Keresés

Részletes keresés

iudex Creative Commons License 1999.12.07 0 0 116
Na epp arra voltam kivancsi, hogy a katolikus liturgia - es nem teologia - mit mond errol. Mert azt lassan ertem, mit ert a HGy a fogalom alatt. :)))
Előzmény: cafon (115)
cafon Creative Commons License 1999.12.07 0 0 115
Nem!
Itt egy olyan performanszról van szó, melyben azt illusztrálta NS, hogy az anyag miképp közvetíti a szellemet. A katolikus teológia egészen más szentelt vízről beszél. (egyébbként ez roppant izgalmas kérdés, csak nem a topic tárgya, de ha érdekel, állok elébe).
Előzmény: iudex (114)
iudex Creative Commons License 1999.12.07 0 0 114
A szenteltviz hasznalata mely katolikus liturgiai elemben szokasos?
Előzmény: faithful (112)
Jozsóka Creative Commons License 1999.12.07 0 0 113
Köpködős NS????
Miről beszélsz te? Olyan mintha itt egy páran direkt csinálnák ezt és provokálnának. Nem kizárt.
Előzmény: lujza (108)
faithful Creative Commons License 1999.12.07 0 0 112
Akkoriban izraelben -- főleg a farizeusok -- hittek abban, hogy az elsőszülött fiú köpésének gyógyító ereje van. Ezért (is) lehetséges hogy Jézus köpött.

Németh Sándor a köpéssel pedig pusztán a "transzferencia" gyakorlatát mutatta be. Ugyanarról az elvről lett volna szó, amivel a katolikusok a "szenteltvizet" sprickolják. Csak az a különbség, hogy itt működött is a transzferencia, és nem csak a liturgia része volt....

faithful

Előzmény: Duda (111)
Duda Creative Commons License 1999.12.07 0 0 111
Most mit kell azon kiakadni, hogy kopott, vagy nem kopott?

A nagypapamtol azt tanultam, hogy a reggeli nyalnak gyogyito hatasa van. A sebeket be kell nyalazni stb....

Persze o azt is mondta, hogy a pisinek is hasonlo hatasa van, de abban mar 6 evesen is ketelkedtem...

Duda Creative Commons License 1999.12.07 0 0 110
Valasz az eredeti kerdesre:

Mr. Bean, es az enekli: "..a shadow on you.."

zsombi Creative Commons License 1999.12.07 0 0 109
GEZA!

cafon ott volt és látta, hogy N.S. fújt. (cafon HGy tag).

Morvay nem cáfolta a köpés tényét, hanem indokolta. (M. a HGy. szóvivője)

GEZA, szerinted is köpött és ezt alá is támasztod a Bibliából vett igével. (Te is HitGyülis vagy nem?)

Komoly divergenciát érzek a gyülekezeten belül. Máskor is köpött már a "főnök"? Lehet, hogy a csulázás lesz a következő szakítópróbája a társaságnak?

Egyébként nyitottam már egy topicot a köpködős Német Sándor téma megvitatására. Talán ott folytathatnánk az indítékok megismerését.

Előzmény: GEZA (100)
lujza Creative Commons License 1999.12.07 0 0 108
:)
Előzmény: cafon (106)
Jozsóka Creative Commons License 1999.12.07 0 0 107
Hát igen a tények azok tények. A HGy olyan már mint a foci, mindenki azt hiszi hogy ért hozzá és tudja hogy ki mikor mit miért csinált és véleményt nyilvánít. Elég érdekes, de az biztos hogy ez a köpködési cirkusz is nevetséges. Csak egy kicsit gondolj bele, mondom, ilyen alapon bármelyikünket akár halálra lehetne ítélni valami dolog miatt most valami videó alapján. Ennek megvannak a kidolgozott módszerei, csak az a szomorú hogy még most is egyesek ilyen módszereket használnak.
cafon Creative Commons License 1999.12.07 0 0 106
Eddig szó sem volt az ásványvízről. Azt hittem a köpés izgat. De ha érdekel elmondom mit csinált vele.

Igen, amikor kifogyott az üvegből a víz, akkor fújt.

