Keresés

Részletes keresés

Tiborcsik Creative Commons License 2024.07.09 -2 0 73844

Sőt, állítólag a szolnoki főiskolát egyetlen felvételiző jelölte meg elsőként... 

Előzmény: aas (73842)
tibra Creative Commons License 2024.07.09 0 1 73843
aas Creative Commons License 2024.07.09 0 1 73842

"Nem szolnoki téma"

 

...bár volt helyi aktualitásra utalás is a listában:

 

"A lista végén olyan képzéseket találunk, mint a Debreceni Egyetem szolnoki kampuszának turizmus-vendéglátás szaka, a Nyíregyházi Egyetem angol nyelvű gazdálkodás-menedzsment képzése"

 

https://telex.hu/belfold/2024/07/08/egyetlen-diak-jelentkezett-az-elte-foldrajz-matematika-szakos-nappali-kepzesere

Előzmény: Usty (73820)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.09 0 1 73841

"Én, a magam részéről nem minden megnyilvánulásával értek egyet, én sok helyzetbennem úgy vislekedtem volna, ahogy ő tette. De én sokkal idősebb vagyok nála, más generáció (1964)."

 

Ehhh, kimaradt egy szóköz, túl okos az eszköz, nem figyeltem. A fenti modnat helyesen:

Én, a magam részéről nem minden megnyilvánulásával értek egyet, én sok helyzetben nem úgy vislekedtem volna, ahogy ő tette. De én sokkal idősebb vagyok nála, más generáció (1964).

Előzmény: csíkos-háTTú (73840)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.09 -1 2 73840

Nem tudom!

Az látszik MP viselkedésén, hogy (még?) nem profi politikus. Sokak szemében ez a kvázi hebehurgyaság, azonnali reakció, és sokszor indokolatlan, csípőből visszalövök  mentalitás nem szimpatikus. Sokaknak meg pont ez az, ami tetszik.

Kérdés, hogy tanul-e ezekből a "hibákból" (azért tettem idézőjelbe, mert sokak szemében ez nem hiba), képes lesz-e fejlődni?

Sokaknál az is kérdés, hogy kell-e fejlődnie egyáltalán?

Én, a magam részéről nem minden megnyilvánulásával értek egyet, én sok helyzetbennem úgy vislekedtem volna, ahogy ő tette. De én sokkal idősebb vagyok nála, más generáció (1964).

Amit múlt szombaton mondott beszédet, abból az látszik/hallatszik ki, hogy igyekszik változni, és tisztában van vele, hogy milyen feladatok vannak a "csatatérre berobbant, és jelentős részét elfoglaló" TISZA pártra.

 

Hogy szolnoki téma is legyen. Igen, sem a megyében, sem a városban a TISZA nem állított jelöltet/listát. De ez annak tudható be, hogy februárban, a Partizán intejú idején, vagy március 15-n bárki is látta előre, hogy mi lesz június 9-n? Sem idő, sem ember nem volt rá, hogy keressenek jelölteket. Amikor világossá vált, hogy indulnak a választáson, akkor még csak ez EU választásra gyúrtak, sikerült is. A budapesti lista az menet közben jött, mert kiderült, hogy a fővárosban is hatalmas a várakozás. És ez is sikerült.

Hatalmas az elvárás, a választók eléggé nagy terhet raktak rá és a pártra. Meglátjuk, hogy hova érünk/érnek. Hogy a nagyobbik fiamat idézzem: "Rá szavaztam, megbíztam bennük. Csak el ne csesszék!"

Előzmény: Ilhilla (73837)
Ilhilla Creative Commons License 2024.07.09 -2 0 73839
Whallacki Creative Commons License 2024.07.09 -2 2 73838

Akkor nyelvészkedjünk kicsit!

 

Ha mondjuk az lenne a név, hogy "Kizárólag Szolnokról", még igazad is lenne.

 

Nézzük a topik nevét!

 

"Szolnokiak"

Nem "kizárólag Szolnokon élők", hanem egyszerűen szolnokiak. Ez lehet szolnoki munkavállaló, aki más településen él. Lehet szolnoki lakos, aki más településen tanul vagy dolgozik. Lehet Szolnokról elszármazott. Nincs olyan megkötés a topik leírásában, hogy szolnoki lakos.

 

"Szolnokért"

 

A cél a topik megnyitásakor nemes volt. Visszaolvastam korábban, nyilván tibra, mint létrehozó megerősíti, hogy akkoriban nagyon más szelek fújtak a Tisza partján. Most a városért az egyszerű lázadó nem sokat tehet, láthatjuk, hogy az agyonsztárolt TISZA még csak képviselőt sem indított a városban, a városért. Akik maradtak, azokat meg mindenki jól ismeri. A munkájukat is. Szolnokért tenni tehát csak azok tudnak, akik a zsírosbödön körül ülnek, de az elmúlt évtizedekben nem sok jelét láttuk a fenenagy tenni akarásnak. A kis tüzeket pedig eltapossák. Ez a szó tehát jelnleg egy vágy szimbóluma, semmi több.

