Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2006.11.08 0 0 55
Csak ahhoz erőmű kell, amíg az op. rendszert meg az alkalmazásokat lefordítod, feltéve, ha emberi időn belül végezni akarsz vele.
Előzmény: cas (54)
cas Creative Commons License 2006.11.07 0 0 54
Számomra 3 éve a Gentoo. Sok linuxot kipróbáltam ezalatt, de valahogy mindig a Gentoonál kötök ki ismét.
Pathmaster Creative Commons License 2006.10.25 0 0 53
Az oldalon a Linux Station menüpontot kell kiválasztani.
Előzmény: Pathmaster (52)
Pathmaster Creative Commons License 2006.10.25 0 0 52
Előzmény: Kaloz (-)
attila40 Creative Commons License 2006.09.25 0 0 50
Ráadásul van már a honlapjukon is magyar fórum!
Előzmény: Törölt nick (47)
kisbetu Creative Commons License 2006.09.24 0 0 49
Mindegyik változata - már a 0.1 is - 2.6-os kernelt használ.
Előzmény: Törölt nick (48)
vb76 Creative Commons License 2006.09.23 0 0 46
Sziasztok! Pont egy hete vettem meg az új számítógépen, amin UHU-linux 2.0 volt gyárilag telepítve. /Albacomp/ Csak egy adalék, hogy tényleg létezik már ez a változat. Nagyon is.
attila40 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 45
Ügyes! Jó használatot! :-)
Előzmény: Pathmaster (44)
Pathmaster Creative Commons License 2006.09.21 0 0 44
Amikor nem működött a feltuningolt UHU-LINUX 1.2, akkor felvettem a fejlesztőjével a kapcsolatot, és ő írt nekem a kiadás előtt álló UHU-LINUX 2.0-ról. Ezt követően felkerestem az UHU-LINUX Kft.-t és sikerült telefonon beszélnem az egyik fejlesztővel, aki elmondta nekem, hogy a telephelyükön mikor kezdik el postázni a lemezeket a viszonteladóknak. A megadott időben megjelentem a telephelyen, és sikerült vennem egy példányt.

 

Előzmény: attila40 (43)
attila40 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 43
Szia!

A Zenwalk 3.0 szinte tökéletesen magyarítható, s néhány napja még magyar fórumja is van.

Vetted az UHU 2.0-át? Azaz gyári példány? (Tehát akár le is másolhattad.)
Előzmény: Pathmaster (41)
locsemege Creative Commons License 2006.09.21 0 0 42
Már kint van a 2.0-ás UHU? Meséljetek róla! Nem mintha lecserélném a Fedorát, de az élménybeszámolók érdekelnek. :)
Előzmény: Pathmaster (41)
Pathmaster Creative Commons License 2006.09.21 0 0 41
A Zenwalk-ot nem ismerem, és attól tartok, hogy nem számíthatok a magyar nyelvű támogatására.

Tegnap viszont beszereztem az UHU-LINUX 2.0-t, és telepítettem is a gépemre, és csodálatosan működik.
Előzmény: attila40 (40)
attila40 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 40
Próbáld ki: Zenwalk 3.0 www.zenwalk.org
Előzmény: Pathmaster (39)
Pathmaster Creative Commons License 2006.09.12 0 0 39
Miután a belinkelt Linux verzió nem ismerte fel a SATA vezérlőmet, felvettem a kapcsolatot a disztribúció megalkotójával, aki arról tájékoztatott, hogy a rövidesen boltokba kerülő UHU-LINUX 2.0 már (szinte) az összes SATA vezérlőt fel fogja ismerni.
Előzmény: locsemege (38)
locsemege Creative Commons License 2006.08.28 0 0 38
Jól hangzik, s úgy néz ki, éppen ez az, ami Neked kell! :)
Előzmény: Pathmaster (37)
Pathmaster Creative Commons License 2006.08.28 0 0 37
Találtam egy másik disztribúciót:)
Előzmény: locsemege (36)
locsemege Creative Commons License 2006.08.28 0 0 36
Szerintem a 2.6-os kerneltree szükséges, de nem elégséges feltétel. Lehet, hogy az UHU telepítőjét nem nagyon tesztelték SATA HDD-re. Esetleg próbálj meg más disztribúciót.
Előzmény: Pathmaster (35)
Pathmaster Creative Commons License 2006.08.28 0 0 35
Az interneten böngészve azt találtam, hogy a SATA támogatás elvileg a 2.6-os kernelsorozatnál jelent meg, és a telepíteni kívánt (1 CD-s) UHU Linux 1.2 is ilyen verziójú kernelt használ. A BIOS-ban is jól van beállítva a SATA kettes merevlemez típusa. Ennek ellenére a telepítő-szoftverem nem talál merevlemezt a gépemben.
Előzmény: Pathmaster (32)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.26 0 0 34
Talán a BIOS beállításai rosszak. A linuxos driverek nem szeretik, ha a SATA nem SATA-nak látszik. Sok alaplapi default beállítás viszont pont ez.

