Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.02.12 0 2 70759

Még december elején vettük fel, éppen be voltam teljesen rekedve, de nem akartam már tovább halasztani, hiszen András már októberben megkeresett.
És valóban, nem programozóként dolgozok, azt csak a hobbi részeként kezdtem megtanulni. És munkaként nem is szívesen csinálnám: itt a saját elképzeléseimet tudom megvalósítani, úgy meg másokét kellene :)

jzp2107 Creative Commons License 2020.02.12 0 1 70758

tetszett!

azon megdöbbentem, hogy nem hivatásos fejlesztő :-O

Előzmény: HEV (70757)
HEV Creative Commons License 2020.02.12 -1 2 70757

Heyjoe a TURANAPLÓ-ban.  

olahtamas Creative Commons License 2020.02.11 0 2 70756

De legalább jó a crossmotorosok ellen...

Előzmény: Csuhás (70754)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.11 -1 0 70755

sokkal többet ki lehetett volna hozni a témából..

én nagyjából értettem miről beszélt, de az átlagemberek nem biztos, pedig nekik kellett volna kedvet csinálni, őket kellett volna képbe hozni..

(nekem az is beszédes, hogy a riporter száján esett ki a kéktúra szó.. pedig hát témába vágott volna..)

Előzmény: AttHunter (70738)
Csuhás Creative Commons License 2020.02.11 0 0 70754

Romániában láttam jégbarlanghoz levezető úton hasonló kiépítést. Tényleg gyakran csúszós az út ilyen helyen, de ez azért túlzás.

Előzmény: Házihold (70752)
bányabükki Creative Commons License 2020.02.11 -2 0 70753

Szia!

Nekem erről a Rám-szakadék Dobogókő felőli kikapaszkodó része ugrik be, de ha tényleg ez az akkor nagyon elvadult a helyzet azóta hogy ott jártunk.

Ilyen korlátok lentebb voltak csak.

Előzmény: Házihold (70752)
Házihold Creative Commons License 2020.02.11 0 0 70752

Itt sok profi túrázó van. Van egy képem, amit nemtudunk hol készült, de nagyon érdekelne. Még az is lehet, hogy nem Magyarország. A segítséget előre köszönöm. 

bányabükki Creative Commons License 2020.02.11 -2 0 70751

Plecsnikből is tud elég lenni...

Most úgy járom ötödször a Kohászt hogy nem bélyegzek, ugyanakkor kínosan ügyelek az útvonalkövetésre. Mondjuk az más kérdés hogy melyik útvonal követésére. Általában az eredetire. :-)

A KDP füzetemből egy bélyegző hiányzik.

Lassan egy éve. 

Ugyanis annyira lekötött a régi Városlőd-Franciavágás kisvasút nyomvonala hogy kb 2 km/óra alá csökkent az átlagom, így már nem jutottam el Augusztin-tanyáig, szégyenszemre vissza kellett gyalogolnom Bakonybélbe, "majd legközelebb" alapon.

Azóta is megyek a bélyegzőért, annyira fontos...

De piszokul élveztem a kisvasút nyomainak kutatását. 

Természetesen nem bírtam ki, leírtam... :-)

Összességében hosszú távon valóban rá lehet jönni hogy tényleg nem a jelvény a fontos, sokkal inkább az élmények, persze ehhez kellett az is hogy szép jelvényből is van már a tarsolyban pont elég. 

Turista Magazin - Akit a mozdony füstje megcsapott, húzzon néha bakancsot

Előzmény: olahtamas (70748)
bányabükki Creative Commons License 2020.02.11 -2 0 70750

Ez az amit irigylek a tulajdonságaid közül egyébként, a kitartás, az arany középút és a mérnöki pontosság. :-))

Feleségem most tanulja az asszertív kommunikáció hasznosságát a fősulin, én pedig a való világban. :-))

Ha sikerül elsajátítani akkor már közel az arany középút. :-)

AttHunter

Pont ezt akartam írni én is, hogy a jó kis viták mindig pörgetik a társalgást, persze ha nem fajulnak el.

