Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 65
Paradoxon? Gondold tovabb: kapsz egy joslatot, hogy aram altal halsz meg holnaputan. Mit csinalsz?: Elmesz a vilagvegere is, hogy megakadalyozd. Es beledcsap a villam, mivel eppen kint voltal az erdoben, messze minden aramforrastol.
Ez hipotezis csak !! Nem vagyok jos.
Előzmény: Ordas (64)
Ordas Creative Commons License 2000.01.02 0 0 64
Szerintem nem! Az paradoxon. Ha tudod mi fog tortenni, s az rossz, akkor megvaltoztatod, s akkor maris nem ugy tortenik, azaz nem lattal elore. Mas dolg vmit elkepzelsz, mondjuk a kovetkezo napot, hogy milyen jo lenne XY-nal talalkozni, s tenyleg talalkozol vele.
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 63
Ordas,
Kinga hozzaszolasa egyaltalan nem vetette el a jovobelatast(szerintem) csupan neheznek tartotta ilyen tavolsagbol megerteni a dolgokat.
Szerinted lehet a jovobe latni?
Előzmény: Ordas (62)
Ordas Creative Commons License 2000.01.02 0 0 62
Senkinek sem akartam lelkebegazolni, csak marhara felbosszantanak az ilyenek. Kinga_ beirasa tok igaz! Hogy lehetne a tavolbol ertelmeset mondani, megerteni a vilagot? Masik vesszoparipam az ongyolkos szektak. Jones atya, David Koresh, usw.
Asenki Creative Commons License 2000.01.02 0 0 61
Anno puszta kíváncsiságból végigolvastam egy könyvet szegényről. Benne volt jónéhány verse fordítás nélkül. Hát abból bármit ki lehetett értelmezni. Nem csoda, hogy az okosok igyekeztek ráhúzni a történelmet. Az egész keresztény kultúrát áthatja a világvége gondolat. persze ezt is beleszőtték. de hát a világvége határozatlan időre el lett napolva...
Előzmény: Vajk (60)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 60
Ordas,
Hm , kicsit markansan fogalmazol.
De miert ne lehetne elhinni? Hiszen nem mondott semmit szegeny. Csak sokan az eppen aktualis hireket magyarazzak bele.
En azt mondom: adjanak mindenkinek egy Profeciakat es lehet "dekodolni".
Nem lesz itt semmi panik, mert ahanyan olvassak, annyi felet jelent.
Előzmény: Ordas (59)
Ordas Creative Commons License 2000.01.02 0 0 59
Szasztok!

Oszinten, van olyan fasz, aki elhitte, amit az a paraszt mondott?

wendriner úr Creative Commons License 2000.01.02 0 0 58
Komoly fejtörést okoz, hogy emberkék félinformációk alapján miért állítanak dolgokat.

Nostradamus volt annyira zűrös/okos/vicces gyerek, hogy olyan próféciákar írjon, amiből nagyon-nagyon sok mindent ki lehet olvasni.

De évszámot, meg konkrétumokat elfelejtett közölni velünk (egy lentebb tárgyalandó esetet kivéve). És itt van az ő követőinek a nagy adu: bele lehet mindent magyarázni, mert nyúlik, mint a gumi. Ezért érdekes még mindig.

Többek között a topic címe is értelmetlen, mert nem mondott ilyet az öreg, csak valamelyik 'értelmezője' állította, hogy ő megfejtette a cuccot, és most lesz a vég.

Nostradamus nem nagyon tud megbukni, de plauzíbilis sem lesz, mert annyira ködös. Egy jóslata szól biztosan a mostani időkről, de az meg igazából nem jóslat, hanem csillagászati számítás: a tavaly nyári napfogyit is beleírta a viccek közé. Az meg bejött. Napra pontosan.

Akit komolyabban érdekel a téma, egy talán objektívnek nevezhető könyvet tudok ajánlani
Ráth-Végh Istvántól.