 

Akkor lenne igazad, kedves anzix, ha a topik neve mondjuk "Szolnokiak SzolnokRÓL" lenne. Vagy hogy vizonto is jogosan csamcsoghasson, "Kizárólag szolnokiak, kizárólag Szolnokról". De mivel nem így nevezik a topikot, azt hiszem, hogy okafogyott a fegyelmezés. Értem én, hogy jó lenne kizárólag helyi témákról értekezni, de amikor uborkaszezon van, és még a szabadpancsolda is bezár, akkor mit lehet tenni?

 

Ad absurdum, ex-szolnoki kenyéradóm szeptember végére meghívott előadást tartani. Nem kizárt, hogy pár napra visszatérek kisérteni, de nekem megfelelne egy videókonferencia is. Ők azonban ragaszkodnak a személyes jelenlétemhez. Arra a pár napra akkor "igazi" szolnoki leszek? 😁

 

Előzmény: nagyvárosi anzix (73829)
Ilhilla Creative Commons License 2024.07.09 -2 0 73837

Lehet, hogy ugyanaz lesz a veszte, mint ami felfuttatta: Magyr Péter személyisége? 

Előzmény: csíkos-háTTú (73832)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.09 0 1 73836

Csak a kialakult helyzetre értettem. Az most mindegy, hogy hogyan alakult ki.

Előzmény: Tiborcsik (73833)
RadiX Creative Commons License 2024.07.09 -2 1 73835

Debrecenből felszíni víz nem jut a szolnoki Tiszába, max a Hortobágyba vagy a Berettyóba, és azon át a Körösbe.

Előzmény: Mutual Friend (73834)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.07.08 -5 0 73834

Kinyitott majd be is zárt a szabad strand.

 

Ha majd a debreeni akkugyár okádja bele a mergező anyagot, majd ezt megspékeli püspöki kukoricagyár hogyan gondolja az ivóvizbázist szolnok és mekkora keletje lesz majd a retekbenfürdésnek?

Előzmény: nagyvárosi anzix (73829)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.07.08 0 0 73833

Csakhogy a bp-i közgyűlésben nincsenek egyéni mandátumok, csak pártlistásak

Előzmény: csíkos-háTTú (73832)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73832

Arra leszek kíváncsi, hogy a TISZA hova jut majd? Mert ők megtették, amit lehetett, és alaposan átrendezték a placcot.

Lásd: Budapesti közgyűlés októbertől. Mint a francia nemzetgyűlés most.

Előzmény: Tiborcsik (73830)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73831

Tudom.

Nézd végig az itteni hozzászólásaimat! Nem az a baj, hogy nem ők kezdték, hanem az, hogy nem fékeztni kezdték a folymatot, hanem eszement módon fel is gyorsították!

Előzmény: btomi_from_szolnok.hu (73826)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.07.08 0 0 73830

Ugyanazt megtehetné a mo-i ellenzék is, ha a választás kétfordulós lenne. Ördögien ki van találva a NER-választási törvény... :(

Előzmény: Whallacki (73827)
nagyvárosi anzix Creative Commons License 2024.07.08 -2 4 73829

Csak szólok ez a Szolnokiak Szolnokért fóruma. Jó lenne ha szolnoki témáról írnátok.

Előzmény: RadiX (73828)
RadiX Creative Commons License 2024.07.08 -1 0 73828

Valóban impresszív volt, de igazából a problémáikat nem oldotta meg, ami történt, csak elhalasztotta a közvetlen katasztrófát. Kormányozni nem világos, hogy ki tud majd ezzel a parlamenttel, mert egyik csoportnak sincs abszolút többsége, és egymást is majdnem annyira rühellik, mint Le Pen-éket. A Macron-i kisérlet (centrális dominancia a maradék jobb és baloldal kiszorításával a szélsősőgesek mellé) úgy tűnik, végleg megbukott, és senki nem tudja, mi jöhet utána. Az olimpia tartama alatt nyilván kvázi ügyvezető kormányzás marad, és közben megpróbálnak majd valamilyen kormánytöbbséget összedrótózni, de nem lesz egyszerű.

Előzmény: Whallacki (73827)
Whallacki Creative Commons License 2024.07.08 -1 0 73827

(Nem tudom, mennyire és milyen formában jutott el Mo-ra az, ahogyan a franciák megoldották azt, amire a magyar ellenzék képtelen. Nekem felfoghatatlan volt látni, ahogyan a konzervatív és a baloldal zokszó nélkül összefogott az utolsó pillanatban azért, hogy ne a szélsőjobb győzzön. Eljátszottam kicsit a gondolattal, hogy ha ez otthon történne meg...)

btomi_from_szolnok.hu Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73826

Következetesen verik szét az oktatást...

