Keresés

Részletes keresés

Cactus Creative Commons License 2000.12.04 0 0 900
Ezzel most nem tudok egyetérteni. Ha valaki kijelenti magáról, hogy elfogad egy világnézetet, mert az helyesnek tartja, elfogadja, hogy jobbá teheti a világot az által, hogy eszerint él, dolgozik, ennek megfelelően próbál hatni a környezetére, az ne jelentsen ki ezzel a világnézettel gyökeresen ellentétes dolgokat, mert akkor 2 lehetőség van:

1. önzés - karrier - megalkuvás - elvtelenség
2. új filozófia vagy világnézet kidolgozása

Ez utóbbit el lehet vetni a "korona a parlementben" és a mai "liberalizmus" közötti ellentmondás miatt. Marad az első.

Ami sikeres, az nem feltétlenül helyes. Pl. ha ma Magyarországon agyonlőnénk minden bűnözőt, az lehet, hogy sikeres lenne a polgárok nagy részének véleményét figyelembe véve. Csak helytelen lenne.

Gusztos tárgyszerűen nyilatkozik, ez igaz. Viszont elvtelenül.

Előzmény: szalonna (899)
szalonna Creative Commons License 2000.12.04 0 0 899
Azt hiszem, hogy az elmúlt évben sokkal többen látták a koronát, mint az azelötti idöszakban akár 10 év alatt. Nincsenek konkrét számaim (nem jegyeztem meg öket) - de valszeg erre célzott Gusztos Péter. Erre azt mondani, hogy "már csak hivatásos politikus" - elég gyerekes dolog (nem Te mondtad, tudom). Mert éppenhogy a zsigeri, alapvetöen kiskorú politizálás lényege, hogy ha meglátjuk mondjuk a koronát, akkor tüntetöen köpködni kezdünk, svájcisapkát húzunk, esetleg megpróbáljuk lepisilni a mellettünk álló cipöjét. Mindezt felnött emberektöl látni különösen fárasztó. Gusztos ezzel a gyerekes hagyománnyal szakít, ha tárgyszerüen nyilatkozik.

Előzmény: Zmac (896)
Zmac Creative Commons License 2000.12.04 0 0 898
Kíváncsi lennék Seki illetve Pindiy kommentárjára.
Előzmény: Cactus (897)
Cactus Creative Commons License 2000.12.04 0 0 897
Még nem szokta meg az új helyzetet. Eddig lehet, hogy következetes liberális volt, de most már csak hivatásos politikus.
Előzmény: Zmac (896)
Zmac Creative Commons License 2000.12.04 0 0 896
Gusztos Péter, az SZDSZ újonnan megválasztott ügyvivője a Magyar Nemzetben:

"Egy következetes liberális számára elfogadhatatlan, hogy a korona a köztársaságot megjelenítő parlamentben helyet kapjon. Ennek ellenére látom, hogy ez egy sikeres politikai akció volt, sikeres volt a polgárok között, ezért nincs is értelme egy év távlatából ezt vitatni. Most már én sem vinném vissza a koronát a Nemzeti Múzeumba."

Érdekes ez a gondolatsor: tiltakoztunk, elvi alapon. ("következetes liberális") Viszont sikeres politikai akció volt, most már ő se vitetné vissza a koronát.

Egy kis ellentmondást vélek felfedezni, ami azonban feloldható: azt reméltük, hogy a tiltakozással szerezhetünk egy kis népszerűséget. Tévedtünk, ezért nem tiltakozunk tovább, mert az népszerűségvesztéssel járna. Mindezt természetesen következetes liberálisként. :)))

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.10 0 0 895
:-)

Ez pontosan .., azaz két pont, én a végén néztem figyelmetlenül...

