Keresés

Részletes keresés

pimre Creative Commons License 2024.03.25 0 1 37920

Semmi mergefield, símán beírod a pontot a mezőkód után a szövegbe. Nálam ez így szokott kinézni mezőkódokkal: «Vezetéknév» «Utónév» «Évfolyam».«Osztály» osztályos tanuló, ami a kész levélben íg jelenik meg: Gipsz Jakab 11.D osztályos tanuló 

Előzmény: djuice (37919)
djuice Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37919

Sziasztok!

Kicsit vegyes a kérdésem…

Körlevélhez az adatforrás excel táblájában található egy sorszám oszlop. A mezőit úgy formáztam egyedileg, hogy legyen a számjegyek után pont a magyar nyelv szabályának megfelelően.

Namost a Wordnek körlevél készítésénél, a neten olvasom, hogy csak natív formátumú adatokat ad át az Excel, ami elhagy minden cellaformázást.

Hogyan lehetne a körlevél dokumentumokba belevarázsolni mégis a pontot a számjegyek után? Nézegettem ezeket a mergefield mezőkódokat, de nem sok sikerrel. (Egyedül a dátum formátumra működött, mert oda konkrét példát is találtam…)

Köszönöm!

Delila10 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37918

Más módon:

=INDEX($A$1:$F2;1;HOL.VAN(1;A2:F2;0))

Előzmény: Fferenc50 (37915)
brandi12345 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37917

Köszönöm szépen működik erre gondoltam.

Előzmény: Fferenc50 (37915)
XtraP Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37916

Anélkül pedig nemigen fog menni.

Itt van hozzá részletes magyar nyelvű magyarázat, példákkal: https://support.microsoft.com/hu-hu/office/hol-van-f%C3%BCggv%C3%A9ny-e8dffd45-c762-47d6-bf89-533f4a37673a

Előzmény: brandi12345 (37914)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37915

Szia!

Ha csak pozitív számok lehetnek a 0 mellett, akkor pl:

=VÁLASZT(HOL.VAN(MAX($A1:$F1);$A1:$F1;0);"A";"B";"C";"D";"E";"F")

lehet a képlet.

Ha negatív számok is előfordulhatnak, akkor kicsit bonyolultabb, tömbképlet használható:

=VÁLASZT(HOL.VAN(MAX((($A1:$F1)<>0)*OSZLOP($A1:$F1));OSZLOP($A1:$F1);0);"A";"B";"C";"D";"E";"F")

A tömbképletet Shift + Ctrl + Enter kombóval kell lezárni, az Excel kapcsos zárójelbe teszi.

Természetesen ha több oszlopod van, akkor annak megfelelően kell módosítani a képletet.

Üdv.

Előzmény: brandi12345 (37912)
brandi12345 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37914

 

 

Sajnos a fügvényt nem tudom annyira nem megy az excel 

Előzmény: XtraP (37913)
XtraP Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37913

Szerintem a HOL.VAN (angol neve MATCH) függvény jó lehet neked.

Előzmény: brandi12345 (37912)
brandi12345 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 37912

Sziasztok!

Kicsit fenn akadtam egy képlet kellene van egy táblázatom

Leirom:

        A   B  C  D  E  F   Eredmény

1       1  0  0  0   0  0         A

2       0  0  1  0   0  0         C

3       0  0  0  0   0  1         F

4       1  0  0  0   0  0         F

5       0  1  0  0   0  0         B

Az eredményhez Kellene a képlet hogy melyik oszlopban jelenik meg az 1-es

Természetesen nem csak 1-es szám lehet lényeg az ,hogy minden sorban csak 1 szám van ami eltér a 0-tól.

Az a szám melyik oszlopban van az legyen az eredmény alatt képlettel.

Köszönet előre is

brandi12345 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 37911

Köszönöm remek

Előzmény: Delila10 (37910)
Delila10 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 37910

Szia! A HÉT.SZÁMA függvény való erre.

