Keresés

Részletes keresés

ataman Creative Commons License 2002.05.13 0 0 351
Feltettem a bojkott felhívást, bannerrel a honlapomra. Nem egy nagyforgalmú site (napi ~40), de sok kicsi sokra megy...

http://stingbns.tripod.com

Előzmény: éghajlatváltozás (344)
preor Creative Commons License 2002.05.13 0 0 350
Bendeguuz Creative Commons License 2002.05.13 0 0 349
Egy kérdésem lenne: ha a DeutscheTelecom-nál az ISDN-es internet 1 hónapra 30 € akkor nálunk ez hogy jön ki 5-7 Ft/percre? azaz 30napx24órax60percx5Ft=216ezer forint= 881 €, ha 245 Ft = 1 € kérdésem: ha németo.-ban 30 €-t kérnek el ugyanazért a szolgáltatásért, akkor mi miért kell hogy 881 €-t fizessünk? Dögölj meg Matáv. Vesszek meg ha valaha is Matáv, Axelero, Westel, MatávKábel előfizető leszek valaha.
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.05.13 0 0 348
Inkabb utalj Te! de ne a fatáv számlájára, hanem az enyémre! Jó nagy összeget! :)
Előzmény: actionman (347)
actionman Creative Commons License 2002.05.13 0 0 347
Nekem penteken is dolgoznom kell, azaz kell a net meg a telefon is. Most akkor utaltok ?

AM

Előzmény: éghajlatváltozás (344)
hdsnet Creative Commons License 2002.05.13 0 0 346
Nem telefonköltséggel együtt.
HINCS TELEFONKÖLTSÉG.A hdsnet ugyanis kábeltelevízión szolgáltat.Ebből fakadóan viszont csak ott, ahol van EMKTV-s ktv.
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.05.11 0 0 345
MAJUS 17.: Tavkozlesi Valagnap! -- ekkor lesz a bojkott is :) -- hehe!
Előzmény: éghajlatváltozás (344)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.05.10 0 0 344
http://www.nyoc.hu/matav/index.php

Bojkott

Lezártuk a szavazást a bojkott időpontját illetően! A bojkott ezek szerint Május 17.-én, Pénteken lesz, így tehát megkérünk mindenkit, hogy ezen a napon, reggel hét órától másnap reggel hét óráig, ha megoldható, ne használjon Internetet és lehetőleg ne telefonáljon Matáv vonalról. Mivel minél nagyobb eredményt szeretnénk ezzel elérni, megkérünk mindenkit, hogy tudassa a bojkott időpontját ismerőseivel, publikálja azt honlapján, azok, akik belinkelték oldalainkat, kérjük a banner alá röviden írják ki ezt az információt:
A bojkott mottója: Jobb most egy napig nem Internetezni és telefonálni, mint Július elseje után egyáltalán

éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.05.10 0 0 343
5000 Ft (teflonköltséggel együtt).
matáv területen is?
Előzmény: randomly (335)
hdsnet Creative Commons License 2002.05.10 0 0 342
Szerintem a MATÁV telefonos szolgáltatása annyira versenyképtelen, hogy csak ott jön be, ahol nincs alternatíva.(vagy ha valaki nem is tudja mi az alternatíva).
Nálunk az EMKTV adja a netet.Már van bruttó 5.000 HUF-os díjcsomag.Igaz 64K korláttal, de az még így is jobb, mint a telefonvonal.Azonkívül on-line, 24 órás stb.És akkor is ennyibe kerül, ha 24 órában nyomja valaki.
Akinek meg több pénze van, annak ott a nagyobb díjcsomag.
Szóval a MATÁV telefonos helyett akinek lehetséges
keressen mást.
Gismo Creative Commons License 2002.05.10 0 0 341
Ja, és az új szám megtanulásáról csak annyit, hogy a mostanit sem tudom, mivel csak netelésre használom a matávos vonalat. :o)
Előzmény: Csokis (339)
Gismo Creative Commons License 2002.05.10 0 0 340
Köszi. Én is ezt fogom tenni.
Vagy kikapcsotatom végleg, még nem döntöttem el. Ez még attól is függ, milyen adsl akciók lesznek. /pill. ezek a mostaniak nem igazán tetszenek.
Előzmény: Csokis (339)
Csokis Creative Commons License 2002.05.10 0 0 339
Hozzavetoleges arakat tudok. A felfuggesztes kb. 1000 Ft/ho, mig a minimal csomag 1600/ho. Egy visszakotes (uj bekotes) 12000 Ft/alkalom, es akkor tanulhatod meg az uj szamot. Nem egyszerubb minimalra atallni? En ezt tettem a lakas felujitasa alatt, es hala a Matav fasza rendelkezesenek, most mar igy is maradok.
Előzmény: Gismo (338)
Gismo Creative Commons License 2002.05.07 0 0 338
Segítsetek pls!