Jók még a túrabeszámolók, meg bizonyos kérdések, amelyek valóban gumicsont jellegű threadeket hozhatnak létre, de ez nem akkora baj szerintem.

Ami lefullasztja a társalgást az az uncsi és langyos fincsiskedés, meg a nem idevaló offolás.

Előzmény: hörpölin (70741)
Jesper Olsen Creative Commons License 2020.02.11 0 0 70749

Köszönöm, hogy szóltál. Utánanézünk. (Ez még a kisebbik baj, már többször eltűntek a bélyegzők is.)

Régebbre visszatekintve, a korábbi évekhez képest azért már bennem sem buzog annyira a kitűző/jelvényszerző elszántság. :-)

Előzmény: olahtamas (70748)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.11 0 1 70748

Jó kis mozgalmak, szoktam nézegetni őket, és van amelyiknek a füzete is megvan, csak én az adminisztrációt nem kedvelem annyira.

Meg a kitűzőkkel/jelvényekkel is már nagyon tele van a dobozom, úgyhogy nem nagyon hajtok többre :)

Szoktam nézni a bélyegzőket is, amikor legutóbb a Kevélyeken jártam láttam, hogy a doboz zárókapcsának a vége le van törve:

https://www.mapillary.com/app/?lat=47.62478999999999&lng=18.98208199999999&z=19.28419784369474&dateFrom=2019-06-01&pKey=nFvuQNHFEjebkYU4iE9XpA&focus=photo

Ez is tipikusan az a helyzet, amikor ott vagyok, gondolok rá, de aztán jól elfelejtem elküldeni az információt az érintettnek.

De most, hogy felhoztad a témát eszembe jutott, bár lehet azóta javítottátok.

Előzmény: Jesper Olsen (70746)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.11 0 3 70747

Támogatom a topiktúra ötletét!

Én is kb. 2004-óta vagyok itt, és sok beszélgetős közös túrán vettem már részt itteni olvtársakkal!

Nem mondhatjuk, hogy a zindex egy technikailag hibátlan rendszer, de azért vissza lehet keresni 15 éves hozzászólásokat is.

Az első közös kéktúra talán a 80 napos túrához / a világon először :) /  való csatlakozásom volt:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=35546321&t=9012640

Előzmény: Jesper Olsen (70745)
Jesper Olsen Creative Commons License 2020.02.11 0 2 70746

Hogy valamivel gazdagítsam is az olvasóközönséget:

- lehet, hogy csak számomra új hír, de egyik kedvenc túramozgalmam, a Románkori templomok Magyarországon szép csendben 15 fokozatúvá vált:

http://1223tisza.info/romankori-templomok

- itt még nem nagyon esett szó a Főváros környéki túrák-sorozatról, amelynek immár 9 különböző tematikájú "mellékága" van. Az MTSz-honlap túramozgalmak menüpontjából, ill. az Erzsébetvárosi Természetbarátok oldaláról elérhetők az egyes kiírások, letölthetők az igazolólapok. Nem túl nehéz teljesíteni, de "kitűző-gyűjtőknek" néhány lehetőség. Híreim szerint még egy tagja lesz a sorozatnak.

- saját házunk tájának sem árt egy kis reklám: a Piliscsabai Természetbarát Egyesületnek most már hat túramozgalma teljesíthető kisebb-nagyobb túrákat bejárva, ezekről az egyesület honlapján olvashattok ismertetőket:

http://piliscsabaite.hu/index.php/hu/turamozgalmak

Túrákra fel! :-)

Jesper Olsen Creative Commons License 2020.02.11 0 2 70745

Én kivételnek tekintem magam. :-)

A fb-n is lehet értéket találni, értéket létrehozni (pl. egy jó szakcsoportot a középkori templomokról ;-) ), az viszont fontos, hogy a csoportnak legyen egy jól kialakított házirendje és néhány szakértő, elkötelezett moderátora.