Nekem pl annyira zokon vette ezt legutóbb, hogy miután elindult a CD-ről a telepítő, azon nyomban elfelejtette miről is bootolt. Nem csak a SATA vinyókat nem találta, hanem a kutyaközönséges IDE CD-ROM-ot sem.

Szóval a SATA a BIOS-ban is legyen SATA, és valszeg menni fog a telepítés minden cafrang nélkül.

Előzmény: Pathmaster (32)
locsemege Creative Commons License 2006.08.24 0 0 33
Szerintem az újak ismerik. Ez leginkább a kerneltől függ, de nincs róla konkrét tapasztalatom, mert IDE HDD-m van. Ugyanakkor láttam már Fedorát SATA HDD-n.
Előzmény: Pathmaster (32)
Pathmaster Creative Commons License 2006.08.24 0 0 32
Sziasztok!
 
Melyik Linux disztribúciót lehet SATA kettes merevlemezre feltelepíteni. (Az én telepítőszoftverem még csak nem is látja.)
 
Köszönettel: P.
Előzmény: NevemTeve (10)
hekker barbie Creative Commons License 2005.11.10 0 0 31
a kollegaim erosen fejlesztenek javaban, strucc, beans, ilyenek mennek. meg adatbazis, ami biztosan nem postgres. (en nem ertek hozza, nem tudom, h egyrol beszelunk-e.) ok gentoot es debiant hasznalnak.

nem tudom segitettem-e.
Előzmény: Pathmaster (27)
locsemege Creative Commons License 2005.11.07 0 0 30
Igazad van, lusta voltam fogalmazni. De valójában - talán a példákból is látszik -, inkább a népszerűbb, élő disztribúciókra gondoltam én is.
Előzmény: Oregon (TM) (29)
Oregon (TM) Creative Commons License 2005.11.06 0 0 29
ezzel nem ertek egyet. mindegy milyen linux disztrot hasznalsz csak ertsel hozza foleg akkkor ha kis disztro es nem frissitenek mindig mindent vagyis nincs DSA :) mert akkor rad var a feladdat. :)

ha lusta az eember akkor azok a distrok a jo valsztasok ahol van security update lelohely.
Előzmény: locsemege (26)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.07 0 0 28
Ez misztifikáció... nem a "disztribúció" fut a gépeden, hanem a kernel meg a programok...
Előzmény: Pathmaster (27)
Pathmaster Creative Commons License 2005.10.07 0 0 27
Nos az elmúlt időben többen is bizonygatták nekem, hogy a Linux milyen egyszerűen lehet a servlet-eket futtatni, de a valóságban azt tapasztalom, hogy erre az internetes szolgáltatók nem szívesen vállalkoznak. Ezért elkezdtem kutatni ennek a jelenségnek az okát, és úgy látom, hogy ennek nem a JRE hardverkövetelménye az oka; mert vannak olyan dobozos java alapú web-szerverek, amelyek nagyon szerény hardveren működnek elfogadhatóan. Tehát nem a hardver és nem a Java az elterjedés akadálya. Akkor mi? Kizárásos alapon csak az operációs rendszer lehet, amire a Microsoft operációs rendszereinél számítani lehet, de mi a helyzet a többi esetben. Úgy néz ki, hogy a Java támogatása valamiért a Linux platformon sem természetes; de tekintettel arra, hogy a UNIX világnak nincs ebben a tekintetben egységes álláspontja, ezért számítani lehet arra, hogy vannak olyan Linux disztribuciók, amelyek a többinél jobban támogatják a servlet-ek futtatását.

Előzmény: locsemege (26)
locsemege Creative Commons License 2005.10.07 0 0 26
Szerintem félreértetted őt! :) Arról írt éppen némi iróniával, hogy az egészen kis disztribúciók kivételével szinte mindegy. Szervernek Debian, Fedora, de akár Slackware, vagy nagyjából bármi megfelel. :)
Előzmény: Pathmaster (25)
Pathmaster Creative Commons License 2005.10.07 0 0 25

Szerintem igen.

Előzmény: NevemTeve (24)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.07 0 0 24
Olyat, amiben vagy benne van a kérdéses webserver, vagy le lehet benne fordítani... tehát kizárhatjuk az egyfloppys router/tűzfal disztribúciókat.
Előzmény: Pathmaster (23)
Pathmaster Creative Commons License 2005.10.07 0 0 23
A környezetemben egy olyan Web-szerver üzembe helyezésére lenne igény, amely képes a PostgreSQL-t használó java servletek futtatására. Ezek után felmerült a kérdés, hogy erre a feladatra melyik Linux disztribúció lenne a legalkalmasabb, és ezt követően döntenénk el azt, hogy ezt milyen hardverrel támogatjuk meg. 

Nos ebben a felállásban melyik Linux disztribúciót ajánlanátok, és miért? 

Előzmény: NevemTeve (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!