A matávos telefonvonal felfüggesztésének (szüneteltetésének), ill. a későbbi visszakapcsolásának feltételei + árai érdekelnének. A matáv honlapján nem találtam erről semmit.

xfree-errorfree Creative Commons License 2002.05.07 0 0 337
randomly: Az Externet meg 3000+ÁFA, és KORLÁTLAN, és NAGGGYON jó. A Vivendi meg elmehet a retkesbe, apropó az ISDN-t mennyiért adják ? Gyanítom nem 4000-ért...
originalqszi Creative Commons License 2002.05.06 0 0 336
Bocsi, hogy csak most jövök, de nem értem rá:((((
Nem kell BOJKOTT, nem kell TILTAKOZÁS!!!! Ez mind csak a maszop-szadesz fingatása:((((( Most beijesztettek (árok ásás, visszatemetés:DDD), aztán jön BanduraMandura és a matávnál elintézik, hogy a nép, az Istenadta nép netezhesen, talán még olcsóbbér isssss!!!!!!!! És akkor jön a nagy NA TESSÉK, MI elintéztük!!!! Straub Elek azért somolygott olyan vidáman:DDDDDDDDD Ő már tudta, állítólag megkapja a Bessenyei egyik repülőgépét:DDDDDDD
randomly Creative Commons License 2002.05.05 0 0 335
hello

Lehet jönni a Vivendihez!

http://www.vnet.hu/page.php?id=157

5000+áfa / 50óra ÉS EZ MOST AKCIÓS!

Csokis Creative Commons License 2002.05.05 0 0 334
Epp azert gondoltam egy szerver beallitasara, ami a megkapott 1 db IP cimet szepen magaeva tenne, majd leosztana helyette husz darab virtualisat. Masreszt az egyszerre netezo 15 dolgozo csak akkor gaz, ha mind egyszerre tolt le valami bazi nagy fajlt a hatterben. Normal netezesnel az idod nagy reszeben nezelodsz, meg olvasol, a savszelesseget nem hasznalod.
Előzmény: Beebite (333)
Beebite Creative Commons License 2002.05.05 0 0 333
Csokis: vedd figyelembe, hogy a legtöbb helyen a (leglálisan) többfelhasználós csomagok lényegesen drágábbak, és hozzá adódik az adsl router ára, vagy havi bérleti dija. És arra is gondolj, hogy valószinüleg egy 20 lakásos háznak egy 384-kbites adsl nem lesz elég, mert ha pl este csak 15-n akarnának egyszerre webezni, akkor elméletileg egy emberre kb 3kB/sec sebesség jutna letöltés irányban. Feltöltésben meg ugye a töredéke.

Viszont megfelelő csomag esetén kaphatnátok saját domaint, mailrelay-t seregnyi emilcimet:) Lehetne pl minden lakónak valami@rakocziutharminc.hu emilcime:)

De amúgy jópofa ötlet:))

Előzmény: Csokis (332)
Csokis Creative Commons License 2002.05.05 0 0 332
Kedveseim! Pusztan elmeleti a kerdes, de hatha ert valaki hozza:
Ha egy haz (tarsashaz, mint jogi szemely) elofizet egy ADSL-re, majd egy szerver beallitasaval azt szetosztja 16-20 lakoja kozt, az teljesen legalis? Technikailag nyilvan megoldhato, alaposabb belegondolas nelkul szinte rutinjellegunek tekintenem. (Alaposabb belegondolas utan tuti nem vallalnam a menedzseleset. :-) ) Az egyszeri bekerulesi koltseg (ethernet halozat, egy tisztesseges, 24 oras uzemet biro szerver koltsege, nyilvan Linux) sem haladhatja meg jelentosen az egyeni befizetesek osszeget, utana viszont lehetne sporolni a dijon.
Csokis Creative Commons License 2002.05.05 0 0 331
Kit erdekel a Matav aremeles? Az Index gondoskodik rola, hogy akkor se tudjal forumozni, ha lenne ra penzed. :-(
Dreamer Creative Commons License 2002.05.04 0 0 330
Gyerekek, gyerekek!

