Keresés

Részletes keresés

Ocean Creative Commons License 2022.05.31 0 0 113462

Bakker télleg. Én a Bayernnel is adtam neki egyet, de az nincs :)

 

Na ketten fél oldalon csak összehoztuk a megfejtést :D

 

De ha már ennyit rizsáztunk, egy kis szösszenet a Pool-mentésemből: mivel a csapat gerince 6 szezon után is a 2019-es, így rengeteg pénz összegyűlt. Konkrétan átléptük az 1 milliárdot. Nyilván sosem láttam ennyi pénzt (FM-ben sem).

Kétszeri stadionbővítés már megvolt, viszont hiába bombázom a board-ot évek óta, nem hajlandók új stadiont építeni.

Viszont... most júniusban jött a hír, hogy céltartalékot képeznek. Hát mondom jó, bár elsőre húztam a számat az összegen, ugyanis kivettek 400 milliót a kasszából...

Majd mondom megnézem már a finances-nél, hogy ez mégis hol szerepel innentől, vagy valami, és hát itt a 400M már elvesztette közpénz jellegét :D

Hogy-hogy nem, átkerült az osztalék rovatba, és huss, ennyi volt. Szóval innentől én nem gyűjtök pénzt, inkább elverem drága játékosokra, ha kell, ha nem...

Előzmény: warr (113461)
warr Creative Commons License 2022.05.30 0 0 113461

Melyik az ötödik? Mert ahogy én látom, kettőt nyert a Milannal (ott volt egy bukott is), meg kettőt a Reállal (mármint edzőként, mert játékosként is nyert kettőt a Milannal - illetve akkor az még BEK volt).

Előzmény: Ocean (113460)
Ocean Creative Commons License 2022.05.30 0 0 113460

Megvan az 5, csak 6-ból.

Előzmény: warr (113459)
warr Creative Commons License 2022.05.30 0 0 113459

Igaz, 4/5 lesz az... akkor a közvetítésben faszságot mondtak, én meg nem ellenőriztem, sorry.

Előzmény: Ocean (113458)
Ocean Creative Commons License 2022.05.30 0 0 113458

Amúgy most gondolkodom csak el ezen: itt mit jelent a /5?

Hiszen van neki vesztes is, 2005-ből, szóval ha arány, akkor minimum 5/6 :)

 

Előzmény: warr (113454)
Ocean Creative Commons License 2022.05.30 0 0 113457

Jaj igaz, én nem voltam képben, szkúzi :)

Valszeg mert még friss seb... :(

 

Előzmény: warr (113456)
warr Creative Commons License 2022.05.29 0 0 113456

Dehogynem, csak ez most már a BL-döntő mutatója is :-)

Előzmény: Ocean (113455)
Ocean Creative Commons License 2022.05.29 0 0 113455

Bezony, ezek szerint nem olvastál vissza, pár hete vetettem fel egy challenge-et.

Előzmény: warr (113454)
warr Creative Commons License 2022.05.29 0 0 113454

Ancelotti 5/5!

Előzmény: Ocean (113453)
Ocean Creative Commons License 2022.05.26 0 0 113453

Igen, az sem rossz kihívás.

Bár jómagam Szenyor Zsozét sokkal kevésbé respektálom, mint Carlo papát (oh boy, micsoda fájdalom volt nézni a tegnapi második félidőt), valamint szerencsére a 20-ban még nincs KL :D

 

Előzmény: warr (113452)
warr Creative Commons License 2022.05.26 0 0 113452

Lassan akkor jöhet a Mourinho challenge is :D 

 

Portugália, Anglia, Olaszország, Spanyolország -> bajnokság, kupa, ligakupa

 

BL, EL, KL

 

Ocean Creative Commons License 2022.05.26 0 1 113451

Mert te nem áldoztál kecskét!

Előzmény: Jay-X (113450)
Jay-X Creative Commons License 2022.05.25 0 1 113450

Én most épp szégyenkezem, mert a Diósgyőr felfigyelt enyhe sikereimre az északír harmadosztályban, elhívott interjúra, de végül a Horváth Ferit vették fel helyettem. Mekkora égés.

Ocean Creative Commons License 2022.05.25 0 0 113449

Én is imádom ezeket, szerencsére youtube-on is lehet követni mindig néhányat.

Amikor ilyenek derülnek ki szezon végén, hogy emberünk azt hitte megvan a bennmaradás, aztán jön az üzenet, hogy kiesett, mert kiesésnél két szezon átlagpontszáma számít :D

 

Előzmény: Jay-X (113444)
toto92 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 113448

Az FM10-ben már csináltam egy Hong Kong - Ausztrália - Mexikó karriert, aztán ugyan eligazoltam még Argentínába is de ott már elhalt a mentés. Itt is hasonló a cél :) meglátjuk mi sül ki belőle.

Előzmény: Jay-X (113447)
Jay-X Creative Commons License 2022.05.24 0 0 113447

Át kell jutnod Japánba, Dél-Koreába.

