Keresés

Részletes keresés

Pokat Creative Commons License 1999.10.17 0 0 17
Kedves Mindenki!

Köszönöm hozzászólásaitokat, de azt hiszem egy kicsit eltértünk a témától.

Más: Kösz Sün, valami hasonlóra gondoltam.

MaZsola Creative Commons License 1999.10.16 0 0 16
Ahogy szokták volt mondani a tudás hatalom!
Előzmény: sün (15)
sün Creative Commons License 1999.10.16 0 0 15
Nem tényekről, hanem érzésekről beszéltem. Gondolod, hogy mindazt, amit leírtál, az a bizonyos 80% is tudja? És érdekli? (Egyébként kösz a felvilágosítást).
Előzmény: MaZsola (12)
sün Creative Commons License 1999.10.16 0 0 14
Áruld el, kik a "hasonszőrüek"-jeim. Merthogy nekem fogalmam sincs róla. Például egész pontosan miben hasonlítanak hozzám - ha már annyira ismersz, egy megszólalásom alapján. Off.
Miből feltételezed, hogy nem szeretném, ha EU-tagok lennénk? Szeretném. Még inkább, ha "érettek" is lennénk rá.
A protonáci H.-ra: meglévő félelmet, aggodalmat nagyít fel (természetesen az EU-n belüli félelemre gondolok). Ebben, talán, egyetértünk.
Előzmény: Törölt nick (13)
MaZsola Creative Commons License 1999.10.16 0 0 12
Ejnye süni, szerintem csapj fel néhány társadalombiztosítási szakkönyvet, vagy kukancs bele néhány jogforrásba! A társadalombiztosítási és a szociális támogatások túlnyomó többsége nem vehető igénybe külföldi tartózkodás esetén. Ha viszont magyarországon tartózkodik, akkor rendszerint jövedelmet is szerez, vállalkozik, stb, ami adófizető polgárrá is avanzsálja egyidejűleg, ami az államnak bevételt, GDP-t, stb. termel. Fontos például, hogy a Romániából áttelepült értelmiség képzési költsége a magyar állam számára 0 Forint kiadást jelentett.

Mindezek mellett, én a határok lebontását és nem a népvándorlást, vagy a migrációt támogatom.

Előzmény: sün (11)
sün Creative Commons License 1999.10.16 0 0 11
Mondjuk örülök, hogy ilyen sokan megszavaznák a határon túli magyarok magyar állampolgárságát. Arra azonban kíváncsi lennék, hogy azok közül, akik itt oly könnyedén rákattintanak az "igen" gombra, vajon mit szólnának, ha hirtelen megjelennének itt, Magyarországon, és mondjuk szeretnének állást, lakást, alkalmasint gyed-et, családi pótlékot kapni. Hiszen magyar állampolgárok, és jár nekik - az igény teljesen jogos lenne. Nos, akkor ez a 80% mit mondana? Mert azokkal az erdélyi magyarokkal, akik már átjöttek, állampolgársággal v. anélkül, nem bántunk túl szivélyesen. Így, tényleg könnyű magyarnak lenni.
George Sand Creative Commons License 1999.10.16 0 0 9
Közelebb állna a valósághoz...
Előzmény: Toth Kalman (7)
Kagakusha Creative Commons License 1999.10.16 0 0 8
Kedves Toth Kalman!
Ön melyik országban fizet adót ?
Üdv.
K.
Előzmény: Toth Kalman (5)
Toth Kalman Creative Commons License 1999.10.16 0 0 7
Patmore!

Mi lenne az eredmeny (csak becsles) ha a nepszabi csinalna ezt a pollt?

Előzmény: Patmore (6)
Patmore Creative Commons License 1999.10.16 0 0 6
Kedves Kálmán, ebből hiba volna messzemenő következtetéseket levonni.
A coclibesek nagy ívben elkerülik NapiMao-t...
Előzmény: Toth Kalman (5)
Toth Kalman Creative Commons License 1999.10.16 0 0 5
A napimagyi poll eredmenye meglepo, mert a politikusok ennek az ellenkezojet hiresztelik.

Ez egy kituno ut a magyar nemzet egyesitesere!

-----------------------------------------------

NAPI MAGYARORSZAG

Jelenlegi eredmény

--------------------------------------------------------------------------------

Olvasó által beküldött kérdés: Egyetért-e Ön azzal, hogy a határon túli magyarok magyar állampolgárságot kapjanak?

Igen 81%
Nem 18%
Nem érdekel 1%

--------------------------------------------------------------------------------
Összes voks 1089
A szavazás kezdete: 1999. 10. 13.

Pokat Creative Commons License 1999.10.16 0 0 4
Kedves JR!

Az általad kiemelt mondatot úgy értem, hogy könnyű Magyarországon "nagymagyarnak"-nak lenni. A határon túl élő (itt gondolok a környező országokra) magyarok nap mind nap szembesülnek magyarságukkal, és ezért keményen meg kell küzdeniük.

JR Creative Commons License 1999.10.16 0 0 3
Kedves Pokat!

Ez jóval összetettebb, mint te ezt gondolod!
Különbség nincs, ha úgy nézzük, ahogy te ezt az első mondatban mondod.
De úgy gondolom, az állampolgárság (teljesen mindegy, hogy milyern), nem csak egy titulus, erre mindenki büszke, legfeljebb, csak néhány olyan ember van akinek közömbös.
Én magyar vagyok, nem vallok szélsőséges nézeteket, de vallom magyarságomat.
"Könnyű magyarnak lenni." Ezt viszont nem értem? Miért könnyű magyarnak lenni?

Üdv: JR

Előzmény: Pokat (-)
Patmore Creative Commons License 1999.10.16 0 0 2
Nem hiszem, h. a többség "fúj", ld. a NapiMao szavazását.
Egyetért-e Ön azzal, hogy a határon túli magyarok magyar állampolgárságot kapjanak?
Igen: 81%. (A link csak egy ideig működik!)
Előzmény: Pokat (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.16 0 0 1
Ergo,
tud az esetleg jobban mint te!
De itt nem ez a kérdés!
Előzmény: Kavix (0)
Kavix Creative Commons License 1999.10.16 0 0 0
Mert nem tud magyarul, igy 0-át ért a beszólásból.:))
Előzmény: Pokat (-)
Pokat Creative Commons License 1999.10.16 0 0 topiknyitó
Milyen érdembeli (pl. erkölcsi, műveltségi, stb.) különbség van egy magyar állampolgár és egy határon túli magyar között.
A magyar állampolgárság csak titulus. Könnyű magyarnak lenni Magyarországon.
Olvastam egy pár topicot, és arra a következtetésre jutottam, hogy felteszem ezt a kérdést:
Tehát kedves sorstársaim (akinek nem inge ...), miért fujtok annyira a ha az állampolgárságról van szó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!