Keresés

Részletes keresés

bodaúr Creative Commons License 2012.12.02 0 0 204

tripla gumitömítésesek a nyílászárók, a hátsóbevezetés meg nem jó mert "kocka" víztartály van a kályhában, a hideg levegő meg mindíg több oxigént tartalmaz mint a melegebb, lásd "intercooler" a turbós kocsiknál,a levegőcsövet meg le lehet szigetelni a gipszkarton alatt...

ezekszerint még nagyon gyerekcipőben van ez a téma nálunk ?

Előzmény: Kályháskristóf (203)
Kályháskristóf Creative Commons License 2012.12.02 0 0 203

Ez egy nagy tévedés, hogy a hamutérbe, vagy a tűztérbe kell bevezetni. Akárhová ki lehet hozni a lavagőt. Ha a csk mögött a talapzatnál jön ki az sem baj. Nem biztos, hogy a közvetlen bevezetés hasznos, lásd -15 fokos levegő megy a tűztérbe, vagy jó páradús. Szóval csak a  lakás levegőutánpótlását kell megoldani. Ennyi. Nem kell túlvariálni. Ha meg nem műanyg nyílászáróid vannak, utánpótlás sem kell.

Előzmény: bodaúr (202)
bodaúr Creative Commons License 2012.12.02 0 0 202

sziasztok

gondolkodom a cserépkályhám külső levegővel való ellátásáról, de nem találtam konkrét kivitelezési formákat a neten, csak annyit hogy a flexibilis alucső (mint amit a szagelszívóknál is használnak) jön be a lakásba vízszintesen (találtam példát olyanra, hogy a kéménnyel párhuzamosan berakatott egy ilyen levegőztető csövet :D ...) de konkrétan az érdekel hogy lehet szépen a kályhába integrálni , meg milyen szabályozási megoldásai vannak, stb.... az 5x3x7-es kályha megzabálja a 100m2-es lakás levegőjét :( 

Kályháskristóf Creative Commons License 2012.11.21 0 0 201

Voltam Pécsett már párszor építeni, érdekes, minden cserépkályhában a környéken van ilyen sütő-melegítő rész. A kályhákat alig lehet szétszedni, sót raknak bele arrafelé? Láttam egy munkáját is, fehér Meisseni, jól össze van rakva, abban is van egy ilyen melegítő. A Meisseni helyén egy fehér körkályha volt, amit állítólag maga bontott le vagy 30 éve. 

 

Előzmény: Kályháskristóf (200)
Kályháskristóf Creative Commons License 2012.11.21 0 0 200

Arról tudnék. Pécsett lesz az.

Előzmény: vigusz (199)
vigusz Creative Commons License 2012.11.21 0 0 199

Azt hittem, Budakeszin.

Előzmény: Kályháskristóf (198)
Kályháskristóf Creative Commons License 2012.11.16 0 0 198

Pécsett.

 

Előzmény: vigusz (197)
vigusz Creative Commons License 2012.11.05 0 0 197

Helyileg merrefelé van a kályha?

Előzmény: Lengyel Ildikó (196)
Lengyel Ildikó Creative Commons License 2012.11.04 0 0 196

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a kályhámal való történetem.A nyáron(júliusban)át rakatam a kályhát ami természetes uton 2hónapot szárat,szeptember végén elkeztemben vékony kevés gyújtosal füteni reggel és este 2 és fél napig minden rendbe ment de utána akár mikor gyújtotambe  mindig nagyon füstöl.Szóltam a kályhásnak majd ő megmutatja,hogy kell begyujtani természetesen nála is putri lett.Mondta,hogy a kémény nem jó én álltam értetlenül mert mindig azt a kéményt használtuk,de természetesen rakatam rá 4 sort a kálya ki lett még az nap próbálva de sajnos füst és füst és füst.Kémény sepröt is hívtam kitisztitota a kéményt ő azt mondta a kémény jó van húzata.Na nekem ebböl elegem lett és ismét szóltam a kályhásnak megigérte jönn,persze a megbeszélt időre nem ért ide.Én vártam napról-napra de amikor már 5.napon se jött kénytelen voltam mást keresni.Sajnos október közepén át kellet rakni a kályhámat .Most nagyon félek a kályhától tanácstalan vagyok pedig az új kályhás adott leirást is és telefonon is beszélünk.Az új kályás szerint már füthetek rendesen és napról-napra zárhatom az ajton a kárikát,én persze nem merem hiszen már kétszer ki fizettem a rakatást.Nagyon elvagyok keseredve nem tudom mikor lesz nálam meleg.

s500 Creative Commons License 2012.07.07 0 0 195

Sziasztok!

