Keresés

Részletes keresés

Zoli_t5H Creative Commons License 2013.07.31 0 0 1859

Szia,

 

igen, ott is szivesen megel. Amugy porcsinrozsa a neve, itt olvashatsz rola bovebben: http://viragcenter.hu/index.php/egynyari-noevenyek/669-a-porcsinrozsa-ueltetese-es-gondozasa

 

Előzmény: Mary2013 (1858)
Mary2013 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 1858

 

Ez sziklakerti növény? A gazban nőtt. :)

fafejű-székely Creative Commons License 2013.07.19 0 0 1857

Sziasztok!

Keresek Veresegyház környékén ingyen elvihető sziklát, követ.

Akinek van, illetve tud ilyenről, kérem privát email-ben jelezze.

Köszönöm

alsotekeres Creative Commons License 2013.07.10 0 0 1856

Próba

Ranyu Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1855
Előzmény: lrobertoB (1852)
Aruncus Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1854

Valami ilyesmit gondoltál?

 

 

 

Előzmény: lrobertoB (1852)
Aruncus Creative Commons License 2013.05.05 0 0 1853

Az én sziklakertem a tó mögött van, és már annyira benőtték a növények, hogy beleveszik a kert hangulatába.

 

          

 

          

lrobertoB Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1852

Sziasztok,

 

Sziklakertet szeretnék építeni a teraszom mellé kb. 8m szélességben. Sajnos a terrasz mellett a kocsibejáró miatt cca 1,5m hely van, a terasz cca. 0,6m magas! Ezt szeretném részűsen elrendezett sziklkarttel megcsinálni, amelybe gömtuját is szeretnék ültetni.

Erre a méretre kb. mennyi kővel kell számolnom és a szűkössége miatt ültethető-e bele formára nyírt tuja???

 

Esetleg ilyen megoldásról tudtok képeket linkelni?

unartis: Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1851

Ezek jó télálló növények!

Had írjak még néhány oszlopkaktusz(echinocereus) félét amelyeket érdemes telepítened.

Echinocereus viridiflorus(Kanadáig elterjedt biztosan télálló faj), E. triglochidiatus, E. trig. f coccineus, E. fendleri, E. engelmannii. E. bayilei.

Előzmény: alsotekeres (1849)
unartis: Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1850

Szia Alsotekeres!

 

Már régen jártram erre, látom, hogy írtál, bocs a késői válaszért, de nem késtünk el a cserét illetően, mert a kaktuszok most kezdenek magukhoz térni a márciusi tél után.

A sziklakertemet most a napokban kezdtem el teljes gőzel építeni a, amit márciusra terveztem teljesen kicsúcsott az idő miatt, most a kert másik részével illetve a füves részel határos részénél kb 30 cm-re eltávolítottam a talajt. Ott olyan mélysébben kezdem a sóderrrel, mert sóderes talajkeverék lesz, abba építem bele a sziklákat.

 

A cserére most sort keríthetnénk, ha alacsonyabb, kisebb testű kaktuszok érdekelnek összeállítok egylistát, a többit privátan megbeszélhetjük.

 

Medvetalp félékből tudok küldeni növényeket.

 

ödvözlettel: unartis

Előzmény: alsotekeres (1849)
alsotekeres Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1849

Ezek vannak névvel:

 

Echinocereus reichenbachii ssp caespitosus

Echinicereus perbellus

Coryphantha vivipara

Echinocereus albispinus

Escobaria vivipara

Escobaria asperispina

Echinocereus inermis

 

majd tavasszal keressük egymást.

Előzmény: unartis: (1846)
alsotekeres Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1848

Szia!

 

Van aki, azt mondja, hogy a dió levele mérgező a növényekre, de én ezt még nem tapasztaltam. Pl. a mi diófánk alatt vidáman búrjánzik a gaz. Komposztálni sem igazán ajánlják a diólevelet. Így szerintem, ha összeszeded a leveleket, akkor nem lesz belőle gond. A másik kérdés, hogy mennyire árnyékolja be a kertet a fa. Ezt a növények kiválasztásánál kell majd figyelembe venni. (gyakran jó, ha van egy kis árnyék)

 

Általában nem szokták trágyázni a sziklakertiek földjét, mivel ezek a növények lassú növekedésűek. Ha fölös tápanyaggal gyorsabb és erőteljesebb növekedésre serkentjük őket, akkor megnyúlt, laza szövetű növényeket kaphatunk, amik kevésbé ellenálló a kártevőknek és az időjárásnak. Csak az idős kerteknél érdemes egy kis tápanyag utánpótlást csinálni.

 

Ha nagyon meredek a kert, akkor annyi követ kell beletenni, hogy megakadályozza a föld lemosódását.

Előzmény: ino-tech (1847)
ino-tech Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1847

Üdv mindenkinek!

Sajnos még mindig nem tudtam hozzáfogni a sziklakert építéséhez.

