Na, meg is van. Nem pontosan olyan, ahogy terveztem, de sajnáltam volna a sok növényt kihajítani,
így aztán bent hagytam mindet. Csak kissé át lett rendezve az egész.
A jobb szélső Nymphoidest viszont teljesen tőre visszavágtam, meglátjuk mihez kezd majd. Ha beválik, a többi is vissza lesz vágva, hogy tudják a mértéket. :) :)
Kaptam egy fedeles akváriumot beépített fénycsővel.
Alapból egy ilyen lilás-kékes szinű fénycső volt benne (15 W), de lecseréltem normálra, mert nagyon sötét az akvárium. Van valami előnye ennek a lilás kevesebb fényű fénycsőnek?
Mi lenne a körülbelüli keret, nagyjából milyen halakat szeretnének tartani? Budapest, vagy máshol? Lehet kapni komplett szetteket, de azok általában kisebb méretek, és pl. a hozzájuk adott szűrő általában még a szükséges minimumot se nagyon éri el.
Ha tényleg nulla tapasztalat van e téren, akkor érdemes lehet egy komolyabb szakboltba elmenni és ott segítséget kérni.
BP-en pl a Green Aqua vagy a Vadvilág amit én javasolni tudnék.
A nagycsaládos fiam (5 gyerek, 20 évestől 8 évesig bezárólag) egy akváriumot kért ajándékul az egész család számára (most fognak családi házba költözni). Nincs akváriumom, nekik sincs és nem is volt a családban sose, így pont annyit értek hozzá, mint hajdú a harangöntéshez. Hol vegyek akváriumot, teljes felszereltséggel kell, azt sem tudom, mi a teljes felszereltség. Az interneten persze tudok tájékozódni, de megbízható céget olvasás alapján nehéz találni. Szóval: új akvárium kellene, vásárlás ügyben minden tanácsot szívesen fogadok, és előre is köszönöm.
Bizonyságul: ez az akva ebben az időben egy Resun 700-as, szivacstöltetű belsőszűrővel volt szűrve. A vize jól láthatóan nem ködös, a Nitrát 30 alatt, a Nitrit 0.
Amúgy mindegyik szűrő végez biológiai szűrést is. A szivaccsal töltött is mértne végezne. Pont mostanában kellett tisztítanom a külsőszűrőm nyomócsövét, ami teljesen eltömődött a lerakódott baktériumoktól. Vagyis még a szűrő PVC csöve is képes
a biológiai szűrésre. A szivacsban mért ne telepedne meg a baktérium. Megtelepedik.
A síkos szűrőházban és kosarakban úgyszintén, attól lesznek síkosak, nem mástól. Csak pont a szivacsot hagyná ki? Ugyan.
Az Eheim egyik új biológiai szűrőközege egyszerű darabolt gégecső. Valamit talán már ők is sejtenek. :)
Egyszerűen túlmisztifikáltak a "biológiai szűrőközegek". Teljesen hibás a normál társas-halas akvaristáknak adott tanács,
miszerint " Dobjál ki az újonnan vett szűrőből minden gyári szűrőközeget, és töltsd tele biológiaival".
Elég sok ködös vízzel lehet találkozni az eszerint eljáró akvaristáknál, vagyis valami nem klappol a fenti nézettel.
És még a "mindenható" Purigen sem segít sok esetben.
Ha az akva beteg, megborult, akkor meg pláne nem sokat ér, mint csodaszer.
Három hete megy a kislányom akváriuma. 70 liter 5 db páncélosharcsával, 5 db fekete fantom lazaccal, 5 db zebradánióval ( valójában rózsaszín, de nem tudtuk, hogy ilyen ellenérzések övezik ennek a falynak a manipulációját) és 3 ancival. Vannak növények is, nem sok, szívósabb fajták, nem tudom most megnevezni őket.
A szűrő az egy eheim pick up 160. A kérdésem, hogy van rá esély, hogy ilyen környezetben ez a szűrő végezne biológiai szűrést is?
Három hét után minden jónak tűnik, nem opálos a víz, egy minimális zöld pontalga van csak.
Minket egyelőre nem fenyeget a költözés, vevő sehol a láthatáron... :-/
Elég rosszul hangzik, amit leírtál. Én nem is tervezek új halakat venni. Jelen esetben egy tetra, 4 dánió, az anci és 3 páncélos harcsa lakik az egyre sűrűbb növények között. Meg is fogadtam, hogy ha elhullanak, akkor visszatérek a neonokhoz.
Én házon belül korábban 2x is áttelepítettem a teljes cuccot, víz alig volt benne, de így is beszarás volt emelgetni, tologatni, előre fázok tőle.
Külön öröm, hogy megjelent a szakállalga a növényeken...
Pozitívum: egyben maradt a tartály, semmilyen sérülés nem érte.
Negatívum: a halak kb fele elpusztult :(
Mivel rengeteg növény volt az aksiban, így se kifogni nem tudtam a halakat, hogy valami külön edényben szállítsam őket, se elég vizet nem tudtam kimerni, így olyan 6-8 centi víz maradt, plusz a talaj. Megpróbáltam megritkítani a növényeket, de attól meg nagyon felkavarodott a talaj a kihúzott gyökerektől és csak piszkos lett a víz. Így hogy nem volt üres, a költöztetők nem merték vállalni, ami valahol érthető, nem ülhetett mellette valaki a teherutó rakterében, hogy fogja vagy figyeljen rá - amúgy abszolút hibátlan brigád volt, nagyon meg voltunk velük elégedve.
Így viszont a feleségemmel ketten cipeltük ki a még így is dögnehéz akváriumot az asztalkájával együtt, lakásból ki, liftbe be, liftből ki, lépcsőn le, utcán a kocsiig, kocsi hátsó ülésére be, aztán az új helyen ugyanez kifelé (csak itt már földszint volt legalább), élménydús volt. Persze mindezt a bútorok meg minden más áthordása és kipakolása után, második körben. Emiatt legalább 6-8 órán keresztül állt az aksi, és ugye jó dögmeleg is volt... így aztán szerencsétlen halak egy része vagy megfőtt, vagy megfulladt :(
Hat neon odalett, mind a hat fekete fantom, meg még pár sárga fantom és vörössávos vegyesen. A négy titteya mind megúszta, a betta meg gondolom még élvezte is :D
Akkor kitartás, mi júniusban kezdtük árulni és februárban adtuk el, a tizen-sokadik érdeklődőnek... de legalább az újat hamar megtaláltuk, 2-3 hét alatt, asszem az ötödik volt, amit megnéztünk :-)
30 éve üresen tárolok egy 100 liter körüli akváriumot, akkor voltak benne halaim. Feketére festett vas lába van, fa betétekkel. Sajnos rápakoltak és felül két sarkából letört egy kicsi darab (ezt nem látom akkora problémának, meg kellene csiszoltatni, akár eredetinek is látszana) és a sarka alatt kitört egy lapos, körülbelül 2 cm átmérűjű szilánk. Nem néz ki vészesnek. Nem emlékszem, hogy ez olyan volt-e már, amikor használatban volt. Csak esztétikai hibának számít vagy el is pattanhat az üveglap terhelés alatt? Az említett hibákkal használható akváriumként? Nincs rá szükségem, el szerettem volna adni, legalább jelképes összegért. Csak akkor hirdetem, ha van értelme.