Előzmény: lujza (102)
faithful Creative Commons License 1999.12.07 0 0 105
Hupsz, itt a nehéztüzérség. :)))))))
Előzmény: GEZA (100)
lujza Creative Commons License 1999.12.07 0 0 104
Na, en itt befejeztem.
Nem szeretem, ha arrol kell vitatkozzak, hogy feher-e a feher, vagy fekete.
Előzmény: Jozsóka (103)
Jozsóka Creative Commons License 1999.12.07 0 0 103
Én is ott voltam. Szó sem volt szándékos köpésről és nem is volt ilyesmiről szó soha, legalábbis én egyszer sem hallottam ilyesmit hét év alatt. Más dolgokról szokott szó lenni, nem köpködésről.

Amúgy melyikőtök tarja ezt a topicot normálisnak?

lujza Creative Commons License 1999.12.07 0 0 102
S mit csinalt az asvanyvizzel ? Abbol is fujt ?
S mikor kifogyott az uvegbol a fujas, akkor fujt a szajabol ?
Előzmény: cafon (101)
cafon Creative Commons License 1999.12.07 0 0 101
Nem igaz! Én ott voltam. Egyetlen egyszer volt még korábban (tehát nem akkor) ilyesmiről szó a transzferencia kapcsán. Itt kifejezetten fújásról volt szó, azt a Bibliai képet követve, amikor Jézus ráfújt a tanítványokra, mondván: Vegyetek Szentlelket.
Előzmény: lujza (96)
cafon Creative Commons License 1999.12.07 0 0 99
Hi!

Ne feledd: Az a gyanús, ami nem gyanús. :))
Az a helyzet, hogy a gyanú az ügön-ügön kevés, merthogy bizonyítékok kellenek. A gyanú alapján indított kivizsgálások sorozata már két rendszer (barna, vörös) ideológiáját kiszolgálta. Még a gyerekszobát csak rácson keresztül látott Lackó is tudja, hogy ide bizonyítékok kellenek. Azok pedig nincsenek. Mert ugye EGY ZÁRT KÖRŰ MEGBESZÉLÉSEN ELHANGZOTT 14 ÓRÁS ANYAGBÓL 3 SPECIÁLISAN ÖSSZEOLLÓZOTT MONDAT az nem bizonyíték. Molnár Róbertet szegényt sajnálom, mert a Bartus beigért neki egy csomó bizonyítékot, ha hajlandó politikai szintérre vinni a bosszúhadjáratát, ám most, amikor át kellene adnia azokat, nincsenek. Puff! Mondjuk 27 évesen még elég fiatal ahhoz, hogy az élet megtanítsa pár dologra.

Ez a közvéleménykutatás: nonsense. Egy demokráciában nem a többség szimpátiája illetve unszimpátiája a szempont, hanem a jogok szabad gyakorlásának biztosítása mindenki számára, még akkor is, ha netalán egy csoport kisebbségbe szorul. Megjegyzem az 1%-os felajánlások alapján a HGY a negyedik legnépszerűbb egyház a magyarországi adófizetők szemében.

T.-tel

Előzmény: zsombi (94)
lcsaba Creative Commons License 1999.12.07 0 0 98
Majd amikor a Gellérthegyen áldozatot mutatnak be.../a sok 1/2 eszü/ Magyarország 2000!
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.07 0 0 97
Te is...
Előzmény: virge3d (93)
lujza Creative Commons License 1999.12.07 0 0 96
"Te mit szólnál, ha őszentsége II. János Pál leköpne?"

:) en speciel nagyon nem orulnek.
(en igy se orulok, hogy o a papa, de mindegy.)

Nos, mindazoknak, akik azt allitjak, hogy NS fujni akart:
sajnalattal tudatom, hogy a bejatszason latszott, hogy kopni akart, nem fujni, meg pedig azert, mert elfogyott az asvanyvize......

Előzmény: cafon (89)
bubis Creative Commons License 1999.12.07 0 0 95
Kedves Zsombi!

Ez alapjan a zsidokat is be lehetne tiltani! Egyebkent meg menyire szimpatizalnanak, amikor allandoan uszitjak az embereket ellenuk. Peldaul azt meg a BAGYosok is elismerik, hogy a HGY nem uszit a szulok ellen, megis telikiabaljak vele az orszagot. Egy ilyen felmeressel csak azt lehetne felmern, hogy mennyire voltak sikeresek a gyuloletkelto kampanyok.

