Keresés

Részletes keresés

Hepci Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2535

A Vakvarjúban (a Kondorosi uszoda mellettit próbáltuk két hete) jó ízek vannak, a technológiát-igényességet bőven lehetne javítani.

Pl. szanaszét főzik a zöldségeket és a gombát az egyébként finom ragulevesben, a kacsamellet meg korábban sütötték meg, vagy 20 percet a szalamander alatt pihent kitálalva.

A desszertek szerintem übergagyik (somlói műtejszínnel, madártej vanília nélkül).

Előzmény: Törölt nick (2531)
sesame Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2533

Menjen az, akinek van erre a fajta szórakozásra neuronja meg pénze - nekem elég volt a saját tapasztalatom + a Bécsiszeletben egykor dolgozó szakács ismerősöm bevallottan borjútlanul  eltöltött évei.

Ezek után igenis azt mondom: ez ennél a hálózatnál tendencia és kiadott parancs, hogy nincs borjú, hiába szerepel az étlapon.

És egy konyhatündér nőismerősöm szerint (akinek a fia szakács lett) is szőtt húst adnak és tejben áztatott sertést, de borjút a legritkább esetben és csak nagyon drága étteremben.

Előzmény: Törölt nick (2530)
Csokis Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2532

A lentiek alpján az szerintem már a "Vadászati Világnap" kategóriába esne. (v.ö.: "Vadász, vadász, te szopni jársz ide!")

Előzmény: Törölt nick (2530)
bakibaby Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2529

Ne aggódj, nem fognak csődbe menni :-)

 

bb

Előzmény: sesame (2528)
sesame Creative Commons License 2011.10.03 0 0 2528

Számomra elég döbbenetes, hogy inkább a büntetés kockázatát viselik, mint hogy legalább marhahúst tegyenek a vendég elé, mint sertést. És mindezt egy olyan étteremben, aminek elvileg az lenne a hitvallása, hogy igazit adjon...

De a legszebb az volt, hogy én szóltam a pincérnek, hogy amit eszek, az nem borjú, hanem sertés, kérdezze meg a szakácstól, hogy nem-e nyúlt mellé. A szakács természetesen nem vállalta a stiklit.

Úgyhogy Bécsiszeletbe az életbe nem megyek, és igyekszem erről mindenki mást is lebeszélni.

 

Előzmény: Hepci (2527)
Hepci Creative Commons License 2011.09.30 0 0 2527

Sokat látott vendéglős barátom mesélte sok éve, a borjú úgy keletkezik, hogy a gyesznóhúst tejbe áztatják...

 

Egyébként a Bécsiszeletekben nem is ez a legnagyobb baj, nekem az első próbálkozás (Üllői út) után elment a kedvem a szőtt hústól és a sütéshez használt borzalmas fáradt olajtól, s a kedv azóta se tért vissza, feltehetőleg nem is fog.

Előzmény: sesame (2526)
sesame Creative Commons License 2011.09.30 0 0 2526

A József krt-i Bécsiszelet Vendéglőben jártunk múlt héten, borjúbécsit szerettünk volna enni. Nem hogy borjú nem volt az a hús, de még marha sem, a fehér színű húsnak kifejezetten sertés íze volt és a szálazása is disznós jelleget mutatott.

Az ételmaradékot becsomagoltattam és másnap megmutattam a kedvenc vendéglőm szakácsának, hogy mondjon autentikus véleményt. Természetesen ő egyből rávágta, hogy köze sincs a borjúhoz. De az igazán meglepőt egy másik szakács ismerősöm mondta: ő dolgozott már Bécsiszeletben, és bár akkor is volt kínálaton borjúbécsi, sosem abból csinálta ő sem, sőt, nem is látott borjút, amíg ott dolgozott.

Tulajdonképpen a tavaszi indexes cikk óta tudhattam volna, hogy bundázott kaját nem szabad rendelni, és hogy ritka állat a borjú a konyhákon...mégis megpróbáltuk.

Zolee_70 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 2523

VakVarjú Beach Bistro, XI. kerület Kopaszi-gát

 

Olasz vendégeinkel voltunk ebédelni. A kiszolgálás kritikán aluli volt, mindenre NEM volt a válasz (pl. lehet e a hekk-et sült krumpli helytt salátával kérni..). Miután nem kaptak borravalót, percekig írták a számlát, várattak minket. Megkérdeztem, van-e valami gond, kiabálva válaszolt a fiatal pincér, hogy NEM ÉRTEM, HOGY IDŐ MIRE ELKÉSZÜL  A SZÁMLA?

Francia főnököm sokszor járt ide a céges menza helyett, valószínű utoljára.

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.07.08 0 0 2522
Tybald_ Creative Commons License 2011.06.05 0 0 2521

Csülök Vendéglő, újpest. Több mint 90 percet vártunk mire megkaptuk a rendelt ételt, ami ráadásul olyan volt, mintha újramelegítették volna:(

Lehet, hogy csak a ballagási vacsora-foglalások miatt történt (máskor ettünk ott, és rendben voltak a kaják), de ez nem lehet kifogás, pontosan tudták, hogy minden asztalt lefoglaltak mindkét teremben, erre fel lehetett volna előre készülni kisegítő személyzettel.