Előzmény: brandi12345 (37909)
brandi12345 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 37909

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Van sok dátumom azt szeretném egy képlettel hogy az adott évben hányadik héten volt

ha lehetséges

Pl:  2024.04.03          14.hét

      2024.05.20          21.hét

természetesen nem csak az idei év kellene

köszönöm segitségeteket.

djuice Creative Commons License 2024.03.18 0 0 37908

Danke, danke, danke! 🙂👍

Előzmény: pimre (37907)
pimre Creative Commons License 2024.03.18 0 0 37907
Előzmény: djuice (37906)
djuice Creative Commons License 2024.03.17 0 0 37906
Előzmény: pimre (26033)
pimre Creative Commons License 2024.03.05 0 0 37905

Szia, köszönöm a javaslatot.

 

AZ Application.Calculation hívást korábban nem használtam, ezért nem tudtam, mi az optimális parancs. Az xlCalculationAutomatic valahogy mégiscsak működött, mert megoldotta a problémát, de azért át fogom írni az általad javasolt Application.Calculate parancsra. Az eddigiekből következik, hogy az xlCalculationManual paranccsal sem találkoztam még a korábbiakban. Nem volt szükségem képletek aktualizálására. A program, amin most dolgozom az első, ahol előbb hozom létre a képleteket, mielőtt a forrás munkalap megfelelő cellái feltöltődnek a képletek által használandó adatokkal. (És a sorrend nem is változtatható. Én elkészítem a "vázat", aztán két módon kerülnek adatok a forrás munkalapra. Először én olvastatom be programmal egy később megkapott külső fájlból az addigra rendelkezésre álló adatokat, majd mások, más helyen utólag írják be a további adatokat)

 

A beolvasás módja: Az általam használt beolvasó program megnyitja a beolvasandó adatokat tartalmazó külső munkafüzetet, és az ezen lévő egyetlen munkalap sorain végigmenve először beolvas egy azonosítókódot, amit megkeres az én rendszeremben forrásnak nevezett munkalapon (ezt szükségszerűen megtalálja, mert azonosak a szereplők, és a kód köti össze őket), majd a megfelelő oszlopok adatait egyenként bemásolja a helyükre. Ha jól sejtem, ezt nevezed direkt elérésnek.

Miután a program végez az adatok átmásolásával, akkor indítom el a sorrendbe rakást a képletekkel előkészített saját munkafüzetem munkalapjain. Kivéve természetesen a forrásnak nevezett munkalapomat. És itt jelentkezett a probléma, amiért először segítséget kértem.  Ekkor derült ki, hogy bár az adatok a forrás munkalapon a helyükön voltak, a képletek még nem aktualizálódtak, ezért az elsőként rendezendő munkalapon nem történt meg a rendezés. Nem volt mit rendezni, mert az összes képlet adata még 0 volt.

Ekkor alkalmaztam a sorrendező ciklus elé beírva az  Application.Calculation = xlCalculationAutomatic parancsot, ami azonnal érvényesítette a képleteket. Ennek ellenére át fogok térni javaslatodra az Application.Calculate parancs alkalmazására - Amit még egyszer köszönök -, lévén semmilyen tapasztalatom nincs ezzel a témakörrel kapcsolatban.  

 

Előzmény: Fferenc50 (37904)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.03.05 0 1 37904

Szia!

Jó hogy megtaláltad a hiba okát. Azonban egy apróságot megjegyeznék:

az Application.Calculation = xlCalculationAutomatic  azt határozza meg, hogy a számítások milyen módon hajtódjanak végre. A parancs kiadása önmagában nem jelenti feltétlenül a számítások azonnali végrehajtását, az a legközelebbi képletváltozáskor lép életbe. 

Azonnali újraszámolást az Application.Calculate utasítás eredményez.

