagálok.

Igen,durva hibák ezek. Regen, egy ismerősünk Nemetországban dolgozott, burkoltak es ott az volt, ha egy kis hiba adódott, akkor az egész, addig feltett csempéket le kellett verni és újraburkolni a falat. Na, ez a német alaposság,igényesség nincs meg a magyar szakikban, tisztelet a kivételnek, de a legtöbbje trehány mekkmester. 

Például nálam a festés úgy ment, hogy a levakart tapéta utáni glettelést már nem csiszolta egyenletesre. A konnektorokat, kapcsolókat nem szerelte ki a helyükből, hanem csak körberagaszószalagozta. Aztán az ajtó-ablakkereteket is szétkente,gkettelte, rücskös, szétmázolt az egész, pedig az OBI prospektusaiban reszletesen le van írva, hogyan kezdjünk hozzá egy festéshez, pl.ecsettel fessük körbe a nyílászárókat, utána hengerrel. Nagy baj ugyan nincs, de azért rohadtul bosszantóak ezek az " aproságok", amiket lustaságból direkt kihagynak. A redőnytok felett is kihagyások vannak, gondolván hogy ugyse látszik. Azt a pénzt se erdemlik meg, amit kapnak, max.feleannyit ér az összegányolt munkájuk. Es persze, mindezt feketén, papirok és garancia nélkül.

Előzmény: arnaq (549)
arnaq Creative Commons License 2015.10.09 0 0 549

Bocs, el is felejtettem a sok gondtól, hogy írtam ide. 

Képet nem sikerül rendesen feltölteni valamiért.

A fürdőben például az ablak alatti fal csempézése teljesen ferde, ráadásul van egy háromszög alakú rés emiatt a járólap és csempézés között, ami kb. 3 centiméteressé szélesedik a jobb oldalon. Arra hivatkozik, hogy ferde volt a fal. Az érdekes az, hogy előtte nem volt ferde az a falrész, legalábbis szemmel láthatóan nem, most meg nagyon durván az. Leginkább ez zavar az egész burkolásban, ezt mindenképpen kijavíttatom mással. Ehhez le is kell szedni az új csempét.

Aztán van egy téglalap alakú előszoba, ahol nem szimmetrikusan burkolta le, hanem egész lap van a szélén, a másik szélén meg fél lap, tehát nincs középre rendezve. Gondolom azért, mert így kevesebb munkába került, csak az egyik szélén kellett vágni. Amikor szóvá tettem, döbbenten mondta, hogy soha nem kérték eddig sehol szimmetrikusra.

Aztán a lábazatok vagy szegélyek, sok helyen girbe-gurba. Van ahol félkörszerűen megy, van ahol váltakozva ki-bedől. Egyszerűen nem egyenlítették ki a falat. Pedig a wc-t pont emiatt nem is vállalta el, mert odatette a vízmértéket, és azt mondta azt nem csempézi le, mert nem egyenes a fal. Aztán felülről jó nagy hézag van a fal és a lábazat vagy szegély közt, a kisujjam befér, de arra azt mondta, azt glettelni kell és kész. A spázjban meg fordítva, ott a fal síkjánál beljebb van a lábazat, nyilván ahogy kijött a régi szegéllyel együtt a cucc, abba az üregbe berakta az új lábazatot és kész. Aztán majd most a falat kellene hozzávésni, hogy egy síkban legyen vagy hogy gondolta?

Szóval elég durva hibák szerintem. Nem is gondoltam, hogy ezeket egy burkolónak előre kellene mondani, hogy ilyenekre figyeljen. Ráadásul majdnem két hónapot vártam rá, annyi munkája volt, ezért azt gondoltam, biztos jól dolgozik. Most meg már azt, hogy talán nincs is meg a szakmunkás képesítése, mert ilyen munkával biztos nem engednék át a vizsgán.

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett, de talán lehet tanulni belőle. Tényleg állandóan ott kellene állni mögöttük és mondani, hogy csinálják. De azért ez abszurd, ha én csak akkor dolgoznék rendesen, ha a főnöknek ott kellene állni egész nap mellettem, nehogy elcsesszem, már első nap kirúgnának.

Előzmény: zugloinap (547)
Téli nap Creative Commons License 2015.10.01 0 0 548

Mind a kettő ügyködik. De ez nem elég. A kettőnk olajozottan együtt kell működni

Előzmény: zugloinap (545)
zugloinap Creative Commons License 2015.10.01 0 0 547

Mit szúrt el a burkoló? Attól függ, tudssz-e egyezkedni, mert sokan kimutatják a foguk fehérjét, arrogánsak, be nem ismernék ha elsz.rnak valamit. Elég gyakori hiba hogy pl.kevés ragacsot tesznek fel, aztán potyog az egész.Mindig ott kell lábatlankodni körülöttük és egy kicsit érteni is hozzá...sok szerencsét, próbálkozz határozottsággal, lehetőleg ne egymagad.

Előzmény: arnaq (546)
arnaq Creative Commons License 2015.09.30 0 0 546

Nálunk is elszúrta a burkoló. Én még nem fizettem ki, de a teljesítés igazolást aláírtam sajnos, de azóta sem tudok megbarátkozni az eredménnyel. Ilyenkor lehet még legalább egyezkedni árcsökkentésért (mert ki akarom mással javíttatni) vagy követelheti a teljes összeget? 

Előzmény: zugloinap (544)
zugloinap Creative Commons License 2015.09.22 0 0 545

Szaniter lecserélése,új felrakása ( zuhanyfülke bontása,kád berakása,mosdó-wc-kagyló csere,vízöblítő csere) mely szakember kompetens? Vizvezeteksszerelő vagy burkoló? 

zugloinap Creative Commons License 2015.09.19 0 0 544

Vegyél fugàzóhabarcsot, oldd meg magad, jobban jársz!

Lehet lakásfelújitós könyveket kapni, képekkel, útmutatókkal, szvsz egyszerűbb munkákat te magad is megoldhatsz. 

 

Előzmény: zumgoro (537)
ZsanyaT Creative Commons License 2015.09.18 0 0 543

Ahogy látom a  kérdező kérdezte, hogy tud-e valaki ajánlani neki szakboltot.

Előzmény: Dunit (542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!