A többi viszont áll, még ha répalábakon is :-)

Előzmény: Zmac (894)
Zmac Creative Commons License 2000.10.10 0 0 894
Fölé van írva: Répássy Róbert :)
Előzmény: Törölt nick (892)
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.10 0 0 893
Mintha lett volna abban az MN-ben egy másik cikk is ahol azt olvastam, hogy a Korona a kései avar korban készült. Egyébként pedig ellenzem, hogy a parlament rátette a kezét a Szent Koronára. (Mi lesz ha egyszer Kohn elvtárs lesz a Parlament ura??) Ellenzem, hogy másolatokat gyártanak. Ellenzem, hogy ezeket a másolatokat (vagy ezt a másolatot) körbehordozzák Magyarországon. Miért? 1. A Korona nem körmeneti kereszt. 2 egyszer hordták körül mégpedig Mátyás mikor visszavásárolta a tőlünk ellopott Koronát 80.000 aranyért. DE nem a csonka Magyarország koronája a Szent Korona. A Koronának országai vannak, és tartományai és városai. Gyanús és már-már a fekete mágiát súroló az ahogy mintegy "szentesítik" a trianoni határokat ezzel a cselekedettel.
Ennyi
Előzmény: hegyivadasz (890)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.10 0 0 892
No ja, és alá sincs írva...
Előzmény: Törölt nick (891)
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.10 0 0 891
Hát én elolvastam, s egy fideszes ömlengés az egész, teli politikia önteltségel...

A Fidesz vezette polgári kormány a millennium évében azt tekintette történelmi feladatának, hogy a Szent Korona szimbolikus tartalmát megerősítse.

Erre nyilván szüksége van, mert valós társadalmi előrelépést sokkal nehezebb felmutatni, mint ilyen, érzelmekre ható látszatsikerből politikai tőkét kovácsolni... Látszatsiker, mert nem a Fidesznek szólt és szól az embrek látogatása, hanem a Korona megfoghatatlan, nehezen megnevezhető eszmeiségének, amit sokan misztikusnak is tartanak... Látszatsiker, mert csak elő kell venni azokat a cikkeket, amik a Korona visszadása utáni látogatottságról szólnak... Az akkori érzelmek sem a kommunistáknak szóltak, hanem a Koronának...

Amit most a fidesz csinált, azt nyugodtan lehet a Korona meggyalázásának is nevezni, mert a Nemzeti Múzeum nyugalmából a politikai fertőbe helyezte át... Ott mocskolódnak, csatároznaka közelében... Méghogy erősítik a Korona szimbolikus tartalmát... Ellaposítják rövid idő alatt... Tavaly még meg lehetett nyugodtan nézni, most egész más a helyzet, oda kell menni a politikurvák székhelyére...

Akit érdekel, itt olvasható egy jó összefoglalás a Korona korai történetéről...

hegyivadasz Creative Commons License 2000.10.10 0 0 890
Csak azok kedveert, akik nem olvastak a cikket. Waxxablaze es Cactus vitajanak semmi köze a cikkhez, mivel az nem a Korona eredetevel foglalkozott, hanem az ellenzek, az Alkotmanybirosag altal is elutasitott, kifogasaival a Korona ügyeben.
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.09 0 0 889
Ha jól tudom egy ötvös csapat vizsgálta. A jelentősége csak az, hogy nem a pápa nagylelkűségének köszönhetjük a Szent Koronát. Nem ő készítette, nem az ő ajándéka.
Előzmény: Cactus (888)
Cactus Creative Commons License 2000.10.09 0 0 888
Bizonyíték arra, hogy nem így volt? És ha így volt, annak mi a jelentősége?
Előzmény: waxxablaze (887)
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.09 0 0 887
pl az, hogy a két részt utólag eszkábálták össze.
Előzmény: Cactus (886)
Cactus Creative Commons License 2000.10.09 0 0 886
Éspedig? (Régen tanultam ám...). Miért hazugság? döntő bizonyíték erre?
Előzmény: waxxablaze (885)
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.09 0 0 885
Amit az iskolákban tanítanak évtizedek óta. Az a hazugság.
Előzmény: Cactus (884)
Cactus Creative Commons License 2000.10.09 0 0 884
Már megint kik és mit hazudtak össze róla? És az miért nem úgy van?
Előzmény: waxxablaze (883)
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.09 0 0 883
Nem. Csak a Koronáról szóló hazugságözön (honnan van, kik csinálták, hol, mikor stb.) ellen kell néha tenni.
Előzmény: Cactus (882)
Cactus Creative Commons License 2000.10.09 0 0 882
Mér' kell havonta ugyanazt, úgyanúgy leírni? A MN olvasótáborának eddig tart a memóriája?
hegyivadasz Creative Commons License 2000.10.09 0 0 881
Megelöztel Zmac! Mellesleg a cikk nagyon igaz.
Előzmény: Zmac (880)
Zmac Creative Commons License 2000.10.09 0 0 880
Témába vágó cikk a mai Magyar Nemzetben.
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 879
Csak rajta :-)

Nem mondtam én olyat, hogy bárki is ne örüljön, csak azért azt hagy kérdezzem meg, hogy végül is minek kell itt örülni?