Két cserépkályhát szeretnék rakatni, ezért olvasgattam a fórumot.

Mullit csempét néztünk ki, de meglepetésemre pont ezt nem ajánljátok itt a fórumon.

Mi a gond vele, illetve miből válogassunk inkább?

Mi az elfogadott munkadíja, illetve járulékos anyagköltsége a csempén és ajtón kívül (samott, agyag, cserép, tégla, drót),  egy átlagos kályha rakásának?

 

A legtöbb csempéről nem találok árlistát, (pl. Mullitról sem) viszont mivel tudom melyikből mennyit szeretnék, jó lenne kedvező áron hozzájutni.

Van a csempéknek valami költséghatékony beszerzési forrássa esetleg?

Építőanyag kereskedő is vagyok, ez sem lehet akadály, de ez magáncélra lenne.

 

Ha vannak beszerzési tippek, privátban is érdekelne.

Adataim nyilvánosak.

 

Köszönöm a válaszokat, előre is.

 

Üdv: Zoli

Előzmény: Kristof71 (168)
Laca6111 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 194

Sziasztok!

4 db sötétbarna fatörzsmintás sarokcsempét vásárolnék.

Aki tud segíteni, kérem hívjon: 0630/ 454 03 53 Juhász László
vagy írjon a juhaszmez@freemail.hu címre.

Előre is köszönöm!

 

Kriszta100 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 193

Sziasztok!

 

Klassz kis cserépkályhák vannak az alábbi honlapon. Ha egyedit szeretnél akkor jó helyen jársz.

 

Minden csempe kézzel festett és mindezt egyenesen korondi szakember kezét dicséri.  http://netbutik.unas.hu/spl/777671/Kezzel_festett_cserepkalyha

 

Remélem tudtam segíteni.

kaletta Creative Commons License 2011.05.29 0 0 192

Szia!

 

Mégnéztem a honlapot. Pár hónapja Koroknai Sándor épített nekünk egy nagyon szép cserépkályhát, nekem egyből az Ő cserépkályha honlapja jutott eszembe. Szerintem az Ő honlapját is felveheted a partnerek közé, nagyon szépmunkát végzett.

Előzmény: BSzTom (190)
BSzTom Creative Commons License 2011.02.02 0 0 191

Sziasztok!

 

A képeken látható cserépkályhához keresünk 2-3 sima (nem a mintás) mező- és 2 szintén sima sarokcsempét.

Aki tud segíteni, hívja Hencsei Kálmánt a 06-20-4567-741 telefonszámon.

 

Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

 

 

 

 

Cserépkályha l Kemence l Kandalló

BSzTom Creative Commons License 2011.01.25 0 0 190

Sziasztok,


Hadd ajánljam figyelmetekbe teljesen új, felhasználóbarátabb alapokra helyezett Kemence l Cserépkályha l Kandalló információs oldalamat.
Ugyan még nem 100%-ig kész, de kíváncsi vagyok, mit szóltok hozzá. A cserépkályha-magyar szótár már teljes készenlétben várja, hogy mindent megtudhassatok, ami cserépkályhával kapcsolatban felmerülhet, viszont a kemence-magyar szótár és a jobb oldali cikkek még az utolsó simításokra várnak, de nem bírtam addig várni, amíg teljesen elkészül az oldal.


Kellemes időtöltést! Várom a visszajelzéseket, kinek hogy tetszik!

 

Üdv,
Tamás

 

cx prestige Creative Commons License 2011.01.20 0 0 189

Sziasztok ilyen (Zalaegerszegi fatörzsmintás) csempéket keresek! Elérhetőségem email publikus V.06-20-333-7898

kkalyha Creative Commons License 2011.01.08 0 0 188
BUÉK Mindenkinek !
Cserépkályhák, téglakályhák, viztartályos cserépkályhák ,kandallok épitésével foglalkozok .
Bővebb informáciokért keresd fel weboldalam:
Www.kalocsakalyha.5mp.eu
Tisztelettel a
Kályhás Tibi
BSzTom Creative Commons License 2010.12.23 0 0 187

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Békés, Boldog Új Évet kívánok!

