Keresés

Részletes keresés

xrami Creative Commons License 2024.07.17 -1 0 238457

Te nagyon szeretsz ócsárolni.

Bőven látok kövér nőket biciklizni a piacra, majd megpakolva vissza, de egyik se parázik.

Előzmény: főgóré (238456)
főgóré Creative Commons License 2024.07.17 -3 0 238456

kurva nehéz ügy ..

női bringát ajánlsz neki , kb. 120 kiló a teherbírása , az a piringa váza, első villája elgörbül a francba

ráadásul, neuzer - snaucer  hulladék 

trekkingek 140 kilóig terhelhetők , de a bringa súlyát mindig le kell vonni belőle

 

kolléga 2 méter magas 140 kiló, 26 -os montival jár, úgy néz ki rajta , mint a hegyomlás

 

hát , nem tudom  .. egy vagy kettő norbi updétet beiktatnék előtte , oszt 120 -nál újból elővenném a témát

Előzmény: xrami (238453)
xrami Creative Commons License 2024.07.17 0 0 238455

" kerékpárutak szempontjából egy egyenrangú (jobbkezes) kereszteződés."

 

Hijj, ilyenből de sok van! Mindenki keresztbe faszba és mindig az bitorolja el az elsőbbséget amelyik nőcinek nagyobb a melle, vagy a kormányra aggatott cucca. Ha lehet, pont ezért kerülöm el ezeket. Láttam már pár krétarajzocskát innen-onnan indítva majd összetalálkozva.

Előzmény: Ashi Valkoinen (238449)
xrami Creative Commons License 2024.07.17 0 0 238454

Le kellene ELŐTTE lassítani.

Egyébként ha a bringaúton mennél tovább akkor nem kell semmit jelezned, nem kell összevissza kalimpálni, ha egyszer neked van elsőbbséged, és meggyőződtél arról, hogy meg is adták. Ha láthatóan szarik az alkotmányra akkor pedig nem mész elé.

 

Ha a járdán szabálytalankodsz lefelé akkor olytökmindegy. Nem ártasz senkinek azzal, ha lelassítanak abban a hiedelemben, hogy előttük mész át, legalább azok nem fognak berongyolni a hídra ész nélkül mint a sok balesetező vadbarom.

Előzmény: Pinyo (238447)
xrami Creative Commons License 2024.07.17 0 0 238453

Gondolom nem száguldozni akarsz hajat lobogtatva a Tour de Franc mezőnye mellett.

 

A mályvázast nem ajánlom, össze fog csuklani. (Ilyesmire gondoltál, ugye? https://webbicikli.hu/Idoseknek-Koliken-Hunyadi-Biketek-26-kerekpar-alac ) 

 

Ez viszont teljesen vállalható, praktikus városban.

https://webbicikli.hu/Balaton-28-N3-noi-fekete

 

Mindenképpen agyváltósat vegyél, ha egyáltalán szükséged van váltóra. Agydinamó szerintem pénzkidobás, de ha sokat mész éjaszaka-hajnalban-este, akkor esetleg célszerű lehet, csak tudd, hogy örökké visszafogja majd a kerekedet, ha világítasz, ha nem.

 

Aztán... a határ a csillagos ég, minden fölösleges szent szarral megturbózva amire egyébként semmi szükséged.

Előzmény: retexys (238446)
Fishtax Creative Commons License 2024.07.16 0 2 238452

285. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2024. július 21. (vasárnap)

Időpont: 20:30

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

247. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2024. július 21. (vasárnap)

Időpont: 20:30

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, jeges tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2024-ben:

január 25. (csütörtök) 18:30

február 24. (szombat) 18:30

március 25. (hétfő) 18:30

április 23. (kedd) 20:00

május 23. (csütörtök) 20:30

június 21. (péntek) 21:00

július 21. (vasárnap) 20:30

augusztus 19. (hétfő) 20:00

szeptember 17. (kedd) 19:00

október 17. (csütörtök) 18:30

november 15. (péntek) 18:30

december 15. (vasárnap) 18:30

Előzmény: Fishtax (238396)
qtc Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238451

Kerékpárt talán találsz megfelelőt.