 

Az MLS-től idegbajt kapnál, de azt élvezném a legjobban ha mennél brazilba, vagy Mexikóba :D

Előzmény: toto92 (113445)
toto92 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 113446

Ja amúgy nyitottam egy topikot az SI fórumán is, ott kicsit sűrűbben érkeznek a beszámolók, csak a topikot nem akarom floodolni minden (játékbeli) hónap végén egy poszttal :)

Előzmény: toto92 (113443)
toto92 Creative Commons License 2022.05.24 0 0 113445

Köszi :) Meglátjuk meddig maradok, azért nem itt tervezem leélni a teljes mentést :D

Előzmény: Jay-X (113444)
Jay-X Creative Commons License 2022.05.24 0 0 113444

Ez az, ezeket a challengeket szeretem. Kitartás!

Előzmény: toto92 (113443)
toto92 Creative Commons License 2022.05.24 0 1 113443

Nnno csak belekezdtem egy mentésbe, de "picit" más lett végül az Ancelotti-challenge helyett :

 

 

[FM20] Geylang International FC - 2020 január

 

Egészen pontosan legeneráltam egy mentést a Juventusszal, de valahogy túl soknak érzem belecsöppenni egy nagycsapatba, ahol csak kölcsönbe adva van három kezdőnyi játékos. Úgyhogy inkább fogtam, betöltöttem az összes nem európai ligát és mindenféle képesítés és korábbi tapasztalat nélküli ifjú magyar menedzserként elkezdtem önéletrajzokat küldözgetni mindenfelé. Azon nem lepődtem meg hogy pl. az MLS-ben kiröhögtek, de mikor már a koreai másodosztályból is csak a lepattintás jött, akkor kezdtem aggódni kicsit. De szerencsére a Geylang csapatánál úgy gondolták hogy én vagyok az, aki kihúzhatja őket a gödörből! A kilenc csapatos szingapúri élvonal 8. helyén tanyáztak ekkor, és mivel ebből a ligából nincs kieső, így nyugodt szívvel válltaltam el az állást. A debütálás nem is sikerülhetett volna jobban, mert nyertünk, ezzel megszakítva az addig tartó 6 meccses vereségi sorozatot, de ennyi volt a siker a szezonra, ezen kívül még két döntetlen és három vereség jött össze, végül utolsóként zártunk.

 

A bajnokság vége után indult a kupa, két nyolcas csoporttal amikből az első kettő jutott az elődöntőbe. A bajnokságban addig inkább egy védekezőbb felállást preferáltam, így viszont siralmasan kevés helyzetünk volt, viszont amikor már minden mindegy alapon támadóbbra vettem a figurát, akkor egészen futballszerű volt az eredmény. Úgyhogy (főleg mivel az első meccs itt is vereség lett), de úgy döntöttem, egy életem, egy halálom, a továbbiakban támadjunk.

 

És a csapat megtáltosodott. A csoportkör második meccsét megnyertük, ezzel mindenki 3 ponttal állt az utolsó mérközés előtt (minden csapat csak egyszer játszott a másikkal). Majd simán behúztuk az előző négy kiírást megnyerő Niigata Unicorns elleni ki-ki meccset is, úgyhogy mehettünk az elődöntőbe, ahol 2-0-ás első meccs után a másodikon sikerült kikapnunk is 2-0-ra, de szerencsére a tizenegyespárbaj a javunkra dőlt el. Így bejutottunk a döntőbe, és ha már ott voltunk, meg is nyertük azt az amúgy a bajnokságban élen végző Tampines ellen! Egyrészt így sikerült egy serleggel megmenteni a szezont, másrészt jövőre indulhatunk az Ázsiai Konföderációs Kupában, ráadásképp rögtön a csoportkörben kezdünk, szóval fixen van 6 nemzetközi meccsünk.

 

Most kezdődik épp a téli átigazolási szezon, egy kapust már sikerült leakasztani a polcról, még egy jó fizikális adottságokkal rendelkező csatár kéne, meg egy-két tartalék emberke. Meg valahogy feljavítani az öltözői hangulatot, mert az valami egészen siralmas a kupagyőzelem ellenére.

 

Az irányításom alatt játszott meccsek.

 

A szezon végeredménye.

 

És perverzebbeknek a kezdő tizenegy :)

Ocean Creative Commons License 2022.05.19 0 0 113442

Hát én erre 300 óra játék után sem tudok válaszolni...

Folyton másképp gondolom.

Pedig pont aktuális most is.

Mané távozásával nem igazán volt bal oldali IF-em, és amúgy is untam, hogy mindenki 4-2-3-1-et játszik, ezért húztam egy váratlant, és 4-3-2-1-re váltottam, ahol ML-MC-MR van és előttük két AMC.

Ez azért is érdekes, mert úgy kábé a 17 óta nálam a 10-es poszt egyszerűen nem működik, akárki van ott, akármilyen szerepben, alulteljesít. Gondoltam akkor legyenek ketten :D

 

Na de vissza az alap kérdéshez: Szoboszlait kezdtem átképzeni ML-nek, ő tűnt a legjobbnak, de nem "értett" hozzá, kábé 2 csillagot adott neki a játék.

Ettől függetlenül nem játszott rosszul.

Miután megtanulta, és több csillagot ad neki a játék, nos azóta sem igen javult a teljesítménye.

