Keresés

Részletes keresés

-carcass- Creative Commons License 2018.09.17 0 1 5145

Attól függ mit veszünk tökéletesnek. :-)

Teljes felületen kell a fóliát toldani és a rögzítésnél nyilván át kell szúrni, de az így átjutó pára elhanyagolható.

---

Azért a párazárást illik komolyan venni. Egészségügyi vonzata is van, nem beszélve a szerkezet (főleg fa) lassú tönkre meneteléről.

---

A 12 éves házunk nappalijában bontottam már vissza egy takaródeszkát és a szigetelést. Nem találtam penészt, pedig nem volt tökéletes a párazárás.

Valószínű, hogy a külső felületen nincsenek olyan rések, amin keresztül a fal belső szerkezet lehűljön és belülről nincs akkora páraterhelés, hogy az a szerkezetben számottevő lecsapódást okozzon és persze attól hogy nem látod, még lehet hogy van. Érdemes lenne egy hőkamerás felvételt csinálni - már ha nagyon érdekel a dolog - és az megmutatja, hol kell keresni a penészt.

De az is lehet, hogy működik a párazárás. :-)

Előzmény: bmalag (5140)
Boriépítkezik Creative Commons License 2018.09.17 0 2 5144

Személyes tapasztalatom csak a Wolf házakról (kaposújlaki Wolf System Kft, az osztrák Wolf Haus leányvállalata) van. Nagyon NEM ajánlom...

Ha az olcsóság a lényeg, akkor persze szóba se jöhetnek, mert egy árban vannak a hagyományos építkezéssel. Olcsóbban csak a helyszínen épített készházakkal lehet kijönni (amikor a telken először egy tartóvázat építenek fémből vagy fából aztán kitöltik ezt a vázat), az előre gyárban készült falpaneles készházak, mint ami a Wolf, az esztergomi Grand-ács vagy a Berger Házak pénzt nem lehet spórolni. Elvileg időt és az idegeid épségét igen, de nekünk pont ezeket nem sikerült a Wolffal sem.

Nekünk a Wolffal nagyon rossz tapasztalatunk van. Tavaly vezetőségváltás történt a cégnél, emberileg is nulla lett a cég, de a kivitelezés minősége, az időpontok tartása is kritikán aluli. És ugye az ilyen típusú készházaknál az az alap, hogy az építkezés teljes összegét előre le kell tegyed visszavonhatatlan pénzügyi biztosítékként. Úgyhogy bármilyen problémád van, akkor futhatsz a pénzed után, ráadásul a szerződése a Wolfnak nagyon egyoldalú, szinte semmi nem védi a fogyasztót és a Wolf kb bármit megtehet. De nálunk még ezt a rettentő egyoldalú szerződést is sikerült több helyen megszegjék.

Előzmény: Konnyuszerkhelp (5136)
Fan-tom-as Creative Commons License 2018.09.04 0 0 5143

Sziasztok,

 

A minap egy baráti beszélgetésen felmerült egy kérdés, amiben nem jutottunk közös nevezőre.

 

Egy ácsnak, kell-e rendelkeznie a szakmája gyakorlásához motorfűrész-kezelő vizsgával?

 

http://www.oktav.hu/tanfolyam/motorfureszkezelo_tanfolyam_budapest_20180922

pajaci Creative Commons License 2018.07.14 0 0 5142

Bérelj egy utánfutót.

Előzmény: diy2 (5141)
diy2 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 5141

Igazából szívesen feltenném az MFP-t, mert nem drágább az OSB-nél, de elég komplikált a beszerzése, még itt, Pesten is. 8 tábla kellene összesen (48eFt), de 20 ezret mondtak fuvarra, Érdről. Erre kezdtem el szívni a fogam.

Előzmény: bmalag (5140)
bmalag Creative Commons License 2018.07.13 0 0 5140

Igen, ez a szokásos szöveg. De az is egy vélemény, hogy tökéletes belső oldali párazárás nem létezik.