Egyébként pedig éljen soká EZ a topik, melynek jó ideje vagyok olvasója (sokszor haszonélvezője) és most már 10 éves az első hozzászólásom is. Régen a csoport összetartozását segítették a topiktúrák is, amikor arc került a név mögé :-), ha ezt a hagyományt lehetne folytatni/feléleszteni, akkor talán a személyes ismeretség is segítené az olykor előforduló vitatott kérdések tisztázását.

Előzmény: AttHunter (70740)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.11 -2 2 70744

"...Itt a legutóbbi példa a bemutatott nyilvántartási megoldások összevetésének elmaradása."

Elolvastam ezeket a hsz-eket is, de nem tudtam mit mondani róla, nem tudtam hozzátenni semmit. Nem is értek ehhez a témához, laikusként pedig túlságosan nem is érdekel. De a fent említett témában valószínűleg mások is így érezhettek, azért nem alakult ki róla hosszabb vita. 

"Az meg tapasztalat, hogy az utóbbi pár évben, nem csak az Index fórumán, másutt is, a törzsközönség hangadói próbálnak diktálni, a véleményükkel ütközőket ellehetetleníteni."

Lehet, hogy van ilyen fórum is a zindexen, de szerintem a kéktúra fórumra ez egyáltalán nem jellemző. Aztán lehet, hogy majd jön Gizi és jól megmondja erről a tutit! ;-)

Előzmény: alnibell (70742)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.11 -1 1 70743

"...csak a vitatéma néha már lerágott csont, elcsépelt dolog"

Hát, ha egyszer a gazda nem ad újabb csontot, akkor marad a régi! Ráadásul még mindig van ezeken a régi csontokon egy kis rágnivaló! De az sűrű útvonalváltozások, sárga táblák, kispistázás, igazolási szabálytalanságok mindig is témák lesznek. Ez olyan, mint a menü a vállalati étkezdében. Ugyanazokat az alapdolgokat kaptuk ott hétszámra, csak legfeljebb más sorrendben. 

Előzmény: AttHunter (70740)
alnibell Creative Commons License 2020.02.11 -1 2 70742

OFF!

Az teljesen természetes, hogy előbb-utóbb csökken az érdeklődés valami iránt. Meg az is, hogy egy-egy témának kialakul a törzsközönsége.
Az meg tapasztalat, hogy az utóbbi pár évben, nem csak az Index fórumán, másutt is, a törzsközönség hangadói próbálnak diktálni, a véleményükkel ütközőket ellehetetleníteni.
Az index egyik témakörbe vágó fórumán akkor volt forgalom, amikor egy nem tetsző hozzászólót szapulni kellett.

Nem azt vitatták, amit írt, amit felvetett, amit közreadott, azt a legegyszerűbb módon csak ócsárolták. A személy vált fontossá. Azóta, szinte tök csönd van ott.
A másik tapasztalat meg az, hogy a legprimitívebb módon tudomást se vesznek egy-egy bejegyzésről, elhallgatják azt.
Itt a legutóbbi példa a bemutatott nyilvántartási megoldások összevetésének elmaradása.

Szóval, ha valami belterjessé válik, az előbb-utóbb hanyatlani kezd, s ha már egymásnak se tudnak újat, értelmeset írni, elsorvad.
ON

hörpölin Creative Commons License 2020.02.11 -1 1 70741

"Nekem is volt már jó pár nikkem, igazán az elsőt sajnálom, a 2008-ast. Mindig törlöm őket ha teleszalad a hócipőm."

Na, hát ebben vagyunk nagyon különbözők. Te törlöd a nikked, én pedig csak pár hónapig (évig) nem írok ide. Így legalább nem kell mindig újra regelnem!

De az a lényeg, hogy mindig visszajövünk. Ez azért jelent valamit! :-)

Előzmény: bányabükki (70739)
AttHunter Creative Commons License 2020.02.11 -1 1 70740

Számomra az egész face egy szemétdomb, jellemzavaros, önértékeléshiányos egyénekkel.

Gyűjtőhely.

Elnézést, ha ezzel valakit megsértettem, a kivétel erősíti a szabályt.

Természetesen én is használom információ keresése gyanánt, de elég nagy fenntartással kezelem az ott megjelenő infókat.