Udv.
Andras

Előzmény: zsombi (94)
zsombi Creative Commons License 1999.12.07 0 0 94
cafon!

"Tényleg bármelyik magyar állampolgár kampányolhat az általa gyűlölt csoport ellen a médiákon át a Magyar Országgyűlésig?"

A válasz igen, ha alapos a gyanú, hogy az általa említett szervezet (szekta) törvényt sért. A Bartus pedig ezzel a véleményével nincs egyedül és megfontolásra érdemes bizonyítékok is vannak a kezében.
Megérne egy közvélemény kutatást annak kiderítése, mennyien szimpatizálnak a HGy-vel az országban.

Előzmény: cafon (90)
virge3d Creative Commons License 1999.12.06 0 0 93
Te pedig az első csoportba tartozol...
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 1999.12.06 0 0 92
Van, aki tudni vél dolgokat, és van, aki tud is.

TioT

Előzmény: Jozsóka (91)
Jozsóka Creative Commons License 1999.12.06 0 0 91
Szerintem mindenkivel előfordult az élete során hogy véletlenül valakit leköp. Vagy ilyesmi. De hogy ezt meg is ideologizáljátok... Meg ezzel valamit be próbáltok bizonyítani, ez csúcs jobb mint a kabaré. Persze hogy nem direkt köpte le az SCs-t, szánalmas ha valaki ezzel valamit bizonygatni akar. Ilyen alapon bárkiről bármit bármikor be lehetne bizonyítani. Most rögtön.

Persze hogy politikai erők vannak a Bartus mögött.

cafon Creative Commons License 1999.12.06 0 0 90
ON!!!

Éljen, hurrá! Hosszú-hosszú hozzászólások óta én vagyok az első ON!

Szal mi van ha emögött a Bartus mögött politikai erők vannak. Azért gondolom, mert olyan simán használ fel kampányában képviselőket, mint a huzat (Ughy Attila, Molnár Róbert, István József). Próbálnánk csak meg mi LAIKUSOK megkavarni az Emberjogi bizottság ülését igazunkat bizonygató levelekkel. Ráadásul úgy tudom, hogy maga a nagy Bartus írta Molnár Róbert felszólalását. + A szombati Kossuth riport után együtt távoztak egymás vállát veregetve.

Tényleg bármelyik magyar állampolgár kampányolhat az általa gyűlölt csoport ellen a médiákon át a Magyar Országgyűlésig?

cafon Creative Commons License 1999.12.06 0 0 89
Szia!

Direktbe biztosan nem köpne le, ha pediglen véletlenül, akkor letörölném. Ám ha mindezen keresztül felszabadulna Isten természetfeletti ereje (miért ne?), akkor még egyszer odatartanám az arcomat.

Te mit szólnál, ha őszentsége II. János Pál leköpne?

Előzmény: lujza (87)
cafon Creative Commons License 1999.12.06 0 0 88
Kedves Lujza!

Valójában szó sincs köpésről. Fújásról van szó, mely a véletlenek összjátéka folytán fluid formát öltött. Én is ott voltam. Nem köpött. Fújt. Mint már annyiszor korábban, amikor nem telítődött a légáramlat nyállal.

Ez egy szerencsétlen gyűlölködő ember bosszúhadjáratának része. Mármint, hogy órákig ül a HGY videók előtt és keresgéli ide-oda pörgetve a legdehonesztálóbbat. Szegény.

Szia!

Előzmény: lujza (68)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 87
Azert ebbe a kopesbe rendesen sikerult beleragadni. :)

Szoval, Ti mit csinalnatok, ha titeket kopnenek igy le ? Ti is igy orulnetek neki? :(

iudex Creative Commons License 1999.12.06 0 0 86
Arany, Draga Olvtarsam! Mer' ez minden bizonnyal a Bekes-Dalos verzio, nem a Karoli-Biblia. A ketto elter egymastol. Ahogyan elternek Szent Jeromos forditasai is, mert egyreszt mas-mas nyelvbol keszitette, masreszt meg a teologiai gondolkodasa is valtozott.
Előzmény: zsombi (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!