Egyébként kérdés még az, hogy bárhol a programban használtad-e a Application.Calculation = xlCalculationManual utasítást, mert akkor csak kérésre számolódnak újra a képletek. (a futási idő csökkentésére szokásos a használata)

"Először beolvasok adatokat egy külső munkafüzetből" 

A kérdés az, hogy milyen módon olvasod be? Lekérdezéssel vagy direkt eléréssel? Gondolom lekérdezéssel, akkor pedig figyelni kell arra, hogy a lekérdezés (querytable) BackgroundQuery tulajdonsága False legyen. Ebben az esetben a makró nem megy tovább mindaddig, amíg a lekérdezés folyamatban van. Ha ez a tulajdonság True, akkor anélkül fut tovább a makró, hogy a lekérdezés friss adatai "megérkeznének". Makrórögzítő nem feltétlenül foglalkozik a beállításával.

További jó munkát!

Üdv.

Előzmény: pimre (37902)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37903

Azt így utólag nem tudom, mi frissítette a képleteket az első munkalap rendezése után. talán a 37897-es hozzászólásomban leírt sort parancs végrehajtása. Mindenesetre onnan kezdve már rendben volt a további munkalapok rendezése.

Előzmény: pimre (37902)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37902

Köszönöm, de időközben megtaláltam a hiba okát. Nem írtam meg, és magam sem gondoltam, hogy egy másik modulban lévő programmal függ össze a hiba. Uganis az érintett munkafüzetben két egymásra épülő feladatot végzek el. Először beolvasok adatokat egy külső munkafüzetből, és azokat bemásolom egy "forrás" munkalapra. Ez nem vesz részt a rendezésben csak a használt 7 munkalapban lévő képletek innen veszik át az adataik egy részét.

 

Gynús lett, hogy időnként jó volt a működés, most már tudom, hogy akkor, amikor az adatbeolvasás után mentettem a munkafüzetet, majd később futtattam a rendező programot. 

Általában nem így tettem, hanem közvetlenül egymás után indítottam őket. És emiatt a sorban első munkalap feldolgozásakor a képletek még nem érvényesültek.  

 

Most a rendező program elejére beszúrtam egy a képlet frissítő parancsot, ami megoldotta a problémát:  Application.Calculation = xlCalculationAutomatic. 

Sajnos ráment a napom, hogy erre nem gondoltam.

Előzmény: Fferenc50 (37901)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37901

Szia!

Msgbox kiíratásnak az értelme az, hogy amíg leokézod, addig áll a program, telik az idő.

Értem én, hogy másodszorra már megcsinálja azt is, amelyiket előszörre nem... persze, hogy zavar (engem is így látatlanban), mert nem ez a normális működés.

Még egy (utolsó) gondolat(ötlet?): ha nem ciklusban csinálod, hanem csak egy munkalapot, azt megcsinálja vagy nem?

És lépésenkénti futtatásnál?

Végülis még felteheted kérdésként a MS tudástárba is a jelenséget. Valami oka biztosan van....

Üdv.

Előzmény: pimre (37900)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37900

Szia, sokmindent próbáltam, a ludak megdöglöttek:-)

 

- Fordított sorrend: Akkor is az elsőként sorra kerülő a félbehagyott

- Eltelt idők munkalaponként 0-1 mp:

 

1: 0:00:00
2: 0:00:01
3: 0:00:00
4: 0:00:00
5: 0:00:00
6: 0:00:01
7: 0:00:00

 

- msgbox-szal kiíratni, hogy épp melyik lapot akarná rendezni: Ez felesleges. Pontosan tudom.  Ld. eltelt időkben az előtte lévő szám a munkalap nevének a része.

- Stop: Próbáltam, maradt a hiba

- Aktiválás: Próbáltam, maradt a hiba

megnézni,hogy nincs-e valami szemét még a usedrange-ben: Ezt nem tudtam értelmezni. Mi lenne a szemét? Különösen annak fényében, hogy például a Fordított sorrendnél ugyanez a hiba nem az első, hanem a 7. munkalapon jelentkezik.

 

Azért köszönöm.

Egyelőre marad az első munkalapnál a rendezés ismételt elindítása. 