 

Kérdéseim lennének:

- mennyire gáz ha a leendő sziklakert egy része felé átnyúlik a szomszéd diófája? Úgy értem, hogy a fáról potyógó levelek csak plussz munkát jelentenek, vagy esetleg egyéb kémia hatása is van? (pl. vannak olyan fák, amik "köpködnek")

- a telken jelenleg két ló van. amelyek rendszeresen trágyázzák a földet. Ebőől a földből tölthetek-e bele a majdani sziklakert alapjába?

A telek hátuljánál (egy 5+5 méteres) sarok részen van egy kb 1 méter magas szintkülönbség. Valaha ez egy nagy lejtős telek volt, de a lenti rész a lovak miatt vízszintesbe lett téve. Én a felettes lejtős részt szeretném megtámasztani a sziklakerttel, és van egy része amit a kerítés miatt is fel kell majd töltenem.

Remélem nem írtam túl bonyolultan :)

köszi

üdv I

 

unartis: Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1846

A tavaszi cserében benne vagyok, majd írok egy listát az alacsonyabbakból, a kaktuszaim zöme takarás nélkül telel. Mi az a magasság amelyből még küldhetek?

 

A télálló kaktuszos fórumba ha fel tudnál tenni képeket a kaktuszaidról az jó lenne(hogy ne küldjek olyat amelyből van).

Előzmény: alsotekeres (1845)
alsotekeres Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1845

A varjúhájak közül többre is tudok tippelni, de inkább majd a kövirózsás topikban. A kövirózsák között annyi a változat, hogy én nem merek még csak tippelni sem velük kapcsolatban. Javarészt ezért nem is igazán gyűjtöm már a kövirózsákat, mert egyszerűen nem lehet nagy biztonsággal meghatározni őket.

Tavaly előtt ültettem ki először kaktuszokat a kertbe, de őket takarás nélkül tartom. Ha van az alacsony növésűek közül fölös hajtásod, akkor azt szívesen elfogadom majd cserébe.

Előzmény: unartis: (1843)
unartis: Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1844

Azt észre vettem, hogy a tűző nap árt a Saxifraga-nak, sajnos már kiégett, pedig a nyáron  árnyékba került, ezen végülis nem csodálkozom, mert a legtöbb kövirózsának és varjúhájnak is nagy próbatétel volt a 2012-es száraz-forró nyár.

Előzmény: alsotekeres (1842)
unartis: Creative Commons License 2013.01.30 0 0 1843

Szia Alsótekeres!

 

A legtöbb növényt piacon vettem név nélkül(sajnos), ha tudnál az azonosításban segíteni megköszönném.

A kövirózsák nevelése topikból már eljutottam  a honlapodra, gratulálok a nagy és összeszedett gyűjteményhez, ez nagyon profi :-)!

 

Cserébe küldhetek télálló kaktuszokat?

 

üdv.: unartis

Előzmény: alsotekeres (1841)
alsotekeres Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1842

Még annyit, hogy a kövirózsás topikban a 166-as hozzászólásban feltett növényed sem nem kövirózsa, sem nem varjúháj, hanem egy Saxifraga , talán a S. paniculáta, de ez nem biztos. Az viszont biztos, hogy ha ezt is olyan száraz és meleg helyre akarod ültetni, mint a többi növényedet, akkor gyorsan ki fog pusztulni.

Előzmény: unartis: (1840)
alsotekeres Creative Commons License 2013.01.29 0 0 1841

Szia!

 

Bár neveket nem láttam a növények mellett, de ezek jó eséllyel meg vannak nekem. Ha azért elküldöd majd a címedet, akkor tavasszal tudok majd hajtásokat (esetleg magokat, ha az is érdekel) küldeni. A címem: acre@vipmail.hu, illetve: www.sedum.uw.hu

Előzmény: unartis: (1840)
unartis: Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1840

Szia!

 

Nagymamám eleki birtokán láttam télen is kint a Delosperma cooperi-t kép itt, tőle kértem, majd kaptam két vagy három éve belőle, nekem is megvan, szépen növöget, igaz most várja a megújhodást, 2012 őszén kecskeméti rokonoktól kértem sárga virágú Delosperma-t a fajt még nem tudom, nála északi fekvésű sziklakertben volt, mondhatni tömegesen nőt, most szaporítóládába vannak a többi varjúhájjal és kövirózsával egyetemben,a még nem létező garázsunk tetejére fogom egyszer kiültetni, mert oda tetőkertbe álmodtam meg ezeket a  pozsgás növényeket.

A sziklakertbe kaktuszok jukkák és télálló agávék fognak kerülni.

 

a cserében benne vagyok, a kövirózsák nevelése topikban vannak feltéve képek az összes fajról és fajtákról amik vannak(illetve voltak).

 

üdv: unartis

Előzmény: alsotekeres (1839)
alsotekeres Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1839

Szia!

 

Megkérdezhetem, hogy milyen fajokkal próbálkoztál?

Tapasztalataim szerint is vannak, amik simán áttelelnek, de a takarás szerintem nekik is segít jobb álapotban átvészelni a hideget.  

(Ha varjúhájak is érdekelnek, esetleg  cserélhetünk. )

 

Fóliát én még nem használtam a kertben, így ezekkel sajnos nincs tapasztalatom.