Igen, én is nagyon unFairnak tartom, hogy a Matáv ilyen húzást tesz az internetező társadalom ellen. Sajnos nincs még olyan alternativ megoldás ami azoknak segít akik ritkábban neteznek.

Bojkottálhattok, viszont... A matávnak, ha a kis "előfizetők" mind visszaadnák az előfizetésüket akkor sem zakkana meg. A Matáv már akkora adatforgalmat bonyolító cég, ami csupán a 1 nagyobb bank adatforgalmából egy nagyobbacska város magán előfizetőinek forgalmát és előfizetési díját beszedi... Ezek után nem hiszem, hogy a tüntetések v. a bojkottok bármilyen hatást is kiváltanának.

Reménykedjünk, hogy hamarosan lesznek alternatív lehetősségek.

Érdekes, hogy innét kicsit arrébb már vannak olyan providerek amelyek csak fix díjat kérnek és ezért x. időt v. éppen korlátlanul netezhetsz (nincs telcsiköltség).

Sajnos elég sok embernek nem adatik meg a Nettv v. Boardband, ADSL, ISDN stb...

Na mindegy!

Dreamer

CivilisPossessor Creative Commons License 2002.05.03 0 0 329
Jelentem, én is örömest részt veszek a tüntetésen, s szívesen megszervezem a MATÁV-székház előtt felállítandó forradalmi törvényszéket és guillotine-t is ácsoltatok :)))

maradok tisztelettel:
Dantonka

Tappancs Creative Commons License 2002.05.03 0 0 328
Hadd lelkesítsem a szervezőket azzal, hogy számíthatnak személyes részvételemre a tüntetésen.
A matáv monopóliumának megszűntével az árak csökkentésekkel hitegettek minket, ehelyett szemérmetlenül szüntetik meg a kedvezményeket.
A matáv komolyan gondolja a "Mindenkinek" csomag megszüntetését. Már levelet is kaptam tőlük, amelyben értesítenek az elképzelésükről.
Van vagy 4 millió vezetékes vonal az országban. Ebből 1%-ot jelent a kb. 40 ezer "Mindenkinek"-es. 1% miatt nem érdemes vállalni azt, hogy a matáv imázsa elDanone-osodjék. A 150-forintos kedvezmény is érzékenyen érinti az otthoni netezőket.
Az új kormánynak is föl van adva a lecke, hiszen a mostani kormány szembe tudott szállni a matáv túlzott profitéhségével. Ráadásul az mszp és az szdsz is informatikai paradocsomot ígért a programjában.
Egyébként matáv-kisrészvényes is vagyok.
claude bukowsky Creative Commons License 2002.05.03 0 0 327
Kedves GyB, és mindenki, akinek hányingere van már a MATÁV gusztustalanságaiból!

GyB, igazad van mindenben amit leírtál, de ha ezt mi mindannyian meg is tesszük, de szépen csendben, akkor csak azt érjük el, hogy a bevétel kiesés miatt a telefonköltségeket emelik meg, de a kedvezmények visszaállítása még annyira sem jöhet szóba!
Tehát! Szervezett formában, egy minél nagyobb létszámú tüntetés keretei közt, mondjuk a Krisztina körúti székház előtt, a média jelenlétében kéne valamit tenni... Mondjuk, mindenki apró pici fecnikre tépné a a MATÁV-os, Axelerós szerződését, és összetörné a westeles kártyáját!
De ezt meg kéne szervezni!!!!!
Én sok mindent felvállalok, de egyedül nem megy!
Aki ügyének érzi, és tenni is képes, az írjon emilt, vagy ide, a fórumra! Tüntesünk a MATÁV ellen! Minden segítség jól jön!
GyB! Segítesz?