 

A magyar oktatás elég régóta rohad szét. Igazából ez már rendszerváltás előtt elkezdődött, Bálinték meg újrákosiék "csak" felgyorsították ezt a folyamatot.

Előzmény: csíkos-háTTú (73821)
Dermice Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73825

Bocs tévedtem, valóban nehéz és vitatott körülmények között politológus diplomát szerzett.

Elnézést ha megsértettem a szakmát!

Előzmény: tibra (73824)
tibra Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73824

Kedves Olvtársak, szerintem a szolnoki Meder utca lakosának politológus diplomája van / vagy nincs. 

Kis Grofó ás társaik meghívása nem a tanárhiány pótlására szolgál, hanem ugyanarra, ahogy a magyar zenÉsz kollégákat fizeti le a hatalom.

Lojalitásért (párt/cigányszervezeti és csapatreklámért) cserébe haverok, buli Fanta.

 

Előzmény: Dermice (73823)
Dermice Creative Commons License 2024.07.08 0 2 73823

Aki előadásokat tart annak az embernek rendelkezni kell bizonyos tanulmányokkal.

Itt az a kérdés, Grofó tanulmányai során hová jutott el?

Mondok egy példát, Farkas Flórián szociológusi diplomáig jutott el.

Nagy kérdés mit szólnak ehhez a szociológusok?

 

Előzmény: Mutual Friend (73822)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.07.08 -1 0 73822

https://www.minden-egyben.com/hirek/tanar-hianyt-nagy-muveszekkel-potoljak

 

 Tanár hiányt nagy művészekkel pótolják? Kis Grofó ebbe a középiskolában tart előadást. EZT NÉZZÉK! Középiskolásoknak tart előadást Kis Grófo Szolnokon. Előadás keretében beszél Kis Grófo a hagyomány és a pop szakma összeférhetőségéről. A középiskolás fiatalok számára létrejött szolnoki „Együtt egymásért ifjúsági klub” következő vendége Kis Grófo, az az Kozák László popénekes.

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.07.08 0 2 73821

Következetesen verik szét az oktatást. Kezdenek az "eredmények" megmutatkozni.

 

Magyarország előre megy...

 

Ezért is kérdeztem egy korábbi szösszenetemben, hogy van-e még két éve ennek az országnak arra, hogy újrákosi és a söpredéke tovább rabolja/butítsa?

Előzmény: Usty (73820)
Usty Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73820

Nem szolnoki téma de mint előremutatás érdekes a tanári pályára és egyes szakokra nézve! Bizonyára vannak fórumban érintett/hozzáértő személyek, akiknek ez mond valamit az oktatás jövőjével kapcsolatban.

 

"Egyetlen diák jelentkezett első helyen az ELTE földrajz–matematika szakos tanári képzésére"

Portusi Creative Commons License 2024.07.08 0 1 73819

Más városokban is megtörténtek a cserék, indoklás nélkül felmentették az igazgatókat.

Bizonyára a tiltakozások idején tanúsított magatartás volt itt a fő szempont

Előzmény: Mutual Friend (73818)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.07.07 0 0 73818

Sajnos nem tudom. Nekem a Pogány nem volt szimpi de az én vélményem marhára nem szamit seholsem. 

No meg egyébként miert kellene bárkinek is belekövülnie egy igazgatói állásba csak azert mert 20 éve ott van? Nyilván nem volt baj vele csak a tankerületi központoknak ki lehet adva hogy fidesznyikeket kell előtérbe helyezni a szakik ellenében.

 

Egyszer beszélgettem egy ottolgozó emberrel es belső levelezés ugy ment hogy 

 

"Tisztelt Igazgató Úr!

Azzal a keressel fordulok hozzád/önhöz stb stb ...

"

 

Milyen dolog már az vagy mekkora személyi kultusz kell ide hogy egymás között igy levelezgetnek b+

Nálunk kedves János, de én elintézem egy Szia! vagy Sziasztok! köszönéssel még az elnök vezérigazgatót is ...

Előzmény: Dermice (73816)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.07.07 -1 0 73817

Nyilván nem rossz de mondjuk a Pálfyból is mennek egyetemre nem is kevesen. Vagy a tiszapartiból.

Előzmény: Dermice (73815)
Dermice Creative Commons License 2024.07.07 0 1 73816

Az abonyit nem ismerem de Pogány 20 éve igazgató.

Nem az volt itt a probléma, hogy tiltakozások idején nem volt lojális?

Előzmény: Mutual Friend (73812)
Dermice Creative Commons License 2024.07.07 0 0 73815

Olvasom, hogy a Verseghy a megye legjobb gimnáziuma, és országos szinte 40 vagy 44 helyen áll.

Előzmény: Mutual Friend (73814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!