A többi bullshit a videóval együtt. Meg a vita is róla. Biztos jókat röhög rajta valahol fenn/lenn.

sallustius Creative Commons License 2000.01.02 0 0 57
Egyik ismerősömnek mondtam úgy 2-3 hete, hogy szerintem a világvége 2122. január 7-én lesz. Kérdezte: miért? Azt mondtam: csak. Na szerintem ennyi értelme van a világvége elméleteknek. Bár a legjobban mégis az tetszett, hogy idén május 7-én lesz a világvége. Azért, mert a Föld majd "kifordul a sarkából". Maximum én fogok kifordulni a sarkamból aznap, ha előző este túl sokat iszom (május 7-e ui. vasárnap, azaz ideális másnap) :>>>.
Előzmény: Dobcsi (55)
Asenki Creative Commons License 2000.01.02 0 0 56
Előre is bocs!
Kinga, Nostradamus vagy 1999-re vagy 2006-ra jelezte a világvégét. (Már ha hihetsz a ködös fordítási kísérletek egyikének!)
Előzmény: Kinga_ (14)
Dobcsi Creative Commons License 2000.01.02 0 0 55
Üdv.

Az a rész tetszett legjobban a topicban, ahol kiderül hogy nem is 2000 van. :)
Nostradamus műveibe bármit bele lehet magyaráni.
Akar valaki fogadni, hogy nem lesz világvége? :)

Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 54
Vajk!
üzeneted van a HTsuliban!
SZVSZ Nostradamust olvasni,értelmezni rejtvény és kódfejtőknek sem kismiska.
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 53
Vajk!
A fene tudja,hogy másvilági-e? De nem sokan csinálják utánuk az tuti.
Offtopic:Ismét e-mailt küldtem.
Előzmény: Vajk (52)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 52
Ja, igy ertem. Azt hittem a szellemi erore a masvilagi szellemek energiajat ertetted:))
Igy pedig a ketto szerintem ugyanaz.
Előzmény: Espada (49)
Festéktüsszentő HapciBenő Creative Commons License 2000.01.02 0 0 51
Idézet (lehet hogy nem pontos):
"A két leggyakrabban előforduló dolog a világon:
1. Hidrogén
2. A butaság."
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 50
Ujlaki!,
nem erlek el emilen, pedig szeretnelek:))
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 49
Az általam "szelleminek" nevezett (bocs,de nem tu-
dok más szót rá) erő,amikor a kung-fus fazon a torkának szegezett lándzsával eltól egy autót.
Persze edzés is kell.
Lelkierőnek azt nevezem,amikor valaki a padlóra
kerül (családi,anyagi stb.ok) és fel tud állni,
nem a piához,jósokhoz mágúsokhoz megy.
Előzmény: Vajk (47)
Alfred Creative Commons License 2000.01.02 0 0 48
Vajk:
Megtisztelő az ajánlat, de azt hiszem egyrészt annyira nem nagyhorderejű a probléma, másrészt nincs ám nagy véleménykülönbség köztünk!

Egyébként szerintem is készüljön minnél több Nostradamus olvasat, de a végén be kell mondani, hogy a mellékhatások tekintetében kérdezze meg plébánosát illetve pszihológusát!

Előzmény: Vajk (41)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 47
Igazad van! Lelkiero van, szellemi ero pedig......
Van?
Hol van? Hol lehet megtapasztalni?
Előzmény: Espada (43)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 46
Vajk!
Ismét e-mail. Természetesen igy igaz,elsősorban
"segíts magadon Isten is megsegít" ez alaptétel.
Előzmény: Vajk (45)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 45
Az utolso mondat nem kellett volna:))
El az e nelkul is. Taplaljak a nyuedzses magusok es horoszkopkeszitok, termeszetgyogyaszok(itt azert tisztelet a kivetelnek!4) es maguk az emberek. Mert hinni akarnak mert tudatlanok. Amiert nem csak ok a hibasak, hanem a kornyezet, a vilag amiben elunk. Csak van aki ellenszegul a csabitasnak es magaban hisz, es van aki nem szegul ellen es hisz mindenfele lejart szavatossagu eszmeben.
Előzmény: Újlaki (42)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 44
Vajk!
Teljes egyetértésem!