 

A kérdés az, hogy milyen nyereg lesz alkalmas számodra.

 

Javaslom, hogy ballagj el egy kerékpár kereskedésbe, Ők tudnak számodra megfelelő ajánlatot adni.

 

 

Előzmény: retexys (238446)
főgóré Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238450

bal kézre az első kerék fékezése jut

 

én megcseréltem, a jobb oldallal fékezem az első kereket

motoron is így volt, annyira beidegződött a mozdulat

Előzmény: Ashi Valkoinen (238449)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238449

Az a baj, hogy ja, mondhatjuk, hogy egyenesen megyünk az Árpád híd útpályával párhuzamosan, tehát nem kell irányjelzés, meg azt is mondhatjuk, hogy a kerékpárút követi a felhajtóra vezető út vonalvezetését és abból ágazik ki a felhajtót keresztező kerékpárút.

 

Kanyar és fékezés közben (főleg, hogy bal kézre az első kerék fékezése jut, miközben jobbal adsz irányjelzést) valóban nem könnyű, én úgy szoktam, hogy már a kanyar előtt felveszem a szükséges sebességet, és úgy teszem ki a csülköt jobbra. Plusz, ha az ember követi a kerékpárutat és nem levágja a kanyart, akkor valóban le kell fékezni. Abban biztos vagyok, hogy azért ilyen a vonalvezetés, hogy lassítást kényszerítsen ki és ne 30-cal ess be a kereszteződésbe.

 

Az autósok felől tiszta sor - nekik kint van a kerékpáros átvezetés kiegészítő tábla a háromszög alatt. Ezen nincs mit magyarázni.

 

Kerékpáros szempontból a másik izgalmas aspektus, hogy a hídról érkező kerékpárút, amely folytatódik a felhajtó mellett és a felhajtót keresztezve is, kerékpárutak szempontjából egy egyenrangú (jobbkezes) kereszteződés. Azaz a hídról érkező, a felhajtó mellett lefelé guruló bringásnak bizony el kellene engednie azt a kerékpárost, aki a felhajtót keresztezve érkezik, neki jobb kéz felől.

 

Ezt az elsőbbséget én még sosem mertem bekockáztatni, ha épp jött kerékpáros a hídról, mert olyan tempóban szoktak érkezni, hogy esélyük sincs a jogos elsőbbségemet megadni.

Előzmény: Pinyo (238447)
SzeZo Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238448

A megoldás: kontrás bicikli😊.

Előzmény: Pinyo (238447)
Pinyo Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238447

Naponta megyek arra.

[Budáról Pestre] "hogy lekanyarodik a Népfürdő utcába vezető kerékpárútról a kereszteződésbe. Főleg, ha a kerékpáros sem ad általában irányjelzést, hogy lekanyarodik a Népfürdő utcába vezető kerékpárútról a kereszteződésbe"

 

Egy ugye az Árpád híd északi kerékpáros sávjának a vége. Ha nem a Népfürdő felé gurulunk le, akkor a kerékpáros elméletileg megy tovább egyenesen. Legalábbis ezt mindig úgy tekintettem, hogy én balra kanyarodok, ha pedig a zebrás rész mellett megyek tovább, az az egyenes.

 

Bár a Google Maps-ot megnézve ez jobbkanyarnak néz ki, de általában úgy gurul le mindenki, hogy szépen íven megy és gyakorlatilag egyenesen gurul át a zebrával kombinált átkelőn. Tehát elvileg nem kellene irányt jeleznie, főleg, hogy az autósnak ki is van rakva a macisajt alá a kiegészítő "kerékpárút halad át" tábla.

 

Ellenkezőleg, én néha pont azzal szoktam segíteni a hídra kanyarodó autósokat, hogy kirakom balra a kezemet, mivel én a Népfürdő utca felé gurulok tovább, rám ne várjanak.

 

Miért csak néha: 20-25-tel lehet jönni a kanyar miatt. Fékezős, enyhén lejtő kanyar.