Nem tudom mennyire kell komolyan venni. A 12 éves házunk nappalijában bontottam már vissza egy takaródeszkát és a szigetelést. Nem találtam penészt, pedig nem volt tökéletes a párazárás. A fürdőszobát még nem bontottam meg.

Előzmény: diy2 (5139)
diy2 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 5139

Eredetileg nekem is ez volt az elgondolásom, még maradt is fóliám a tetőről. A légrés zárás alul-felül természetesen tervbe van véve, műanyag L alakú profilt vettem hozzá.

Időközben felhívtam egy céget, akik építenek könnyűszerkezetes házakat, ott azt mondták mehet a külső oldalra is OSB, a belső oldali párazárást kell jól megoldani.

Előzmény: bmalag (5138)
bmalag Creative Commons License 2018.07.13 0 1 5138

Szia,

Én a külső osb helyett dörken delta vent fóliát tettem a szigetelésre. A légrést zártam ráccsal alul-felül már csak a darazsak miatt is.

Az épület merevítését a belső oldali osb megoldja. Emiatt talán nem kell még egy külső oldali is.

Előzmény: diy2 (5137)
diy2 Creative Commons License 2018.07.13 0 0 5137

Sziasztok,

 

melléképületet építek műhely / dolgozó / man cave stb.  célból, jelenleg a váz van kész, és a tető.
Tervezett fal rétegrend:
- gipszkarton 12,5mm
- OSB 15mm
- kőzetgyapot hőszigetelés 110mm
- nyitott páradiffúziós lap 15mm vagy OSB 15mm
- kiszellőztetett légrés 5cm
- zsindelyprofilú vörösfenyő burkolat

A páraáteresztés miatt a hőszigetelt faház külső oldalára nyitott diffúziós lap kellene elvileg, hogy ne rekedjen meg a pára a hőszigetelésben. Gyors kereséssel az Egger-nél találtam ilyet, Formline DHF és DFF néven (pdf), ill. MFP néven van ilyen építőlap, bár nehézkes a beszerzése.

Vagy túlgondolom a dolgot, és jó lesz külső oldalra is az OSB?

 

Köszönöm a válaszokat:

DIY

Konnyuszerkhelp Creative Commons License 2018.07.12 0 1 5136

Sziasztok! Könnyűszerkezetes ház/ készház tervezése, építése előtt állok. Tudna esetleg valaki olyan kivitelezőt mutatni, akivel dolgozott és meg is volt vele elégedve? Eddig tőlük kértem tájékoztatót, de nekem egy picit magasnak tűnik a nm- ár http://faepiteszet.hu/ . 

 

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

einohyl Creative Commons License 2018.07.06 0 0 5135

Ha még nem vagy kész, akkor nyugodtan ritkíthatod.

 

 Amúgy szép rajz !

Előzmény: szemjonka (5130)
Kata1984 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 5134

Sziasztok! Tudtok ajánlani kivitelezőt, aki könnyűszerkezetes hazat épít és megbízható? A Kp sales house-t nézegetjük. Van róluk tapasztalatotok?

Köszi a választ. 

Tigerwoodstcs89 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5133

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget/infót szeretnék kerké. Könnyűszerkezetes házat szeretnénk építeni és a Taksony-h BEK-et találtuk, az ő terveik közül tetszik egy haz.

Valakinek van valami tapasztalata, véleménye a cégről?

 

Előre is köszönöm a választ!

Vakond85 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 5132

Szia!

 

Én a KVH-nak nem látom értelmét, 5x15 pallókból teljesen jó, kívülre a 12-es osb bőven elég!

A lábaknál osb méretét mérd 125cm-t (így kb. 56cm marad a gerendák között) mindig a pallón illeszd az osb-t, függőleges toldásod ne legyen!

 

Tetőre én lemezt raknék, talán 5x20 pallókat a végeit lecsavarni, tányérfejű csavarral!