Alfred!
Semmi probléma!

Előzmény: Vajk (33)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 43
Láttam! Ez valami misztikus szellemi(?)erő?
pl.lándzsával az autót eltólni.
Azonban a lelkierő szvsz nem azonos a szellemi(?)
erővel.
Előzmény: Vajk (35)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.02 0 0 42
Bele-beleolvasgatok ittend kérem a vitába, néha szórakoztat, néha kicsit megdöbbent. Az igazság az volna, hogy valószínűleg kár vitatkozni. Az az ember, aki csak egy fikarcnyit is hisz bármiféle jóslatban vagy babonában, azt racionális érvekkel úgysem lehet meggyőzni semmiről: mit annak a ráció, aki ilyen irracionális dolgot egyáltalán komolyan vesz.

Úgy hogy mélyen egyetértve a témafelvetéssel, kénytelen vagyok azt mágis teljes mértékben cáfolni: Nostradamus nem bukott meg, Nostradamus él és élni fog. Amíg buta ember van a Földön, márpedig a fény az alagútban legfeljebb a szembejövő vonat fénye, nos, addig Nostradamusnak tág tere van. Szerintem ő maga sem hitte, hogy tréfája ilyen messzehordó és sokáig ható lesz.

Sokáig éljen Nostradamus, és az őt tápláló és éltető emberi butaság!

Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 41
Alfred,
errol szivesen vitatkozom, de nem ebben a topicban. Talan emilben folytathatjuk. Vagy csinalhatunk erre masik topicot(Vallas-Filozofiaban biztos van ilyen mar)
Alfred Creative Commons License 2000.01.02 0 0 40
Vajk:
Az, hogy valaki hisz benne, abban hasonlítanak, de a vallásokkal ellentétben a jóslatok a megváltoztathatatlanságot sugalják, míg pl a katolikus vallás is éppen a hozzáállásodtól teszi fügővé a jövődet. Egyébként erre van mondás is "Segíts magadon és Isten is megsegít!"
Előzmény: Vajk (39)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 39
Szerintem pedig mindketto egy torol ered.
Nagyon leegyszerusitve: "masok majd megoldjak helyettem"
Ilyen pl az eleve elrendeles a vallasban, es a "nincs mit csinalni, mert ugyis vilagvege lesz"

Meg aztan eleg sok kis szekta alapul a jovendolesekre, aztan ezek idovel elmulnak. Vagy mert ongyilkosok lettek, vagy mert nem jott be a joslat, amire alapult a hituk.

Előzmény: Alfred (37)
gross Creative Commons License 2000.01.02 0 0 38
Én sak a klasszikusoknak hiszek:

"Fénylő hold, lesz majd egy új idő,
mikor a Jupiter a Marssal együtt áll,
a harc és minden rossz felhő
Elszállt s helyére a szeretet áll!
"

Előzmény: sallustius (12)
Alfred Creative Commons License 2000.01.02 0 0 37
Szerintem nem kéne párhuzamot vonni a vallások és jóslatokba vetett hit között.
Egy jóslat nem azt mondja, hogy én hogyan éljek, hanem azt mondja, hogy az én életemben mi fog történni. És ez a kettő nagyon más.
A jóslat jövendölése - a hívői szerint - elkerülhetetlen, a vallás jövendölései - a hívői szerint pl a megfelelő életmóddal - elkerülhetőek, illetve jóra fordíthatók.
Alfred Creative Commons License 2000.01.02 0 0 36
Espada:
Valóban, elnézést kérek! Első olvasatban félreértelmeztelek, mostmár látom, hogy te azt írtad le ahogy mások gondolják. Bocsi mégegyszer.
Előzmény: Espada (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!