 

Sajnos egyszerre kell fékezni és kanyarodni és a folytatódó út sem túl széles, főleg ha jön valaki szembe.

Lehet, hogy béna vagyok, de ezt egy kézzel (a másikkal kellene jelezni) nem mindig tudom biztonsággal végrehajtani.

 

 

 

Előzmény: Ashi Valkoinen (238440)
retexys Creative Commons License 2024.07.16 0 0 238446

sziasztok. kérdésem a kővetkező:

170 kilosan milyen kerékpárt vegyek ? az ilyen mélyvázasokból is lehet van olyan ami elbírna? férfi vagyok 40 éves és városi használatra kéne. A segítséget elöre is köszönöm üdv: Balázs

NAR Creative Commons License 2024.07.10 0 1 238445

Tényleg, az zavart meg, hogy a Dráva utca felől jövő forgalmat átterelték a szembejövő sávba, olyan helyen megy a forgalom, ahol nem kellene.

Előzmény: xrami (238444)
xrami Creative Commons License 2024.07.10 0 1 238444

Ugyanaz, csak két különböző szögből.

Az első kép a buszmegálló felől készült, a második pedig a baleset helyszínére merőlegesen, a híd közepéről. A fekete kocsit egyszer bal oldalról látod, egyszer meg szemből.

Előzmény: NAR (238443)
NAR Creative Commons License 2024.07.10 0 1 238443

Megnéztem a 24.hu cikkét, de a fotók mintha két külön balesetről készültek volna, az egyik fotón a híd felé menő oldalon fekszik a bicikli, a másik oldalon a Váci út felől érkező oldalon dolgoznak a mentősök...

Előzmény: Ashi Valkoinen (238440)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2024.07.10 0 0 238442

Tudom, hogy ott a tábla, és nem figyel az autós, de azért a sporttársak is lehetnek picit életképesebbek.

 

Ha a hídról jövök, akkor egyrészt jobb kéz ki, másrészt előtte finom fékezés, pontosan azért van ilyen cikk-cakkban vezetve a kerékpárút és az átvezetés a híd felől, hogy ne egyből tökön-paszulyon át érkezz meg a közútra. Az érkezők felé szemkontaktus keresése, és olyan sebesség tartása, amiről meg tudsz állni, ha valaki jön és nagyon nem akar észrevenni. Szóval értem én, hogy elsőbbség, de a kikényszerítése nem éri meg ezt a rizikót, amivel jár.

 

 

Előzmény: OMGod (238441)
OMGod Creative Commons License 2024.07.10 0 0 238441

Ha a Népfürdő utca felől jössz fel a hídra autóval, legalább kint van a kerékpárútra figyelemfelhívó tábla:

https://maps.app.goo.gl/X7KvhzHxexCqAybW8

 

De ha a RK krt felől jössz, és lekanyarodsz a Nf. utca felé, ott sajnos a buszmegálló után csak zebra tábla van.

Na nem mintha erre nem kéne figyelnie az autósnak... 

Előzmény: Ashi Valkoinen (238440)
Ashi Valkoinen Creative Commons License 2024.07.10 0 0 238440

https://telex.hu/belfold/2024/07/10/arpad-hid-baleset-biciklis-rendorseg-mentok

 

Díjnyertes hely ez is.

 

Ha Pestről mész Buda felé, akkor a Népfürdő utca felé jobbra lekanyarodók számára egy buszmegálló takar ki, ha Budáról jössz Pest felé, akkor meg a sokszor jó 30-cal beeső kerékpárost nehéz észrevenni, mielőtt a Népfürdő utcából kanyarodik fel az ember a hídra. Főleg, ha a kerékpáros sem ad általában irányjelzést, hogy lekanyarodik a Népfürdő utcába vezető kerékpárútról a kereszteződésbe, aztán meg is van a gond. Persze, az autósokat sem kell félteni, mert ha nem látnak gyalogost, akkor le se szarják, hogy más is közlekedhet arra...