Az, hogy a ,,kapuba" milyen gerendát tegyél áthidalónak az jó kérdés! Ott mi a cél, mi lesz majd?

 

Nálam 5m-es a nyílás igaz lakóház, de oda biztos picit masszívabb kell, ha szabad nyílásnak akarod!

Előzmény: szemjonka (5130)
szemjonka Creative Commons License 2018.05.31 0 1 5131

szemjonka Creative Commons License 2018.05.31 0 0 5130

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményetek.
A kert végébe meglévő masszív betonalapra építenék fából egy kis épületet hobbiháznak.
Az alapterülete a képen láthatóan 6x5m.
A tető hátrafelé lejt 3,2m-ről 2,5 m-re. 
A vázszerkezet 60x140-es KVH lenne, kívül 12-es OSB az oldalfalakon. Belül a megszokott módon szegőlécen gipszkarton, közte párazáró és szigetelés.
A gerendák közt 60 cm-es közt hagynék. Ezt lehet kicsit ritkítani, vagy a biztonság rovására megy? Tetőgerendánál ugyanez volna a kérdésem, ott 85 cm-t terveztem.

A kérdésem az volna, hogy tetőgerendának milyen méretűt ajánlotok? Valamint mi a legolcsóbb tetőfedési módszer, ami tartós és szóba jöhet itt?

Szeretném a LEHETŐSÉGEKHEZ KÉPEST a lehető legkevesebbet költeni rá, de nem a biztonság rovására.
Nem lakóház lesz, de nyilván össze nem dőlhet.

Minden jellegű építő kritikának, ötletnek örülök és nagyon szépen köszönöm!

Gábor

Betta26 Creative Commons License 2018.04.26 0 0 5129

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Gerendavàzas hàz építésében gondolkodunk. Èrdeklődni szeretnèk a Bèlik és Társa Kft-ről. Milyen tapasztalatok vannak a cèggel kapcsolatban?  

Bármilyen infó jól jönne. 

 

Köszönöm szèpen.

tatoli Creative Commons License 2018.03.16 0 0 5128

Mindig tanul az ember... Gyapotot kizártam mert a tekercsessel koábban énis megjártam, ennélfogva a táblás fel se merűlt

Előzmény: Vakond85 (5127)
Vakond85 Creative Commons License 2018.03.16 0 1 5127

Nem rosszból (szintén könnyűszerkezetes házban lakunk) de a kőzetgyapot olcsóbb (-1000Ft/m2) könnyebb berakni, jobban összerakható nincs rés közte, szintén nem esik össze, hőszigetelési érték pedig ugyan annyi!!!

tatoli Creative Commons License 2018.03.16 0 0 5126

tatoli Creative Commons License 2018.03.16 0 1 5125

Én 15 cm hulgarocelt raktam közé igy teljesen kitöltötte nem esik össze. Javaslom mindenkinek. Ez ment a falakba és a födémbe is. És ha valaki fokozni akarja kivűl és födémen is ellentétesen plusz 15 cm - el A++ os értéket el lehet érni

makóról Creative Commons License 2018.03.06 0 1 5124

"Viszont ha van rá pénz,akkor érdemes rátenni még egy gipszkartont is.
Azért is megéri mert a gipszrostot telibe kell különben glettelni, így viszont meg nem."

Több helyen is rendszeresen írogatjátok ezt a telibe glettelést, a több rétegű gipszkartonozást. Amikor egy könnyűszerkezetes technológiánál (paneles építésnél) a bevizsgált rendszert kiválasztjuk, akkor a "módosításkor" érdemes végiggondolni a költségvonzatát is. Ha a belső oldali gipszrost burkolatos készházat választom (ami igen ritka), akkor a felületképzésnél a nem tükörsima felülettel kezdeni kell valamit. Az általában megszokott telibe glettelés vagy másodlagos gipszkartonozás helyett érdemes más, olcsóbb eszközöket is megvizsgálni.

Tőlünk nyugatabbra a tapétázás a leggyakoribb, mely számtalan formában létezhet.

