Keresés

Részletes keresés

gallo Creative Commons License 1 napja 0 5 349018

"Ha a kettőt egy kalap alá vesszük, azzal épp azt mondjuk ki, hogy a dúvad is védtelen."

 

Nem azt mondjuk ki. Hanem azt, hogy nem lehet hivatkozni az esetében a bizalmi elvre, ha egyszer nyilvánvaló, hogy magasról tesz a szabályokra.

Előzmény: ÁsítóSárkány (349016)
gallo Creative Commons License 1 napja 0 2 349017

"szűk kertvárosi mellékutcában szabályosan(!) megy 45-nel,"

 

Ez könnyedén lehet egy relatív gyorshajtás jellegű szituáció. És akkor már nagyon nem szabályos viselkedés. Szerintem nem jó példa. Az előző részeg biciklis esetben valóban méltánytalannak érzem, ha elkaszálják a járművezetőt. 

Előzmény: NAR (349015)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 1 napja -1 1 349016

"Itt is érdekesek a kivételek: a bizalmi elvet nem lehet alkalmazni a legvédtelenebbeknél, például egy gyalogátkelőhely pirosánál labdát pattogtató kisgyereknél, és azoknál sem, akikről üvölt, hogy magasról tesznek a szabályokra, például az autópálya dúvadjaira."

 

Ha a kettőt egy kalap alá vesszük, azzal épp azt mondjuk ki, hogy a dúvad is védtelen.

Előzmény: Gordon Zsigmond (349012)
NAR Creative Commons License 1 napja 0 0 349015

Történt ilyen? Illetve mi a helyzet azzal, aki szűk kertvárosi mellékutcában szabályosan(!) megy 45-nel, aztán elüti a parkoló autó takarásából az utcára lépő 5 éves kislányt?

Előzmény: Ashi Valkoinen (349014)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 1 napja 0 1 349014

Igen, csak amikor eléd borul a részeg, akkor reakcióidő környékén kell döntést hozni, utána pedig szakértők hónapokig vitatkoznak azon, hogy te abban a 0,6 másodpercben jó döntést hoztál-e. Aztán, ha úgy látják, hogy nem épp az orrod vakarod meg, vagy épp a bal tükörbe pillantasz bele, hanem az út jobboldalát vizslatod árgus szemekkel egy teljesen ártatlan szituációban, akkor lett volna esélyed elkerülni az ütközést, akkor még rád is varrják a vizes lepedőt. 

 

Ez nonszensz.

Előzmény: nememlexemki (349013)
nememlexemki Creative Commons License 1 napja 0 2 349013

ez most is létező "szabály"

az elvekben, ítélkezésben is jelen volt

 

ha pl. elütöttél egy részeg kerékpárost aki kidőlt/esett eléd féktávon belül, városon kívül -akár főúton- kivilágítatlanul, ugyanúgy volt tárgyalásod, csak  figyelembe vették a körülményeket, de hangsúlyozták, hogy attól hogy, ő szabálytalan, neked mindent meg kell tenned a baleset elkerülése végett, észszerű mértekben -nem ütheted el büntetlenül-

Előzmény: Ashi Valkoinen (349010)
Gordon Zsigmond Creative Commons License 1 napja 0 1 349012

Ilyen nincs a cikkben, olvasd át még egyszer.

Előzmény: ÁsítóSárkány (349011)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2 napja -1 1 349011

ha még csak annyira lenne rossz irány.

Az autópálya dúvadjai, mint gyengébb közlekedő?? ugyan már...

Előzmény: Ashi Valkoinen (349010)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 3 napja -2 12 349010

Ez valóban baromi rossz irány, kifejezetten a szabálytalan, de gyengébb közlekedő védelme a szabályos járművezetővel szemben.

 

Mondjuk ítélkezésben már megjelent ez a baromság korábban is (autóvezetőt ültettek le letöltendőre út közepen kerekező, kivilágítatlan kerékpáros elgázolásáért, azzal az indoklással, hogy mivel ő helyi, számítania kellett volna kivilágítatlan, részeg kerékpárosra az úton), de ez egy nagyon rossz irány lesz.