 

 

főgóré Creative Commons License 2024.07.08 -2 1 238439

kurvinyek telefon

gyalog pacák levágta a kanyart, nem a zebrán kelt át , hanem  mellette a bringasávban

annyira belemerült a kurva telefonjába, hogy az utolsó pillanatban eszmélt föl és-jajj - felhorkanással lépett félre

persze, én láttam , hogy elférünk, csak az a szerencsétlen majrézott be

Csufi15 Creative Commons License 2024.07.07 0 0 238438

A felsorolt típusok a thuléhoz kélpest azért praktikusabbak, mert egyenesek a sínek, és így kerékpáron kívül bármi mást is rá tudsz rögzíteni. (síléc)

Előzmény: kozso1 (238436)
Csufi15 Creative Commons License 2024.07.07 0 0 238437

Túl van aggódva ez a téma a TÜV- meg mindféle szarral. Ezek a cuccok a nemzetközi piacon vannak, ugyanúgy mint a vonóhorog. Találkoztál már olyan vonóhoroggal ami nem volt jó? Az alábbi termékekről meg az alábbi a véleményem úgy, hogy 45 éven keresztül végigkempingeztem európát sátras utánfutóval, biciklitartóval. 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=167382616&t=9190607

 

 

 

Előzmény: kozso1 (238436)
kozso1 Creative Commons License 2024.07.05 0 0 238436

A TÜV és hasonló jelzésekkel kapcsolatban mi a helyzet?

Egyet tudnék venni 65.000.ft.ért, de nincs rajta TÜV jelzés.

Valami Eufab, de nem tudom, hogy konkrétan mi a tipusa.

Ez pedig 65.000ft.:

 

https://www.homasita.hu/MaxSpeed-Kerekpartarto-Vonohorogra-3-kerekparos

 

A fenti praktikusabb kicsit.

 

Mi a véleményetek?

qtc Creative Commons License 2024.07.05 0 1 238435
Előzmény: qtc (238434)
qtc Creative Commons License 2024.07.05 0 0 238434

Át lehet szerelni. Korábban nem így volt, de sok évvel ezelőtt megváltoztatták a szabályokat.

 

Előzmény: kozso1 (238433)
kozso1 Creative Commons License 2024.07.05 0 0 238433

Egyik oldalon én is azt mondom, hogy átpattintom és kész, de tényleg lehet nem tudja a rendőr, hogy mi az aktuális álláspont és most már át lehet tenni. 

orygabor Creative Commons License 2024.07.05 0 0 238432

A rendszám egyedi hatósági azonosító jelzés, az autóhoz tartozik. Én nem nyúlnék hozzá, a rendőr garantáltan szóvá teszi, ha nem a helyén látja.

Előzmény: kozso1 (238430)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.07.04 0 0 238431

Most vizsgázott az autóm és utána kellett vinnem a szürkerendszámot, mert fotózniuk kell.

Elmondás szerint állítólag ár változott, mehet az átszerelés. De sokkal kényelmesebb a szürkerendszám. 5eFt azt hiszem.

Előzmény: kozso1 (238430)
kozso1 Creative Commons License 2024.07.04 0 0 238430

Sziasztok! Mik a tapasztalatok vonóhorogra szerelhető kerékpár szállítóval kapcsolatban? Mennyire csesztetik a rendőrök ha átteszem rá a hátsó rendszámomat? Cserélhetek-e rajta lámpákat? Van-e valami papírja ezeknek, kell-e lennie? Köszönöm.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2024.07.01 0 3 238429

Én úgy emlékszem, hogy egy héttel előtte, de lehet, hogy rosszul.

A Duna Maraton benne van a túranaplómban, július 7-8. A teliholdas nincs. De biztosan emlékszem, hogy az ott szerzett tapasztalat alapján mentem fel ülve a HHH-ra.

Előzmény: Fishtax (238420)
SzeZo Creative Commons License 2024.06.26 0 3 238428

Dinnye!!? Tán húsz éve ettem utoljára. Nem kívánom. Ketten osztoztatok volna egy nagy gombócon😊.

Jó dinnyegurító versenyt lehetne rendezni a Pálvölgyi környékén.

Előzmény: dhpage (238427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!