Előzmény: Törölt nick (876)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 878
Cactus!

Kac-kac. :-)

Előzmény: Cactus (877)
Cactus Creative Commons License 2000.09.21 0 0 877
Es ezt te mind a Dunan lattad :-o ?
Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 876
Szervusz elnyomott!

Hát, ez is egy vélemény. Azért a magam részéről kérek engedélyt örülni! :-)

Előzmény: Törölt nick (875)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 875
Szia!

Nam annyira értem a kérdésedet, pontosabban, hogy miért teszed fel; mert milyen vagyok, vagy ismerjük egymást?

Ha arra gondolsz, hogy nem örülök annak, hogy a politika felhasználja nemzeti ereklyénket mocskos céljaira, akkor ez így van, s ezt vállalom is. Nem olyan nagy csuda az, hogy most jobban viszik a gyerekeket, mert egyszerűen eszükbe jutott a szülőknek, pedagógusoknak, de le fog ez csendesedni...

Nem tudom éltél-e, mikor hazakerült a Korona, s hogy akkoriban a Nemzeti Múzeum látogatotttásga milyen volt, Te akkorban jártál-e arra, de talán össze lehetne vetni a mostanival a statisztikát. Akkor az valódi politikai eredmény volt - no nem csak a mi volt kedves akkori politikusainkké -, de most ez semmi, ez csak egy szegény ország urizáló vezetőinek felesleges pazarlása és öntetszelgése volt, s a Korona, mint nemzeti ereklyénket sem igen tisztelik, ha jobban meggondoljuk...

Előzmény: Törölt nick (874)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 874
elnyomott!

Van valami, amiben te a szépet és a jót látod, aminek örülni tudsz, vagy ilyen vagy és kész?

Előzmény: Törölt nick (873)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.21 0 0 873
Mi is megnéztük a tavasz végén, akkor 20-40 fős csoportok mehettek be kb. 20-30 perces varakozási idővel...

A gyerekeimnek speciel sokkal jobban tetszett a Nemztti Múzeumban, ahol többször is meg tudtuk nézni, nem voltunk időhöz sem kötve, mint a Parlamentben. Amíg ott volt, helyén volt, az nézte meg, aki akarta, és akkor,a mikor akarta, most a politika önző módon elragadta, s kegyesen megengedi, hogy megnézhessük... Nekem azért ezt is jelentette ez a hír, nem beszélve arról, hogy a méltóságokat is meg kellett nézni...

Előzmény: Törölt nick (872)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.20 0 0 872
Zmac!

Tegnap a Dunán nagyon klassz volt látni, hogy a gyerekek milyen megilletődöttséggel, meghatottan, komolyan nézték, csodálták a Parlamentet és a Szent Koronát, meg ahogyan beszéltek róla! Ilyenkor az ember úgy érzi, van remény! Ők az Új Nemzedék, nem az "Új Generáció"!

Az idei év első kilenc hónapjában átlag napi 4.000 ember zarándokolt el Nemzeti Ereklyénkhez a Parlament épületébe!

Előzmény: Zmac (871)
Zmac Creative Commons License 2000.09.20 0 0 871
Magyar Nemzet

A félmilliomodik Szent Korona-látogató

Felküldve: 2000. szeptember 20.
1 . oldal

Pál Szilvia, a tatabányai Herman Ottó Általános Iskola 3. osztályos tanulója volt idén a Parlament félmilliomodik látogatója, aki osztálytársaival és tanáraival tegnap reggel érkezett a Házba. Az ötszázezredik látogatót Mádl Ferenc köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Áder János, az Országgyűlés elnöke fogadta. A tatabányai kislány a házelnöktől egy országgyűlési emlékérmet, a Szent Korona, illetve az Országház történetét bemutató könyvet kapott. Ezt követően az iskolai csoportnak – rendhagyó idegenvezetésként – Orbán Viktor mutatta be a kupolacsarnokot és a koronázási jelvényeket. A látogatás végén Mádl Ferenc, Orbán Viktor és Áder János minden gyermeknek dedikálta és átnyújtotta a Szent Korona történetéről szóló könyvet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!