Nálunk inkább a festhető tapéta lett népszerű, pedig a 3D-s dekoráció sem elérhetetlen.

Tőlünk keletebbre, a faburkolatok hódítanak. A skandináv országokban, illetve a Ausztráliában nagyon gyakran használnak különböző dekorlemezeket. Ezekből is kimeríthetetlen a választék.

A barkácsolók körében elterjedt a különböző "vastag bevonatok" használata. Ez egyrészt a rusztikusabb felületképzés iránti vonzódást elégítheti ki, másrészt a kreativitás kiélésére ad lehetőséget.

Mindezek alapján, ajánlom a netet böngészni az alternatív megoldások "felfedezése" miatt, másrészt már egy családi háznál is érdemes bevonni a belsőépítészt az ötletelésbe.  

Előzmény: previa6969 (5116)
eekeili Creative Commons License 2018.01.17 0 0 5123

Ha félig földbe süllyeszted, akkor talán nem lesz fagy benne.

Előzmény: koroseck (5121)
weresgyufa Creative Commons License 2018.01.17 0 0 5122

Sziasztok.

 

Sikerült beszereznem mintát, hogy mégis milyen ez az anyag a fizikai valóságban. "Alap" anyagot kaptam csak ,azaz a 35mm-es WS lap, hozzá tartozó távtartó és vasalat az ablak/ajtó kerethez:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=376WP_20180116_16_53_03_P.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=130WP_20180116_16_59_06_P.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=948WP_20180116_16_59_13_P.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=808WP_20180116_16_59_17_P.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=764WP_20180116_16_59_21_P.jpg

 

Marketingre sajnos a hazai forgalmazó, szerintem, nem igazán fordít, talán ezért nem annyira ismert a dolog, mint pl a Durisol, az ő elmondása szerint a legtöbb épületet/házat nem idehaza építették ők sem. (AT,SK,PL,CZ)

Ami infót ki tudok még nyerni a témában azt majd megosztom, hátha mást is érdekelhet a dolog.

Előzmény: weresgyufa (5113)
koroseck Creative Commons License 2017.11.14 0 0 5121

Sziasztok!

 

Tárolót szeretnék építeni, amelyben zöldség-gyümölcs lenne tárolva.

Nem nagyot akarok, nagyjából 4x3x2m lenne.

 

Szendvicspanelben gondolkozom, mivel szeretném ha nem menne 0 fok alá a hőmérséklet télen.

 

Tudna esetleg valaki segíteni hogy milyen vastagban gondolkozzak?Ferde tetős lenne és acél zárt szelvényen helyezném el a táblákat.

Alulra is lehetne ilyen paneleket rakni megfelelő alátámasztással?

 

Valami vázlatot az összeépítésről hol tudnék találni?

 

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

Ofenbau Creative Commons License 2017.10.22 0 0 5120

Azzal mindent lehet festeni.

 

De víz azért ne érje.

Előzmény: Kisfiatal (5114)
megarambo Creative Commons License 2017.10.22 0 0 5119

Egyik sem mai ár már sajnos. Kérj ajánlatot az a biztos.

Előzmény: Exti11 (5104)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.25 0 0 5118

Ha nem gletteled telibe a gipszkartont látszani fognak az illesztések.

Előzmény: previa6969 (5116)
previa6969 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 5117

11 évig éltem egy feltuningolt "Kerülőházban" lényeg a lényeg 0,2 k értéknél már nincs számottevő jelentősége a hőtároló tömegnek.

Előzmény: sur5al (4909)
previa6969 Creative Commons License 2017.09.25 0 0 5116

Hello 
Nálunk gipszrost volt, ez erősebb a gipszkartonnál,anno a Kerülőház készítette el.
Viszont ha van rá pénz,akkor érdemes rátenni még egy gipszkartont is.
Azért is megéri mert a gipszrostot telibe kell különben glettelni, így viszont meg nem.

Előzmény: sur5al (5044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!