 

Előzmény: Fferenc50 (37899)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37899

Szia!

Ötletem még lenne (mint az egyszeri rabbinak... :) )

Mi történik, ha fordított sorrendben veszed a munkalapokat - az utolsótól visszafelé.

Ha akkor is a sorrendben elsőnek vett (azaz a munkafüzetben az utolsó) munkalap nyűgösködik, akkor "időhiányban" szenvedhet. 

Ilyenkor jönnek az "egyéb hibakereső" gondolatok:

- debug.printtel kiíratni az időket és a lapneveket

- msgbox-szal kiíratni, hogy épp melyik lapot akarná rendezni

- stop-pal megállítani a rendezés előtt és utána folytatni

- megnézni,hogy nincs-e valami szemét még a usedrange-ben.

- esetleg aktíválni a sort előtt a munkalapot (tudom, tudom, elvileg nem kellene, de ki tudja mire gondolt Redmond... :) )

stb...stb.

Persze tetszőleges sorrendben.

 

Előzmény: pimre (37898)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37898

Végül megoldottam, a valódi problémát megkerülve. A sorban első munkalap feldolgozását nemes egyszerűséggel megismételtem:

 

For aktlap = 2 To lapszam ' Az első a teljes lista, de azzal most nem foglalkozunk

    Call sorrendez(aktlapws, utolsosor, utolsooszlop, osszesoszlop, hozottoszlop, kozposszegoszlop, szobelioszlop, nevoszlop)

    If aktlap = 2 Then ' Megismételjük, mert elsőre nem végezte el a rendezést

        Call sorrendez(aktlapws, utolsosor, utolsooszlop, osszesoszlop, hozottoszlop, kozposszegoszlop, szobelioszlop, nevoszlop)

    End If

Next aktlap

 

Így másodszorra már rendezte a sorban első munkalapot is.

 

De azért nem örülök ennek a kerülő utas megoldásnak. Ha van valakinek szebályos megoldásra javaslata, azért hálás lennék.

Előzmény: pimre (37897)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37897

Szia, köszönöm az ötletet. A munkalapok sorrendjének felcserélése után nem ugyanazon a munkalapon jelentkezett a gond, hanem amelyik elsőként került sorra. A korábbi első itt már rendben lett.

 

A rendező program így indul:

 

Sub Tagozat_sorrendezo()

Dim lapszam As Long ' stb.

lapszam = ThisWorkbook.Sheets.Count

 

For aktlap = 2 To lapszam ' Az első a teljes lista, de azzal most nem foglalkozunk, ezért a másodiktól kezdjük a sorrendezést. Tehát a mindenkori második kerül elsőként sorra

    Set aktlapws = ThisWorkbook.Worksheets(aktlap)

    utolsosor = aktlapws.Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

    utolsooszlop = aktlapws.Cells(2, Columns.Count).End(xlToLeft).Column

 

    osszesoszlop = oszlopkeres(aktlapws, "összes", utolsooszlop, aktlapws.Name, rendben) "megkeressük az "összes" nevű oszlopot

 

    ' aztán a többi oszlopnevet is megkeresi (mert minden munkalapon más helytől kezdődnek ezek az oszlopok.

    ' Az egymáshoz viszonyított helyzetük ugyanaz, bár azt hiszem, hogy ez úgyis érdektelen a probléma szempontjából

 

    ' végül az egyes oszlopok szerint sorrenddez, ahogy a 37893-as hozzászólásban bemutattam:

    Call sorrendez(aktlapws, utolsosor, utolsooszlop, osszesoszlop, hozottoszlop, kozposszegoszlop, szobelioszlop, nevoszlop)

Next aktlap

ThisWorkbook.Save

MsgBox "A tagozati adatok sorrendezése befejeződött!"

End Sub

 

Tehát ezek alapján semmi okát nem látom az első munkalap többitőleltérő viselkedésének.

 

Kérdezted még, hogy "Milyen tartományra hivatkozik az aktlapws változód?"