 

 

 

 

Berkes-Szabó Tamás

Cserépkályha l Kemence l Kandalló

myrath Creative Commons License 2010.11.19 0 0 186

Szia!

 

Egy jó huzatú és jól megrakott kályhának nem szabadna egy kis résen kifújnia. A kályhád nyomás alatt van. Okok:

 

- Lerakódott kémény---> kéménytisztítás

- A kályha is tisztításra szorulhat (lerakódott átégők)

- Nagyon gyakori, hogy kéményseprés alkalmával a bekötőcsőbe "söprődik" a kémény lerakódott tartalma, vagyis a bekötőcső tisztításával (talán) megúszható az átrakás.

 

Kenegetés hosszútávon valóban nem lehet megoldás....de....ha kicsi a repedés palesit cserépkályha fúgázóval (tubusos, sziló szerű anyag) is kísérletezhetsz.

Előzmény: grudzug (182)
myrath Creative Commons License 2010.11.18 0 0 185

Üdvözlet!

 

Nekem van egy kis cégem, ahol kályhacsempéket gyártok. 1996 óta csinálom, itt megtekinthető néhány referenciamunka:

 

www.keraterv.hu

 

Grat a kályhásoknak a szép weblapokhoz, és munkákhoz.

 

 

 

Előzmény: BSzTom (184)
BSzTom Creative Commons License 2010.11.07 0 0 184

Kenegetheted még más egyébbel is (Universal Super, Profix, 4rész samottliszt+1rész fehércement, stb), tökéletes már nem lesz. A helyzet az, hogy ha már a füstcső elreped, akkor nem kizárt, hogy alaposan elöregedett a kályhád és át kellene rakni. De a füstcső mindenképpen megérett egy cserére és ha azt cserélteted, meg kell bontani a kályha tetejét. Ez esetben viszont rögvest kiderül, hogy át kell-e rakni vagy sem. Javaslom, hogy javítsd a fentiek bármelyikével és szezon után cseréltetsd ki a füstcsövet. És ha lehet, egy füstgázjelző ketyerét szerezz be addig is.

 

Üdv,

Tamás

Cserépkályha, kemence, kandalló

Előzmény: grudzug (182)
Kristof71 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 183
Szerintem meg ki kéne pucolni, valamint megfelelő időben begyújtani.
Előzmény: grudzug (182)
grudzug Creative Commons License 2010.10.23 0 0 182
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy a cserépkályhánk a fallal összekötő kivezetésnél (ami szintén cserépből van) kifújja a füstöt. Olyan tippet kaptam, hogy sammott port vízüveg oldattal keverve hőálló habarcsot kapunk, azzal kéne bekenni.
Ez így helytálló?
BSzTom Creative Commons License 2010.09.19 0 0 181
Szerintem ez inkább a Bontott cserépkályha c. topicban aratna sikert. Több sikerrel próbálkozhatsz ott.
Előzmény: Aniston (180)
Aniston Creative Commons License 2010.09.08 0 0 180
Bocs, az előbb lemaradtak a képek:

Aniston Creative Commons License 2010.09.07 0 0 179
Üdv!
Eladó két db bontandó cserépkályha, irányár: szarvasmintás: 180e HUF, sima: 80e HUF. Megtekintési lehetőség 23. ker. Képek alant.
vigusz Creative Commons License 2010.08.06 0 0 178
elkelt
Előzmény: Kristof71 (177)
Kristof71 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 177
Szia, kérek egy képet a Zsolnayról, hátha érdekel.

felix07@freemail.hu
Előzmény: vigusz (176)
vigusz Creative Commons License 2010.07.03 0 0 176
Baranyában eladó egy Zsolnay barna nyomottmintás cserépkályha 4x2,5x6-os méretben sütővel vagy anélkül, felépítéssel vagy csak a csempe. Mail publikus.
Kristof71 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 175
Szia, rendben. akkor jössz, mikor tudsz.

K
Előzmény: jonny1972 (172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!