üdv:

egy anti-MATÁV-os

GyB Creative Commons License 2002.05.03 0 0 326
Bár már más is biztos mondta a számtalan fórumban, de szerintem csak azt lehet tenni, hogy ahol lehet, kerülni a Matávot, és rontani az üzleti lehetőségeit. Azaz: -Akinek Matávnet (Axelero :-) előfizetése van, mondja le, menjen másik szolgáltatóhoz. (Már persze ha tudni fogja fizetni a magasabb, 10-szeres költségeket). Ne menjetek az Origo.hu-ra, bojkottáljátok azt. Mond le a vezetékes telefont, (a matávost, amíg nincs kábelnet, mert napi 45 perc telefonos internetért nem fogom megtartani én sem a stabilt. Ja és ha lehet, akinek már lejárt a 2 éve, ne újítsa a Westelnél, menjen Vodafone-ra, vagy Pannonra. Mindegyik olcsóbb!! Már mind probáltuk a családban... Szóval a hívatkozott 100 milliós nagyságrendű veszteség helyett csak a telefonos netezők ( 100 ezrek!!!) nagyságrendekkel nagyobb bevétel-kiesést tudnak a Matáv CSoportnak! okozni. Mondjuk 20000 lemondott vonal /havi 4000 forint az 960 millió egy évben. Az axelero előfizetésekből mondjuk 10000 lemondva megint 400-600 millió. A westel (és arányosan ezen keresnek a legtöbbet!!!) előfizetőkből mondjuk 50 ezer átmegy pannonra, vodára, akkor az 3-4 Mrd évente. Ez nem lehetetlen, és összesen 5-6 Mrd forint! Nesztek, itt a 100 millótok. Majd meglátjuk... Ki nevet a végén
_thrasher Creative Commons License 2002.05.02 0 0 325
Üdv Mindenkinek!

Alternatív lehetőségek irányában kutatva láttam meg a Vivendi net-csomagjait. Ajánlom figyelmetekbe. A Matáv-nál kedvezőbb áraik vannak, illetve ha nem azok lennének is átmennék, mert ezek parasztok!

Üdv, thrash

Előzmény: Buta Álmodozó (324)
Buta Álmodozó Creative Commons License 2002.05.01 0 0 324
Hát hogyne. A kedvezmény eltörlése is jó kis hír, de ezen kívül az alternatív szolgáltatók is tiltakoznak, mert a Matáv olyan feltételeket sakkozott ki, hogy nekik semmi esélyük sincsen. Itt egy cikk, gyönyörü grafikonnal, ami mutatja, hogy nyilván a világ társaságainál sokszorta jobb szolgáltatást nyújt a Matáv, hiszen a tarifái is sokszorosra vannak méretezve. Nem dühítö, hogy a fejlettebb nemzetek 5-ször, 10-szer többet keresnek, és mégis olcsóbban phone-álnak?

A cikk: http://index.hu/tech/uzlet/rio425/

Kérdés: Nem lehet semmit sem tenni a Matáv ellen? Aláírást gyüjteni, tiltakozó felvonulást szervezni?

Előzmény: Frász (323)
Frász Creative Commons License 2002.04.29 0 0 323
Na most akkor felhozom, ismét aktuális? :O)
xcool Creative Commons License 2001.12.29 0 0 321
Már csak azt szeretném tudni,hogy a kedvezmények eltörlése kinek éri meg? A Matáv még a 150Ft-os bevételtől is el fog esni,mert ha csak annyit megyek fel minden napra, hogy a 150Ft-ot ne lépjem túl, akkor havi kb 8000Ft-ot fizetek ki a semmiért. Eddig legalább korlátlanul böngésztem, játszottam, letöltöttem....stb. Ezek után semmit sem fogok. -> telefonköltséget nem gyártok, internetelőfizetést nem veszek, akkor ki a fasznak jó ez ?????????? Összeomlik a magyar internetes társadalom, megint lemaradnak a vidékiek akiknek nincs ADSL-re vagy kábeltv-s internetre lehetőségük ! Kösz szépen fatáv!
Előzmény: polites (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!