 

Cserébe a járdán oldaltávolság nélkül kerekezőket gyakorlatilag büntetlenül lehet majd elrugdosni.

Előzmény: mzdude (349008)
attus germanicus Creative Commons License 3 napja 0 1 349009

Párizs, Rue Royale, 1937. Már akkor is dugók voltak. 

 

 

Fortepan 285340, Gara Andor.

mzdude Creative Commons License 3 napja -1 5 349008

A telexes cikkben foglaltakat valóban legalább 10 helyen ki tudnám forgatni, mindenféle erőlködés nélkül... Meglátjuk.

Előzmény: bz79 (349007)
bz79 Creative Commons License 3 napja -10 3 349007

Nem csak közlekedés kapcsán,de amiben szerepel manapság az esélyegyenlőség meg a fenntarthatóság ott már lehet sejteni hogy valami normalítás,és normális emberek elleni intézkedések sora várható.Úgyhogy lehet felkészülni valami orbitális baromságokra..

Előzmény: morgó mh. (349006)
morgó mh. Creative Commons License 3 napja 0 1 349006
attus germanicus Creative Commons License 4 napja 0 1 349005

>Vagy meg jobb, appon belul rabokok egy menupontra, hogy mostantol mehet a buli es amikor mar nem utazom, akkor kikapcsolom? 

Pontosan így működik az Eezy-App is Észak-Rajna-Vesztfáliában. (A rendkívül olcsó Deutschlandticket miatt az Eezy sokat veszített a népszerűségéből persze). A D-Ticket bevezetése előtt én is használtam. Amikor rábökök hogy "Utazás vége", akkor kiírja, merre utaztam, milyen járattal, és levonja a jegy árát. Annyi korlátozás van, hogy, mivel GPS-alapon működik, a metrónál el kell indítani az utazást, mielőtt lemész az állomásra, és akkor kell lezárni, amikor feljöttél. 

Előzmény: gallo (349004)
gallo Creative Commons License 4 napja -1 0 349004

Csak akkor nyitom meg az appot, amikor utazni akarok?

Vagy meg jobb, appon belul rabokok egy menupontra, hogy mostantol mehet a buli es amikor mar nem utazom, akkor kikapcsolom? 
A parkolas inditas/lezaras is igy mukodik. 

Előzmény: attus germanicus (349003)
attus germanicus Creative Commons License 4 napja 0 5 349003

Btw. ez egy csomó problémát okozna még. Megyek a kocsimmal, utolérem a megállóban álló buszt. Nem tudom kikerülni, várok. A busz elindul, én is, és ebben a pillanatban a BKK levonja tőlem egy jegy árát. Hát, nem érzem igazán humorosnak a szituációt. 

 

Szóval felvetésnek jó, de azért olyan nagyon ne erőltessük ezt. 

Előzmény: gallo (349001)
attus germanicus Creative Commons License 4 napja 0 2 349002

>Ha ennek az a feltétele, hogy állandóan legyen nyitva, és ezáltal mindig tudja a BKK, merre járok, én benne vagyok. 

Hát én meg nem. És elég sokan mások se. 

Előzmény: gallo (349001)
gallo Creative Commons License 4 napja -2 1 349001

Persze, így van, de beszélgetünk, és nem vitatkozunk, mi a helyes, mi nem. 

 

Részemről simán mehetne, hogy intézze csak magától az app helyettem. Ha ennek az a feltétele, hogy állandóan legyen nyitva, és ezáltal mindig tudja a BKK, merre járok, én benne vagyok. 

 

Tudja a mobilszolgáltatóm, a mobilom gyártója, sok más app is (illetve a tulajdonosuk), akkor miért zavarna pont a BKK?