UseR Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2520

Chez Daniel. Kár érte, 2-3 éve jó volt.

csite Creative Commons License 2011.05.19 0 0 2519

Új Tündérkert, XVIII.ker

Nyugis, kertvárosi hangulat, óriási kert(itt Bp-n), jó hangulatú terasz.

Kiszolgálás régimódi, de illedelmes.

A kaja viszont retro.

Báránycomb rántva waldorfsalátával ("ami az angol királynő kedvence"), hát a hús színe a mély bordó, és barna között játszott, és eléggé rágós volt. Szarvas gerinc rókagombás fehérrépa mártással, burgonykrokettel: a vicc, hogy szemrebbenés nélkül nokedlivel hozták ki (ami ment hozzá amúgy, mert afféle pörkölt volt, talán sertésszűzből?), és a hús messze volt a szarvastól, mint a hely Gemenctől, emellett erős vegetás hatás a szaftban.
Kár a helyért, mert jó a környezet amiben van.

tuutuu Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2518

ui: "a hova menjek-ne menjek?"-be illene leginkább

 

Oda írtad...:}}}

Előzmény: csite (2517)
csite Creative Commons License 2011.05.01 0 0 2517

Araz étterem: francia kaják a sunday lunchban, mind középszer, vagy néha az alatt, komoly hiba azért egyben sem (6rugó/főért kicsit "sok"). A la carte a gyereknek borjúbécsi, ami marha, és öreg, és vékony, és a vajban sok dolog sült már nem nyerő. A vendéglátás kosztümös szocreál. Kalandvágyból mentünk.

ui: "a hova menjek-ne menjek?"-be illene leginkább

maczkohathy Creative Commons License 2011.04.22 0 0 2516

Szépen lépre mentetek :-(

Előzmény: esquire* (2515)
esquire* Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2515

Bár Mókuskert ügyben 3 éves az utolsó bejegyzés, nincsen új a nap alatt…

Tegnap este ott járván 1 óra 20 perc után hozták a 2 személyes „Mókustálat”, mely idő nagy részét félretéve tölthette a nyomorult, ugyanis a környezeti hőmérsékletet alulról közelítette. Kóstolás után kértünk egy melegételnek megfelelő hőmérsékletű adagot, amire a pincér közölte, hogy ahogyan a konyha kiadta, ő rögtön hozta azt.  Belső szervezési gondjaik megoldásának elhárítása után 10 perc múlva a tányérjainkról visszakapart étel kb. +30°C-os állapotban visszaérkezett.  Ez pl. a sült csülöknek különösen pikáns ízt adott. Mivel az étel nem volt olcsó, megettük, sűrű ígéretek közepette, arra vonatkozóan, hogy a lábunkat mikor tesszük be ide legközelebb. A csapolt Staropramen egyébként jó volt, de erről nem ők tehettek…

 

esquire*

kifli Creative Commons License 2010.10.24 0 0 2514
sohasem volt jó a konyha a menzán.
Előzmény: negyesi_pal (2513)
negyesi_pal Creative Commons License 2010.10.24 0 0 2513
Tegnap elmentünk a Menzába. Sokáig tűnődtem, hogy melyik topic-ba írjak, sőt, egyáltalán, hogy írjak-e az élményeinkről.

Most nem fogok olyan összehasonlításokat tenni, mint múltkor, de azért pár dolgot kiemelnék:
- simán leültettek a dohányzó helyre, nem kérdezték meg, hogy melyik részlegre szeretnénk ülni.
- az étel középszerű (halászlé, borjúbécsi, vadragú áfonyával), míg az árak nem ezt sugallják. Értem én, hogy a hely miatt kell vastagon fognia a ceruzának, de akkor legyen valami csavar is a kajában.
- nem kicsit zsúfolt a hely.

