Keresés

Részletes keresés

Surranó Creative Commons License 1999.10.13 0 0 4
Kedves egg!

Én sem írom azt, hogy Egg, úgyhogy légy szíves, szólíts Surranónak.
Egyébiránt hibáid a hozzászólásban:
igyexem, fönnhaggyuk, csalatkoznak, kiadhattyuk.

Amiről még nem volt szó eme kurzus keretein belül: rövidítések.
v - vagy (kötőszói értelemben)
h - hogy
B+ - bé meg
szvsz - szerény véleményem szerint

angolok (ízelítő):
IMHO - in my humble opinion
IMO, IMNHO, IMNSHO - variációk egy témára (NS - not so)
IIRC - if I remember correctly
AFAIK - as far as I know

Ja, és NevemTeve bácsi mondandójából kiszúrhattad, hogy a felszólító mód második személyt is csúnyán kell képezni.

Surranó

Előzmény: egg (3)
egg Creative Commons License 1999.10.12 0 0 3
köszi a jotanácsok, igyekszem mekfogadni öket. ahogy teve ur írta ez magátol alakul ki, nem akarom én siettetni csak az említett példáim nem ismerése kicsit hátráltatott a kezdetekkor.
azé fönnhagyjuk a topikot, hátha mások is csatlakoznak és végül kiadhatjuk nyomtatásban. (vagy stílusosan CDn)
kedves surranó, ez nem forradalmi, ez maga A TOPIC.
üdv: egg
NevemTeve Creative Commons License 1999.10.12 0 0 2
Az is nagyon fontos, hogy a szövegbe angol (német, latin) szavakat vegyítsél, de fonetikusan leírva, magyar ragozással, például: a probléma perzisztál.
Ha valamit eltévesztesz, ne aggódj, lehet hogy holnaptól az lesz a menő (pl sirály ugyanaz mint király, azaz nagyon jó).
Másik érdekes módszer, hogy mások (bece)nevét kisbetüvel, hibásan írod, mivel laza vagy.

Ha egy levélben mégis ékezetes betűket használsz, azt feltétlenül a fejrészben tegyed (from, to, subject), hiszen ott a netikett szerint nem kellene.

Ha valaki tanácsot, segítséget kér, nagyon vicces annyit válaszolni neki: 'igen', 'nem', 'nem tudom', 'RTFM'. Ezt lehetőleg az eredeti levél teljes beidézésével tegyed, különösen ha levelezési listára írsz.

Ha valamilyen hibádra figyelmeztetnek, azonnal indulatosan válaszolj, azaz flémelj. Legjobb ha az illető neveltetését, nemzetiségét, családját bírálod, illetve a szakértelmét vonod kétségbe.

Najó, itt már egy kicsit túllőttem az eredeti témán, lényeg az, hogy szerintem a hülyesírást (mások szerint röhejes-írást) nem kell külön tanulni, magától kialakul...

Előzmény: NevemTeve (0)
Surranó Creative Commons License 1999.10.12 0 0 1
Továbbmegyek:

1xű - mint lent
CUL8R -mint lent, y? - why?, ne - any, ne1 - anyone, b4 - before stb.

Chaten van még ilyen, hogy brb (be right back), meg még mittomén. (na, pl, ez is ;) )

Megjegyzem: ez kicsit forradalmi topik a Magyarulezen, nem?

Surranó

Előzmény: NevemTeve (0)
NevemTeve Creative Commons License 1999.10.12 0 0 0
Szerintem ez nem 0.
A legfontosabb, hogy elfelejtsd a helyesírást, minél idétlenebbül írsz, annál menőbb vagy :-).
Ha lehet keverj számokat és jeleket a szövegbe, például 1szerű, 7fő, +tudtam, *etem (egyszerű, hétfő, megtudtam, szeretem). A k és sz hangok találkozásánál kötelezően x írandó, pl: működik -> mükszik -> müxik. Ebből már kitalálhatod, hogy az x-et ksz-nek kell írni, például takszi. Az ékezetes betűket kerüljed, kivéve a kalapos o-betűt, az nagyon menő.
Ha éppen nincs mondanivalolód, az nem akadály, elég ha olyasmit írsz, hogy CU8er (See You later) vagy Ájj Láv Jú (I love you).
Előzmény: egg (-)
egg Creative Commons License 1999.10.11 0 0 topiknyitó
Új vagyok a hálón. Segítsetek és írjátok meg a netes szlenget (pl:rulez, ne legyé má offtopic...) ha tudtok, a chattelésben használt angol rövidítéseket is kűggyetek (a/s/l, brb...).
előre is köszi (a 0-t is)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!