 

Az aktlapws az aktuálisan éppen sorra került munkalap.  A sorrendezésnél az A2-től kezdve a teljes tartományt jelöli ki. Azért A2, mert két soros fejléc van, de ebből az első sor érdektelen, csak a 2. sor az érdekes 

 

With aktlapws.Sort

     .SetRange Range("A2:" & oszlopnev(utolsooszlop) & utolsosor)

     .Header = xlYes

     .MatchCase = False

     .Orientation = xlTopToBottom

     .SortMethod = xlPinYin

     .Apply

 End With

 

 

Előzmény: Fferenc50 (37896)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37896

Szia!

Esetleg próbáld meg a munkalapok sorrendjét felcserélni. Ha akkor is ugyanazon a munkalapon jelentkezik a gond, akkor azt érdemes alaposabban megvizsgálni.

Milyen tartományra hivatkozik az aktlapws változód?

Üdv.

Előzmény: pimre (37894)
XtraP Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37895

Nem biztos, hogy segít neked, de én akkor jártam hasonlóan, amikor egy "újrahasznosított" (és .Clear-rel törölt!) munkalapon bennragadt egy szűrő. Nálam akkor egy sortörlő VBA-utasítás hagyott ki a törlésből szemre véletlenszerű sorokat, és szintén nem mindig ...

Előzmény: pimre (37894)
pimre Creative Commons License 2024.03.04 0 0 37894

És ezután jött az újabb rejtély. Miután lefutott a program úgy, hogy a sorban elsőként érintett munkalapon a rendezés nem történt meg (és mindig ez, nem véletlenszerűen egyik, vagy másik), akkor ha újra elindítom a rendező makrót, akkor ezt is megcsinálja.

 

Lehetséges, hogy valami időzítési problma miatt nem működik rendesen az .Apply parancs? Meglátom, holnap megpróbálkozom egy DoEvent, vagy hasonló beírásával. De azért kellemetlen, ha van olyan programrészlet, amelyik hol így, hol úgy működik. 

 

Előzmény: pimre (37893)
pimre Creative Commons License 2024.03.03 0 0 37893

Most viszont van egy teljesen megmagyarázhatatlan jelenség a rendezéssel kapcsolatban. 7 munkalapot kell rendeznem lényegében azonos adatszerkezettel. A rendezéshez 5 mezőt használok, ebből 4 csökkenő sorrendben, az utolsó növekvőben rendez. Mind a 7 munkalapon ilyen adatok vannak a rendezendő oszlopokban. Vagy szám, vagy Nincs adat szöveg az egyikban, és #ÉRTÉK! a másikban. A rendezés célja többek közt éppen az, hogy ezek a hibás sorok a rendezéskor az elejére kerüljenek. 

 

 

A 7 munkalap közül 6-ban teljesen rendben rendezi a sorokat a program, az egyikben következetesen nem.

 

A rendező részlet, amit egyiknél nem végez el, a következő. A fejlécsor a második, így az első rendezendő sor a 3.  (bocs a hosszú változónevekért. Szeretem a beszélő elnevezéseket):

  

aktlapws.Sort.SortFields.Clear 

aktlapws.Sort.SortFields.Add Key:=aktlapws.Range(osszesoszlop & "3:" & osszesoszlop & utolsosor), _

                            SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal 

aktlapws.Sort.SortFields.Add Key:=Range(hozottoszlop & "3:" & hozottoszlop & utolsosor), _

                            SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal  

aktlapws.Sort.SortFields.Add Key:=Range(kozposszegoszlop & "3:" & kozposszegoszlop & utolsosor), _

                            SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal  

aktlapws.Sort.SortFields.Add Key:=Range(szobelioszlop & "3:" & szobelioszlop & utolsosor), _

                            SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal 

aktlapws.Sort.SortFields.Add Key:=Range(nevoszlop & "3:" & nevoszlop & utolsosor), _

                            SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal   

With aktlapws.Sort

    .SetRange Range("A2:" & oszlopnev(utolsooszlop) & utolsosor)

    .Header = xlYes

    .MatchCase = False

    .Orientation = xlTopToBottom

    .SortMethod = xlPinYin

    .Apply

End With

És az .apply valami rejtélyes módon ezen az eg munkalapon nem hajtódik végre.