Azután elmentünk Solymárra a Zazzi cukrászdába és helyreállt a világ rendje.
fantomasso Creative Commons License 2010.09.12 0 0 2512
Jellemző, hogy sok jó élményem is volt az utóbbi időben, de ezek nem tudtak írásra késztetni, csak ez a mai ebéd. Tehát: Először és utóljára voltam a Dózsa Gy. úton lévő Paprika vendéglőben. Akit annyira érdekel, hogy miért, az próbálja ki. Az okosabbak csak kerüljék el, jobban járnak.
Hepci Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2511
A "kenterbe" szót túlzásnak gondolom (a nemfeláras tételektől mi nem dobtunk az Onyxban hatalmas hátasokat, viszont nagyjából annyit fizettünk szombati menüebédre, mint pl. tegnap egy sokkal jobb a la carte ebédért egy másik felsőkategóriás helyen), de miért ne verné, ha az Onyxban még az ebédmenü is drágább, mint egy a la carte étkezés a Giustóban?
Mondom, összehasonlítható dolgokat kell összehasonlítani, különben fals következtetésekre jutsz.
Előzmény: negyesi_pal (2510)
negyesi_pal Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2510
Inkább ne induljunk el ezen az úton, mert akkor a kép még leghangolóbb. Az Onyx ebédmenüje kenterbe veri a Giusto fullos kínálatát...
Előzmény: Hepci (2509)
Hepci Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2509
Hát, szerintem ár/érték alapján ebédmenüt ebédmenüvel, vacsorát meg vacsorával érdemes összehasonlíani, mert ellenkező esetben elég mulatságos következtetésekre juthat az ember. Például ilyenre, hogy a Giusto 15%-kal olcsóbb (csak), mint az Onyx.
Pedig erről szó sincs. A Giusto legalább annyival olcsóbb az Onyxnál, amennyivel kevésbé igényesen főznek. Az Onyx egy csúcsétterem, ugyebár, a Giusto meg a középkategória valamelyik szegmense. Utóbbiban a háromfogásos ebédmenü konkrétan felébe se kerül (1750 Ft + jatt belátás szerint), mint az Onyxban (3590 Ft + 15% szervizdíj).
Előzmény: negyesi_pal (2508)
negyesi_pal Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2508
Tegnap kipróbáltuk a Giusto-t. Bár ne tettük volna. Ár/érték arányban az Onyx lebeg a szemünk előtt, ahol 14,000 forintért emlékezetes, nagyon finom ebédeket lehet enni.

A Giusto árban olyan 15 százalékkal olcsóbb, minőségben, meg, hááááát.

A mártogatni való kenyér helyett hozott aranygaluska-szerű galuska nagyon finom volt.
A "borjúhúsleves cukorborsóval" történetben a normál, hüvelyes borsó volt, nem cukorborsó, arról nem beszélve, hogy mintha ételízesítőt és mirelit raviolit tettek volna bele.
A főételnek raviolit kaptunk, amely al dente helyett néhol kemény volt. Mondjuk a főételnek voltak jobb pillanatai.
A tiramisu-val kapcsolatban én testesebb állagú desszertre gondoltam. A mascarponéval töltött golyók eperszósszal rendben volt.
Azonban a végösszeg nem állt arányban az elfogyasztott ételek elkészítésével. A pincér meg hótt lazán letegezett. Az egyik séf, vagy a pizzakihordó vagy mittomén ki meg a pultnál végig k.anyázott, ami nem emelte az ebéd fényét.
v_peti Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2507
Mivel a benzin nem ingyen van, így a szállításnak van valós költsége, na és a doboznak is. Ezért legyen a pizzéria saját dolga, hogy a futárját hogy fizeti! Borravalót meg ettől függetlenül adok!
Előzmény: Törölt nick (2506)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2506
"Régebben nálunk minden pizzéria számolt dobozdíjat és szállítást, de az utóbbi időben egyre jobban leszoktak erről. Nézzük meg akkor a mostani helyzetet, mifelénk, hazai pályán, csak úgy érdekességképpen:"

Bizonyám! A dobozdíjat és a szállítást nem tolerálják a megrendelők - holott a sajátos üzleti modell szerint ez a futár fizetése. Így viszont minden rendeléshez hozzá kell adni kb. 10%-nyi borravalót - valójában annyiba kerül az étel.
Előzmény: v_peti (2436)
negyesi_pal Creative Commons License 2010.02.10 0 0 2505
Itt kérdeztem :) Köszönöm a válaszokat, a Marcello jó, de nem gyors. S picit körülményes, főleg amikor én ezerrel rohanok (ami a budapesti napokon nagyon sűrűn előfordul). A Csalogatót szerintem most pénteken kipróbáljuk, majdnem 100 százalékosan útba esik.
Előzmény: fantomasso (2504)
fantomasso Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2504
Most nézem, hogy ezeket nem ide kellene írni.
fantomasso Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2503
Ha ilyen szarok az egyetemi helyek, akkor eszembe jutott még valami, Aranysas, XI. Rétköz u. kizárólag navigációval rendelkezők számára, a Budaörsi útról befele jövet jobbra nyíló kis u. az autókereskedések környékén. Nagyadagos kis hely.
Hepci Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2502
Sajnos, két hete hasonló "élmények" értek a Goldban. Szénné égett rostélyos, geil és íztelen torta. Hát, ez van, áttértek költséghatékony üzemmódra, az kell a magyarnak a válságban.
Móricz környéke: Marcello. Na, ne várj valami Fausto/Krizia szintet, de tisztességesen főznek. Az újabb helyek közül meg jó ebédmenü van pl. a Giustóban, 3 fogás 1650. Kicsit odébb, a pesti Dunaparton.
Előzmény: negyesi_pal (2497)
fantomasso Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2501
A menzán nem jártam, de az egyetem épületeiben lévő büfék régen jók voltak, főleg a gombás melegszendvics készítésében jutottak a csúcsra.
Előzmény: Csokis (2500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!