Azért még van egy-két index fórum, ahol jól érzem magam, egész színvonalas a dolog.

Érdekes, hogy ha betéved egy bomlasztó ezekre a fórumokra, azonnal kivágják(juk) a többiek. Volt már ilyen nálunk is, legalább is úgy emlékszem.

A viták meg kellenek, mert előre viszik a dolgokat, csak a vitatéma néha már lerágott csont, elcsépelt dolog. Ezekből meg kimaradok és kész. :)

Egyébként ezeket a nikkeket követni elég nehéz. A Te úja nevedet is még csak szokogatom. Valahogy nekem mindenki az marad, mint ami volt, amikor ide jöttem. Akkor felírtam, most meg néha mögé írok egy új nevet.

Előzmény: bányabükki (70739)
bányabükki Creative Commons License 2020.02.11 -1 0 70739

Az az érdekes ebben hogy csinálhatsz 20 nikket egy reggel, az csak egy mínusz.

20 reg kell hozzá. 

Nekem is volt már jó pár nikkem, igazán az elsőt sajnálom, a 2008-ast. Mindig törlöm őket ha teleszalad a hócipőm.

Aztán eltelik egy kis idő és csinálok egy újat. Mondjuk most másfél év kellett hozzá. :-)

De mindig csak egy van, vissza lehet nézni, az összes törölve van.

Múltkor egy kis ideig nézegettem a facebook OKT csoportot... röviden elég annyi hogy még az az aprócska kis kedvem is elment a csatlakozás gondolatától ami esetleg pislákolt. Szörnyű.

(Igaz a facebukkon sem vagyok, de szerintem ez így is marad...)

Annyit akartam ezzel mondani hogy ez a fórum az összes hülyeségével még mindig sokkal értékesebbnek tűnik nekem mint az a semmitmondó csoport.

Előzmény: AttHunter (70737)
AttHunter Creative Commons License 2020.02.11 0 0 70738

Akit érdekel, tegnap volt az Ozone-n az Egyenlítőben:

Appalache-túra - Csutka István, színművész, utazó blogger

https://www.youtube.com/watch?v=r8ad1bsFuKQ

AttHunter Creative Commons License 2020.02.11 0 0 70737

Mindjárt csinálok egy új nikket és nyomok vagy 20 mínuszt, aztán lesz itt forgalom! :))

hörpölin Creative Commons License 2020.02.11 -1 0 70736

Hogy hány hozzászóló írt már ide? Ha most személyekre gondolsz, annak csak a jóisten a megmondhatója! Csak annyit lehet látni, hogy hány nikk írt már ide. És mint tudjuk, néhányan bizony nikkhalmozók közülünk. Persze azt nem tudom, hogy a már törölt nikkek is beleszámítanak-e? Mindenesetre a 948 eléggé sok, nem csak nikkből, de még szilvásgombócból is!

Remélem, még legalább 20 év megadatik ennek a fórumnak! És igen, jzp2107-nek igaza van, ne hagyjuk csendesen örök nyugalomra szenderülni a fórumunkat! Tartsuk a szintet (mindenfajta értelemben)! :-)

Előzmény: csg65 (70735)
csg65 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 70735

Hogy Te mikre figyelsz? És azt is láttad, hogy hány hozzászóló volt eddig?

Előzmény: hörpölin (70730)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 70734

A reakciókból ítélve tényleg alulteljesítünk! :-(

De hát ez csakis rajtunk múlik...

Előzmény: jzp2107 (70732)
hörpölin Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 70733

Tudtok valamit az alapító Joker Karakterről? Amikor én jöttem 2004-ben, akkor már vagy egy éve nem volt itt jelen.

jzp2107 Creative Commons License 2020.02.10 0 0 70732

20 év átlagában napi 10 hozzászólás volt

manapság alulteljesítünk :-(

Pulmy Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 70731

VIVÁT!  Lengenek a kalapok :D

hörpölin Creative Commons License 2020.02.10 -1 6 70730

Boldog 20. születésnapot, Kéktúra fórum! :-D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!