 

Elég lehet ennyi, hogy tudjak kapni egy tippet, merre keressem a hiba okát?

pimre Creative Commons License 2024.03.03 0 0 37892

Kösz, most én is rákerestem ugyanott, és az AI nekem a szintais leírását követően ezt adja (előzőleg Wordbe másolvas, majd onnan ide): 

 

The SortFields.Add2 method in Excel allows you to create a new sort field and return a SortFields object. This method can optionally sort data types with the specified SubField. Let’s break down the parameters:

 

...

 

Here’s an example of how you might use it to sort a table named Table1 on Sheet1 by Column1 in ascending order based on the SubField Population from Geography data types:

 

ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Clear

ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Add2 _

    Key:=Range("Table1[[#All],[Column1]]"), _

    SortOn:=xlSortOnValues, _

    Order:=xlAscending, _

    DataOption:=xlSortNormal, _

    SubField:="Population"

 

With ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort

    .Header = xlYes

    .MatchCase = False

    .Orientation = xlTopToBottom

    .SortMethod = xlPinYin

    .Apply

End With

 

De sajnos ettől sem lettem okosabb.

Valódi példa itt sincs, és  ebből sem derül ki, hogy mitől Sub a SubField.

Előzmény: Eredő Vektor (37891)
Eredő Vektor Creative Commons License 2024.03.03 0 0 37891

Pl. Copilot ezt mondja rá:

 

Az Excel VBA SortFields.Add2 metódusa lehetővé teszi új rendezési mező létrehozását és egy SortFields objektum visszaadását. Ez a módszer különösen akkor hasznos, ha az adattípusokat egy almező-definíció alapján szeretné rendezni. Bontsuk le a részleteket:

  • Szintaxis:

    expression.Add2(Key, SortOn, Order, CustomOrder, DataOption, SubField)
    • expressionSortFields objektumot képviselő változó.
    • Key: Megadja a rendezés kulcsértékét.
    • SortOn (Nem kötelező): A rendezés alapjául szolgáló mező.
    • Order (Nem kötelező): Megadja a rendezési sorrendet.
    • CustomOrder (Nem kötelező): Megadja, hogy kell-e egyéni rendezési sorrendet használni.
    • DataOption (Nem kötelező): Megadja az adatbeállítást.
    • SubField (Nem kötelező): Megadja azt a mezőt, amely alapján rendezni kell egy adattípushoz (pl. Népesség földrajzi helyhez vagy Mennyiség készletekhez).
  • Megjegyzések:

    • Ez az API támogatja az almezők olyan adattípusok szerinti rendezését, mint a földrajz vagy a részvények.
    • A képletekkel ellentétben az almezők nem igényelnek szögletes zárójeleket a szóközök használatához.
  • Példa: Tegyük fel, hogy van egy Tábla1 nevű táblája a Munka1 lapon, és növekvő sorrendbe szeretné rendezni az Oszlop1 szerint a Földrajzi adatok almezőből származó populációja alapján. Ezt a következőképpen érheti el:

    ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Clear ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort.SortFields.Add2 _ Key:=Range("Table1[[#All],[Column1]]"), _ SortOn:=xlSortOnValues, _ Order:=xlAscending, _ DataOption:=xlSortNormal, _ SubField:="Population" With ActiveWorkbook.Worksheets("Sheet1").ListObjects("Table1").Sort .Header = xlYes .MatchCase = False .Orientation = xlTopToBottom .SortMethod = xlPinYin .Apply End With

Ne feledje, hogy ez a módszer rugalmasságot biztosít az adattípusokat és almezőket érintő összetett rendezési forgatókönyvek kezelésekor. 📊🔍

Előzmény: pimre (37889)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!