Előzmény: toto92 (349000)
toto92 Creative Commons License 4 napja 0 1 349000

A kiinduló gondolat az volt hogy az app érzékeli hogy én 45 km/h-val sétálok át a Dunán és így leveszi egy jegy árát automatikusan ha én nem fizettem. De ha meg se nyitom az appot, nem fogja tudni ezt megcsinálni, tehát bliccelés ellen nem hatásos.

Előzmény: gallo (348999)
gallo Creative Commons License 4 napja -2 0 348999

Persze. De amikor hasznalom, akkor tegye csak, mert az nekem jo. 

Előzmény: toto92 (348998)
toto92 Creative Commons License 4 napja 0 2 348998

Az hogy egy app ne kövessen amikor nem használom, az nem titkolózás hanem egy teljesen alapvető dolog.

Előzmény: gallo (348997)
gallo Creative Commons License 4 napja -4 0 348997

Igaz, de mindenki el tudja donteni, hogy titkolozik, vagy el az elonyokkel. A peldanal maradva, hagyja, hogy az app “magatol” intezze a jegyervenyesitest. 

Előzmény: RadiX (348996)
RadiX Creative Commons License 4 napja 0 2 348996

De nem mindegy, hogy csak akkor kap helyadatot, amikor aktívan használod, vagy a háttérben is figyeli folyamatosan.

Előzmény: gallo (348995)
gallo Creative Commons License 4 napja -1 1 348995

Azzal, hogy hasznalom az appot, elfogadom, hogy tudja. Jelenleg is igy van, ezert tudok pl. utvonalat tervezni az app hasznalataval. 

Előzmény: attus germanicus (348994)
attus germanicus Creative Commons License 4 napja 0 1 348994

Plusz adatvédelmi aggályokat is felvetne: mi köze a BKK-nak ahhoz, hogy hol vagyok? 

Előzmény: toto92 (348993)
toto92 Creative Commons License 4 napja 0 1 348993

El tudnék képzelni egy olyat, hogy a BKK app megállapítja, hogy a tisztelt utas épp a Ferenciek terén ácsorog, oda a Futár szerint épp beérkezett egy 7-es busz, majd az utas elkezdett 45 km/h sebességgel odébb kerülni a Duna felett

 

Ha nem fut az app, akkor nehezen állapítja meg.

Előzmény: mzdude (348991)
gallo Creative Commons License 4 napja 0 0 348992

En 2 egymast koveto honapban probaltam a MAV appban havi varmegye berletet venni, de nem jutottam tovabb a berlettipus es a kezdo ido kivalasztasabal. Utana mintha bekerulne a kosarba, de itt elakadok. Mit rontok el, vagy hogyan tovabb?

Előzmény: Ashi Valkoinen (348987)
mzdude Creative Commons License 4 napja 0 2 348991

Csak mellékesen vetném fel, pl. a Lime rollerek vagy épp az Uber GPS alapján elég jó követéseket tudnak csinálni. El tudnék képzelni egy olyat, hogy a BKK app megállapítja, hogy a tisztelt utas épp a Ferenciek terén ácsorog, oda a Futár szerint épp beérkezett egy 7-es busz, majd az utas elkezdett 45 km/h sebességgel odébb kerülni a Duna felett, akkor feldobunk egy kérdést az appban, hogy ugye buszozni tetszik? igen, utazás elindítva, köszönjük. Ha az 5-ös busz is épp akkor érkezett be, akkor esetleg meg lehet kérdezni, hogy melyiken tetszik ülni.

Előzmény: sz_b (348988)
jbaal Creative Commons License 5 napja -1 0 348990

Simán tükörbe néznek, még bele is röhögnek.

A közügyektől eltiltás és a felfüggesztett börtönbüntetések országában senkit nem érdekel az ilyesmi. Nézzen szét oszt' kész...

500 óra közmunkának egy boncoldában lenne visszatartó ereje.

Előzmény: ÁsítóSárkány (348980)
névtelen Creative Commons License 5 napja 0 2 348989

Szerintem a megoldás az időbélyeg, ebből egyértelmű, hogy mikor lett érvényesítve a jegy.

Előzmény: sz_b (348988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!