Nem tudom hogy lehetne ezt egyáltalán számokkal alátámasztani.

 

Firmino is nagy kérdés volt nekem szezonokon keresztül: a taktikámban alapból az FC advanced forward volt, de Firmino meg született DLF. Folyton váltogattam mit játsszon, és nem tudtam eldönteni, egyszer így volt jobb, máskor úgy.

Előzmény: toto92 (113441)
toto92 Creative Commons License 2022.05.19 0 0 113441

Egy kérdés FM20-szal kapcsolatban: taktika működőképessége szempontjából mi a jobb, ha az adott poszt beállításilag olyan mint amit a taktika megkíván (pl advanced playmaker csatár ha van pont ilyen kombó) de az adott játékosnak az egy félig zöld pozíció; vagy passzoljon a lehető legteljesebben a játékoshoz, és inkább térjen el az alap taktikától (vannak ugyebár ezek az alap setupok amiből kiindulva személyre lehet szabni őket)?

Ocean Creative Commons License 2022.05.14 0 0 113440

Valójában már 2018-ból vannak nyomai, amikor még az öreg Carlónak is jövő idő volt :)

link

Előzmény: balika88 (113437)
Ozbom Creative Commons License 2022.05.07 0 0 113439

Köszönöm a válaszokat. Lehet megvárom a következő részt. Úgy is lassan vége a szezonnak. Esetleg kipróbálom a virágbolti verziót. 

 

Most hosszú ideje nem játszottam vele. Kb 2 éve az fm 2020-t próbáltam ki. De nem játszottam vele sokat. Most elővettem az fm 2018-at. Betöltöttem az 5 top liga első osztályát és elkezdtem egy vándor karriert. Megpróbálom megnyerni mind az 5 ligát. A Milán csapatával kezdtem. De nem haladok, valahogy nem tud úgy lekötni, mint régen. Gondolom a kor és a túl sok információ is hozzájárul. Lassan már nem is játék, hanem egy információs táblázat azoknak az embereknek, akik a fociból élnek. :D

 

 

balika88 Creative Commons License 2022.05.06 0 0 113438

hát, ez elég durva két kupadöntő volt a Pool ellen. Eddig mikor játszhattunk ezekben a "sorozatokban" mindig tőlük kaptunk ki. Most egy szerintem erősebb csapattal egymás után 2x maradtak alul, nem akármilyen módon! Bízom benne hogy ez a szezon is hasonlóan durva lesz számunkra mint az előző!! :-) Azt azért hozzátenném hogy a két gólt amit lőttek az ESC döntőben, ott mi adtuk a gólpasszt! :D

balika88 Creative Commons License 2022.05.06 0 0 113437

Én kedvenc csapat gyanánt lehet Münchenben kezdeném ezt a kihívást!!! :D

Előzmény: Ocean (113435)
balika88 Creative Commons License 2022.05.06 0 0 113436

Enebáról már vettem. Megbízható oldal

Előzmény: Ozbom (113432)
Ocean Creative Commons License 2022.05.06 0 0 113435

Tovább nem nagyon gondoltam, de nem is biztos, hogy én akarom kitalálni, ha várunk egy kicsit, tuti megjelenik valahol a neten :)

 

Alapvetően ha mégis nekem kéne kitalálni, akkor nem sok megkötést tennék:

- bekapcsolnám az 5 nagy ligát

- bármelyikben kezdhetsz, bármelyik csapattal

- addig maradsz amíg akarsz

- nyilván a cél, hogy mind az 5 ország bajnoki címét megszerezd

 

Sok szerencse is kell azért, hogy miután épp megvan egy bajnoki cím, rövid időn belül jó helyre tudj váltani.

Azon gondolkodtam, lehet a Juvénál kezdenék, a 20-ban még van CR, vele szerintem meg lehet nyerni a Serie A-t, és akkor onnantól már szituáció függő.

Angliát szerintem 3-4 csapattal is meg lehet nyerni, az maradhat a végére, spanyoloknál Barca, Real, max Atletico, franciáknál nemtom mennyire könnyű lenyomni a PSG-t, és akkor ott van még a 10 éves Bayern-uralom is.

Minél többet beszélek róla, annál érdekesebb :)

 

Előzmény: toto92 (113433)
Ocean Creative Commons License 2022.05.06 0 0 113434

Sosem hallottam az említett oldalról, lehet onnan én sem merném :)

Steam-en volt már féláron, én úgy szoktam megvenni játékokat, nagyobb akció azért ritkán van.

Egyébként a 23 sem lesz olcsóbb, megjelenés után úgy fél évig nem nagyon szokták akciózni.

 

Előzmény: Ozbom (113432)
toto92 Creative Commons License 2022.05.05 0 0 113433

Egy jó kis Ancelotti-challenge?

Ki milyen dátummal tudná megnyerni az 5 topligát?

 

Hamarabb vége lesz a földi életnek :D Ettől függetlenül érdekesen hangzik, lehet leporolnám ezért az FM-et. Milyen szabályokkal/feltételekkel gondolnád?

Előzmény: Ocean (113431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!