Előzmény: unartis: (1835)
unartis: Creative Commons License 2013.01.23 0 0 1838

Köszönöm Ottó!

 

Valószínűleg ezt az árkímélő megoldást fogom választani, még az agroszövet is drága még 50 m2 betalkarására is, nemhogy 100 m2-re!

 

Kicsit utána olvastam jó vízáteresztőre fogom alapozni, mert kicsit kötött a talaj, kb . 1 ásónyomnyi földet(30-40 cm) el fogok távolítani alulról, a beton-téglatörmeléket meg 20-30 cm vastagon fogom leteríteni a kitermelt föld helyére, erre homokos--murvás-sóder kerül kevés földdel összekeverve, nálam nem csak síkban lesz a kert, hanem rézsűsen változó magasságban fogom kiképezni, a sziklákat ebbe a sóderes talajba építem bele, majd ha csinálom, megpróbálom képekben dokumentálni.

Előzmény: ottonis (1837)
ottonis Creative Commons License 2013.01.22 0 0 1837

Szia Unartis!

Az altalaj az épitési törmelék miattt nem fog keveredni a fölső réteggel.Viszont a gyomosodás miatt pénzkidobásnak tartom a szövettipusokat,mert akármelyiket át tudja törni a gyom.Pl:tarack.Meg eleve felülröl is fog majd gyomosodni.Én a helyedben először kétszer le vegyszerezném a területet,és csak aztán kezdeném a telepítést.Én  a következőképpen csináltam a sziklakert sík részét:A földre egy réteg vakondháló(nálam sok a vakond)majd kb 10 cm tiszta sóder.Majd ezt befedtem agroszövettel,de csak azért hogy a fehér zuzottkő amivel az egészet kb 3 cm vastagon befedtem ,ne keveredjen a soderral.Mivel nem olcsó.Egyébként szerintem a szövet nagyon gátolja a talaj lélegzését,ami igen nagy hátrány a kaktuszoknak.Érdekes hogy ami gazmag bemegy az üres kő közé még így is simán kikel ha csapadékosabb az időjárás,pedig nem érintkezik termő talajjal.Remélem tudtam segíteni.

Üdv:ottó

Előzmény: unartis: (1836)
unartis: Creative Commons License 2013.01.22 0 0 1836

Sziasztok!

 

Tavasszal (márciusban) megkezdeném a sziklakertem építését, szárazságtűrő-félsivatagi növények lesznek benne, így kimondottan vízáteresztő talajt szeretnék a részükre, pl sóder,  murva, kevés föld keverékét.

Az aljára építési törmeléket tennék, kb öklömnyi darabokat(tégla, beton)

 

Mivel érdemes az altalajtól elszigetelni a fel talajt, hogy ne keveredjen és ne engedje át az alulról jövő gyomokat(pl: aprószulák)?

 

Néztem a geotextíliát és a az agroszövetet is, melyik lenne a jobb, a normál fólia ár szempontjából lenne a legjobb, csak az  nem engedi át a vizet.

 

 

unartis: Creative Commons License 2012.12.05 0 0 1835

Nekem gond nélkül áttelelt több teszt példányom, Békés és Csongrád megyében egyaránt, Békésben a tavalyi -20 c ° sem károsította.

Előzmény: alsotekeres (1827)
unartis: Creative Commons License 2012.12.05 0 0 1834

Sziasztok!

 

Jövő tavasszal megkezdem a  sziklakertem építését, kb 100 m2 lesz , az alapjába tervezek építési törmeléket is rakni, arra sóder/homok/föld keveréke=70/20/10% lesz téve, az alulról támadó gyomok(apró szulák, folyondár szulák, ...) ellen geoterxtilt tervezek beépíteni. A kérdésem is ehhez kapcsolódik:

 

A törmelék alá tegyem a geotextilt, vagy inkább a fölé, közvetlen a sóderes talaj alá?

msek Creative Commons License 2012.10.20 0 0 1833

   

 

:-)

msek Creative Commons License 2012.10.04 0 0 1832

Köszönöm, megpróbálom.

:-)

Előzmény: alsotekeres (1831)
alsotekeres Creative Commons License 2012.10.03 0 0 1831

Pedig egyszerű :) 4 darab kis léc + 4 darab szög + valamilyen fólia. Aztán az egészet rátenni a kövekre + egy kővel lesúlyozni, hogy ne fújja el a szél.

 

A sárgából, meg a pirosból is többféle van, de ha a haza faiskolai kínálatot nézzük, akkor a piros virágúak talán érzékenyebbek a téli csapadékra + hidegre.

 

Előzmény: msek (1830)
msek Creative Commons License 2012.10.03 0 0 1830

:-)

Jó, hogy ez egyszerű...

:-)

Még kitalálom, hogyan lehet ezt egy rézsűn megoldani.

:-)

Köszönöm az ötletet.

A lila és a sárga delosperma egyaránt igényel ilyen védelmet?

 

Előzmény: alsotekeres (1829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!